Kako ja da otvorim racun u banci
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kako ja da otvorim racun u banci

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Podrazumevano Kako ja da otvorim racun u banci

Ja se u ovo uopste ne razumem da odmah kazem

Ne znam ni koja je razlika izmedju platne i kreditne kartice

Ali znam da zelim da otvorim racun u banci i da stedim i da imam onu karticu da kad odem u prodavnicu mogu da kupim uzinicu sa tom karticom

E sad kakva je procedura, nedavno sam napunio 18, imam licnu kartu, sta mi sve treba i koju banku preporucujete ni to ne kapiram

Hvala

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: Kako ja da otvorim racun u banci

Pa platna kartice je upravo ono sto zelis da imas, da ides i kupis uzinicu....
    Kreditna je nesto drugo, nju koristis kada nesto ide na rate uglavnom, npr. kupis kompjuter i das tu karticu pa oni sa tog racuna skidaju u mesecnim ratama, tu placas mnogo vecu kamatu nego za platnu uglavnom.
    E sad... mislm da ako bi hteo da imas tu platnu za uzinicu moras da budes u radnom odnosu, sto znaci da jednom u 30 dana imas priliv sredstava. Pa tako ti je najbolja kombinacija da odes neku banku i lepo izneses sta zelis, i kazes im kakva je situacija, da nisi zaposlen, pa ce ti oni vec reci sa kakvim racunom ti mozes da raspolazes.
    A u koju banku???? Hmmmm pa sta znam... ja imam kod Postanske stedionice ali to je zato sto je moja firma vezana ugovorom sa njima... Probaj neku domacu za pocetak, npr. Komercijalnu, Srpsku, Privrednu....

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    70

Odes u banku, ne na salter vec kod onih pored, kazes "zelim da otvorim tekuci racun i da imam karticu za bankomat". Potpisaces par papira, i to je to. Karticu ces cekati par nedelja.
    "Pri rodjenju placemo sto smo stupili na veliku pozornicu budala!" (Sekspir)

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio sbojana Pogledaj poruku
    Pa platna kartice je upravo ono sto zelis da imas, da ides i kupis uzinicu....
    Kreditna je nesto drugo, nju koristis kada nesto ide na rate uglavnom, npr. kupis kompjuter i das tu karticu pa oni sa tog racuna skidaju u mesecnim ratama, tu placas mnogo vecu kamatu nego za platnu uglavnom.
    E sad... mislm da ako bi hteo da imas tu platnu za uzinicu moras da budes u radnom odnosu, sto znaci da jednom u 30 dana imas priliv sredstava. Pa tako ti je najbolja kombinacija da odes neku banku i lepo izneses sta zelis, i kazes im kakva je situacija, da nisi zaposlen, pa ce ti oni vec reci sa kakvim racunom ti mozes da raspolazes.
    A u koju banku???? Hmmmm pa sta znam... ja imam kod Postanske stedionice ali to je zato sto je moja firma vezana ugovorom sa njima... Probaj neku domacu za pocetak, npr. Komercijalnu, Srpsku, Privrednu....
    Moram da radim?!

Mislim jel ima nesto ja ne radim oni meni daju karticu a ja samo skidam pare sa iste

Salu na stranu,

Mislio sam da ima neka kartica koju kad uzmem mogu da uplacujem pare na istu kad koliko mogu kao stednja, pa neka kamata, i da je isto tako arcim za recimo kada hocu da odem u prodavnicu?

Jel postoji tako nesto?
    Sta mi treba od papira?

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio dulebass Pogledaj poruku
    Odes u banku, ne na salter vec kod onih pored, kazes "zelim da otvorim tekuci racun i da imam karticu za bankomat". Potpisaces par papira, i to je to. Karticu ces cekati par nedelja.
    Sve si ti meni lepo rekao, ali nisi rekao koja banka, i sta ja to potpisujem.
    Ne greje mene Sunce ja kad god potpisujem moram neke pare da dam
    Bolje mi kazi odmah da ne provaljujem tamo i citam one tuce papira?
    Sta sam ja prema njima u obavezi i tako to, a sta oni meni?

