gradjevina

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto, ovde i dalje nema nikoga...A ja imam jedno pitanje.
U zgradu su se uselili novi ljudi koji su odlučili da promene izgled stana, pa sad ruše armirane noseće zidove (sa onom "kobrom" il' kako već zovu to čudo).To je pre par godina uradio i jedan lik iz stana 2 sprata višlje i ljudi se bunili...Jel stvarno možemo (tj. trebamo) da se zbog toga žalimo građevinskoj inspekciji?A ako treba, gde je ta inspekcija?Tj.Kaoko da stupimo u kontakt sa njima
 
Ne bi smelo da se ruse!Noseci zidovi su noseci jer nose medjuspratnu kontrukciju.Postoje ogranicenja u pogledu raspona medjuspratne konstrukcije,u zavisnosti od tipa iste.Npr preporuke za raspone krstasto armirane tavanice u pogledu raspona su od 6 do 8 m.Drugo noseci zidovi nose opterecenje od seizmike.Rusenjem jednog zida menja se naponsko stanje u ostalim konstruktivnim elementima,sto moze da bude lose ako se prekorace dopustene verdnosti...
 
nosece zidove nikako ne smeju rusiti a oni mozda samo restauriraju stan ali vama to smeta pa umisljate da ruse nosece zidove ( grede, cerklaze , i stubove )nesme niko da dira ali pregradne zidove radi prosirenja prostorija mogu uvek
 
Hitno potreban neko za izradu diplomskog-sinteznog projekta na temu PROJEKAT ORGANIZACIJE I TEHNOLOGIJE GRADJENJA POSLOVNOG OBJEKTA za koji posedujem gotov glavni projekat sa svim potrebnim informacijama. Zadatak je za gradjevinskog inzenjera.
Projekat treba da sadrzi sledece:

1. Podaci o objektu, investitoru, projektanskoj kuci, glavnim i odgovornim projektantima i izvodjacu radova
2. Tehnicki izvestaj sa tehnickim uslovima izvodjenja radova
3. Uslovi snabdevanja materijalom i drugim resursima
4. Analiza cena osnovnih materijala Franko gradiliste
5. Tehnologija izvodjenja svih radova
6. Siri i uzi izbor masina
7. Proracun trajanja aktivnosti za glavne radove
8. Mrezni plan svih radova na objektu sa analizom vremena
9. Ciklogram sa analizom mogucis poboljsanja i prikazom usvojene varijante
10. Gantogram radova sa dijagramima ukljucivanja radne snage i masina
11. Analiza cena karakteristicnih pozicija glavnih radova sa proracunom mesecnih troskova gradjenja planom realizacije finansijskih sredstava
12. Primena metode Zaradjene vrednosti
13. Plan primene mera zastite na radu i u toku izvodjenja gradjevinskih radova radova
14. Sema organizacije gradilista
15. Sema organizacije upravljanja projekata sa matricom odgovornosti izvrsilaca

Zainteresovani, mogu da mi se jave na mail mikrica@gmail.com ili da odgovore na ovu temu

Unapred hvala

Pozz
 
samo da se razumijemo,serklaz nije noseci element konstrukcije(sluzi da ukruti konstrukciji,(naravno i hor i ver serklaz),ako je zid duzacak na pr 10 m onda na rastojanju se od 5 m se stavlja ver serklaz(mislim da je logicno zasto),noseci zidovi ne smiju da se ruse,narocito ne stud...mada da je neko srusio stub doslo bi rusenja konstrukcije:dash:,,,,
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top