Kina-supersila ili supersluga

Shta je Kina?

  • Kina je vetj svetska supersila koja nezadrzhivo napreduje.

  • Kina je americhka jeftina radna snaga i tamo ljudi zhive skoro bez ikakvih prava i sloboda.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Kina poslednjih 20 godina belezhi neverovatan ekonomski rast koji ne mozhe da ne impresionira choveka. Medjutim kad se malo zagrebe ispod povrshine i pogleda sushtina tog rasta normalan chovek se zgrozi jer su svi rezultati postignuti zahvaljujutji gotovo robovlasnichkom nachinu eksploatacije ljudi. Prosto recheno ljudi u Kini nemaju nikakve slobode, imaju jako malo prava a jedino shto imaju je obaveza da rade mnogo za skoro nikakve pare. Najvetji deo tog novca koji se nemilosrdno iscedi iz sopstvenog naroda ne zavrshi u investicijama u privredu vetj kroz kredite koji nikad netje biti vratjeni odlazi za SAD. Kina je dakle samo jeftina radna snaga pre svega americhka.
 
U sustini ti si u pravu. Kina postaje sve jacha i jacha na globalnom nivou, ali je toliko velika i toliko brojna da tu snagu kroz zivotni standard jos dugo nece osetiti obican covek.
I onda, kakvu vajdu od takve Kine ima prosecan kinez, zaista mi nije jasno
 
Kina poslednjih 20 godina belezhi neverovatan ekonomski rast koji ne mozhe da ne impresionira choveka. Medjutim kad se malo zagrebe ispod povrshine i pogleda sushtina tog rasta normalan chovek se zgrozi jer su svi rezultati postignuti zahvaljujutji gotovo robovlasnichkom nachinu eksploatacije ljudi. Prosto recheno ljudi u Kini nemaju nikakve slobode, imaju jako malo prava a jedino shto imaju je obaveza da rade mnogo za skoro nikakve pare. Najvetji deo tog novca koji se nemilosrdno iscedi iz sopstvenog naroda ne zavrshi u investicijama u privredu vetj kroz kredite koji nikad netje biti vratjeni odlazi za SAD. Kina je dakle samo jeftina radna snaga pre svega americhka.

Totalna glupost! Od K do a.

Ugo, koncentrisi se malo.
 
Totalna glupost! Od K do a.

Ugo, koncentrisi se malo.

Ja sam samo izneo svoje mishljenje. Ne zameram Kini shto uskratjuje POJEDINA prava i slobode, to je chak pozitivno u svrhu razvoja zemlje i bolje budutjnosti za svakog pojedinca. Dobro je i shto promovishe ekonomski model shtednje. Problem je shto taj novac na kraju odlazi za Ameriku kroz kredite koji NIKAD netje biti vratjeni, jer to Amerika netje ni hteti ni motji vratiti. Pametnije bi joj bilo da se orijentishe na sopstveno trzhishte i trzhishta ostatka sveta umesto na americhko. Takodje Kina poseduje 2,1 triliona dolara deviznih rezervi. Na njihovom mestu to bih odmah prodao i kupio zlato i druge valute i na taj nachin ubrzao propast dolara i SAD. Ovako Kina samo radi za Ameriku za mizerne pare nedovoljne da naplate chak ni zagadjenje i unishtavanje zhivotne sredine koje taj rad stvara.
 
Ja bi postavio bolje pitanje, zashto ga ne napadnu i ne povrate u svoj sastav?Da je Srbija toliko motjna odavno bi povratila Kosovo. Ochito se kinezi plashe Amera ili shto je verovatnije, kineska vlast su americhke marionete.

Zato sto su Kinezi MUDRI.

Oni u slucaju Tajvana ne vode kratkorocnu politiku.

Tajvan ce PASTI SAM, bez rata.

Samo treba DOCEKATI.

Konfucije je govorio: "Strpljenje i vreme i dudovo lisce u svilu pretvara..."
 
Zato sto su Kinezi MUDRI.

Oni u slucaju Tajvana ne vode kratkorocnu politiku.

Tajvan ce PASTI SAM, bez rata.

Samo treba DOCEKATI.

Konfucije je govorio: "Strpljenje i vreme i dudovo lisce u svilu pretvara..."

E pa nije u pravu, dzhaba i strpljenje i dudovo lishtje kad nema svilene bube, tj. hotju retji neko mora obaviti prljav posao. Kina je velika nacija i oni nikako nisu ti koji treba da budu ponizni i strpljivi. Mislim to mozhda jeste dobro za nas, ko zna shta bi bilo da se Kina ponasha kao Amerika, ali nije dobro za njih tako da mi ih je u sushtini ZHAO. Ne toliko kao Rusi, ali su ipak jadni.
 
E pa nije u pravu, dzhaba i strpljenje i dudovo lishtje kad nema svilene bube, tj. hotju retji neko mora obaviti prljav posao. Kina je velika nacija i oni nikako nisu ti koji treba da budu ponizni i strpljivi. Mislim to mozhda jeste dobro za nas, ko zna shta bi bilo da se Kina ponasha kao Amerika, ali nije dobro za njih tako da mi ih je u sushtini ZHAO. Ne toliko kao Rusi, ali su ipak jadni.

Zasto bi tebi trebalo da bude ZAO Kineza?

Meni ih uopste nije zao.

Oni sad zive kako NIKADA nisu ziveli.

Pre je sve kod njih bilo mnogo, mnogo gore.

Kinezi ne sanjaju americke snove o zivotu.
 
Zasto bi tebi trebalo da bude ZAO Kineza?

Meni ih uopste nije zao.

Oni sad zive kako NIKADA nisu ziveli.

Pre je sve kod njih bilo mnogo, mnogo gore.

Kinezi ne sanjaju americke snove o zivotu.

Sad mi ih je josh vishe zhao kad to kazhesh. Konkretno mi je zhao njih shto ih iskorishtjavaju. Radije ne bih nishta radio i crko bi od gladi nego da me neko iskorishtjava i tako razmishlja mnogo Srba ako ne chak vetjina. A oni najbrojnija zemlja i jedna od najvetjih, svakako najvrednija a da budu tako ponizni. Nije u redu!
 
Sad mi ih je josh vishe zhao kad to kazhesh. Konkretno mi je zhao njih shto ih iskorishtjavaju. Radije ne bih nishta radio i crko bi od gladi nego da me neko iskorishtjava i tako razmishlja mnogo Srba ako ne chak vetjina. A oni najbrojnija zemlja i jedna od najvetjih, svakako najvrednija a da budu tako ponizni. Nije u redu!

Oni to brale moj ne shvataju tako...

Da li ti znas da do pre samo par godina u Kini nije bilo DEBELIH KINEZA?

Znas li ti da je u Kini bio PLAN da do 2.000-te godine PO STANOVNIKU imaju 15 kg pirindza, 1 lit ulja i 1/2 kg mesa MESECNO!?

I veliko je pitanje da li su plan ostvarili....

Oni su NAUCILI da zive tako jer NEMA ODAKLE da dobiju vise.

Da bi Kinezi, Indusi i ostali mnogoljudni narodi ziveli kao Amerika i zapadna Evropa - Zemljina kugla treba da je 7 x veca!
 
Sad mi ih je josh vishe zhao kad to kazhesh. Konkretno mi je zhao njih shto ih iskorishtjavaju. Radije ne bih nishta radio i crko bi od gladi nego da me neko iskorishtjava i tako razmishlja mnogo Srba ako ne chak vetjina. A oni najbrojnija zemlja i jedna od najvetjih, svakako najvrednija a da budu tako ponizni. Nije u redu!

Nemas ti pojma.

Shvatanje Kineza i shvatanje zapadnjaka su dve razlicite stvari.
Inace od sestra od zene od jednog mog ortaka je udata za Kineza i zivi u Kini u nekom gradu za koji nikada cuo nisam a naravno milionski je. Radi u nekom obdanistu ima 200$ platu a muz joj ima 300$. Mesecno racuni za stan ( struja,voda,komunalije....) su im 2-3000 dinara u nasim parama. Hrana je jeftina,garderoba...sve ....jedino gorivo je skupo.


U drzavi od preko milijardu ljudi normalno da su milioni jad i beda. Koliko samo bede imau USA . Takodje milioni su tamo gladni.

Sto se Tajvana tice tamo zive Kinezi i Kina ce do Tajvana doci mirnim putem. Zasto USA nije napala Severnu Koreju kad su takve baje???? Pa zato sto se zna da iza stoji Kina.

Kinezi znaju sta rade oni su sada "jeftina radna snaga " za zapadne kompanije ali na taj nacin Kina dolazi do novih tehnologija. Pa sada polako sve vise i vise imas kineskih kompanija koji prave ono sto su do sada pravili ti zapadnjaci. Da ne pricam sto su poceli i da kupuju zapadne kompanije.
 
Oni su NAUCILI da zive tako jer NEMA ODAKLE da dobiju vise.

Da bi Kinezi, Indusi i ostali mnogoljudni narodi ziveli kao Amerika i zapadna Evropa - Zemljina kugla treba da je 7 x veca!

Upravo zato treba da krenu u rat protiv celog sveta(Ameriku i Rusiju za pochetak). Treba da pobiju i porobe ostatak sveta, i njih bi mnogo stradalo, ali bi prezhivelo jedno 300-400 miliona i oni bi zhiveli super i vladali bi svetom.
 
Radi u nekom obdanistu ima 200$ platu a muz joj ima 300$. Mesecno racuni za stan ( struja,voda,komunalije....) su im 2-3000 dinara u nasim parama. Hrana je jeftina,garderoba...sve ....jedino gorivo je skupo.

Znachi imaju zajedno 40.000 dinara kad se prerachuna a ako nemaju dece 20.000 im je dovoljno za zhivot. Pa onda zhive bolje nego shto se zhivi u Srbiji(prosechan chovek).
Chak i da je tako, Kina MNOGO vishe radi od Srbije, tako da je to malo. Mnogo bi bolje za njih bili kad bi se otarasili podanichkog mentaliteta i krenuli u ofanzivu.
 
Kina se mnogo opekla, jos im je u nacionalnoj svesti velika glad.
I dalje se tamo krkaju skakavci, kerovi i neznam ni ja koje bube. jeste da to odumire, ali u kini biti pas :) nije preporucljiva stvar.:)

Elem, tako im sve... stedljivi su, radni i imaju komunisticko uredjenje, sve liberalnije i liberalnije.
Prirodnih resursa im ne manjka, a ni radne snage.

Da su sila, jesu. I vojna, i ekonomska, nuklearna i svemirska.
Njihova filozofija, mudrost je sirom sveta poznata, tako da ja verujem, uzimajuci u obzir sve nabrojano, da ce Kinezi ubrzo (u roku od 100 do 200 godina) postati dominantna sila na svetu.

Po meni, sasvim zasluzeno.
 
U sustini ti si u pravu. Kina postaje sve jacha i jacha na globalnom nivou, ali je toliko velika i toliko brojna da tu snagu kroz zivotni standard jos dugo nece osetiti obican covek.
I onda, kakvu vajdu od takve Kine ima prosecan kinez, zaista mi nije jasno


Pa obicni kinez pre 30 godina nije ni imao ni jelo ni da se oblaci kako treba.

Makar kinezi vise ne gladuju.

300 000 000 su jako profitirali od toga. A ostala Miljarda i ako je siromasnija nego neki siromasan srbin je isto profitrala.

Malo je preterano traziti za toliko malo vremena da kinez koji nije ni imao magarca sad vozi mercedes.
 
Znachi imaju zajedno 40.000 dinara kad se prerachuna a ako nemaju dece 20.000 im je dovoljno za zhivot. Pa onda zhive bolje nego shto se zhivi u Srbiji(prosechan chovek).
Chak i da je tako, Kina MNOGO vishe radi od Srbije, tako da je to malo. Mnogo bi bolje za njih bili kad bi se otarasili podanichkog mentaliteta i krenuli u ofanzivu.

Pa to bi bilo bolje i za Rusiju.
Mada to je do mentaliteta. Zapadnjaci imaju taj fashisticko-kolonijalni mentalitet ....to im ide uz katolicku crkvu. