lavrov: ne može se večno čekati rešavanje pitanja irana

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
lavrov: ne može se večno čekati rešavanje pitanja irana
Politika - Pre 29 minuta
LONDON - Velike sile neće moći "večno da čekaju" rešavanje iranskog nuklearnog pitanja, izjavio je u Londonu šef ruske diplomatije Sergej Lavrov posle sastanka s američkim državnim sekretarom Hilari Klinton.

"Jasno je da nije moguće večno čekati i naši partneri već pominju neophodnost uvojđna dodatnih mera (protiv Irana) u Savetu bezbednosti UN kako bi se postigli ciljevi međunarodne zajednice", rekao je Lavrov.

Ruski ministar je izrazio nezadovoljstvo što "Iran nije reagovao na konstruktivan način" na ponude međunarodne zajednice.

Šest zemalja (Nemačka, Kina, SAD, Francuska, Engleska i Rusija) pokušavaju da pregovaraju sa teheranskim vlastima da odustanu od svog nuklearnog programa. Iran navodi da su nuklearna postrojenja u civilne svrhe.
 
Mislim da Iranske vlasti moraju skinuti masku sa l;ica i reci da li je red da Iran postane doista svjetskom silom ili su nuklearna postrojenja u civilne svrhe.Ako je tako mislim da Iranu nije tesko da obustavi svoj nuklearni program jer beznacajno je posjedovati u civilne svrhe nuklearna postrojenja.Moje misljenje je da nije u pitanju nuklearni porogram nego val demokratizacije Iranskog drustva i povratak Saha na vlast.Iskreno da se Iran otvoreno zalaze za posjedovanje nuklearnog oruzja bih odmah i podrzao taj plan jer mora jedna muslimanska drzava da postane super silom a posto se sada kako vidim i Rusija stavlja u red Zapadne alijanse da je to dobro za muslimanski narod u regionu da ima nuklearnu silu koja ce stititi muslimanske intrese.

Mislim da je dobro sto se Rusija polako izjasnjava protiv Iranskih interesa.Stvari su poslije toga na cistac i Iran se onda ima prava osloniti samo na ciste muslimanske interese u svijetu.
 
Poslednja izmena:
Kakav plijen covjece?Jel ima nesto koristi Amerika sto je zauzela Irak ili Afganistan?Ono sto moze da se desi u Iranu je najjopasnije a to su demonstracije koje mogu izazvati demokrt5aski bunt i revoluciju u Iranu i tako olaksati posao Amerikancima isto kao sto je to bilo u Srbiji kada je djelovala demokratska opozicija.Pitanje je da li je narod Irana zadovoljana dansnjom strukturom vlasti u Ireanu i da li Iranski narod zeli promjene?Mislim da ce presudnu ulogu odigrati narod Irana koji ce otkriti svoju namjeru demokratskog Irana i tako podrzati Ameriku u svom planu da zbaci predsjednika Ahmedinedzada.Da napomenem da su se tokom demonstracija opozicije spaljivale fotografije Ajatollaha Homeinija i da to moze biti mozda i kontrarevolucija revoluciji iz 1979 godine.Vodjecemo0 sto ce djesavati ali mislim da se Iran mora osloniti na pitanje da li je narod Irana zadovoljana Iranom jer desice se isto kao sto se desilo Sadamu Husejnu da vlada manjinom u Iraku.I to su narovno iskoristili Amerikanci koji su Irak pretvorili u Siijsku drzavu jer su tamo vecina Siiti.
 
Znao sam da prije ili kasnije ce Rusija izdati Iran i biti svrstana u alijansu njenih protivnika.Sto mislite vi dragi forumasi da li ima izgleda da Iran opstane ovakav kakav je i da li je pitanje Irana zapravo njeno drzavno uredjenje ili doista posjedovanje potencijalnog nuklearnog oruzja?

Pitanje Irana je zapravo to sto ga USA ne kontrolise kao sto kontrolise ostatak bliskog istoka....
 
