Savana-prevara ili...........

Bili smo do sada na milion kojekakvih prezentacija. Lepo seli, ručali, odslušali "predavanje" (reda radi) i posle završetka došli kući. Zar to nije besplatan ručak? Znači, IMA...... i čekamo sledeći.

E u pravu si!Moja komsinica je bila bas na puno tih prezentacija i lepo se besplatno najela.A to je isto kao kad bi sad ona trebala da bude ljuta na organizatora sto jelte,nema i besplatnog pica,da bi filing bio potpun...
 
Bili smo do sada na milion kojekakvih prezentacija. Lepo seli, ručali, odslušali "predavanje" (reda radi) i posle završetka došli kući. Zar to nije besplatan ručak? Znači, IMA...... i čekamo sledeći.

Ниси разумео поенту...У билансу успеха агенције тај ручак није уопште бесплатан.:)
 
Ниси разумео поенту...У билансу успеха агенције тај ручак није уопште бесплатан.:)

Jako sam dobro razumeo poentu, ali šta je mene lično briga za bilans uspeha agencije. U pravu si ti za ovo što si naveo, ali.... Ja znam da nisam platio niti dinara za taj isti ručak. Prosta metematika vlastitog novčanika. Niti sam išta ikada kupio (niti ću). E sad.....Onaj što se "upecao" i kupio nešto, taj je verovatno platio sve te ručkove, pa možda i još neke sledeće. A šta ja da mu radim. Oću da kažem, gledam koliko sve to mene lično košta. Moj novčanik. I kao što rekoh, čekamo sledeću prezentaciju!
 
Poslednja izmena:
Jako sam dobro razumeo poentu, ali šta je mene lično briga za bilans uspeha agencije. U pravu si ti za ovo što si naveo, ali.... Ja znam da nisam platio niti dinara za taj isti ručak. Prosta metematika vlastitog novčanika. Niti sam išta ikada kupio (niti ću). E sad.....Onaj što se "upecao" i kupio nešto, taj je verovatno platio sve te ručkove, pa možda i još neke sledeće. A šta ja da mu radim. Oću da kažem, gledam koliko sve to mene lično košta. Moj novčanik. I kao što rekoh, čekamo sledeću prezentaciju!

Slazem se!Jedino sto ne vidim sto mislis da se upecao,mozda coveku bas to treba :D
 
Slazem se!Jedino sto ne vidim sto mislis da se upecao,mozda coveku bas to treba :D

U pravu si. Možda čoveku baš to treba, to mu se sviđa, to voli itd. Ima nekog rezona u tome. Stvarno. Ali dati tolike pare.... Reč "upecao" sam upotrebio samo zato jer smatram da se sve to što oni nude (isto ili slično) može dobiti povoljnije, a "upecani" kupci su samo žrtve neinformisanosti. Nažalost.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam kovertu od Savana travela sa nagradnim putovanjem! Novi CMC ili ne, ima li neko iskustvo? Hvala

Иста ситуација.
Данас је стигло наградно писмо из ''Саване'' на име моје мајке. Каже:...''добили сте наградно путовање - Грчка, Египат, Италија, Шпанија... за две особе.. јавити се на тај и тај број око преузимања ваучера ''... Награда се не односи искључиво за двоје већ за ''примарну породицу'' (:dontunderstand:) или за невенчане парове. Право на награду имају особе између 27 и 65 година, а млађи од 27 само ако су венчани. Добро. И морате се јавити агенцији у року од три дана од пријема писма. А оно обично, није препоручено..

Јави то мени моја стара-мајка и проследи ми број. Ја онако у јурњави по граду, позовем их, објасним ко сам и шта сам. Тражили су име и контакт и рекли да ће назвати за десетак минута.

Зове ме ''дама сензуалног гласа пуна бонтона...'' (:zper:) Јадранка, која ми је веома пријатним, сигурним и професионалним тоном издекламовала о чему се ради. Награда обухвата смештај у ''елитним хотелима на неколико различитих занимљивих дестинација - Грча, Египат, Италија, Шпанија''. Ваучер важи годину дана само се мора месец дана унапред најавити његова реализација. Добитници немају никакву обавезу, ништа не плаћају, бла бла бла... Није проблем да добитник поклони ваучер, али у том случају то наградно путовање важи за мене и моју ''партнерку''.

