Izbirljivost

Dača R

Aktivan član
Poruka
1.157
Često srećemo osobe koje dugo nemaju vezu, ne mogu da nađu devojku/dečka i kada ih pitate zašto je to tako, oni kažu da si izbirljivi mnogo. Da li je izbirljivost u vezi sa narcisoidnošću ponekad ??? Ako neko mnogo bira, da li to možda znači da ima previsoko mišljenje o sebi, u fazonu ,,Ja mnogo vredim, pa uz mene mora i neki takav???'' Šta uopšte znači to, ,,izbirljiv sam'', ,,imam visoke kriterijume''? Ko su te osobe?
 
Uopste ne mora da znaci da izbirljive osobe smatraju da mnogo vrede.
To su samo emotivno disfunkcionalne(:mrgreen:) osobe, koje mogu imati prosecno misljenje o sebi, neki cak i neke komplekse, a neki mozda i jesu narcisoidni.
To su najcesce osobe kojima su se desile neke komplikacije sa prvim vezama...tako da svoja nadanja nisu uspele da materijalizuju, i uporede...tj, ostao je u njima onaj detinji trag i nada o nekoj posebnoj osobi...specijalnoj, po ko zna cemu.
I mislim, da takvi ljudi nisu nikada ni ostvarili pravu vezu, dugorocno upoznavanje,bliskost...intimiziranje.
Ako imaju malo vise godina , moguce je da se plase bliskosti, vezanja, ili da smatraju da ce ih neka ozbiljna veza u nekom smislu determinisati..odn da ce ih ljudi posmatrati kroz tu vezu.
Evo me kao baba gatara:mrgreen:
 
Ne mora da znači da su izbirljivi nego da možda oni nisu privlačni, a da im je to više ako izgovor...

OK, može i to da bude...Mada,za jednu neprivlačnu uvek postoji neka druga neprivlačna osoba (svaka krpa nađe zakrpu). Ovde je reč o ljudima koji teško nalaze zakrpu. (Poređenje sa krpom i zakrpom jeste malo bezveze :) ali je često prisutno u narodu pa...:) )
 
Često srećemo osobe koje dugo nemaju vezu, ne mogu da nađu devojku/dečka i kada ih pitate zašto je to tako, oni kažu da si izbirljivi mnogo. Da li je izbirljivost u vezi sa narcisoidnošću ponekad ??? Ako neko mnogo bira, da li to možda znači da ima previsoko mišljenje o sebi, u fazonu ,,Ja mnogo vredim, pa uz mene mora i neki takav???'' Šta uopšte znači to, ,,izbirljiv sam'', ,,imam visoke kriterijume''? Ko su te osobe?

ти што причају да су избирљиви су само фест несигурни у себе
 
Često srećemo osobe koje dugo nemaju vezu, ne mogu da nađu devojku/dečka i kada ih pitate zašto je to tako, oni kažu da si izbirljivi mnogo. Da li je izbirljivost u vezi sa narcisoidnošću ponekad ??? Ako neko mnogo bira, da li to možda znači da ima previsoko mišljenje o sebi, u fazonu ,,Ja mnogo vredim, pa uz mene mora i neki takav???'' Šta uopšte znači to, ,,izbirljiv sam'', ,,imam visoke kriterijume''? Ko su te osobe?

Možda su to osobe koje još nisu upoznale/srele nekog s kim žele da imaju vezu.

Možda su imale neko razočaranje u prošlosti i ne žele da srljaju i ponavaljaju iste greške. Ako su bile u vezi s nekim ko im nije odgovarao, sada traže drugog ko im odgovara, a taj proces može biti dugotrajan.
Ne mislim da je uvek i pitanju previsko mišljenje o sebi, ne kažem da nema toga u nekim slučajevima, ali ne mora da znači.:neutral:

Izbirljivost može biti različita. Nije isto da neko neće da uđe u vezu ako ta osoba npr"nema 190 cm, crnu kosu, zelene oči i vozi mercedes" - i da traži nekog ko ima iste stavove i želje, isti sistem vrednosti itd. :)
 
ne prihvatam izbirljivost kao izgovor, nemoguce je biti toliko izbirljiv pa ne naci bar jednu osobu koja ispunjava uslove
osim ako nije - hocu musko al' da nema q :mrgreen:

mislim da je tu po srijedi obicna nespremnost na vezu
nikakva visa filozofija
 
Često srećemo osobe koje dugo nemaju vezu, ne mogu da nađu devojku/dečka i kada ih pitate zašto je to tako, oni kažu da si izbirljivi mnogo. Da li je izbirljivost u vezi sa narcisoidnošću ponekad ??? Ako neko mnogo bira, da li to možda znači da ima previsoko mišljenje o sebi, u fazonu ,,Ja mnogo vredim, pa uz mene mora i neki takav???'' Šta uopšte znači to, ,,izbirljiv sam'', ,,imam visoke kriterijume''? Ko su te osobe?

