ATP - drugi deo

Ma moze Nole da osvoji GS,vec je to i uradio :)

Problem je samo sto trba ad se poklope sada vec mnoge kockice,jer,opet,fizicki nije spreman.Ja verujem da ce na Mastersima opet iamti vrhunske rezultate,ali na turnirima gde se nosi ukupno 8.000 poena on nece moci ovako. Ili da mu se opet otvori zreb i da DOBIJE u 3 seta ili u 4 laksa.I to je to,nije nemoguce,ali se do sada pokazalo uspesno samo jednom.Mislim,svakacast i za to,ali.....

Stalno vrtim u glavi da je u aprilu pre dve godine mogao da bude drugi pobedom nad Nadalom,dal bese u finalu Monte Karla....I sta bi?Vodio je i izgubio.Onda je doslo finale US Opena cini mi se...Da je dobio Federera bio bi drugi i sta?I tu je izgubio,glatko.

I konacno,posle NG kad je razliak bila samo 10 poena,on je igrao neki znj turnir,dobijao,i koancno...Da je dobio Nieminena postao bi 2.reket sveta..Hej,ko je Nieminen???? I tu je izgubio....E sad....Sad mu se otvara da totalno neocekivano ali ne i nezasluzeno bude drugi...Iako ostaje ocena da ce biti drugi samo zahvaljujuci tome sto Rafa pada zbog povreda,ali dok nekome ne smrkne,drugome ne svane :(

Mada,kakve je srece Nole,Marej ce dobiti Federera i zeznuti ga najstrasnije...I onda ce Nole biti,koji,4...Ili ce to biti Rafa?

to je ironija, kad je hteo da zaradi 2. poziciju nije umeo, a sad mu je rafina povreda donela to...
 
Marej ne zna da igra na sljaci, i ni malo mu ne odgovara. Beton je njegova najaca strana, + ovde je sporije i temperatura je jako cudna za Ao, vreme isto, sto mu pomaze. A to sto je sporije znaci mnogo vise vracenih loptica, i mnogo vise tezih udaraca za Federera. Ali mislim da je ovo Federerov turnir, na kraju ce ga savladati, ovo je Gs Marej ce puci.

Nisam ja racunao tako kazu u novinama, oduzmes mu oko 1600 od Ao, ne brani roterdam, i 1000 od IW...... ne znam da li je tacno, ali tako kazu.

ma kad je marej dobio federera na grand slamu? 3 dobijena seta? previse je iskusan roger da opet napravi istu gresku kao sa del potrom...to je i izjavio danas...zasto je igrao tako s tsongom...
 
Sta znam,vole novinari da ponekad preteraju,znas kako je....

Mada,ako racunas da ec mu uzeti sa AO 1.600 poena,i da ne brani,koliko,250 bodova sa Roterdama,mozda i manje?A ko kaze da Nole nece igrati Roterdam?A i ako ga ne igra,mozda bude igrao Marsej ili tako nesto....Ma nije Rafa mutav....Sto da se ne oporavi do Indijan Velsa? Daleko je to,ima mesec i po dana,ih....Mozda ga i osvoji,sto da ne?Igra se u dva dobijena seta,brza podloga,mec moze da traje i samo sat vremena,toliko moze da izdrzi i sa jednom nogom,Rafa nije obican igrac :)
 
Klasicno prebacivanje loptice.....I prebacivanje pritiska na njega.Hvala Bogu pa je Marej i paljevina,mada sa takvima se i nije igrati....Ako ga krene,to moze biti katastrofa.Ako ne,izgorece,prosto je.Nadam se da ce biti ono drugo i da ce Fed proci sa 3:0 u setovima. Sa Marejom se niak ne zna,a dobija sve redom.
 
Jeste,i 22.finale ukupno...Prvi posle nejga je Ivan Lendl sa 19 finala i 8 pobeda,pa Sampras sa 18 finala i 14 pobeda.Dakle,pobegao je obojici i bezace im sve vise :D :D :D

Imao je cini mi se Federer i duzi niz dok ga Nole nije izbacio u polufinalu pre 2 godine..Da ga tad Nole nije izbacio,mislim da bi Federer vezao 20 GS finala..E to bi stvarno bio rezultat za neponoviti!
 
Steta za Zimonjica....Cudno,ali cini mi se da ce koliko sledece godine morati da menja partnera.Nestor je vec u godinama i cini mi se da nije toliko siguran kao Zima.Mozda je u pitanju bio samo ovaj mec,ali to je moje misljenje...A ono,posteno,covek ce ove godine napuniti 38,malo li je?

Krivo mi za Zastin,bas sam navijao za nju...Bila bi jaka fora da je jedna penzionerka uzela GS (Klajsters) pa onda i druga...Ipak,i posle ovog finala,Zastin ce se popeti na 15.mesto,sto je,dakle,dost aispred Ane Ivanovic na primer,koja je,za razliku od penzionerke Zastin,kao aktivna igracica...Tja...

Lejton Hjuit....2 godine zavrsene na vrhu,najmladji No 1 u istoriji.....Dvostruki GS i Masters Kup osvajac...Koliko vidim,sa skoro 29 godina je pri kraju karijere.Steta.Povrede uzimaju svoje.
 
