KOJE OSOBINE NEOPHODNO MORA DA IMA SRPSKI PREDSEDNIK..???

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
PITAM VAS..??? koje su to neophodne osobine potrebne da bi se postalo predsednikom srbije..??? sta to do sada nije u pravilima valjalo te nam nikako ne ide na dobro...??? kako je moguce da hocemo u evropske integracije gde su norme za bavljenje javnim funkcijama,politickim radom pa i kandidovanjem za predsednika norme daleko rigoroznije i unapred poznate..???
dokle ce se u srbiji moci kandidovati ljudi koji nemaju ugled kako u svojoj porodici tako i siroj zajednici..?? ljudi koji se nisu dokazali ni u cemu---sumnjivih kvaliteta..???

mora li srpski predsednik da bude rodjen na teritoriji srbije..???
 
Pre svega da bude Srbin, a ne "Srbin", da je rodjen u Srbiji i da postuje i ceni i svoju zemlju i svoj narod!
Da je harizmatican i inteligentan, psihicki stabilna osoba i mora da bude predsednik SVIH Srba, ne samo svoje partije i onih koji je podrzavaju.

a zar nije bitno i zivotno i radno iskustvo...??? moze li na celo drzave da dodje covek koji nije bio ni predsednik mesne zajednice,ili opstine....nije pokazao da ume da izvede MZ iz bede a poveri mu se drzava....

ili nije materijalno resio nista u svojoj porodici---nema nista...kuca,stan,auto,firmu,neki barem naucni rad....i takav se kandiduje i tvrdi narodu da ce mu omoguciti blagostanje---GDE JE TU LOGIKA???
 
Na teritoriji Srbije rođen je i mnogi Šiptar, Mađar....da li je i nacija uslov za budućeg predsednika ili samo mesto rođenja?:think:
Verujem da su mnoge druge osobine koje odlikuju dobrog državnika važnije u tom slučaju od toga gde mu se majka porodila.

pa kad srbija bude uredjena kao gradjanska drzava...predsednik moze da bude i kinez...al do tada..???
 
a zar nije bitno i zivotno i radno iskustvo...??? moze li na celo drzave da dodje covek koji nije bio ni predsednik mesne zajednice,ili opstine....nije pokazao da ume da izvede MZ iz bede a poveri mu se drzava....

ili nije materijalno resio nista u svojoj porodici---nema nista...kuca,stan,auto,firmu,neki barem naucni rad....i takav se kandiduje i tvrdi narodu da ce mu omoguciti blagostanje---GDE JE TU LOGIKA???[/QUOTE]

Ti opisujes sadasnjem predsednika. Kod te pojave, nema nikakve logike, ja sam govorila uopsteno...

Danica napisa da ne mora da bude rodjen u Srbiji, ali bar da mu je otac Srbin ili majka Srpkinja, a ne nijedno od toga, pa cak ni on sam da ne bude rodjen na teritoriji Srbije!
 
Najidealniji "lik" za predsednika bi bila neka supervestacka inteligencija. Najbolje da je odradi EI Nis.

Znaci, da nema svoje fizicke potrebe, da radi racionalno, bezosecajno i nadasve vrlo inteligentno po svom programu volje i interesa drzave i naroda.

Ipak, ruku na srce, biti predsednik u ovom jako ebenom stanju drzave, medjunarodnom statusu, unutrasnjim problemima, kidanja teritorija, ekonomskoj i socijanoj bedi je posao koji ziv, normalan i zdrav covek ne moze odraditi a da negde ne pogresi...
 
a zar nije bitno i zivotno i radno iskustvo...??? moze li na celo drzave da dodje covek koji nije bio ni predsednik mesne zajednice,ili opstine....nije pokazao da ume da izvede MZ iz bede a poveri mu se drzava....

ili nije materijalno resio nista u svojoj porodici---nema nista...kuca,stan,auto,firmu,neki barem naucni rad....i takav se kandiduje i tvrdi narodu da ce mu omoguciti blagostanje---GDE JE TU LOGIKA???[/QUOTE]

Ti opisujes sadasnjem predsednika. Kod te pojave, nema nikakve logike, ja sam govorila uopsteno...