Pa sada...izbirljivost moze imati uporiste u bitno drugacijim emocijama medju sobom...cak i kod iste osobe ali u razlicitim periodima moze dominirati drugaciji razlog koji uslovljava postojanje visokih kriterijuma...Vecina tananih i emotivnih osoba je izbirljivo ne zbog toga sto smatraju da puno sami vrede vec su prepalseni mogucih emotivnih povreda i potresa pa se trude da na startu dobro odaberu kako bi uspeli nekako da se zastite od verovatnog bola kasnije...takodje ljudi koji imaju visoke edukativne kriterijume imaju logicno i vise sklonosti ka intelektualnoj manjini koju je sve teze pronaci u nasoj zemlji...ne mora nuzno osoba biti narcisoidna...verovatno ima i toga ponakad ali ne bas cesto...
 
ne prihvatam izbirljivost kao izgovor, nemoguce je biti toliko izbirljiv pa ne naci bar jednu osobu koja ispunjava uslove
osim ako nije - hocu musko al' da nema q :mrgreen:

mislim da je tu po srijedi obicna nespremnost na vezu
nikakva visa filozofija

Možda je moguće je i to, ali nekako moje iskustvo pokazuje da su to ljudi koji su itekako spremni na vezu i imaju ogromnu želju da nekome pruže ljubav, ali eto...izbirljivi su :D!
 
Često srećemo osobe koje dugo nemaju vezu, ne mogu da nađu devojku/dečka i kada ih pitate zašto je to tako, oni kažu da si izbirljivi mnogo. Da li je izbirljivost u vezi sa narcisoidnošću ponekad ??? Ako neko mnogo bira, da li to možda znači da ima previsoko mišljenje o sebi, u fazonu ,,Ja mnogo vredim, pa uz mene mora i neki takav???'' Šta uopšte znači to, ,,izbirljiv sam'', ,,imam visoke kriterijume''? Ko su te osobe?

Takve osobe su obicno vec u nekim godinama i verovatno postavljaju previsoke kriterijume pri odabiru partnera.Mozda iz svega toga lezi nesigurnost u sopstvenuu vrednost ili pak,manjak samopouzdanja.Neko veliko razocaranje takodje moze da utice na to da osoba od narednog partnera trazi skoro pa iracionalne osobine.
Ili jednostavno zele partnera s odredjenim osobinama
 
Često srećemo osobe koje dugo nemaju vezu, ne mogu da nađu devojku/dečka i kada ih pitate zašto je to tako, oni kažu da si izbirljivi mnogo. Da li je izbirljivost u vezi sa narcisoidnošću ponekad ??? Ako neko mnogo bira, da li to možda znači da ima previsoko mišljenje o sebi, u fazonu ,,Ja mnogo vredim, pa uz mene mora i neki takav???'' Šta uopšte znači to, ,,izbirljiv sam'', ,,imam visoke kriterijume''? Ko su te osobe?

ja zapravo cenim da je situacija suprotna
izbiraci traze drustbvenu afirmaciju svoga potencijalnog partnera,pa ako dobiju odobravanje od sire okoline,po mogucstvu i uzvike zavisti itd,onda je izbirac nasao pravoga za sebe.
znaci,nesigurnost u sebe,kako fizicku,tako i psihicku,manifestuju kroz odabir partnera,i ukoliko nadju nekoga ko odgovara gorenavedenim uslovima,smatrace da su dokazali sebi i drugima da vrede,cim su "upecali" takvo "parce"
 
Nema sanse ama bas nikom ne verujem kad tako nesto kaze..zato sto te osobe ne traze uopste i logicno da se moras upustati u veze da bi usput procenio dal ti neko odgovara..nek to traje dan 2-3..dve nedelje..niko unapred ne moze znati kakav je ko..cisno nesamopouzdanje i razocaranost
 
Zar se prijateljii biraju?Meni su razni ljudi kroz zivot postajali prijatelji.
...koliko ljudi si upoznala u zivotu a koliko njih su ti postali prijatelji

Nema sanse ama bas nikom ne verujem kad tako nesto kaze..zato sto te osobe ne traze uopste i logicno da se moras upustati u veze da bi usput procenio dal ti neko odgovara..nek to traje dan 2-3..dve nedelje..niko unapred ne moze znati kakav je ko..cisno nesamopouzdanje i razocaranost

...sta bi ti uradio da odlepis za nekim ko ti pokazuje sms poruke partnera sa kojima se "vacari" i koje "nisu njegov nivo", nudi ti telefon psihijatra jer je zakljucio da imas problem u glavi zato sto te boli stomak i sto ne koristis "neverbalne oblike komunikacije" koji se njemu mnogo svidjaju i pod kojim podrazumeva flertovanje, dekolte, stikle, sminku ...kad ti njega izvredjas kaze - ti se meni svidjas, mislio sam da se i ja tebi svidjam
 
]...koliko ljudi si upoznala u zivotu a koliko njih su ti postali prijatelji[/B]

Na moju veliku srecu upoznala sam jako puno ljudi.Neki od njih su mi postajali prijatelji,neki su to i danas.S nekima sam posle izvesnog vremena shvatala da ne mogu da funkcionisem,u neke sam se razocarala,neke je zivot odveo jako daleko od mene..Nisam ih birala,postajali smo prijatelji ili nismo.
 

Back
Top