Posao za Tinejdzera

Poruka
17.135
Molim vas ne premestajte ovu temu na pdf Tinejdzeri jer ce tamo shodno odgovarati samo tinejdzeri. Zelim da cujem misljenje odrslih ljudi :manikir:

Dakle, sta moze danasnji 18-ogodisnjak koji uci skolu sa odlicnim uspehom moze da radi, da bi u najgorem slucaju zaradio barem za izaske kredit i recimo jednu duksericu mesecno. Ne trazim mnogo ...

Zanimaju me iskljucivo odrasla misljenja posto smo misljenja tinedjzera vec vise puta culi :cool:


Hvala
 
Odraslo mišljenje će ti verovatno reći da prvo gledaš školu "jer život se ne igra s tobom. Uporedi druge sa sobom..." :lol:
Uglavnom, prvo napravi spisak stvari koje umeš dobro da radiš. Al baš dobro da radiš. I onda razmisli možeš li nešto od toga da unovčiš i kako.
Ili, ako imaš nekog rođaka koji ima nekakav posao - bilo šta gde bi ti mogao povremeno da se ubaciš kao nekvalifikovani šljaker, pošalješ mamu da ga zagnjavi. :D
Obično ne vredi sam da počinješ nekakav posao ako ti to nije jedina preokupacija.
 
Pa kad ne znaš - pitaš. :D
Lepo zaređaš i pitaš ljude treba li im kelner. Možda nećeš naći posao, ali možeš dosta naučiti o tome kako se traži posao. To uvek dobro dođe.
U svakom slučaju, pre nego što kreneš, razmisli o svojim ciljevima. Koliko bi za tebe značila dobra plata? Šta je najmanja suma na koju bi pristao? Koliko vremena si spreman da radiš na dan? Jesi li spreman da radiš noću, praznicima, nedeljom? Šta se dešava sa bakšišem? Ko obezbeđuje radnu odeću? Možeš li lako stići na posao i vratiti se kući (ovo naročito za noćni rad).
 
Pa kad ne znaš - pitaš. :D
Lepo zaređaš i pitaš ljude treba li im kelner. Možda nećeš naći posao, ali možeš dosta naučiti o tome kako se traži posao. To uvek dobro dođe.
U svakom slučaju, pre nego što kreneš, razmisli o svojim ciljevima. Koliko bi za tebe značila dobra plata? Šta je najmanja suma na koju bi pristao? Koliko vremena si spreman da radiš na dan? Jesi li spreman da radiš noću, praznicima, nedeljom? Šta se dešava sa bakšišem? Ko obezbeđuje radnu odeću? Možeš li lako stići na posao i vratiti se kući (ovo naročito za noćni rad).

Hvala na savetima :cmok:
 
Da to konobarisanje je laganica i nemoj ocekivati da se obogatis..u meku ima fora da radis smene od 4 sata..na adi traze cesto ne znam sad zimi kako je al za 2 meseca eto ga prolece..to je iskustvo koje ce ti mnogo znaciti u zivotu.:ok:.mozes i neku fizikaliju utovar-istovar
 
Da to konobarisanje je laganica i nemoj ocekivati da se obogatis..u meku ima fora da radis smene od 4 sata..na adi traze cesto ne znam sad zimi kako je al za 2 meseca eto ga prolece..to je iskustvo koje ce ti mnogo znaciti u zivotu.:ok:.mozes i neku fizikaliju utovar-istovar

A da li mislis da ce im prestavljati to problem sto sam tek napunio 18 i sto ucim trenutno skolu.

Gledam ako mgu da izbegnem komentare tipa ,,Jos ucis skolu?!,, ,,Jos si mali,, i tako to...
Bas cu se prosetati i do Meka ali koga da trazim tamo kad dodjem? Sta konkretno da pitam? Koja su to radna mesta?
 
U meku je svakako pocetak ono briskanje stolova i dzoger podova..mozda ti to zvuci sad bzvz kao prvi posao i prljavo ali nije veruj..nemoj pomislis blam ako te vidi drustvo..budi iznad njih koji zavise od roditelja..kad budes sebi priustio od tih para sta zelis zavidece ti;)a inace traze mladje za sezonske poslove i navikli su da cesto menjaju staf sto u meku sto po adi preko leta..sacu ti vidim na netu ali mek uvek trazi nista ti posebno ne treba
 
U meku je svakako pocetak ono briskanje stolova i dzoger podova..mozda ti to zvuci sad bzvz kao prvi posao i prljavo ali nije veruj..nemoj pomislis blam ako te vidi drustvo..budi iznad njih koji zavise od roditelja..kad budes sebi priustio od tih para sta zelis zavidece ti;)a inace traze mladje za sezonske poslove i navikli su da cesto menjaju staf sto u meku sto po adi preko leta..sacu ti vidim na netu ali mek uvek trazi nista ti posebno ne treba

Ja sam iz Nisa, ali i mi imamo Mec :lol:

Ali bas bih voleo da probam, iskren da budem nije me blam da radim sve to, pa i neka me vide ;)
Bice bu dza naredna dva tri eventualno 4 dana i proci ce ih. Ne stidim se ja rada :p
 
Mada meni iskreno jos bi vise odgovaralo ono, da budem uvek tu, ne sezonski samo leto ili samo zima, vec ono da traje (I ne treba mi prijavljivanje ili sta vec je procedura sve, osim ako nije neophodno, a za njih verujem jeste)
Mada mislim a je sve ovo sa Mekom izvodljivo, jer kad razmislim ucenici srednjih skola sirom sveta imaju mogucnost za onaj part-time job :lol:
Pa sto ne mogu i ja :cool:
 
Evo vidi ovde ....a Ovde su mekovi a mozes pitati nekoga od zaposlenih koja je procedura
I sad se setih da ima omladinskih zadruga koji imaju ponude za studente..isto je bilo deljenje letaka 1000 kom 1000 din..samo sad je malo hladno za to..sd videh za nish to vec malo otezava situaciju;)

Aham, bas cu otici sutra pre ili posle skole da pitam prvo zaposlene kakva je procedura ako uopste i postoji a potom kom da se obratim.

