ATP - drugi deo

Tsonga je povecao medjusobni skor sa noletom na vrlo ubedljivih 5:2 ...i kao sto sam predvideo (a neki su bili sumnjicavi), rekao sam pre pocetka AO da Nadal, Del Potro i Nole ispadaju 100%...i ispali su pre polufinala...od sad bolje slusajte moje teniske prognoze ;)
 
Oho ovde ima promena dosta :)

Ispade Novak.... steta, nervira me njegov stav pri gubljenju, i sam se pokopao :(
I bravo Hessu za predvidjanje :)

PS: nemoj sad da se uobrazis, jer ti je prvi put da si pogodio :P:)

el sam pogodio za svu trojicu? ;)

salu na stranu, ali nema Nole snage za 4 jaka seta, a kamoli pet...on moze 3 seta da odigra na nivou i to je to...i to pod uslovom da jedan dobije lako...to smo valjda do sad zakljucili...
 
Nije samo snaga, nego i njegov pristup mecu. A sa tehnicke strane, davao je kratke lopte, lose servirao(sto cesto radi, jedva ubaci prvi servis, a kad ubaci izgleda kao drugi...)i pada na ledja pri nekim uddarcima i daje poene tako. Ali i sa takvom igrom imao je velike sanse....
 
Bravo Hesse,ako nista drugo,ja mu nisam rekao da ne zna i da nece pogoditi :D Moja prognoza je isla na Federera i Mareja,za Del Potra sam bio siguran da nista nece uarditi,dok za Noleta i Rafu...Nije da nisam ocekivao ali mi nisu bili prvi favoriti.

Kao i do sada,Federer ce se opet pitati ko ce uzeti turnir...Ni Conga,ni Cilic,pa ni Marej nemaju iskustva kao on! Naravno,ako bude igrao odlucujuce poene kao protiv Davidenka,onda moze da se pozdravi sa pobedom...

Interesantno,Federer igra totalno OK,i cim dodju poeni za pobedu seta,vaznog gema,njemu stane servis,forhend se smiri....To mu ranije nije bio manir.Da se razumemo,odlicno je odigrao protiv zeznutog Davidenka,ali poslednaj 3,4 gema su mi samo potvrdili ono sto sam primetio jos odavno,da Fed sad igra ipak sa vise straha.

Polufinale Cilic - Marej...Ako sam bio u pravu za Cilica protiv Rodika(a niko mi nije verovato,xeexex) sada mislim da je ovo ipak kraj njegovog puta,mozda i u samo tri seta.Pokazao je da mozda da igra i dobija u pet,ali u ovom momentu smatram da je Marej prevelik zalogaj.

Federer - Conga....Sve je na Federeru. Iako ga je Conga prosli put sramno pobedio posle vodjstva Federera od 5:1,mislim da sada nece dci do iznenadjena.Pored toga,Conga ima periode akda ga uospte nema na terenu,a to je u najavi jedan lagan set za Feda.
 
Federerovo 13. uzastopno Gren Slem 1/2 finale na betonu (racunam od 1988. kada smo betonskom Australijom dobili dva Slema na toj podlozi). Miljama iza su Lendl,Edberg i Agasi sa 5,kao i Sampras i Rafa sa 4

23. uzastopno Gren Slem 1/2 .. za sve pare

Drago mi je sto davidenko ostaje na nuli.. ako nastavi ovim tempom vecu sansu imace u Parizu jer je tamo uspevao da muci i Rafu i Feda ali sva je prilika da nikada nece osvojiti Slem (na moju ogromnu radost)
 
Bravo Hesse,ako nista drugo,ja mu nisam rekao da ne zna i da nece pogoditi :D Moja prognoza je isla na Federera i Mareja,za Del Potra sam bio siguran da nista nece uarditi,dok za Noleta i Rafu...Nije da nisam ocekivao ali mi nisu bili prvi favoriti.

Kao i do sada,Federer ce se opet pitati ko ce uzeti turnir...Ni Conga,ni Cilic,pa ni Marej nemaju iskustva kao on! Naravno,ako bude igrao odlucujuce poene kao protiv Davidenka,onda moze da se pozdravi sa pobedom...

Interesantno,Federer igra totalno OK,i cim dodju poeni za pobedu seta,vaznog gema,njemu stane servis,forhend se smiri....To mu ranije nije bio manir.Da se razumemo,odlicno je odigrao protiv zeznutog Davidenka,ali poslednaj 3,4 gema su mi samo potvrdili ono sto sam primetio jos odavno,da Fed sad igra ipak sa vise straha.

Polufinale Cilic - Marej...Ako sam bio u pravu za Cilica protiv Rodika(a niko mi nije verovato,xeexex) sada mislim da je ovo ipak kraj njegovog puta,mozda i u samo tri seta.Pokazao je da mozda da igra i dobija u pet,ali u ovom momentu smatram da je Marej prevelik zalogaj.

Federer - Conga....Sve je na Federeru. Iako ga je Conga prosli put sramno pobedio posle vodjstva Federera od 5:1,mislim da sada nece dci do iznenadjena.Pored toga,Conga ima periode akda ga uospte nema na terenu,a to je u najavi jedan lagan set za Feda.

cilic je na us openu dobio mareja 3:0, ali mislim da ce sad biti druga prica...marej je mnogo boljoj formi, dosao je vrlo odlucan na turnir, zna da moze u finale...odmoran je, cilc je igrao mislim 3 vezana meca u 5 setova...a conga ce biti lak zalogaj za federera, 2 vezana meca u 5 setova...iscrpljucuce...mislim da ce to biti 3/4 seta izgubice naravno...finale marej-federer, i to bi moglo da bude gusto...opet marej je nepredvidiv...nikad ne znas s njim...ima pozitivan skor sa rogerom, a opet na grand slamu ga federer uvek otkine posteno...taktika, mentalni sklop, to je ono sto ce u finalu odlucivati...
 
Juce je na naslovnim stranama Zurnala i Sporta bila velika Novakova slika,uz bombasticne naslove vredne teniskog kralja.. ne znam da li su unutra napisali protiv kakvih otpadaka je igrao u prva cetiri kola (ne verujem da sve skupa imaju 3 ATP titule) ali je sto se njih tice pobednik turnira vec tad bio poznat

Videcemo sta ce reci sutra


Ako Conga ne bude odigrao mec zivota,uz nekih 75% ubacenog prvog servisa,Fed odlazi u novo finale
 
Federerovo 13. uzastopno Gren Slem 1/2 finale na betonu (racunam od 1988. kada smo betonskom Australijom dobili dva Slema na toj podlozi). Miljama iza su Lendl,Edberg i Agasi sa 5,kao i Sampras i Rafa sa 4

23. uzastopno Gren Slem 1/2 .. za sve pare

Drago mi je sto davidenko ostaje na nuli.. ako nastavi ovim tempom vecu sansu imace u Parizu jer je tamo uspevao da muci i Rafu i Feda ali sva je prilika da nikada nece osvojiti Slem (na moju ogromnu radost)


Ko bi rekao da bi Fed sada imao verovatno 13.uzastopno GS FINALE da ga Nole nije izbacio u Australiji pre 2 godine :) A kad pogledas ostale igrace,neverovatan i verovatno nedostizan niz!

Za ovaj rekod od 23.to verovatno nece niko vise stici.....Bez uvrede za buduce generacije ;)

Davidenko.....Ako je nakada imao priliku,imao je sada.Mislim da to jos moze da proba na RGu,posle toga ga verovatno necemo vidjati u polufinalima.
 
Conga nema sanse sa Federerom. Cilic da bih pobedio verovatno bih morao da igra 4,5 setova, a to bi mu bilo 3,4 uzastopno bio bi jako umoran za finale. A sto se tice Mareja... jednostavno ga nevidim sa peharom.
 
Djokovic ce u ponedeljak imati istih 8310 poena sa kojima je i zapoceo turnir

Rafa je na 7670

Endi je za sada cetvrti ali ako udje u finale ide na trece mesto a sa titulom i na drugo (8600)

Conga bi pobedom nad Federerom bio osmi a osvajanjem titule sedmi igrac sveta (od toga nema nista pa ce ostati deveti ili pasti na mesto broj 10)

Cilic je po prvi put u karijeri u Top 10,ako udje u finale bice 8. reket sveta a titula ga lansira na mesto broj 7
 
Meni bi najlepsi scenario bio da finale igraju Federer i Marej i da Federer uzme titulu...Tako ce Nole dospeti na drugo mesto, Marej ce biti treci, a imacemo i zadovoljstvo da se Cilic ne pomera dalje napred...:)
 
