СрБски језик - Чудо Божјег стварања

Poruka
19.903
Веома занимљива емисија која показује Божје стварање на примеру нашег језика и зашто је од суштинске важности да сачувамо свој језик и писмо.

Погледајте излагање наставника српског језика Михајла Јелића:





 
Kakva budalaština.
Protestantska propaganda i besposleni koji kosmologiju objašnjavaju lingvistikom i to jako, jako lošom lingvistikom.
Obilato korišćenje "kružnog rezonovanja".
Pri tome, ovaj veseljak koji se izdaje za nastavnika srpskog jezika, o tom jeziku zna manje nego učenici osnovne škole. :dash:
Nadam se da će ga neko obavestiti da je savremeni srpski jezik oformio Vuk Karadžić u prošlom veku.
 
Kakva budalaština.
Protestantska propaganda i besposleni koji kosmologiju objašnjavaju lingvistikom i to jako, jako lošom lingvistikom.
Obilato korišćenje "kružnog rezonovanja".
Pri tome, ovaj veseljak koji se izdaje za nastavnika srpskog jezika, o tom jeziku zna manje nego učenici osnovne škole. :dash:
Nadam se da će ga neko obavestiti da je savremeni srpski jezik oformio Vuk Karadžić u prošlom veku.

Nemoj molim te ovu budalastinu mesati s protestantima. Predsednik, idejni tvorac, guru ili sta god da je vec osnivac Centra za prirodnjacke studije u Srbiji nije protestant vec judaista.
 
a to su opet one protestanske balvancine. Nem im premca u lupetanju, ni meni vece radosti kad se neko ko se izdaje za pravoslavnog vernika nasadi na njihove bajke.

Откуд ти знаш да је Михајло Јелић протестант?Па,и да јесте,какве то има везе?Ваљда је битно шта се говори.
Све што је говорио о језику је тачно и логично.

Логички показао да и језик има свој смисао и да указује на Божје стварање.
 
Nemoj molim te ovu budalastinu mesati s protestantima. Predsednik, idejni tvorac, guru ili sta god da je vec osnivac Centra za prirodnjacke studije u Srbiji nije protestant vec judaista.

Koliko ja znam kreacionizam, koji Centar za prirodnjačke studije promoviše, je protestantska tvorevina, baš kao i najveći deo literature koju CPS koristi.


Откуд ти знаш да је Михајло Јелић протестант?Па,и да јесте,какве то има везе?Ваљда је битно шта се говори.
Све што је говорио о језику је тачно и логично.

Логички показао да и језик има свој смисао и да указује на Божје стварање.

Ovaj... ono što priča nije tačno i sa logičkog ni sa lingivističkog apekta.
Na primer, "stvarati" i "stvoriti" su dva različita glagola, a ne jedan te isti. To se u okviru gradiva gramatike, na časovima srpskog jezika radi u osnovnoj školi.
Uzgred, koren reči koje pominje u prvom delu nije tvorac, nego tvor.
Po "logici" koju izlaže, Vaseljenu je napravio tvor:
Striped_skunk.jpg


Skunk_web1.jpg


Naravno da jezik ima smisao. Reč je o uređenom sistemu komunikacije. Da nema smisao, ne bi smo se njime mogli sporazumevati, nego bi predstavljao skup nepovezanih glasova bez značenja.

Ono što ni na koji način nije uspeo da pokaže je veza srpskog jezika i Svetog pisma ili način na koji srpski jezik dokazuje postojanje boga.
 
Ovo je ... :neutral:

Prvo što mi je zaparalo uši, to je rečenica:
... Nažalost, naš jezik se menja ...

Kao prvo i osnovno, svako ko ima pojma o lingvistici, zna da je jezik "živ", odnosno sklon promeni.
A primer reči "stvarnost" je tragikomičan: "dokaz" za nešto, što navodno ima veze sa pravoslavljem, krije se u reči stvoritelj
jer je to tvorac koji je stvorio stvarnost
. :think:
 
Koliko ja znam kreacionizam, koji Centar za prirodnjačke studije promoviše, je protestantska tvorevina, baš kao i najveći deo literature koju CPS koristi.




Ovaj... ono što priča nije tačno i sa logičkog ni sa lingivističkog apekta.
Na primer, "stvarati" i "stvoriti" su dva različita glagola, a ne jedan te isti. To se u okviru gradiva gramatike, na časovima srpskog jezika radi u osnovnoj školi.
Uzgred, koren reči koje pominje u prvom delu nije tvorac, nego tvor.
Po "logici" koju izlaže, Vaseljenu je napravio tvor:

Naravno da jezik ima smisao. Reč je o uređenom sistemu komunikacije. Da nema smisao, ne bi smo se njime mogli sporazumevati, nego bi predstavljao skup nepovezanih glasova bez značenja.

Ono što ni na koji način nije uspeo da pokaže je veza srpskog jezika i Svetog pisma ili način na koji srpski jezik dokazuje postojanje boga.

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

E uštedeo si mi vreme.. sad ne moram ni da gledam izlaganje ''stručnjaka''..:super:
 

Back
Top