Imunitet samo za klevetu

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
NA kartu imuniteta, poslanik će moći da zaigra, samo u slučaju ako ga neko tuži za izgovorenu reč. Ova novina, kako ”Novosti” saznaju, mogla bi se naći u novom Zakonu o skupštini. U parlamentu se razgovara o tome da se smanji moć poslanika, koji, bez saglasnosti zakonodavnog doma, ne mogu biti pritvoreni, niti se protiv njih mogu voditi krivični postupci.

Prva dama Skupštine
Slavica Đukić-Dejanović kaže za ”Novosti” da poslanik ne treba da bude dodatno povlašćen.
- Imunitet neće biti zaštita za krivično delo. Poslanicima je dovoljna privilegija što su ih građani izabrali. Takođe, niko protiv koga se vodi krivični postupak neće moći da postane poslanik. Parlamentarci ne mogu odgovarati za izgovorenu reč, jer je to njihov politički stav, ali za sve drugo treba i mogu.

Međutim, namerama da se imunitet skoro obezvredi, brana može biti Ustav koji predviđa zaštitu poslanika u svim slučajevima, osim ukoliko bude zatečen na delu za koje je predviđena kazna zatvora preko pet godina.
Predsednik Administrativnog odbora Nenad Konstantinović objašnjava da Ustav jeste prepreka, ali da se traže načini kako se ”imunitet može suziti”.
- Nepotrebno je da sud raspravlja o nečijem političkom stavu koji je rekao za govornicom ili u emisijama, jer kleveta u Evropi i nije krivično delo - kaže Konstantinović za naš list.

Rešenje bi moglo biti u tome da stranke obavežu svoje poslanike da se odreknu zaštite ukoliko se nađu pred sudom. Inače, Administrativni odbor u ovom sazivu nijednom nije raspravljao o imunitetima. Nepisano je pravilo kolegijalnosti da se ne glasa za skidanje zaštite. Tako, na primer, čak ni Momčilu Perišiću koji je bio optužen za špijunažu, nije oduzet imunitet.
http://www.novosti.rs/code/navigate...vetu&kword_add=privilegije, zakon o skupstini

Odlično, treba naći način da se poslanici više ne skrivaju iza imuniteta:)
 
имунитет треба потпуно укинути...то је само још једна комунистичка заоставштина којом се властодршци штите и стављају изнад свог гласачког тела.
 
NA kartu imuniteta, poslanik će moći da zaigra, samo u slučaju ako ga neko tuži za izgovorenu reč.

Predsednik Administrativnog odbora Nenad Konstantinović objašnjava da Ustav jeste prepreka, ali da se traže načini kako se ”imunitet može suziti”.
- Nepotrebno je da sud raspravlja o nečijem političkom stavu koji je rekao za govornicom ili u emisijama, jer kleveta u Evropi i nije krivično delo - kaže Konstantinović za naš list.

http://www.novosti.rs/code/navigate...vetu&kword_add=privilegije, zakon o skupstini

Odlično, treba naći način da se poslanici više ne skrivaju iza imuniteta:)

Добро је да се посланицима укине било какав имунитет осим за изговорену реч а о томе да се нигде у цивилизованом свету не одговара за изговорену или написану реч до сада сам писао сигурно 100 х - али не вреди брозовштина у испегланим мозговима живи и даље и то не само у јавном животу који усмеравају најгори дојучерашњих ДБ сарадници и доушници а данашњи сарадници и плаћеници страних обавештанијх служби.

Исто тако о овоме треба обавестити и администрацију на Крстарици те да модератори схвате да треба да "о'ладе"...
 
Добро је да се посланицима укине било какав имунитет осим за изговорену реч а о томе да се нигде у цивилизованом свету не одговара за изговорену или написану реч до сада сам писао сигурно 100 х - али не вреди брозовштина у испегланим мозговима живи и даље и то не само у јавном животу који усмеравају најгори дојучерашњих ДБ сарадници и доушници а данашњи сарадници и плаћеници страних обавештанијх служби.

Исто тако о овоме треба обавестити и администрацију на Крстарици те да модератори схвате да треба да "о'ладе"...

Izvinjavam se sto Vas citiram ali sa njima treba po kratkom postupku.
 
jel zna neko koliko poslanika se sakrivalo iza poslanickog imuniteta i koji su?

Znam ja :)
1. Momir Marković - SRS - tužen je za neki lopovluk, službeno : zloupotrebe u privredi :zcepanje:
2. Marina Toman - SRS - uvreda, kleveta i znam da ima i treći slučaj ali nisam sigurna po kom osnovu, neka diskriminacija.
3. Sulejman Spaho - SRS - uvreda.
4. Momčilo Duvnjak - SRS - uvreda.
5. Petar Petrović - JS - uvreda i kleveta.
6. Branislav Jovanović - G17 - kleveta.
 
Znam ja :)
1. Momir Marković - SRS - tužen je za neki lopovluk, službeno : zloupotrebe u privredi :zcepanje:
2. Marina Toman - SRS - uvreda, kleveta i znam da ima i treći slučaj ali nisam sigurna po kom osnovu, neka diskriminacija.
3. Sulejman Spaho - SRS - uvreda.
4. Momčilo Duvnjak - SRS - uvreda.
5. Petar Petrović - JS - uvreda i kleveta.
6. Branislav Jovanović - G17 - kleveta.

Млађан Динкић (Г17).Када га је по приватној тужби тужио Богољуб Карић.
 
Znam. Nisam pravnik, neka se neko uključi da nam kaže koliko to može da bude otvoreno pitanje. Ne sporim ja da je Dinkić budala i da je sigurno tužen više puta ali u kontekstu ovog novog zakona o skupštini nije relevantan jer njega taj zakon ne dotiče niti on potpada pod te odredbe.

Овде се ради о посланичком имунитету али имунитет имају и они који нису посланици
 
Znam ja :)
1. Momir Marković - SRS - tužen je za neki lopovluk, službeno : zloupotrebe u privredi :zcepanje:
2. Marina Toman - SRS - uvreda, kleveta i znam da ima i treći slučaj ali nisam sigurna po kom osnovu, neka diskriminacija.
3. Sulejman Spaho - SRS - uvreda.
4. Momčilo Duvnjak - SRS - uvreda.
5. Petar Petrović - JS - uvreda i kleveta.
6. Branislav Jovanović - G17 - kleveta.


Mirčić SRS, sve dok nije zastarelo
 

Back
Top