novi ruski avion T 50

Od F-22 su daleko bolji i Su-35 i MiG-35, a kamo li T-50 koji će da "izađe" za 5-6 godina. Čitao sam o nekakvom plazma-stealth-u koji je instaliran na nekoliko Su-34, ko se ne varam. Što se F-22 tiče, on je daleko od nevidljivog. Kupilo ga je jedino USAF, a i oni su otkazali dalju kupovinu. Ko je lud da za prosečan našminkan američki vazduhoplov da 80 miliona dolara, i još toliko za opremu, kad može za te pare da kupi 2 Su-35 koji će da obrišu eskadrilu F-22, i još će da mu ostane za safari u Keniji. Nema razloga da sumnjamo u Ruse; nisu do sad pravili krševe, bar što se tiče lovačkih aviona.
 
Poslednja izmena:
vidim da mnogo volis ruske avione (kao i ja) ali izneo si mnogo neistina .. plazma je vise ideja mozda je i projekat ali u javnosti se zna da je to jos uvek samo ideja , znaci , sigurno nisu instalirali plazma generatore na su-34 avionu.

Americka propaganda nam svakodnevno govori da je f-22 najbolji lovac(ili kako god, imace vise uloga u buducnosti) u sta ja ne verujem u potpunosti ali mogu reci da je trenutno najbolji lovac ali isto tako preskup i neisplativ.
 
Na originalnom snimku koji je mnogo boljeg kvaliteta nego isti klip na ju tjubu vidi se da su 'vertikalci' celi pokretni sto sigurno doprinosi manevarbilnosti , plus 3d mlaznice i ja ga vec smatram manevarbilnijim od Raptora.

A sto se tice malih vertikalaca mislim da su oni 'pogodjeni' sto posto. Mislim da je tajna malih vertikalaca(i ujedno stabilnosti avion) u velikoj razmaknutosti a samim tim je i smanjen radarski odraz i naravno uz sve to su i celopokretne - fenomenalno resenje po meni.
 
Od F-22 su daleko bolji i Su-35 i MiG-35, a kamo li T-50 koji će da "izađe" za 5-6 godina. Čitao sam o nekakvom plazma-stealth-u koji je instaliran na nekoliko Su-34, ko se ne varam. Što se F-22 tiče, on je daleko od nevidljivog. Kupilo ga je jedino USAF, a i oni su otkazali dalju kupovinu. Ko je lud da za prosečan našminkan američki vazduhoplov da 80 miliona dolara, i još toliko za opremu, kad može za te pare da kupi 2 Su-35 koji će da obrišu eskadrilu F-22, i još će da mu ostane za safari u Keniji. Nema razloga da sumnjamo u Ruse; nisu do sad pravili krševe, bar što se tiče lovačkih aviona.

Mislis na nesto ovakvo? :per:

 
evo malo prototipa nadam se buduceg srpskog cuvara neba
 

Prilozi

  • 111758_211325458_IMG_9525.jpg
    111758_211325458_IMG_9525.jpg
    36,4 KB · Pregleda: 34
  • 2v7xe14.jpg
    2v7xe14.jpg
    22,3 KB · Pregleda: 33
  • 65334_253426043_pakfa_f22_compara.jpg
    65334_253426043_pakfa_f22_compara.jpg
    27 KB · Pregleda: 36
Prosto je... bombonica od aviona. Neko je jednom (od Amera, valjda) rekao da Rusi pave jake i ruzne avione. Kako se taj zaj*bao. Rusi prave jake I lepe avone.

Prvobtno sam mislio, sudeci po slikama sa boka, da je po konstrukciji nekakva mesavina americkog prototipa YF-23 i klasicne 29-ke, ali sada je ocigledno da je izgled (barem) nalik kombinaciji F-22 i MiG-29. Debeli koren krila napred, kao kod 29-ke, (doduse 'prelomljen, zbog rasipanja radarskih talasa), krilo veoma nalik F-22 ali sa vecom deltom i povrsinom, krila i rep u istoj ravni, izduvnici klasicni (ovo je verovatno kompromis, kako bi avon imao bolje usmeravanje izduvnih gasova). Avion mozda nije na tom nivou 'nevidljivosti kao F-22, ali je i pored svega bombonica i izgleda veoma agilno.
 
... pricajte na sta lici ali samo nemojte da pocinjete pricu da je necija kopija ... danas ima toliko modela da jedan na drugi veoma lice.

Dajem vam primer pokazem bratu f-15 i mig-29 a on mi kaze da su potpuno ist , isto mi kaze i za f-22 i t-50 .. naravno da mnogo lice ali samo mi koji smo ih zagledavali na 1000 puta znamo sve razlike.

sad cu slicicu neku da bacim .....
 

Back
Top