Boljsevizam

Propki

Iskusan
Poruka
5.741
Ako neko zna sta je ideologija boljsevizma(samo ne sa wikipedije),neka mi napise.Ja koliko znam,to je bilo uredjenje koje je na prvom mestu drzalo disciplinu,znam da su u glavnom,najvise razvijali vojsku.
Ako neko zna nesto vise,molio bih ga da ovde napise(prvo da vidimo poduzi tekst o tome,pa tek onda da diskutujemo kakvo je to uredjenje).
Samo bez kilometarskih tekstova u kojima samo pljujete boljsevizam,zeleo bi da znam obe strane medalje na jednom mestu iz jednog objektivnog izvora(znam da je sada to tesko naci,zato sam i postavio temu).
 
Mnogo tražiš.

U najkraćim crtama boljševizam je ruska recepcija marksizma. Kod Marksa nema saveza seljaka i radnika, nema jake partije, nema jake države, nema permanentne revolucije, nema ...

No problem što Marks nije bio decidan po tim pitanjima, pa se zato boljševička redakcija Marksa može legitimno smatrati jednom od mogućih nadogradnji izvornog marksizma.
 
Ako neko zna sta je ideologija boljsevizma(samo ne sa wikipedije),neka mi napise.Ja koliko znam,to je bilo uredjenje koje je na prvom mestu drzalo disciplinu,znam da su u glavnom,najvise razvijali vojsku.
Ako neko zna nesto vise,molio bih ga da ovde napise(prvo da vidimo poduzi tekst o tome,pa tek onda da diskutujemo kakvo je to uredjenje).
Samo bez kilometarskih tekstova u kojima samo pljujete boljsevizam,zeleo bi da znam obe strane medalje na jednom mestu iz jednog objektivnog izvora(znam da je sada to tesko naci,zato sam i postavio temu).
Mene bi bilo sramota da kažem bilo šta lepo o tom terorističkom pokretu.:neutral:
 
Русија без цара није Русија,нити ће икада бити....

и што каже наш Мита...

,,Ти Русија ниси,ти си Сојус совјетских социјалистичких република,ти си СССР.Да си Русија ја бих могао поверовати да ми ти носиш слободу,али Русија ниси.Што би ти крио своје име? Што ако си Русија?
Ко је тебе натерао да промениш име? Знам да ниси Русија,прво зато што се тако не зовеш а друго јер си настао на Руској несрећи,још нешто кад отворим твој Устав и кад га прочитам,видим да ниси Русија,ти ниси оруђе Руске мисли,ти си инструмент јеврејско-марксистичке мисли.Тако каже грб твој,тако каже кугла земаљска у твом грбу,тако кажу срп у чекић укрштени у твоме грбу,тако каже наслоб ,,Пролетери свих земаља уједините се!,,.

Кад отворим твој Устав,такође прочитам да је Руски народ мајоризиран,статистика каже да Руса има 77% а по твом Уставу руских посланика у у представништву народа СССР највише може бити 17,6%.Ти ниси Русија,ти си само СССР,ти си организација,ти си иструмент,ти си алат јеврејско-марксистичке мисли којој је задатак општа светска револуција а на којој једна етапа треба да буде то што ти зовеш мојим ослобођењем.
,,
 
Poslednja izmena:
Vi sto pljujete boljsevizam,za dzabe ga pljujete,kada ne znate sta se tamo stvarno desavalo i sta je ruski narod mislio o njemu.Kolko vidim,ovih meseci su rusi zeljni boljsevizma(znaci da nije toliko strasno koliko vi pricate).Okanite se pljuvanja na prazno,ako mislite da ikada otkrijete bilo koju istinu koj su zapadnjaci(u ovom slucaju) zacrnili.
 
Дитрих Екарт? Баш онако непристрасан и научно поткован извор. :roll: Што се кријеш иза опскурних претеча, што одмах не истакнеш Адолфа и "Моју борбу"?

Marga Rita je i meni rekla da je tesko naci bilo sta o boljsevizmu,a da nije zatamnjeno.Ja sam rekao da mi nadjete bilo sta,makar i siptari bili autori(naravno,salim se :lol:),pa cu proucavati sa tekstovima koje sam ja skupio(ja mislim da su svi zapadnjacki,al opet,mogu da nadjem neslaganja i tako zasigurno izbacim neku neistinu).
 
Zakljucajte temu!

Svaki put kada se nadam nekoj ozbiljnijoj raspravi,dobijem ovakva gov*a.
Ko hoce da mi pomogne moze preko privatne poruke da mi salje linkove ili tekstove.Ostali nek me zaobidju!
:roll:
 
Vi sto pljujete boljsevizam,za dzabe ga pljujete,kada ne znate sta se tamo stvarno desavalo i sta je ruski narod mislio o njemu.Kolko vidim,ovih meseci su rusi zeljni boljsevizma(znaci da nije toliko strasno koliko vi pricate).Okanite se pljuvanja na prazno,ako mislite da ikada otkrijete bilo koju istinu koj su zapadnjaci(u ovom slucaju) zacrnili.

zanimljivo.
kakvo je raspolozenje naroda bilo prema boljsevicima pred revoluciju?
ima li tu kakvih podataka?
izbori neki, nesto?
 

Back
Top