javaAppleti

wizard32

Zainteresovan član
Poruka
287
Naleteo sam na www.thejmaker.com i bogami zadrzao sam se tu podosta.Odlicni,vrhunski javaAppleti.
Sad me interesuje u kojem programu se rade ti appleti i kako se otvaraju .class fajlovi, koliko je tesko to nauciti i ima li neka dobra knjiga na tu temu.
Unapred hvala i
Pozdrav!
 
Oni se otvaraju u iexploreru, a mozes koristiti i java applet viewer koji dolazi sa java sdk-om.
Da bi ih pokrenuo u iexploreru,koristi tag <applet> i onDA SE valjda navede putanja kao atrib class....
 
Otvorio sam ga u notepad i skroz je nerazumljiv.
Kada sam koristio uslugu da mi preko neta kazu u kom programu da ga otvorim, rekli su da je to deo programa JAVA i pise da ovaj fajl ne sadrzi podatak kojim bi bio otvoren.
e sad me interesuje da li ima neki program u kome bi mi taj fajl bio razumljiviji.
I molim Vas ako Vas ne mrzi da mi saopstite sto vise o javaAppletima.
Pozdrav
 
wizard32:
Hvala na odgovoru,ali znam ja kako se otvara javaapplet nego ne znam u cemu se otvara .class fajlovi.
Pozdrav

Verovatno hoces da vidis source code koliko sam razumeo, e pa ne moze to tako ;)

Kada programiras u Javi, source fajlovi imaju ekstenziju .java, kada to komapjliras onda dobijes .class file.

Da bi vratio to unazad u razumljiv tekst treba da nabavis neki java decompiler, ja licno nisam radio sa time ali sam cuo da postoji i da sve to moze da se dekompjalira. Pojuri malo na netu, a ako hoces da se igras sa javom skini J2SDK sa http://java.sun.com/j2se/1.4.2/download.html

malo je poveliko ;)))))
 
bas sam krenuo da ucim javu.Imam jednu knjigu od obaska tisucu strana....mislim da sam negde video da postoje dekompaljeri za te class fajlove...ajde pogledacu jos, a ti probaj sa google-om.
 

Back
Top