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Vidi ovako....
    Stednja je nesto sto funkcionise tako sto ne skidas pare sa tog racuna tako cesto, i uglavnom su to stedne knjizice, mislim da kartice ne postoje. Poenta svake stednje je kamata koju ti banka uplacuje jednom mesecno na racun zato sto si njen komintent, odnosno stedisa. Ne vredi da otvaras stednu knjizicu ako ces sa nje svakodnevno skidati pare, onda ce i kamata biti zanemarljiva, i ti na te tvoje pare neces dobiti nista, a to nije poenta stednje.

Znaci i dalje ostaje onaj moj savet, idi u najblizu banku i raspitaj se kako neko ko nije zaposlen moze da ima platnu karticu? Oni ce ti vec reci sve, mozda roditelji moraju da imaju tu nekog ucesca ako su zaposleni ili nesto slicno.
    Znaci sutra pravac banka.

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio sbojana Pogledaj poruku
    Vidi ovako....
    Stednja je nesto sto funkcionise tako sto ne skidas pare sa tog racuna tako cesto, i uglavnom su to stedne knjizice, mislim da kartice ne postoje. Poenta svake stednje je kamata koju ti banka uplacuje jednom mesecno na racun zato sto si njen komintent, odnosno stedisa. Ne vredi da otvaras stednu knjizicu ako ces sa nje svakodnevno skidati pare, onda ce i kamata biti zanemarljiva, i ti na te tvoje pare neces dobiti nista, a to nije poenta stednje.

Znaci i dalje ostaje onaj moj savet, idi u najblizu banku i raspitaj se kako neko ko nije zaposlen moze da ima platnu karticu? Oni ce ti vec reci sve, mozda roditelji moraju da imaju tu nekog ucesca ako su zaposleni ili nesto slicno.
    Znaci sutra pravac banka.
    Vec sutra

Aaaa znaci to su dva razlicita pojma stednja i ono platno

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Nije ta kamata neka velika. Evo pogledaj uporedno za razne banke:
    http://www.kamatica.com/stanovnistvo-dinarska-stednja
    Ti procenti su na godišnjem nivou.
    Od filmova najviše volim šorke, šege i mačevanje.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

pa postoji štedni račun koji ti služi da štediš uz kamatu: ako oročiš sredstva veća je, na neoročena je manja.
    i tekući račun koji služi da primaš uplate i vršiš plaćanja. tu je kamata smešna, a plaća se održavanje računa. ja ga plaćam u intesi 100 dinara mesečno, a to ti je svuda manje-više slično, jer da nije slično banke ne bi bile konkurentne. ja bih uvek birala banke koje imaju dosta bankomata i filijala, tako da je neka uvek blizu (kad podižeš pare sa bankomata druge banke zaračunavaju se provizije).
    od dokumenata ti treba lična karta.

od kartica postoje debitne kartice (koliko imaš na računu toliko možeš da potrošiš, odnosno podigneš sa bankomata) i kreditne (možeš da plaćaš do određenog iznosa nezavisno od sredstava na računu, jer te kreditira banka, a ti banci vraćaš dug kasnije tako što ti se sa računa skida dug uz kamatu za dati kredit). kreditnu ti neće dati ako nemaš stalne prihode. debitnu hoće, idi pa pitaj.

ugovori su tipski i nema potrebe nešto posebno da ih proučavaš. u principu to ide tako kako ti je rekao dulebass, jednostavno i rutinski, videćeš i sam.
    dakle najobičniji tekući račun i debitna kartica.

Slične teme

1. Dinarski racun u banci
    Autor Ballas2008 u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.11.2009., 10:46
  2. Kako da da otvorim US racun?
    Autor miodragm2 u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.09.2008., 08:04
  3. U kojoj banci mogu da napravim žiro račun za maloletnika?
    Autor Afro_Bušman u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.08.2008., 09:39
  4. Kako da otvorim
    Autor Gillette u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.06.2005., 14:42
  5. Kako da otvorim to......?
    Autor sandra_ u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.01.2004., 13:37

Pravila za slanje poruka