Koliko vidim,u Montrealu je bilo i suza od novopecenog drugog igraca sveta pa ne verujem da mu to u ovom trenutku puno znaci

Uostalom,bice pod jos vecim pritiskom.. Marej nije izdrzao,videcemo njega (mada bih ja voleo da mu Skot poremeti planove i konacno osvoji Slem)
 
Nole zasluzeno izgubio, onakvom igrom se ne moze u polufinale.
Sam je krivac za izgubljen mech, sam ce morati da se izbori s problemima koje ima, da vishe trenira i razmishlja vishe o svakom poenu i da sve od sebe, da se bori do poslednje sekunde mecha.
Uverena sam da on to moze, ajde Nole, izvuci iz ovog pouku i napred u pobede, ali s mnogo boljom igrom, samopouzdanjem, tvoji navijaci veruju u tebe:)
Chestitke Federeru, pokazao je po ko zna koji put da veliki igrach, da je velemajstor u tenisu.
 
Juce je na naslovnim stranama Zurnala i Sporta bila velika Novakova slika,uz bombasticne naslove vredne teniskog kralja.. ne znam da li su unutra napisali protiv kakvih otpadaka je igrao u prva cetiri kola (ne verujem da sve skupa imaju 3 ATP titule) ali je sto se njih tice pobednik turnira vec tad bio poznat

Videcemo sta ce reci sutra


Ako Conga ne bude odigrao mec zivota,uz nekih 75% ubacenog prvog servisa,Fed odlazi u novo finale

Nole do cetvrt finala nije imao niti jednog protivnika iz prvih 50, eto kako je igrao na AO!
 
Ko bi rekao da bi Fed sada imao verovatno 13.uzastopno GS FINALE da ga Nole nije izbacio u Australiji pre 2 godine :) A kad pogledas ostale igrace,neverovatan i verovatno nedostizan niz!

Za ovaj rekod od 23.to verovatno nece niko vise stici.....Bez uvrede za buduce generacije ;)

Davidenko.....Ako je nakada imao priliku,imao je sada.Mislim da to jos moze da proba na RGu,posle toga ga verovatno necemo vidjati u polufinalima.

Njegova dostignuca u tenisu se granice sa mastom...stvarno je tesko da ce se pojaviti neko bolji...to je kao Jordan u kosarci...Kasparov u sahu...fenomen...i stalno ga porede sa ovim pre open ere...a nikad ne spominju da su tad sampioni dolazili samo da brane finale, nisu igrali prvih 6 meceva...tako da oni dodju npr na wimbledon odmorni, sacekaju izazivaca koji odigra 6 meceva i onda odbrane titulu...bilo im je 5x lakse...
 
Ne znam zasto ljudi toliko kukaju za Noletovim rezultatima.....A sta je Nole uradio prosle godine na GSovima? Setite se.....Dakle,kao sto sam i ranije rekao, 1/4 finale i nije los rezultat....Druga je stvar sto se mi nadamo da ce uvek igrati finale i ostalo.
 
Federer narednog ponedeljka stize Konorsovih 268 nedelja na mestu broj 1

Automatski ce ga preci sa 237 naspram 160 uzastopnih nedelja (a preci ce ga ionako 7 dana posle toga)

Nakon toga,brzo ce pasti Lendl sa 270 a onda krece odbrojavanje do Samprasovih 286. Nakon toga,retki ce biti oni koji ce moci da se sete nekih velikih teniskih ostvarenja koje ovaj covek ne drzi
 
Samo li se neko usudi da ovim sto ih boli stomak prospe sljaku u Arenu da igraju svoje meceve naustrb onog cuda od Partizana... licno cu im temelje Arene uzdrmati. Ionako ni puskom nece nagurati pet 'iljada u nju.

Cuj, naj'o se neke paste... :roll:... pa dete povratilo... :dash:

Opet tvrdim da medj ovim danasnjijem pravog sampiona nikada nece biti... kad jedan vise ne bude mogao da hoda, a drugi bude morao da vodi decu u vrtic, ostace crna rupa k'o posle Enanove... svaki dan drugi #1...

Nabalegam ti se u #2... kad si tako do njega stigao.
Drugacije i ne bi.
 

Back
Top