,,Khm khm Ko je ovde nadlezni?,, :lol:
 
prosetaj malo po gradu, mozda na vratima kafica ili pekara stoji neki oglas da im trebaju radnici. a mozes da pogledas i na sajtovima za zaposljavane (poslovi.infostud, poslovi.rs, lakodoposla.com) da li u Nisu neka omladinska zadruga ima neki poslic,tipa ciscenje snega, deljenje letaka...
Ja sam par meseci dok sam isla u srednju skolu preko omladinske zadruge ocitavala stanja strujnih brojila za Elektrovojvodinu (dok me nije napala neka zver od dzukele i rastrgla mi, sva sreca samo, nogavicu)
srecno! pozz
 
Moja firma uvek ima nekog srednjoskolca - studenta koji recimo 3-4 dana sedmicno radi po par sati. Zovemo ga 'mali-brzi' jer su obicno u pitanju kurirski poslovi, ali i sve drugo sto niko u firmi nece da radi... Sada npr. imamo jednog studenta iz doma za decu bez roditeljskog staranja... U zavisnosti koliko je radio ima 6-9.000 mesecno. Uvek moze da se prilagodi obavezama oko faksa, ispitima i sl...
 
Moja firma uvek ima nekog srednjoskolca - studenta koji recimo 3-4 dana sedmicno radi po par sati. Zovemo ga 'mali-brzi' jer su obicno u pitanju kurirski poslovi, ali i sve drugo sto niko u firmi nece da radi... Sada npr. imamo jednog studenta iz doma za decu bez roditeljskog staranja... U zavisnosti koliko je radio ima 6-9.000 mesecno. Uvek moze da se prilagodi obavezama oko faksa, ispitima i sl...

Daj kazi mi gde to ima da i ja radim :lol:

Mislim to je lepa stvar, ali gde da nadjes to tako lako, niko nece da daje oglase po tv-u ili novinama ,,Trazi se ucenik za to i to,, Nego treba da ides ii da trazis a gde da trazim kad zivu dusu takvog tipa ovde u Nisu ne znam :neutral:
 
Molim vas ne premestajte ovu temu na pdf Tinejdzeri jer ce tamo shodno odgovarati samo tinejdzeri. Zelim da cujem misljenje odrslih ljudi :manikir:

Dakle, sta moze danasnji 18-ogodisnjak koji uci skolu sa odlicnim uspehom moze da radi, da bi u najgorem slucaju zaradio barem za izaske kredit i recimo jednu duksericu mesecno. Ne trazim mnogo ...

Zanimaju me iskljucivo odrasla misljenja posto smo misljenja tinedjzera vec vise puta culi :cool:


Hvala

Budi baboje.bac......lepo imaš vizu otidneš u inostranstvo i privatiš neku bogatu bakutu.....kada rikne naslediš sve i bole te stojko........:hahaha:
 
Daj kazi mi gde to ima da i ja radim :lol:

Mislim to je lepa stvar, ali gde da nadjes to tako lako, niko nece da daje oglase po tv-u ili novinama ,,Trazi se ucenik za to i to,, Nego treba da ides ii da trazis a gde da trazim kad zivu dusu takvog tipa ovde u Nisu ne znam :neutral:

Ne znam za Nis. Znam da nekoliko stranih nevladinih organizacija u Srbiji to radi. Obicno neko poznaje nekog klinca ili stari preporuci novog i sl. Naravno da to neces naci u oglasima - kao sto sumnjam da imas bilo kakve sanse da pronadjes iole pristojan posao preko oglasa.
 
Najbolje da sačekaš leto, raspust i sezonske poslove, tada se najlakše organizuješ sa vremenom, a i najveća je ponuda. Preko godine mnogo zavisi da li imaš (znaš) nekog ko ti može pomoći, tj negde te ubaciti: npr da ispomažeš kod nekog majstora, ili u kafićima i klubovima vikendom treba više ljudi. Možeš da kucaš maturske radove, jeste da to mnogi rade ali dok si još u srednjoj si u dodiru sa toliko ljudi, pa se i nađe kome to treba. Slažem se da batališ oglase, ne mož naći pristojan posao tako sve ni da volontiraš. Omladinske imaju slabu ponudu, a i teško da ćeš se uklopiti sa vremenom: njih ne zanima da li treba da ideš u školu ili šta, ukoliko par puta ne prihvatiš posao koji ti ponude dižu ruke od tebe. Ako baš želiš (potreban ti je) posao u smislu da je i obaveza i stalan izvor prihoda (ma kolikih) možda ti je najbolje da svoju nameru predočiš nekom starijem ko ti može pomoći (sa nekim te povezati). A ako zaista učiš dobro školu onda o ovome nemoj da razgovaraš sa svojim roditeljima, ne da neće imati razumevanje, nego će ti verovatno pevati pesmu kako ti treba samo da učiš, svega će biti jednog dana i šta već.
 

Back
Top