zamena kulera na laptopu
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: zamena kulera na laptopu

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano zamena kulera na laptopu

Pozdrav svima,

Imam Asus F5R laptop sa intel dual core procesorom, ati radeon X1100 cipsetom, star 2 i po godine, radi na Win 7 Ultimate...
    Zanima me da li je moguca zamena kulera na ovom laptopu posto se u zadnje vreme laptop mnogo
    zagreva a kuler je vec neko vreme suvise bucan. Zapravo, toliko bucan za jedan laptop da me ponekad
    izludjuje... Otvarao sam ga da ga ocistim, medjutim ne izgleda prljavo, a kuler je u nekoj metalnoj kutijici
    koju ja ne umem da skinem pa ga bas i nisam nesto preterano ocistio...
    Drugar koji ima isti model laptopa ali sa obicnim intel procesorom nema problem ni sa zagrevanjem ni sa
    bukom sto me malo cudi, moram priznati. Neverovatno mi je da se jedan laptop greje i da je bucan a drugi
    gotovo identican se i ne greje i ne cuje kada radi. Ajde, preko zagrevanja mogu da predjem posto ga bas
    silim, ohladi se posle nekog vremena, ali me ovaj kuler nervira.
    Inace, laptop koristim za rad u autocadu, malo i u 3dmaxu i mogu vam reci da je za jedan laptop ovih
    karakteristika dobar...

Hvala svima na odgovorima!

P.S. Kontaktirao sam zastupnika za asus, mislim da je KimTec ili tako nesto, u vezi nadogradnje rama
    ali mi nikada nisu odgovorili tako da ih ovog puta nisam kontaktirao poucen prethodnim iskustvom...

edit: da dodam samo da sam sa speedfan 4.40 izmerio temperaturu procesora 80 stepeni, hard diska 56, temp 1 je 99 stepeni.
    Ne znam da li ovo ima neke veze sa radom kulera posto ne znam kolike su uobicajne vrednosti kod laptopova...
    Poslednji put ažurirao/la NenadKG : 30.01.2010. u 15:50

Početnik
    Učlanjen
    05.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: zamena kulera na laptopu

Zamenu kulera nije teško uraditi, ali veliki problem je nabaviti ga. Menja se kompletan sistem sa cevima a to je taj i nijedan drugi ne može da se uklopi. Koliko sam na mom MSI laptopu video skoro da ne može da se uradi ništa u domaćoj radinosti. Još jedan podatak ISTI taj lap top sam juče uspeo da razdužim dobio sam lovu nazad. Servis nije mogao da ga nabavi više od 47 dana.
    Ako ništa drugo pogledaj da napraviš ili kupiš postolje sa ventilatorima za hladjenje. Možda te to spase.

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

OK! Hvala! Moj odavno nije pod garancijom, tako da od povracaja novca ili zamne nema nista. Mislio sam da je moguce ugraditi drugi kuler (drugarica je nedavno zamenila na svom MSI laptopu) ili makar kuler iz nekog drugog modela istog proizvodjaca.
    Razmisljao sam o ovom postolju i to je ok kad sam kod kuce ali je zamorno nositi i njega svuda sa laptopom...

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Treba samo da se lepo očiste kuleri, upravo u metalnoj kutijici koju spominješ se sakupi fini sloj prašine koji onemogućava protok vazduha i u glavnom je to razlog tvog problema. Ventilator je čist ali početak rebara samog hladnjaka se zaprlja, to se ne vidi zato što je pokriven usmerivačem vazduha (nazvao si ga limena kutijica).
    Pozdrav.

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala na odgovoru! Na zalost jos uvek nisam stigao da odnesem do nekog servisa da ociste kuler. Svakako cu to prvo uraditi pa ako ne bude bilo od pomoci potrazicu, ako bude moguce, neko drugo resenje.

Početnik
    Učlanjen
    05.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Vukasin-coral Pogledaj poruku
    Treba samo da se lepo očiste kuleri, upravo u metalnoj kutijici koju spominješ se sakupi fini sloj prašine koji onemogućava protok vazduha i u glavnom je to razlog tvog problema. Ventilator je čist ali početak rebara samog hladnjaka se zaprlja, to se ne vidi zato što je pokriven usmerivačem vazduha (nazvao si ga limena kutijica).
    Pozdrav.
    Upravo zbog kulera, su mi zamenili laptop u garanciji, ovlašćeni MSI servis ga nije mogao očistiti ili nabaviti drugi za 47 dana. Izgleda da to nije baš lak posao ni očistiti ni nabaviti nov.

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Kuršlus Pogledaj poruku
    Upravo zbog kulera, su mi zamenili laptop u garanciji, ovlašćeni MSI servis ga nije mogao očistiti ili nabaviti drugi za 47 dana. Izgleda da to nije baš lak posao ni očistiti ni nabaviti nov.
    Sem ako to nije izgovor za ozbiljniji kvar...

Početnik
    Učlanjen
    05.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li jeste ili nije ne znam. Prvi put je crko načisto. popravka trajala 32 ili 33 dana. danas preuzet a sutradan vraćen ponovo sa konstatacijom pregreva procesor i gasi mašinu. Od tog dana zadržaše ga ponovo opet oko 30 dana, navodno promenili ploču i grafiku i dadoše mi ga pokrenusmo opet test procesora i opet se greje.Nisam ga podigao ali oni rekoše da sa tudjim kulerom radi odlično. Posle ukupno preko 80 dana sam ih zamolio da se izjasne ili da se pogledamo u oči. Vratiše novac mom trgovcu na račun i ja uzeh tošibu sa 2 godine garancije. Novo je novo. ima i nov kuler priznajem

Obećava
    Učlanjen
    13.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

preporucujem laptop servis www.pcklinika.rs

Slične teme

1. zamena grafike na laptopu
    Autor snipes u forumu Prenosivi računari