Omiljeni Live albumi.

Dont_Break_The_Oath:
82)
najmracniji i najjezivi live koji sam ikada cuo.Satanski riffovi Tony Iommia,i djavo koji je tada usao u vec dovoljno besnog Ronnie James Dia koji na fantastican nacin govori o samom zlu,paklu,djavolu...

yebote sta je ovo? :lol: oces da mi zgadis black sabath? :lol: mislim, pricaj malo o muzici, bole nas ovde d.u.p.e za satanske rifove, bes, zlo, pakao i djavole :wink:
da odgovorim na temu:

necu rangirati, nezahvalno je...

* pink floyd - P.U.L.S.E:
kladim se da nije najbolji PF live-album, ali bolji zaista nisam chuo ... naravno, dozivljaj je potpun kad se posmatra i vizuelno. svima je dobro poznato kakvu PF atmosferu pravi na kocertima i kako je to odsvirano, tako da necu razglabati :)

* neil young & crazy horse - THE YEAR OF THE HORSE:
i kod ovog koncerta slika dopunjuje zvuk ... pesme su melanholichne, usporene, na momente pune tishine a na momente paraju ushi. iza ovog benda je tada bilo nekih 30god (ako se ne varam) sviranja, i sve to isplivava na povrshinu ... Nil Jang je savrseno iskusan i snazan u svom bolu. i pored, naizgled, tuge kojom odise koncert, energija je definitivno krajnje pozitivna.

ostale samo pominjem -

* pearl jam - LIVE ON TWO LEGS
* eric clapton - UNPLUGGED
* metallica & symphonies

tu bi zavrsio listu svojih naj-omiljenijih, uz napomenu da sam siguran da su gore navedeni sigurno izveli bolje svirke i koncerte nego sto je to zabelezeno na cd-u ...... ali ja za bolje ne znam :)
 
Ja obicno idem na koncerte koji su na relaciji NS-bgd i retko koji od njih bude zabelezen, ne samo video vec i tonski.
Ali ono usudicu se da kazem koji su mi bili dobri na kojima sam bio i naravno nekoliko onih za koje smatram da su bile bacene pare. Da se razumemo u opstu ocenu koncerta racunao sam i neke vece koncerte na kojima sam bio. Sve racunam, sviranje benda, mesto gde se odrzava, ozvucenje na kojem sviraju, masa koja je tamo. . .

Najbolji koncerti na kojima sam bio svakako su Koncerti Godine u NS-u. Posebno onaj 2001, najbolji KG na kojem sam ikad bio. Po pitanju svega, mase, odabira grupa pa cak i sviranju bendova.

Svirka od pojedinacnih bendova najbolja mi je bila od Korozy-a kad je bio u NS-u. Imali su tri predgrupe, jednu koji necu pominjati jer mislim da zbog muzike koju sviraju (NSBM) nisu vredni pomena, ako se nevaram tu su bili jos i Posmrtna Liturgija i Tales Of Dark. Oni prvi su uradili posao i sa sobom poveli sve istomisljenike napolje tako da je normalna svirka mogla da pocne. Liturgija i Tales su uradi svoj posao sasvim solidno i onda je dosao Korozy. U sali je nazalost ostalo malo ljudi, oko 60-tak ali dovoljno. Korozy je tako prasio da ono. . . Kao da sam slusao njihove CD-ove. . . Zao mi je sto sutradan nisam bio u bgd da gledam njihovu svirku jer sam cuo da je bila jos bolja!

Februar 2002. Pogon Doma Omladine i UK Subs. . . Predgrupa su im bili Vox Populi. Fino su uradili posao. A Subs-i. . . Necu da komentarisem jer bi svaki komentar bio suvisan, samo cu piati da li neko zna postoji li bilo kakav zapis ove svirke?

Sledeci koncert koji bih izdvojio koji sam gledao je Kraljevski Apartman kad je svirao u maju tekuce godine u Enteru. Enter skoro prazan, ljudi manje od 40 ali vise od 30. Dva glavna razloga mogu biti jer je prva svirka koja je bila nekolik onedelja ranije otkazana, a slaba poseta na ovoj je verovatno razlog jer se istovremeno na drugom kraju grada odrzavao neki veci koncert. Apartman je sam svirao i to tako. . . Za svaku pohvalu, masa i sam aatmosfera koja je bila tamo. . . Jako dobar koncert u svakom pogledu.

