Извињавамо се, много се извињавамо....

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.445
Patrijarh Irinej izvinio se muslimanima

Beta - Pre sat i 2 minuta

BEOGRAD - Poglavar Srpske pravoslavne crkve (SPC), patrijarh Irinej izvinio se muslimanima i izrazio "najdublje žaljenje" zbog, kako je naveo, "svog nesmotrenog paušalnog iskaza o psihološkom profilu muslimana", prenetog u listu Blic.

"Povodom mog nesmotrenog paušalnog iskaza o psihološkom profilu muslimana prenetog u dnevnom listu Blic na Svetog Savu, izjavljujem da on zaista može da bude protumačen na način na koji su ga shvatili oni muslimanski vernici i verski lideri koji su se osetili povredjenima iako takvu nameru uopšte nisam imao niti taj nesrećni iskaz izražava moj stvarni odnos prema islamu, utemeljen na apsolutnom uvažavanju identiteta, digniteta i integriteta muslimanâ kao pojedinaca, Islamske zajednice kao celine i islama kao velike svetske religije", navodi se u izjavi patrijarha objavljenoj na sajtu SPC.

Patrijarh je naveo da nema želju da "pokaže naknadnu pamet niti da traži izgovor", ali je dodao - "da je Blic objavio, kao što nije, ono što je prethodilo, i nastavak mog iskaza, javnost bi saznala i za moje reči da smo svi stvoreni po slici i prilici Božjoj i da smo, samim tim, pozvani da čovekoljubljem prevazilazimo sve postojeće razlike i da živimo u zajedništvu i medjusobnoj ljubavi i poštovanju".

Осим драгог нам председника државе, који обожава да се извињава и чини то у свакој "згодној" прилици, добили смо и весрког поглавара који је каријеру започео извињавајући се!

Јел ово случајност, или је то постала нека нова мода међу људима који оличавају нашу световну и духовну власт?
 
Осим драгог нам председника државе, који обожава да се извињава и чини то у свакој "згодној" прилици, добили смо и весрког поглавара који је каријеру започео извињавајући се!

Јел ово случајност, или је то постала нека нова мода међу људима који оличавају нашу световну и духовну власт?

Svasta. Pa bolje da se izvini, nego da se navlaci nepotrebna mrznja izmedju naroda zbog krivog prenosenja reci.

On je verskipoglavar i na njemu je da zaista siri ljubav, ako nisi znala.
 
Осим драгог нам председника државе, који обожава да се извињава и чини то у свакој "згодној" прилици, добили смо и весрког поглавара који је каријеру започео извињавајући се!

Јел ово случајност, или је то постала нека нова мода међу људима који оличавају нашу световну и духовну власт?

A u cemu je problem kad neko misli da je pogresio pa se izvini.Svi ponekad gresimo pa kad to shvatino najnormalinije je da se izvinemo,osim ako je neko preveliki egoista i nece da prizna svoju gresku!Mada se ja u potpunosti slazem sa prvobitnom izjavom Patrijarha,ali ako misli da je pogresio onda je dobro uradio sto se izvinio!
 
A u cemu je problem kad neko misli da je pogresio pa se izvini.Svi ponekad gresimo pa kad to shvatino najnormalinije je da se izvinemo,osim ako je neko preveliki egoista i nece da prizna svoju gresku!Mada se ja u potpunosti slazem sa prvobitnom izjavom Patrijarha,ali ako misli da je pogresio onda je dobro uradio sto se izvinio!

Није никакав проблем кад се неки обичан грађанин за неки свој гест или погрешну реч извине некој другој особи.
То је нормалан лични чин, али сасвим је другачија прича, када се извињавају у име целог народа, председник
или верски поглавар. То има сасвим другачије значење.
 
ako se ne varam ni ovaj vam nije po volji. mislim na patrijarha irineja.
ps. a kad govori da je kosovo srpsko onda je dobar a

Ime se piše velikim početnim slovom. Nadam se da ovo nije bila namera.
Što se tiče izvinjenja, ne vidim razlog za to, jer nije on kriv što su nepotpuno preneli izjavu. Izvinjenje je trebalo da stigne iz redakcije Blica.
Razumeo bih i podržao izvinjenje da je zaista nečim uverdio bilo koga.
 
Ime se piše velikim početnim slovom. Nadam se da ovo nije bila namera.
Što se tiče izvinjenja, ne vidim razlog za to, jer nije on kriv što su nepotpuno preneli izjavu. Izvinjenje je trebalo da stigne iz redakcije Blica.
Razumeo bih i podržao izvinjenje da je zaista nečim uverdio bilo koga.

prvo, ja sve pisem malim slovom, znaci namerno, ali bez uvrede, cak i moje ime.
drugo, nije on uputio izvinjenje u svoje ime, mislim zato sto je on nesto lose ucini vec...
 
Ime se piše velikim početnim slovom. Nadam se da ovo nije bila namera.
Što se tiče izvinjenja, ne vidim razlog za to, jer nije on kriv što su nepotpuno preneli izjavu. Izvinjenje je trebalo da stigne iz redakcije Blica.
Razumeo bih i podržao izvinjenje da je zaista nečim uverdio bilo koga.

Тачно. Блиц је с намером, или сучајно (:mrgreen:) погрешно пренео, односно његове речи истргао из контекста,
као што неваспитани и малициозни чине и на овом форуму и ако је неко требало да се извињава, то је свакако Блиц, а не патријарх.
 
prvo, ja sve pisem malim slovom, znaci namerno, ali bez uvrede, cak i moje ime.
drugo, nije on uputio izvinjenje u svoje ime, mislim zato sto je on nesto lose ucini vec...

Ovo prvo, takođe ima veze sa kulturom.
Što se tiče čina izvinjenja, ja sam na forumu više puta pisao o tome kako je danas mnogim teško da to kažu. U ime nekog smirivanja strasti, mogu da razumem zašto je naš patrijarh ovo učino, ali i dalje ne vidim realan razlog za to. Nije on ništa uvredljivo rekao da bi se bilo kome izvinjavao.
 
Није никакав проблем кад се неки обичан грађанин за неки свој гест или погрешну реч извине некој другој особи.
То је нормалан лични чин, али сасвим је другачија прича, када се извињавају у име целог народа, председник
или верски поглавар. То има сасвим другачије значење.

Nije se Patrijarh izvinio u ime naroda nego u svoje ime a to su odlike velikih ljudi(kad pogrese da se izvine).Nisam sigurna ali mislim i da se Tadic izvinio u ime onih koji su vrsili zlocine a ne u ime celog naroda!
 
ako nisu obični ljudi svijesni onda moraju vodeće osobe.. ako ništa onda radi posla koji obnašaju:roll:

ne mogu baš svi u srbiji da žive sa povezom preko očiju:eek:

Зашто морају? Ко их тера?

Они су само по функцији на неким вишим положајима од осталих, али у Србији има куд и камо паметнијих и
способнијих људи, који немају никакав повез преко очију, већ виде далеко више и даље од тренутних вођа,
па им не пада на памет да се извињавају некоме због погрешно пренетих речи.

Хоћу рећи, дотичне нико није овластио да деле извињења шаком и капом. Нису због тога изабрани.
 

Back
Top