Znao sam da prije ili kasnije ce Rusija izdati Iran i biti svrstana u alijansu njenih protivnika.Sto mislite vi dragi forumasi da li ima izgleda da Iran opstane ovakav kakav je i da li je pitanje Irana zapravo njeno drzavno uredjenje ili doista posjedovanje potencijalnog nuklearnog oruzja?

Ништа од тога није питање.Суштина је да се Иран и Израел увуку у сукоб који ће се аутоматски рефлектовати на цео свет.

Иначе,Русија већ годинама помаже ирански нуклеарни програм,даје им сву могућу подршку укључујући и своје научнике и материјал.
Наравно,то се пласнски ради,као што се може видети ,а рекао сам због чега.
 
Da je u pitanju samo sukob Izraela i Irana onda se ne bi tako reflektovalo na svijet jer glavna stvar je da li ce Amerika poduzeti akciju osvajanja Irana kao prema Iraku a sukob na relaciji Iran-Izrael bi dobro dosao Iranu da se obracuna sa Izraelom a tu bi se prikljucile i ostale muslimanske drzave koje bi stekle priliku da Izraelska vise ne postoji.Izrael nije tako jak pojedinacno on je jak samo prema Palestincima a prema nekoj muslimanskoj drzavi nije tako jak jer je mala obimom drzava i nema potencijala da stiti svoju drzavu od gerilaca pa i regularne armije.
 
Prosle demontsracije su iskreno zarile noz u ledja Iranskoj strukturi vlasti i produbile razmisljanja da li narod Irana zeli drugacije drzavno uredjenje i da li narod Irana smatra da bi eventulano se Irana mogao modernizirati mislim na uvodjenje demokracije u drutvu i povratku Saha na vlast.

Rusi su uzeli Izrael za novog saveznika.
Mudro.
 
Da je u pitanju samo sukob Izraela i Irana onda se ne bi tako reflektovalo na svijet jer glavna stvar je da li ce Amerika poduzeti akciju osvajanja Irana kao prema Iraku a sukob na relaciji Iran-Izrael bi dobro dosao Iranu da se obracuna sa Izraelom a tu bi se prikljucile i ostale muslimanske drzave koje bi stekle priliku da Izraelska vise ne postoji.Izrael nije tako jak pojedinacno on je jak samo prema Palestincima a prema nekoj muslimanskoj drzavi nije tako jak jer je mala obimom drzava i nema potencijala da stiti svoju drzavu od gerilaca pa i regularne armije.

Hahahahah!! Samo sto USA vode jevreji tako da .....
 
Da je u pitanju samo sukob Izraela i Irana onda se ne bi tako reflektovalo na svijet jer glavna stvar je da li ce Amerika poduzeti akciju osvajanja Irana kao prema Iraku a sukob na relaciji Iran-Izrael bi dobro dosao Iranu da se obracuna sa Izraelom a tu bi se prikljucile i ostale muslimanske drzave koje bi stekle priliku da Izraelska vise ne postoji.Izrael nije tako jak pojedinacno on je jak samo prema Palestincima a prema nekoj muslimanskoj drzavi nije tako jak jer je mala obimom drzava i nema potencijala da stiti svoju drzavu od gerilaca pa i regularne armije.
Ма немој да гајиш илузије.Израел је нуклеарна сила и ако буде потребе спржиће и Иран и све око себе.

Да није тако,одавно би Арапи под хушкањем ЕУ и САД заратили са Израелом.
 
Isto zadnji put kad su ratovali Arapi i Izraelci u sukob su se umijesali Zapadnjaci Francuska i Velika Britanija i tako nije dozvolila Egiptu da osvoji Izrael.Izrael je gubio samo kad bi ih Zapadnjaci ostavili na cjedilu i na taj nacin je povracen Sinaj Egiptu.

Tu je pitanje da li ce neko da izda Izrael jednog dana i tako muslimani pociste Izrael sve do obale.
 