Mislim da je bio april 2000. kada je ZBL odrzao prvu svirku u KST Masincu u NS-u. Predgrupa im je bio UMT i bilo je super. Pa kako i nebi kad je svirk aod ZBL-a :)

Sada treba da izdvojim jedan nastup i nimalo mi nije drago jer se on odrzao na festivalu koji ja najvise mrzim. exit ove godine i svirka Love Hunters-a. Mumin je tako lepo uradio posao da ja nemam reci. Odsvirao je dve (Love Is Hell, Evolution) od moje tri omiljene njihove pesme, a pre toga su se meni desila jedna predivna stvar pa pp da je i to dosta uticalo da mi ova svirka bude nezaboravna. Alu u svakom slucaju sama svirka i masa na njoj je bila dobra.

Umalo da zaboravim. KBO!, Zvoncek i Trula. Posto je Vuja u svima njima pp da tu netreba dodavati neki komentar ali ajd.
Sva tri benda u NS-u, Zvoncek (februar 2000) i Trula (mart 2000) u legendarnom Kamelotu. . . Prvo Tozza sa korama od pite i sekirom. . . Napravio je fin ugodjaj prisutnima. Komentar za Trulu, uradjeno je ko na kasetama. Inace ko hoce da vidi opet Trulu moze to da uradi sada u Gorenjem Milanovcu, moja preporuka svima koji mogu da odu nek odu, nece se kajati.
Svirka KBO!-a. . . Godinu dana kasnije od njih. Pivo je letelo na sve strane, Vuja je pokazao kako se svira. Sve u svemu dobro.
To je sto se tice dobrih svirki, ono ima ih jos i neke su mozda izostavljene mojom zaboravnoscu a neke zbog nedostatka prostora.

Lose svirke.
Nazalost ovde je jedna svirka od Vriska Generacije. Ubedljivo najgora svirka ikad. Gaga je bio toliko rastimovan i ne uvezban da ono. . . Kako ga nije bilo sramota da izadje pred publiku. Uzasno. . . Svirka je inace odrzana 25.05.2002.

Sledeca koja je bila bacanje para bila je lane u Enteru. Bio je to neki kao Britanski PUNK ili sta vec ma neko toliko smece da ono. . . Eto nisam cak zapamtio ni koje bio, imam zapisano kuci ko je pa cu za mesec dana napisati.

Za lose ima tu jos bendova, nazalost, ali vecini niti znam ime niti kad su svirali. A mislim da to nije ni bitno jer su uglavnom to sve sitni bendovi i za vecinu, ako ne i sve, niko od vas nije ni cuo tako da vam nece ni skoditi da ne znate za njih.
 
The Rolling Stones - Get Yer Ya Ya's Out (1969)
ubedljivo najbolji album svih vremena, fantasticna richardsova ritam i solo novopridoslog micka taylora. Fantasticne solaza u Sympathy For The Devil. Midnight Rambler od 9 minuta. Raj za usi. Bez konkurencije.
CHARLIE'S GOOD TONIGHT!

Deep Purple - Made In Japan (1972)
Stvarno fenomenalan album otvoren Highway Starom. Predivne solaze. Biser.

Dire Straits - Alchemy Live
Fantastican album. Izvanredne solaze Marka Knopflera. Sultans Of Swing od skoro 11 minuta!

Iron Maiden - Live At Donington
Iako nisam neki fan metal muzike - ovo je jako dobar album. SUPERB! Najbolji momenat - The Trooper

Jimi Hendrix - Live At Winterland
da li je potreban neki komentar?

Pink Floyd - Pulse
kao i uvek pink floyd fenomenalan

The Doors - In Concert
Dosta obrada. Odlican album. Najbolji momenat: WHO DO YOU LOVE

The Stranglers - All Live And All Of The Night
zaista dobar album

The Who - Live At Leeds
Jedan od najboljih live albuma ikada. My generation fenomenalno odradjena. Obrada Summertime Bluesa Eddia Cochrana

toliko od mene...
 