Није ми уопште било сумњиво. Али сам рекао да не знам какава је њихова понуда те морам погледати комплетну понуду коју имају па да се одлучим. Ко нема у вуглУ има у гуглУ, мораш прочешљати све опције на нету - где је који хотел, цена, превоз, искуства наших и странаца са тим дестинацијама, хотелима и наравно, наведеном агенцијом. Јадранка је рекла да имају свој сајт и да није проблем да се чујемо сутра и да закажемо термин. Хвала, пријатно.

Одем кући, комп, модем, гугл, www.savana.rs (опа!)... Међутим, на сајту нема ни ценовника ни понуде, само уопштено (погледајте па се уверите)... Али видим да постоји упит за дестинацију. Попунио га и послао. Постало ми је сумњиво. (На гуглу дођем и до овог форума и овог питања...)

Назовем ја поново ''Савану'' и оставим контакт. Јавља се Јадранка секси гласом (:zper:) након 5 минута. Све фино, ово оно.(:zper:) Питам је ја зашто не могу видети комплетну понуду на сајту, односно нема никакве понуде. Она рече да је као сајт у припреми, бла бла. Збунила се. Аха. (:!:) Добро.
И!
Морамо обоје да дођемо да преузмемо ваучере. :dontunderstand: Е ту ми је ствар постала тотално сумњива (нисам раније уопште знао за овакве врсте превара - наградна презентација).
Морамо обоје да присуствујемо ''уручивању'' ваучера. :confused: Нисам се у тренутку снашао боље, те рекох да је моја боља половина ван Србије. Јадранка је рекла да није проблем да сачека док ми се боља и лепша (и паметнија половина, наравно) врати, током следеће недеље. А зашто ја не могу сам да дођем да узмем то и своју драгу изненадим? Не, морамо обоје да потпишемо. Немојте, рекох, да се деси да дођемо тамо на уручивање ваучера а да нам се држе неке двочасовне презентације. Таман посла, уздахну Јадранка. :zper:

Е, сада, молим вас, људи дајте искуства. Капирам да је ово нека превара. Али, ради црв који шапуће: ''Ех, а шта ако...?'' Већ неколико година маштам о тој Шпанији и укинули нам визе и раде јефтини летови... , а са друге стране ударила криза (и бата и с е к а и д е к а и курта и мурта...) тако да је то одложено за неке боље године... А ови као да су знали па су ми бацили удицу...:think::sad2::think:
 
Bili smo do sada na milion kojekakvih prezentacija. Lepo seli, ručali, odslušali "predavanje" (reda radi) i posle završetka došli kući. Zar to nije besplatan ručak? Znači, IMA...... i čekamo sledeći.

Што се мене тиче, математика је врло јасна. Не исплати ми се да потежем пут до Београда само на ручак. Повратна карта за мене и моју лепшу (и бољу и паметну, наравно) половину би коштала као неколико килограма дооообре куване овчетине са пићем и таксијем тамо и амо у заиста пријатној атмосфери.

Да ли се може овако нешто пријавити? Организацији ЈУТА? Или некаквој инспекцији? Мислим, потезати људе чак до Бга само за некакву празну причу и који ручкић, а претходно им обећати преузимање награде је ништа друго него чиста превара. Зар не?
 
Evo odgovora iz prve ruke - i jeste i nije prevara, kako se uzme :)

Ja bih licno vole da nam se obrati neko ko je ovu vrstu turizma isprobao, pa da kaze da li je prevara ili nije.

E sad, odgovor... Upravo smo se zena i ja vratili sa jedne "prezentacije" (inace, bili smo i na CMC-u pre 2 godine). Moja zena me je ubedjivala da to nije to i da su joj obecali da cemo MI birati izmedju 4 destinacije (Grcka, Egipat, Italija i Spanija), a da ce konacna odluka biti kako vecina, koja je dosla na prezentaciju, odluci. Istina, napomenuli su joj da sve to ukupno traje 2 sata. A ovako je bilo...

Dosli smo u 20h i docekala nas je ljubazna "domacica". To je osoblje koje ce vas opustati narednih 45 minuta, pricajuci sa vama o svemu i svacemu. Najvise ce ih zanimati gde ste bili u proteklih 5 godina i sta vam je hobi, a ostalo ce improvizovati. Onda vam se obrati menadzer ili tako nesto (onaj s kim cete vrsiti pregovore, ali cisto da vam stavi do znanja ko je) - sve to jos nekih 10-15 minuta. Onda krece prezentacija od sat vremena. Pri tom ti saopste da ceo nagradnoj destinaciji ipak odluciti menadzment, ali na kraju prezentacije.

Dva pitanja: - sta mislite zasto posle prezentacije?
- sta mislite koja ce biti izvucena?

