Помоћ, бубуљице на лицу

Abell

Iskusan
Poruka
5.757
Ovako, imam problem sa licem, dosta bubuljica i to... Znam da je to u mojim godinama normalno (14), ali idem kod dermatologa vec 4 meseca i nista... E sad, problem je u sledecem...
Posle mora su mi se pojavile i to bas mnogo (i pre sam imala manjih problema sa licem)... Otisla sam kod dermatologa i on mi je dao mixturu lutz i doroslovac losion i da pijem dovocin... Dijagnoza: Akne vulgaris...Sve sam to radila mesec dana, kada sam dosla na kontorlu rekao mi je da nastavim sa tim...Ja sam nastavila ali sam prekinula sa dovicinom, jer mi nista nije pomoglo, a nisam mogla toliko dugo da pijem antibiotike... Onda mi je on radio tretman lica i posle toga mi nista nije pomoglo...Dodao mi je da mazem jos neki gel jer sam prestala da pijem dovicin, ali ni taj gel ne pomaze...:think:
Bila sam kod jos jednog dermatologa u Novom Sadu, ona tvrdi da mi to nisu obicne pubertetske bubuljice i dala mi je da uradim neke analize... Da napomenem da mi kozni ovde nije ni jedan nalaz izvadio...:eek:U Sapcu sam imala problem da se to uradi, ali sam uspela da izvadim nalaze...:klap:U grlu imam Staphylococcus aureus...Otisla kod pedijatra i ona mi kaze, posto me ne boli grlo i nista, da je to normalno i nije mi dala lekove...:dontunderstand: Jos mi je pomenula neku kliniku u Avalskoj u Bg-u...Svi pricaju razlicito...:besna: Jedino oko cega su se slozili to je da i pedijatar rekao da mi je cudan raspored, kao i ova doktorka u NS-u... Jos mi ostaje da dobijem rezultate iz krvi sto sam vadila... Sad stvarno nemam pojma gde da idem vise...Koje je vase misljenje za celu ovu situaciju? :hvala:
 
Највећа грешка коју си направила је што си престала да пијеш Довицин.
Некада је потребно попити и по 50 кутија да би се видео неки помак на боље.
На жалост тако је.
Врати се на првобитну терапију.
 
Ма не.
Бактерија је у грлу. ;)

Кад сам студирала, дерматологију смо слушали на 4. години факса.
Код моје асистенткиње се као пацијент исто појавила девојка која је имала проблем са акнама, са идентичном причом као твојом.:)
Пила је довицин, попила око 4-5 кутија, није било побољшања и она је сматрала да та терапија не ваља па је зато дошла код другог дерматолога да јој да тобоже неку бољу.
Ух, не желиш да знаш како се моја асистенткиња извикала на њу због тога што је престала да пије довицин.:)


Наравно, постоје ситуације кад он заиста не делује, онда се ту мора тражити алтернативно решења.
Моја другарица има млађег брата коме су се одједном, у 19 година, појавиле стравичне бубуљице, огромне, поткожне, по лицу и леђима, и јако су га болеле.
Њему довицин није помогао. Помогао му је само један лек, коме не смем да напишем име јер је јако токсичан по јетру и то му је дерматолог преписао али уз напомену да контролише јетру на сваких 14 дана. Њему је помогло, али многи морају да престану да га пију јер им почне оштећивати јетру.;)

Зато, држи се те терапије коју ти је преписао први дерматолог.;)
 
Pa devojka je rekla da vise ne moze da pije antibiootike pa je prestala..Moj savet ti je da ako hoces da se resis bubuljica kupi aktivni kiseonik..Nije vise od 300 dinara i prskaj ga na lice ..Pre prskanja stavi gazu pa ga onda prskaj 4 puta dnevno..A sto se tice tih bakterija nemam pojma sta bih ti rekao..
Ниси пажљиво прочитао њен пост.
Није престала да пије антибиотик јер више није могла да га пије јер јој је нпр. изазивао неке тегобе, већ зато што је САМА закључила да јој Довицин не помаже.
А сама такве одлуке не може да доноси док се не проконсултује с неким ко је стручан за то.;)
И као што рекох, донела је погрешну одлуку.
 
Pa drzim se te, idem kod njega na kontorle i sve, ali bih ipak da cujem neko drugo misljenje...
Prestala sam da ga pijem jer me je poceo boleti stomak i to mnogo, a kada sam prestala da ga pijem prestao je i stomak da me boli...A i nije mi pomoglo, i to stoji... Bilo mi je nelogicno da pijem toliko dugo...Iskreno, pre bih da prodjem bez nekih lekova... Vise me brine sto nisu ispitali od cega mi je to, jer ja nemam klasicne akne vec kao neko crvenilo i to u predelu nosa, po sred cela i brada... I to se ne povlaci, ponekad me i svrbi...Meni to stvarno ne deluje normalno...Ili ja nisam normalna?:zcepanje:
 
Ниси пажљиво прочитао њен пост.
Није престала да пије антибиотик јер више није могла да га пије јер јој је нпр. изазивао неке тегобе, већ зато што је САМА закључила да јој Довицин не помаже.
А сама такве одлуке не може да доноси док се не проконсултује с неким ко је стручан за то.;)
И као што рекох, донела је погрешну одлуку.

U pravu si..Izvinjavam se..Zurio sam... ;)
 
Pa drzim se te, idem kod njega na kontorle i sve, ali bih ipak da cujem neko drugo misljenje...
Prestala sam da ga pijem jer me je poceo boleti stomak i to mnogo, a kada sam prestala da ga pijem prestao je i stomak da me boli...A i nije mi pomoglo, i to stoji... Bilo mi je nelogicno da pijem toliko dugo...Iskreno, pre bih da prodjem bez nekih lekova... Vise me brine sto nisu ispitali od cega mi je to, jer ja nemam klasicne akne vec kao neko crvenilo i to u predelu nosa, po sred cela i brada... I to se ne povlaci, ponekad me i svrbi...Meni to stvarno ne deluje normalno...Ili ja nisam normalna?:zcepanje:
Ово што си сад написала даје потпуно нову слику.:)
Описано личи на себореју тј. на повећно лучење лојних жлездица у кожи које се баш и манифестује масном и сјајном кожом и сврабом. И представља одличну подлогу за стварање бубуљица.
А како ти је 14 година, чак се и време настанка себореје уклапа.
Умивај се чешће и користи лосионе обавезно.:) Плус Довицин.;)
 
Ok, hvala na savetima... Nadam se da ce jos neko dati svoje misljenje... Ovo na licu me ne zabrinjava toliko, koliko sto mi zena nije dala lek za Staphylococcus... Jeste da me ne boli grlo, ali ipak...Nadam se da ce mi se srediti ovo, vec pocinje da me nervira..::evil:.
 
Poslednja izmena:

Back
Top