Razmisljao sam zasto se ne bi izveo neki plan da muslimani iz Bosne se zamijene sa Izraelom i tako Izraelci dodju da zive u Bosnu i Hercegovinu.Tu bi im bilo prijatnija atmosfera i ne bi ih niko dirao.

:lol::lol::lol:

Е,свашта...
Ниси се никад запитао да је оно тамо јеврејска земља коју им је Бог дао још одавно?Не иде се са своје земље.
Врло брзо ће већина Јевреја из целог света да се врати у Израел.Биће то једна од најјачих и најслободнијих држава.

О томе имаш чак и пророчанства у Библији.И можемо да видимо да се она испуњавају,пошто се Јевреји враћају са свих страна.
 
Prosle demontsracije su iskreno zarile noz u ledja Iranskoj strukturi vlasti i produbile razmisljanja da li narod Irana zeli drugacije drzavno uredjenje i da li narod Irana smatra da bi eventulano se Irana mogao modernizirati mislim na uvodjenje demokracije u drutvu i povratku Saha na vlast.




Nesmaraj sa Iranom i ne trpaj svoj nos u tudja posla.

Ostavi taj narod da radi sta hoce i nek zivi kako hoce u svojoj drzavi.

Ti, niti si merodavan nit imas pojma sta se tamo desava, osim sto po nesto procitas u novinama a koliko je to uopste objektivno veliko je pitanje.

Samo iskompleksirani narodi i drzave kao sto je tvoja umisljaju da su neki bitan cinilac koji ce da odluci o sudbini sveta......

Predosecam da ce sada da doleti hrvatski supermen i da resi problem.
 
Razmisljao sam zasto se ne bi izveo neki plan da muslimani iz Bosne se zamijene sa Izraelom i tako Izraelci dodju da zive u Bosnu i Hercegovinu.Tu bi im bilo prijatnija atmosfera i ne bi ih niko dirao.

Ma jeeeeeeeste sad :hahaha:

:lol::lol::lol:

Е,свашта...
Ниси се никад запитао да је оно тамо јеврејска земља коју им је Бог дао још одавно?Не иде се са своје земље.
Врло брзо ће већина Јевреја из целог света да се врати у Израел.Биће то једна од најјачих и најслободнијих држава.

О томе имаш чак и пророчанства у Библији.И можемо да видимо да се она испуњавају,пошто се Јевреји враћају са свих страна.

Ma jeeeeeeeste sad :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Nijednom narodu Bog nije dao neku zemlju da zivi.Ti Zidovi koji su odavno se iselili u ime Bozje u Palestinu su se odavno asimilirali u muslimane i dugorocno muslimani nikada nece oprostiti ni pedalj zemlje Izraelske koju su oteli Izraelci svojim doseljavanjem.Palestina pripada Palestincima a Izrael je vjestacka tvorevina koja je nastala protjerivanjem Palestinskog stanovnistva sa svojih ognjista.Izrael se treba dobro zapitati da li da krene u neku akciju protiv Irana jer Izrael nema zaledjinu i on moze propasti.
 
Информиши се мало.Израел је под интезивном изграњом.Граде се велика насеља за нове повратничке породице.Већ годинама...То је реалност.

Mislim da su stopirali izgradnju Zidovskih naselja na Zapadnoj Obali ali bez obzira na to, to je dio Palestine i niko nece oteti Palestincima ni pedalj zemlje rijesene po mapi iz 1967 godine.
 
Zidovima samo treba reci da je Bosna jedinstvena drzava i da je to njihova drzava od sada i neka se snalaze neka ponesu svo naoruzanje koje imaju i neka se sloze sa Srbima i Hrvatima, a muslimani ce u svijetu zemlju da se isele.

Па,оно тамо је јеврејска Света земља још од времена када муслимани нису ни постојали.
Не мислиш ваљда да ће Јевреји да вам дају Јерусалим?:lol:
 

Back
Top