promjena slova na tastaturi

kreho52

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
120
bog
kupio sam laptop,ne mogu nikako promjeniti slova Z iY,sve sam pokušavao što sam znao,ali neće
kad uspijem promjeniti onda neće da kuca žćčđš
koji mu je bog,nikako da kucaju sva slova napisana na tastaturi

imal iko veze da pomogne
 
To je u vezi sa jezikom koji koristi tvoj računar. Ja isto tako imam takvu tastaturu, ali sam podesio da mi jezik bude srpski latinica, ali ti možeš da podesiš neki drugi. Klikni na start, zatim na Settings, pa na Control Panel, i kada se otvori novi prozor klikni na ikonu Regional and Language Options. Tu podesi da kao osnovni jezik bude tvoj maternji, a ne English US. Na kraju će se u donjem desnom uglu pojaviti oznaka za odabrani jezik.
 
To je u vezi sa jezikom koji koristi tvoj računar. Ja isto tako imam takvu tastaturu, ali sam podesio da mi jezik bude srpski latinica, ali ti možeš da podesiš neki drugi. Klikni na start, zatim na Settings, pa na Control Panel, i kada se otvori novi prozor klikni na ikonu Regional and Language Options. Tu podesi da kao osnovni jezik bude tvoj maternji, a ne English US. Na kraju će se u donjem desnom uglu pojaviti oznaka za odabrani jezik.
neć pa da ga kolješ obratno slova na tastaturi
na dnu piše slovo z a kuca y,,zadnji red slova
na vrhu piše y a kuca z.. prvi red slova
svašta,,,,
 
idi kako ti je Grunf objasnio pakad udjes u regional and language option pritisni gornji
srednji jezicak lenguage pa details pa add tu gore izaberi serbijan jezik i tastaturu pa apply
pa language bar pritisni pa se otvori novi prozor pa stikliraj prvi gornji i izadji sa ok
posle toga ce ti se pojaviti u donjem desnom uglu gde stoji en i serbijan kad kliknes na
njega bice sve u redu desava se da ponekad nestane iz donjeg desnog ugla te oznake
onada uradis isto sve ovo i nemas problema

pozdrav
 
idi kako ti je Grunf objasnio pakad udjes u regional and language option pritisni gornji
srednji jezicak lenguage pa details pa add tu gore izaberi serbijan jezik i tastaturu pa apply
pa language bar pritisni pa se otvori novi prozor pa stikliraj prvi gornji i izadji sa ok
posle toga ce ti se pojaviti u donjem desnom uglu gde stoji en i serbijan kad kliknes na
njega bice sve u redu desava se da ponekad nestane iz donjeg desnog ugla te oznake
onada uradis isto sve ovo i nemas problema

pozdrav
ma neče, slova y i z su zamjenjena na tastaturipa kad prebaciš na srpski onda nema slova š đ ć ž ma neče neče ajd....
imam usput ovo pitat
ima nešto što mi nije jasno .ima jedna lampica sasvim lijevo ime joj je wireless communication i ona stalno gori crvenom bojom kad je laptop uključen inače wireless radi dobro bez problema,pa ako ko ima iskustvo da objasni
laptop je toshiba500
 

Back
Top