GROOMERI ZA PUDLE

jasnaok

Zainteresovan član
Poruka
355

Da li neko može da mi pomogne i preporuči nekog dobrog grumera za pudle u Novom Sadu? Čula sam za neku Mimu ali ne mogu da je pronađem. Ako neko ima neku drugu ideju, slobodno neka napiše.
 
to je meni totalno beskorisno i kretenski sisati kucne ljubimce bes potrebe samo da se zadovolje hirovi vlasinka. Pitam se sta su radili pre recimo 100000 godina, sisali ih malo sutra
 
Pre 100 000 godina svi psi su izgledali isto, otprilike kao današnji dingosi, i nije im trebalo trimovanje. Pudle su nastale, koliko je meni poznato, za aport iz vode, i imaju određeni tip dlake kom je neophodna nega, inače dolazi do gadnih kožnih infekcija čiji krajnji ishod može da bude jako loš, čak fatalan. Hajde ti nemoj da se češljaš i šišaš celog života, pa onda tako pametuj.

Za postavljačicu: pokušajte u Oglasima, tu pored Saveta.
 
Decko, pre nego bilo shta pametno kazesh, mozda bi mogao da se informishesh.
Znash, postoje vrste pasa kojima je neophodno shishanje jer im dlaka ne opada, u meri koja bi im obezbedila normalan zivot. I eto mi nesretni vlasnici tih pasa moramo da im nadjemo frizera. Ne mozemo ih odrzavati samo vodom i "magicnom" krpom nego moramo imati cetke, cesljeve i kojekakve andrmolje ne bi li svoje ljubimce odrzali u normalnom zivotu.
Toliko!

Jasna, pokusacu da nadjem br. tel. pa cu ti javiti ako uspem.
 
Kod mosta slobode, zgrada preko puta limanskog parka, ima salon gde mi vodimo Miska i jako smo zadovoljni uslugom, zove se Cucolino ili tako nekako :) Nemam trenutno telefonski broj pri sebi ali postavicu ga kasnije.
 
Ne mogu da verujem da TI trazis savet ze grumera za pudle a reklamiras godinama prodaju harlekin pudli i pokusavas da se predstavis kao neki poznavalac pudli.
Kako to da ih do sada nisi sisala?
Ipak izgleda da ti nas ovde zezas.:sad2::mrgreen:

A izvini molim te kada sam se ja to predstavljala kao neki ekspert za pudle???:zcepanje: I od kad ja to reklamiram harlekin pudle kada sad tek imam PRVO leglo!!!

Ovo su meni prve pudle u životu! Kinologijom sam se bavila ranije (pre dece) godinama. Radila sam razne stvari, ali sa drugim rasama (izložbe, obuku, agility, uzgoj, kao i administrativne poslove u kinološkom društvu).

Na forum sam došla upravo iz tog razloga da vidim šta kažu iskusniji pudlaši od mene.

Žao mi je ako si me pogrešno protumačio, ali ja tek sad stičem prva iskustva SA PUDLAMA.
 
Ne razumem, zašto neko ko prvi put nabavlja pudlu mora da krene od neke priznate i poznate boje pudle. Zašto ne bi mogla da počnem upravo sa ovim, nesvakidašnjim i retkim pudlama?:manikir:
Nažalost niko od naših poznatih i priznatih odgajivača se nije setio i usudio da krene sa uzgojem ovih pudli. Veruj mi pokušala sam da nađem kod nas i naravno da bi mi više odgovaralo i više bih volela da sam kupila pudle od nekog našeg odgaivača nego što sam morala da ih dovlačim iz Nemačke...
 
Poslednja izmena:

Back
Top