Ima li pravo RS po `trenutnoj realnosti` pravo na otcepljenje od BiH?

Bosanski Srbi su vec sasvim dovoljno problema stvorili svima oko sebe. Zapad im je dao RS nadajuci se da ce se primiriti, no uzalud.

U slucaju pravljenja novih problema snosice posljedice, a jedna od njih mogla da bude nestanak entiteta kakve znamo danas.

Samo nemoj da vam poslije netko drugi bude kriv, sami pali sami se ubili, znate kako se kaze. :rumenko:
Zapad nam je "dao"RS i potpisao dejtonski sporazum u trenutku kad u stotine hiljada Srba u kolonama bezali pred ustasama iz RSK,da bi time skrenuo paznju javnosti na druge stvari i zataskao vase zajednicke zlocine
 
Jel ti znas citati?
Preciziraj u kojoj si ti mojo poruci procitao da ja zelim etnicki cistu drzavu?
Da tri nacije a vi prvi i sve se pitate. Nama vjera brani mrznju (bar onima koju vjeruju) a to sto je tebi tor meni je drzava.
Izvinjavam se , verovatno sam te greskom citirao , tvoj post mi se bas i dopao ...A torovima nazivam ono srbi u svoj tor muslimani u svoj, hrvati u svoj i slicne gluposti ...


Imaju i muslimani sovjih 30-40 država. I tu je stop.

A hoće i na srpskoj zemlji sada još jednu. E pa ne može....

Ovaj post je toliko glup da je to nezdravo :p Nauci prvo da razlikujes pojam veroispovesti i nacije ;)
 
....
E pa zato postoji dijalog, jednostavno smatram da sve tri nacije u BiH treba da se na neki nacin dogovore, ali da nijedna strana ne ide iz krajnosti u krajnost, jednostavno da se postigne dogovor sa kojim ce biti zadovoljne sve tri strane, ali bez separatizma, krvoprolica i slicno, i svaka strana mora popustiti po malo, Bosnjaci zele BiH u sadasnjim granicama, sto je i potpuno normalno, ne podrzavaju separatizam, i izmedju tih granica se mora naci dogovor, to je u interesu svih ...

to je lepo, hoces dijalog ali ga vec ogranicavas, vec si definisao sta moze, sta ne moze i sta je u interesu svih.

sta onda ima i da se prica zaista?
hoce li srpska strana biti zadovoljna federalnim principom?
ne!

hoce li muslimanska strana biti zadovoljna osamostaljenjem RS?
naravno da ne, ali zasto? njima ni iz dzepa ni u dzep.

seti se da vam pravo na drzavu niko nije osporavao, samo pretenzije na celu bosnu.

koje moralno pravo imate da srbima ogranicavate pravo na svoju drzavu u bosni?

u tom grmu lezi zec druze, drugima negirate ono sto ste za sebe trazili i sto su vam svi priznali, cak i mladic.

sa takvim megalomanskim i nepostenim namerama necete daleko dogurati, vweruj na rec.
kao sto niste daleko dogurali kad ste se stavili na separatisticku stranu za vreme dezintegracije jugoslavije.
 
post je toliko glup da je to nezdravo :p Nauci prvo da razlikujes pojam veroispovesti i nacije ;)

Како да научи кад је вама Тито измислио нацију на бази вероисповести, па га је чак мрзело и да смишља ново име него је, хахахах, преузео и име те вероисповести?

Хахахахаха
 
a druga se zove bosna i hercegovina.
jel si cuo za republiku srpsku?

:bye:

Ne, nego si ti u fckn Torontu cuo. :lol: Ako im je i BiH njihova drzava, onda neka se tako i ponasaju, za svoje i tudje dobro.

U bre....pa i Hrvatska je nastala prvi put tek 1941.g.
A to nije bilo pre Hrista nego nedavno ili bolje rečeno skoro pa juče.

Taman da je Hrvatska nastala danas u podne, vi tu ne mozete nista niti vas se sto pita oko toga.
 
Zapad nam je "dao"RS i potpisao dejtonski sporazum u trenutku kad u stotine hiljada Srba u kolonama bezali pred ustasama iz RSK,da bi time skrenuo paznju javnosti na druge stvari i zataskao vase zajednicke zlocine

U RSK su bile ustase? :eek: :lol: Daj prestani duvati taj Domestos, predji na neko ljepilo, spasi sto se spasiti moze....
 
to je lepo, hoces dijalog ali ga vec ogranicavas, vec si definisao sta moze, sta ne moze i sta je u interesu svih.

sta onda ima i da se prica zaista?
hoce li srpska strana biti zadovoljna federalnim principom?
ne!

hoce li muslimanska strana biti zadovoljna osamostaljenjem RS?
naravno da ne, ali zasto? njima ni iz dzepa ni u dzep.

seti se da vam pravo na drzavu niko nije osporavao, samo pretenzije na celu bosnu.

koje moralno pravo imate da srbima ogranicavate pravo na svoju drzavu u bosni?

u tom grmu lezi zec druze, drugima negirate ono sto ste za sebe trazili i sto su vam svi priznali, cak i mladic.

sa takvim megalomanskim i nepostenim namerama necete daleko dogurati, vweruj na rec.
kao sto niste daleko dogurali kad ste se stavili na separatisticku stranu za vreme dezintegracije jugoslavije.

Pazi , ja na ovo gledam kao posmatrac, ja zivim u Srbiji ...

Pa drzava je sad BiH, a u ovom slucaju ste vi separatisti , vi hocete cijepanje jednog dijela teritorije koja je medjunarodno priznata ...To mu isto dodje na ono kojim pravom ogranicavate pravo albancima na svoju drzavu u Srbiji ...

Pa moraju postojati neki okviri izmedju kojih se mora traziti dogovor
 
Bosanski Srbi su vec sasvim dovoljno problema stvorili svima oko sebe. Zapad im je dao RS nadajuci se da ce se primiriti, no uzalud.

U slucaju pravljenja novih problema snosice posljedice, a jedna od njih mogla da bude nestanak entiteta kakve znamo danas.

Samo nemoj da vam poslije netko drugi bude kriv, sami pali sami se ubili, znate kako se kaze. :rumenko:



Nama nista nije dato vec su to ljudi odbranili a vama je data krajina zahvaljujuci nasim nesposobnim vodjam.
Tako da se nemate cime ponositi i zato se stalno ulizujete zapadu i sve bi dali da ste sano malo zapadnije!!!!!
 
Pazi , ja na ovo gledam kao posmatrac, ja zivim u Srbiji ...

Pa drzava je sad BiH, a u ovom slucaju ste vi separatisti , vi hocete cijepanje jednog dijela teritorije koja je medjunarodno priznata ...To mu isto dodje na ono kojim pravom ogranicavate pravo albancima na svoju drzavu u Srbiji ...

Pa moraju postojati neki okviri izmedju kojih se mora traziti dogovor

albanci su nacionalna manjina, srbi konstitutivan narod u bosni.
da tu ne lutamo vec da utvrdimo gradivo, evo sta kaze ustav BIH:

Podsjećajući se na Osnovna načela usaglašena u Ženevi 8. 9. 1995. godine i u Njujorku 26. 9. 1995. godine, Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i gra-đani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine:

http://www.ccbh.ba/public/down/USTAV_BOSNE_I_HERCEGOVINE_bos.pdf

svako poredjenje sa albancima sa kosova znaci ne drzi vodu.

za ostalo, da separatizam u slucaju BIH i srba je sasvim legitiman ako se pozivas na desavanja iz skorije proslosti.
ako pak ne zelis da se pozivas na njih, onda imas problema sa secesijom bosne, zar ne?

cak i po medjunarodnom pravu, srbi imaju prava na plebiscit.
 
Naravno da ima.Republika Srpska i Muslimansko-hrvatska federacija su se udružile u zajednicu zvanu BiH.Pošto ta zajednica ne funkcioniše zbog muslimanske agresivnosti , nameće se razdruživanje kao jedino rešenje.

Netocno - entiteti su dogovoreni i ozvaniceni u Dejtonu dok je BiH medjunarodno priznata tri i pol godine prije toga. Brcko Distrikt je nastao jos kasnije.

Znam da te to boli, ali tako je kako je. Entiteti nemaju suverenitet i uopce nisu postojali kad je BiH vec uveliko postojala.
 
Ovaj post je toliko glup da je to nezdravo :p Nauci prvo da razlikujes pojam veroispovesti i nacije ;)


A tebi nije smetalo što si 40 godina bio samo musliman !!! Šta je to nacija ili veroispovest ? Tada nisi bio glup !? Sada ispade da jesi ?

A sada si se odjednom usqrčio pa postao bošnjak a sutra ćeš da budeš možda i Liliputanac !

I ti imaš pravo na svoju državu a Srbi nemaju. A usostalom koliko je tačno stara ta tvoja najnovija nacija bošnjaka ? I odakle potiče ?
 
Poslednja izmena:
Tebi jos uvijek nije jasno da se ni na Kosovu Srbija vise nista ne pita?

Usput receno, Kosovo je u SFRJ imalo status vrlo blizak republickom, razlike su bile u nijansama. Bas to je svojevremeno Slobi jako smetalo, sjecas li se? ;)

A sta tebe zabole i za Srbiju i Kosovo i republiku Srpsku?Sedi u lijepoj vasoj i uzivaj.Dosta vise ovog zajebavanja!:roll:
 

Back
Top