E pa ovako. Prvo zato sto biste odma' otisli da ne slusate sat vremena neku tamo prezentaciju, jer njima je cilj da nesto prodaju. A izvucena destinacija je... pogadjate Spanija! I to ni manje ni vise Tenerifi, odnosno Kanarska ostrva. Zasto? Zato sto u Grcku mozete otici busom, do Egipta je avion gotovo dz, a Italija je Rim, sto je opet blizu. Avionsku kartu do Kanarskih ostrva cete tesko naci ispod 500 eur po osobi. Pri tom ce se oni ponuditi da vam to srede. Kako god, za min 2 osobe to kosta bar 1000 e. Matematika je jasna - ako niste spremni da izdvojite ovoliko para, necete ni iskoristiti nagradu.

Kratak size tih sat vremena:
Nude vam da kupite pravo na 50 nedelja, po vasem izboru, u Vili Jazmin u Dominikanskoj Republici (www.villasjazmin.com). Pravo vazi dok se ne potrosi, a prenosi se na potomstvo ili rodbinu kao i svako drugo vlasnistvo. Naravno pravo = clanarina. U tom trenutku ne kazu koliko je to, ali...

200 eur vas kosta onda svestaj za 4 osobe u apartmanu za 7 dana
165 eur vas kosta promena za neko drugo od 4500 destinacija sirom sveta

Znaci za 365 eur, mozete imati 7-dnevni smestaj za 4 osobe na 4500 lokacija sirom sveta u hotelima sa 4 i 5 zvezdica.

Posle tih sat vremena, opet vas opusta domacica, pokazuje vam kataloge (dvorci, hototeli krstarenja... da vam pamet stane) To opet traje nekih pola sata.

Onda 10-minutni film (ovde vec prestajem da racunam vreme)

Onda vas domacica jos malo ispituje, sta vi mislite, jel' to vredi itd...Naravno vi kazete "pa dobro da vidimo sta je ta clanarina, pa da idemo" :)

E onda krece prava tortura - koliko god da vam je mnogo, oni ce vam spustati do granice da vam ne bude glupo sto uopste niste uzeli i prihvatili tako dobru ponudu. Za tih 50 nedelja treba odvojiti 10.500 eur, ali posto su oni extra raspolozeni, daju vam popust (samo danas) 8.300 eur. S tim da odmah uplatite 2.400 eur, a ostatak kroz godinu dana. Mi smo stigli do toga da nam je ponudjeno da za 10 nedelja uplatimo 2.600 eur i to 500 odmah, a ostatak kroz 36 meseci plus jos jedna destinacija po extra povoljnim uslovima.

Ljudi, jedva odbismo. Zavrsili smo oko 23.45. Bili su ljubazni i dali nam nasu nagradu (koju ne znam da li cemo moci da iskoristimo)

Da procitate sve ovo, treba vam 5 minuta. Ako hocete siru sliku, idite na prezentaciju

Eto toliko :)
 
Milorade, ti kao da nisi čitao na ovom forumu, teme o sličnim "turističkim agencijama"?
Eto, to si platio sa potrošenih par časova svog života.

u sustini, kao sto sam i rekao...
...(inace, bili smo i na CMC-u pre 2 godine). Moja zena me je ubedjivala da to nije to i da su joj obecali da cemo MI birati izmedju 4 destinacije (Grcka, Egipat, Italija i Spanija)...

Ako sa jedne strane stavis vreme koje ti je potrebno da u nesto ubedis svoju zenu, a sa druge vreme koje ces uzaludno potrositi na jednoj ovakvoj prezentaciji, dobijes da ti je mnogo brze i efikasnije da odes na prezentaciju ;)

Em ce trajati krace, em ces je na kraju uveriti. :cool:
 
u sustini, kao sto sam i rekao...


Ako sa jedne strane stavis vreme koje ti je potrebno da u nesto ubedis svoju zenu, a sa druge vreme koje ces uzaludno potrositi na jednoj ovakvoj prezentaciji, dobijes da ti je mnogo brze i efikasnije da odes na prezentaciju ;)

Em ce trajati krace, em ces je na kraju uveriti. :cool:

Ime Milorad ne ide uz ubeđivanje žene. :mrgreen: I tu si, izgleda, propustio da pročitaš neke stvari. Drugačije se to radi. Lupiš šakom o sto, malo podigneš glas... i moliš se Bogu da ne dobiješ po glavi :hahaha:
A najbolje je da ne vodiš svoju ženu na more :whistling:
 

Back
Top