Ja sam lezbejka.

Northern_Lady

Obećava
Poruka
55
Posto nisam odavde,interesuje me najiskrenije i najozbiljnije misljenje devojaka:Da li ste u stanju da za drugaricu-prijateljicu imate devojku koja je lezbejka?
Ja sam postavila ovu temu posto obicno to ne biva tako,tako da sam ja,uprkos dobrom izgledu,visokom obrazovanju i svemu ostalom samo "dobro parce mesa za krevet",sto ja kategoricki odbijam.
Ili sam mogla formulisati pitanje ovako:da li biste zeleli imati lezbejku za drugaricu?
 
Northern_Lady:
Posto nisam odavde,interesuje me najiskrenije i najozbiljnije misljenje devojaka:Da li ste u stanju da za drugaricu-prijateljicu imate devojku koja je lezbejka?
Ja sam postavila ovu temu posto obicno to ne biva tako,tako da sam ja,uprkos dobrom izgledu,visokom obrazovanju i svemu ostalom samo "dobro parce mesa za krevet",sto ja kategoricki odbijam.
Ili sam mogla formulisati pitanje ovako:da li biste zeleli imati lezbejku za drugaricu?

ZIVELA NORVESKA!!! :D
 
Seksualna orijentacija ne bi trebala da predstavlja poteskoce u prijateljstvu (na bilo kojoj relaciji polova) ukoliko nikoga ne ugrozava... :P
Zato kategoricno tvrdim da prijateljstva izmedju seksualno isto orijentisanih ljudi nisu moguca!! :D

Isto tako ja kao okoreli heteroseksualac ne bih mogao da budem tvoj prijatelj, zato sto bih verovatno jednog dana pozeleo da spavam sa tobom.. :lol:

Konkretno u tvom slucaju najbolje bi bilo da se sprijateljis sa nekim pederom. On ce ti biti veran i dobar drugar, plus neces morati svaki put kada se vidite da nosis suzavac uz sebe... :wink:
 
Macad:
Poznavala sam jednu, posle nekog vremena htela je vise od prijateljstva... :oops:
Ali, to se moze desiti (i desavalo mi se) i sa muskarcima koje sam smatrala za drugove.
Wow, ja bas zelim da upoznam neku, ali onako "live" susret. Po vasim odgovorima ispade da ih ima mnogo samo nekako daleko od ociju javnosti, hmmmmm-da li je to istina?
 
dbg:
Po vasim odgovorima ispade da ih ima mnogo samo nekako daleko od ociju javnosti, hmmmmm-da li je to istina?

ocemo na zurku, iz gay drushtva organizuju tu i tamo.....mene bash interesuje! imas i gay sajt i chat..nije lose. ali na chatu UVEK ima vise muskaraca u odnosu na zene (da, podeljeni su u dve "sobe"), i u zenski rejon cesce svracaju muskarci (drugari gayovi i radoznali)
a u muski retko zene. muska soba je cesto mashtovita, meni se bas super zezaju..zenska je ok
ali ok to su ti likovi sto su u udruzenju..kao mi smo gayovi i to.. pa su pozeraji.
ali sumnjam u homosexualnost...mislim da je to bezanje od problema..mislim da svi zelimo suprotni pol. ali iz nekog razloga nam to ne ide i onda kazemo da nam to ne treba..ok mozda neko sex zezanje i eksperimentisanje..pa se onda i vezes za tog nekog..ali opet mislim da fali
narocito za zene..cini mi se da su malo agresivne...zato sto im kao ne treba muskarac ali mislim da pate.
ali dobro opet, vecinu stvari i radimo kao bezanje..i internet je bezanje..pa onda ovo i nema mnogo smisla.
mozda sam i ja lexb...imam dominantnu mamu..ej l ispunjen uslov
 
Northern_Lady:
Posto nisam odavde,interesuje me najiskrenije i najozbiljnije misljenje devojaka:Da li ste u stanju da za drugaricu-prijateljicu imate devojku koja je lezbejka?
Ja sam postavila ovu temu posto obicno to ne biva tako,tako da sam ja,uprkos dobrom izgledu,visokom obrazovanju i svemu ostalom samo "dobro parce mesa za krevet",sto ja kategoricki odbijam.
Ili sam mogla formulisati pitanje ovako:da li biste zeleli imati lezbejku za drugaricu?
Ne znam bas da li bih joj verovala... :D Da mi ne govori da mi je prijateljica pa da me zaskoci...a sto se tice muskaraca oni to mogu...cak bi tu svoju prijateljicu lezbejku zamolili da negde prisustvuju dok se ona mazi sa svojom partnerkom vole oni to da gledaju...ma kazite da nisam u pravu...
 
Northern_Lady:
Posto nisam odavde,interesuje me najiskrenije i najozbiljnije misljenje devojaka:Da li ste u stanju da za drugaricu-prijateljicu imate devojku koja je lezbejka?
Ja sam postavila ovu temu posto obicno to ne biva tako,tako da sam ja,uprkos dobrom izgledu,visokom obrazovanju i svemu ostalom samo "dobro parce mesa za krevet",sto ja kategoricki odbijam.
Ili sam mogla formulisati pitanje ovako:da li biste zeleli imati lezbejku za drugaricu?




DA
 
Mislim da ovde ja licno dugujem objasnjenje o sebi kao osobi.Ja nisam od onih lezbejki koji su umesani ni u kakve gay organizacije,niti posecujem gay zurke,niti bilo sta slicno tome.Sta vise,ne borim se za neka posebna prava gay populacije,i automatski se ogradjujem od svih ostalih gayeva koji svojim slabim karakterom nisu u stanju da sami,individualno nose to sa sobom pa se onda udruzuju,prave razne organizacije ili bilo sta slicno tome.
Ja samo kao osoba zelim razumevanje od zenskog sveta,od zenskog straight sveta koji ne bi mene posmatrali kao potencijalnu opasnost da bi zaskocila drugaricu i zelela nesto vise od samog prijateljstva.
Daleko od toga,jer ja sebe prvenstveno smatram izuzetno jakom individuom,zato sam valjda u stalnom ratu sa ostalim lezbejkama koje zele samo sex i nista vise.
Prosto bi zelela neko normalno prijateljstvo sa zenskom osobom,jer ziveti u liberalnoj Skandinaviji gde ima previse tog slobodnog sexa,meni to nimalo ne odgovara.
 
Ukoliko me ne bi smarala borbom za gay prava, paradama i slicnim gloopostima, ukoliko bi njeno prijateljstvo prema meni bilo cisto... naravno da bih mogla ...
Imam jako dobrog drugara koji je gay ... i prijateljstvo sa njim je daleko iskrenije nego li sa drugim muskarcima....
 
Northern_Lady:
Posto nisam odavde,interesuje me najiskrenije i najozbiljnije misljenje devojaka:Da li ste u stanju da za drugaricu-prijateljicu imate devojku koja je lezbejka?
Ja sam postavila ovu temu posto obicno to ne biva tako,tako da sam ja,uprkos dobrom izgledu,visokom obrazovanju i svemu ostalom samo "dobro parce mesa za krevet",sto ja kategoricki odbijam.
Ili sam mogla formulisati pitanje ovako:da li biste zeleli imati lezbejku za drugaricu?

Naravno da bi zeleo! tj vec imam jednu koja je jos uvek neopredeljena tj BI devojka

Nista lose u tome!
 
Izvinjavam se sto ulecem na temu na kojoj si postavila pitanje devojkama, ali uzasno me zanima... Od dvadeset tvojih poruka, samo jedna i po u sebi ne sadrze eksplicitnu izjavu kako si ti lezbejka. Zanima me zbog cega mislis da je to tako vazno? Zamisli kad bi svi sad isli po forumu i pre nego sto kazemo bilo sta, napisemo, dobar dan, ja sam hetero - gej - sado - mazo ili nesto drugo..?
I ne kapiram zasto je u predhodnoj sekundi kroz tvoju svest prosla misao o tome kako sam ja jos jedan koji, eto, ne voli gej likove? Nema veze s tim... Nije mi jasno zasto to mora tako napadno? Nesigurnost? Griza savesti?
 
Ovo je tesko pitanje. Reci cu vam za moje iskustvo, mada mislim da sam vec o tome pisala ovde.

Imala sam drugaricu druzile smo se 10 godina, verovale jedna drugoj i sve pricale. Moram da napomenem da ona ima momka vec par godina. Ona je tu i tamo ponekad prosula neku salu u tom duhu (lezbejskom), ali ja sam to uvek tumacila samo kao salu. To se dosta puta desavalo, ali ja to nikada nisam shvatala ozbiljno, ne bih ni pomislila da ona to stvarno misli. Dok mi jednom nije jasno i glasno rekla kako bi ona meni svasta radila. E tu mi se smucilo. Ona se i dalje drzala kao da se sali, ali prosto je nemoguce da se stalno tako salila, uostalom, niko ko je strejt ne bi otisao tako daleko. Meni je pukao film i rekla sam joj da ne mogu vise da se druzim sa njom. Sada smo na cao-cao. Cinjenica je da sam ja protiv homoseksualaca, ali mislim da je ovde vise bila stvar u tome, sto je meni izgledalo kao da je ona mene tim svojim postupkom izdala. Znala je da ja nisam za takve stvari, znala je da sam strejt i sve to i opet je uradila sta je uradila i dovela nas obe u nezgodan polozaj. Cula sam od drugih da ona kao ne zna sta je meni bilo, cudi se sto sam se naljutila. Medjutim, ja sa njom ne bih mogla vise nikada da se druzim, ne bih mogla da je gledam istim ocima.

E sad, da ja oduvek znam za njene sklonosti i da nije napadala mene mozda bih i mogla da se druzim sa lezbejkom. Ovako - NIKADA!
 
Ako mogu da imam gej prijatelja, a da se ne zaljubim odmah u njega, verujem da mogu da imam gej prijateljicu koja se ne bi zaljubila u mene :shock: :D
Da te pitam nešto, onako glupavo:
Da li je istina da se gej muškarci i devojke međusobno odbijaju ili, čak, plaše?
 
E moja jedna drugarica ima drugaricu lezbejku. I pitam je ja kako se slazu, zar se ne boji da ce ova nesto pokusati sa njom, a ona mi kaze: "Ma kakvi, rekla mi je da nisam ja njen tip"!
Sve zavisi kakav je covek, za prijateljstvo nije bitno sexualno opredeljenje.
 
Da, naravno, zasto da ne . Samo nisam imala priliku da upoznam osobu tvog opredeljenja. Ne znam da li te interesuje moje misljenje ali sam skoro 100 % sigurna da ne postoji devojka koja nije uhvatila sebe u razmisljanju: Kako bi to izgledalo sa osobom istog pola? Moram da priznam da sam ja jedna od njih... :P U svakom slucaju, odgovor je: DA !!!
 
Evo mene opet posle dugo vremena.Trebalo je iskoristiti poslednje suncane i tople dane na severu,tako da sam ponovo u Trondheim.Procitala sam sve poruke koje ste mi poslali,i nisam bas toliko sigurna u sve to.Jedni mrze gayeve,a ja ne znam kako ja licno da se opravdam da ja nisam pripadnik nijednog gay udruzenja,sta vise,ja sam totalno sama osoba na celom svetu.
Ovde u Norveskoj se uglavnom sve svodi na sex,svi bi hteli,svaka devojka koja je les,kada upozna osobu istog seksualnog opredeljenja,ona to odmah vidi kao sansu da se dobro provede.Ali ja prosto nisam takva.
Uprkos dobrom izgledu kako su mi rekli mnogi,uprkos svemu,obrazovanju,interesovanju,ja jesam jako usamljena osoba jer ne mogu da se uklopim u libelarni kalup Skandinavije,a opet koliko sam videla u SCG je biti lezbejka odmah neko ko je morbidan,bolestan,lud,sta god,i to mi jako smeta.
Samo hocu nesto da rascistim ovde.Ja ne trazim ljubavnicu niti devojku,mada kada bi mogla da nadjem devojku po mojim merilima bilo bi fantasticno.Ja samo trazim prijateljicu,prijatelja,nekog normalnog sa kim bih mogla da se druzim.Ali koliko sam mogla da vidim i koliko sam iskustva skupila iz SCG,ja sam izgleda obelezena,cak dok sam citala mnoge poruke ovde u vezi gay sveta osecala sam se kao zlocinac,kao da sam ja nesto tu skrivila,osetila sam da ja nemam pravo na sve to sto imaju i drugi ljudi.
Ali opet,usudila sam da sebe pogledam bez samosazaljenja i da kazem da ne zelim da skrivam svoju pravu prirodu,ja protiv toga nista ne mogu.
I jako mi je zao ako bi neko pomislio da meni,kojoj principi znace jako mnogo,da bi ja trazila od drugarice nesto vise nego prijateljstva.
Prosto je tako,liberalni Skandinavski duh koji zeli samo provod sa jedne strane i sa druge,jak konzervativni rigidan stav prema meni kao lezbejki u SCG.To me je dovelo u sumnju.
Ali sa druge strane,jako su me obradovale pametne devojke koje su ovde odgovorila potvrdno,koje imaju hrabrosti da se druze sa jednom obelezenom devojkom.
I iskreno se nadam da cu i ja smeti da budem punopravan clan foruma ovde,i da nadjem ono sto ovde medju Skandinavcima nije moguce naci-prijatelja.
 

Back
Top