Hajde da vas vidimo koje to live albume smatrate najboljim.

Trust - Paris By Night (1988, Paris)
Scorpions - Tokyo Tapes (1978, Tokyo)
Saxon - The Eagle Has Landed part II (1996, Dusseldorf)
Saxon - The Eagle Has Landed (1982, Sheffield)
Black Sabbath - Live Evil (1982, Dallas, San Antonio)
Judas Priest - Priest Live (1987, Dallas)
Scorpions - Live Bites (1995, Munich)
MSG - Rock Will Never Die (1984, Hannover)
KISS - Alive III (1993, Indianapolis)
KISS - Alive II (1977, Detroit)
Helloween - High Live (1996, Rio De Janeiro)
Iron Maiden - Live After Death (1985, Long Beach)
Accept - All Areas Worldwide (1997, Wupertal)
Accept - Staying A Life (1990, Frankfurt)
U.D.O. - Live From Russia (2001, Sankt Petersburg, Moscow)
HammerFall - One Crimson Night (2003, Götenborg)
King Diamond - Deadly Lullabies Live (2004, København)
Judas Priest - Live '98: Meltdown (1998, Hamburg)
Judas Priest - Unleashed In The East (1978, Tokyo)
UFO - Strangers In The Night (1978, Chicago)
Blind Guardian - Live (2003, Milan)
KISS - Alive IV (2003, Melbourne)
Dio - Inferno: The Last In Live (1999, Minneapolis)
 
08paris.jpg


Bernard Bonvoisin - vocal
Norbert Krief - guitars
Yves Brusco - bass
Farid Medjane - drums


1. Paris By Night
2. Sors Tes Griffes
3. Les Templiers
4. Paris
5. Saumur
6. Instinct De Mort
7. Antisocial
8. Par Compromission
9. I Shall Return
10. Marche Ou creve
11. Fatalite
12. Ton Dernier Acte
13. Au Dom De La Race
14. L'Elite
 
levrone:
Oath, al' si ih ti naveo. Ima li neki da ti nije omiljeni? :)

Ima mnogo promasaja, i to od bandova koje ja jako volim:

MSG - One Night At Budokan (treci album a vec live?!)
Scorpions - Acoustica (nije akustican zvuk bas za tako distorzivan band kao Scorpions)
KISS - Alive! (sirova produkcija)
Saxon - Rock 'N' Roll Gypsies (nabacane pesme)
Trust - L 'Atendant (pijani Bernard koji zaboravlja tekstove)
Alice Cooper - A Fistfull Of Alice (mnogo price a malo muzike)
Running Wild - Ready For Boarding
Pretty Maids - Live In Copenhagen
Yngwie Malmsteen - Live!!
Helloween - Live In The U.K. (samo 7 pesama ocajno uradjenih od Kiskea i Hansena)

To su neki promasaji koji nisu trebali biti snimljeni.
 
1. BLACK SABBATH - Reunion (Sam vrh, produkcija perfektna, izbor pesama sjajan, besprekorno odsvirano, Ozijev glas zvuci tako dobro kao u danima najvece slave...savrseno....)
2. PINK FLOYD - Live At Pompeii
3. Jimi Hendrix - Live At Winterland '68
4.BLACK SABBATH - LIVE AT WORCHESTER '83 (Ne znam jel neko od vas ovo slusao, al ovaj live obara na dupe......)
5. Status Quo - LIVE '77 (nazalost imam samo drugi disk....ali i to je dovoljno da se uziva u fantasticnoj live predstavi najboljeg boogie benda.....)
 
Бијело Дугме - Мрамор, камен и жељезо - апсолутно савршенство, никада боље нису звучали.
Бијело Думе - Концерт код Хајдучке чесме.
Deep Purple - Made in Japan.
 
hm...o5 chisto radi teme navodim najbolje iz svog kratkog iskustva shto nije ustvari ukupna slika,vec samo trenutno stanje mog rangiranja live albuma,dakle:D.....

System Of A Down-Live At The Wireless
Red Hot Chilli Peppers-Live In Hyde Park
Jack Johnson-Live In Boulder
 

Back
Top