Steta za Zimonjica....Cudno,ali cini mi se da ce koliko sledece godine morati da menja partnera.Nestor je vec u godinama i cini mi se da nije toliko siguran kao Zima.Mozda je u pitanju bio samo ovaj mec,ali to je moje misljenje...A ono,posteno,covek ce ove godine napuniti 38,malo li je?

Krivo mi za Zastin,bas sam navijao za nju...Bila bi jaka fora da je jedna penzionerka uzela GS (Klajsters) pa onda i druga...Ipak,i posle ovog finala,Zastin ce se popeti na 15.mesto,sto je,dakle,dost aispred Ane Ivanovic na primer,koja je,za razliku od penzionerke Zastin,kao aktivna igracica...Tja...

Lejton Hjuit....2 godine zavrsene na vrhu,najmladji No 1 u istoriji.....Dvostruki GS i Masters Kup osvajac...Koliko vidim,sa skoro 29 godina je pri kraju karijere.Steta.Povrede uzimaju svoje.

Ne bih bas rekao da je Nestor iole slabija karika u tom dublu... :think:
A za dubl su najbitniji refleksi, mnogo vise od fizikalija... sto da ne gura jos par godina, barem do Londona?

Kad god se zenski tenis pominje, setim se Argetine izjave... :mrgreen:

Pa, s obzirom kakvi vrhunski lekari danas rade te operacije, ne vidim bas da ne bi mogao jos koju godinu... pitanje je hoce li.
 
Ma daleko od toga da Nestor nije BIO odlican igrac,tu nema diskusije....No,u finalu mi se cinilo kao da mu je falilo daha..Mozda je bio samo los dan,ali je tako izgledalo,ne znam da li si video?

Mada,ta ideja o povlacenju nakon 2012.....I nije lose,ionako posle ide smak sveta koji ce preziveti samo bogatasi i Inzagi (jer ce njega da u.ere :D ) :D
 
Ne bih bas rekao da je Nestor iole slabija karika u tom dublu... :think:

Ne znam da li si gledao fianle,meni je tako izgledalo.Ima slabiji servis od Zime,neam sta :D


A za dubl su najbitniji refleksi, mnogo vise od fizikalija... sto da ne gura jos par godina, barem do Londona?

Pa i gurace :D
No,bas sam danas to komentarisao sa kolegom...Za dubl,iamti jak servis i reflekse...I laku noc sviraci....tako covek moze i do 45-te da igra na vrhunskom nivou.Ipak,zvucace neverovanto podatak iz Fiziologie sporta koji kaze da muskarcima snaga i refleks rapidno opadaju nakon 30-te godine...OK,ako gledate Dejana Savicevica to stoji,ali...
 
Ne bih bas rekao da je Nestor iole slabija karika u tom dublu... :think:

Ne znam da li si gledao fianle,meni je tako izgledalo.Ima slabiji servis od Zime,neam sta :D

A za dubl su najbitniji refleksi, mnogo vise od fizikalija... sto da ne gura jos par godina, barem do Londona?

Pa i gurace :D
No,bas sam danas to komentarisao sa kolegom...Za dubl,iamti jak servis i reflekse...I laku noc sviraci....tako covek moze i do 45-te da igra na vrhunskom nivou.Ipak,zvucace neverovanto podatak iz Fiziologie sporta koji kaze da muskarcima snaga i refleks rapidno opadaju nakon 30-te godine...OK,ako gledate Dejana Savicevica to stoji,ali...

Daj, bre, na osnovu jednog finala si to zakljucio... neozbiljno s tvoje strane... :mrgreen:

Sto se tice snage i refleksa... gore si pomenuo Inzagija.
Nigde snage. Al' su tu refleksi, pravilno postavljanje, "nos" za gol sansu i glad za istom...
To se u teretani ne nalazi.
Gde si video vrhunskog sportistu kome "snaga" u topuzu lezi? :mrgreen:
 
Ma daleko od toga da Nestor nije BIO odlican igrac,tu nema diskusije....No,u finalu mi se cinilo kao da mu je falilo daha..Mozda je bio samo los dan,ali je tako izgledalo,ne znam da li si video?

Mada,ta ideja o povlacenju nakon 2012.....I nije lose,ionako posle ide smak sveta koji ce preziveti samo bogatasi i Inzagi (jer ce njega da u.ere :D ) :D

Jeste,danas je bio najlosiji igrac na terenu
 
Daj, bre, na osnovu jednog finala si to zakljucio... neozbiljno s tvoje strane... :mrgreen:

To je na osnovu jednog meca,istina....Nadam se da gresim.

Sto se tice snage i refleksa... gore si pomenuo Inzagija.
Nigde snage. Al' su tu refleksi, pravilno postavljanje, "nos" za gol sansu i glad za istom...
To se u teretani ne nalazi.
Gde si video vrhunskog sportistu kome "snaga" u topuzu lezi? :mrgreen:


Eeeeeeeeee,ali Inzagi je....Inzagi :D Sa 175 cm i 65 kila....Nicega,on je i sa 36 godina zeznut koliko hoces :) Ono sto on ima,to se ne postize treningom,to je to,Inzagi move,polu ofsajd-GOL :D :D :D

Hmmmm....Vrhunski sportista i snaga samo u topuzu...Conga? :D :D :D
 

Back
Top