Danica napisa da ne mora da bude rodjen u Srbiji, ali bar da mu je otac Srbin ili majka Srpkinja, a ne nijedno od toga, pa cak ni on sam da ne bude rodjen na teritoriji Srbije!

ma nisam konkretno mislio na sadasnjeg...ali zar na zapadu nije logika da najuspesniji--dokazan...ide na vrh...zar ne mora da bude uzor naciji u svemu..??? porodica za primer...uspeh maksimalan u karijeri...cesto puta i tradicija porodice je bitna...a sve to krunisano materijalnim blagostanjem.....i niko ne ide na visok politicki polozaj da bi se obogatio...obicno to uradi pre polozaja...a na polozaj ode radi dokazivanja maksimalnih dometa koje ima...
 
Pre svega da bude Srbin, a ne "Srbin", da je rodjen u Srbiji i da postuje i ceni i svoju zemlju i svoj narod!
Da je harizmatican i inteligentan, psihicki stabilna osoba i mora da bude predsednik SVIH Srba, ne samo svoje partije i onih koji je podrzavaju.

Слажем се, али прво мора да дефинишемо, које су то границе Србије,
да би смо могли даље причати у овом правцу.
 
Najidealniji "lik" za predsednika bi bila neka supervestacka inteligencija. Najbolje da je odradi EI Nis.

Znaci, da nema svoje fizicke potrebe, da radi racionalno, bezosecajno i nadasve vrlo inteligentno po svom programu volje i interesa drzave i naroda.

Ipak, ruku na srce, biti predsednik u ovom jako ebenom stanju drzave, medjunarodnom statusu, unutrasnjim problemima, kidanja teritorija, ekonomskoj i socijanoj bedi je posao koji ziv, normalan i zdrav covek ne moze odraditi a da negde ne pogresi...

ma slazem se...ali to sam hoce...ali je nelogicno da se na svaki posao u drzavi traze neki uslovi koje kandidat mora da zadovolji ----samo za vrh drzave nema nikakvog uslova....
 
Да је Србин рођен у Србији.
Да је неукаљан у својој биографији
Да је поштен
Да је одговоран
Да му је Србија изнад свега, изнад било које партије, посебно његове
Да је мудар, сталожен
Да је скроман
Да не пати од комплекса величине и важности па да се само о њему говори и пише
Да је државник а не политичар (политикант) ... или још горе манекен, кловн, коме су најважнији блицеви фотоапарата
Да му је сама појава државничка ... типа Сергеја Лаврова ... а не Дорћолског фрајера
 
@Paja
Nisam se precizno izrazio, pa da preformulisem... EI NIS da napravi desetak takvih inteligencija, pa da "poklope"sve drzavne funkcije...

Mislim da bi za 5 godina narod bio zadovoljan...i standardom, i medjunarodnim statusom..
A tek vojskom...

(sad malo cistog SF-a...zamisljam borbene letelice bezgranicnog dometa...lebdece tenkove... robote pesadince...letece nosace tih letelica... da niko vise ne gine u ratovima...)

nek mi neko lupi samar da dodjem sebi...valja sutra ici raditi, ebte... :):):)
 
@Paja
Nisam se precizno izrazio, pa da preformulisem... EI NIS da napravi desetak takvih inteligencija, pa da "poklope"sve drzavne funkcije...

Mislim da bi za 5 godina narod bio zadovoljan...i standardom, i medjunarodnim statusom..
A tek vojskom...

(sad malo cistog SF-a...zamisljam borbene letelice bezgranicnog dometa...lebdece tenkove... robote pesadince...letece nosace tih letelica... da niko vise ne gine u ratovima...)

nek mi neko lupi samar da dodjem sebi...valja sutra ici raditi, ebte... :):):)

treba da pises bajke...ili naucnu fantastiku...
 
Па ми можемо дискутовати, али кад рекосмо МИ,
мислио сам на државне органе,.
А сад на који начин би то било урађено....опет је за дискусију.

ma ne mogu vise da ponavljam...srbiji je neophodan srpski nacionalni program...taj program treba da naprave najpametnije i najmudrije srpske glave...da se oko njega postigne koncenzus...i da se vise ne menja...sve partije moraju da ga postuju potpuno...a nacin na koji ce partije najbrze da ga realizuju treba da bude program partija za koji narod treba da se oprdeljuje..???
 

Back
Top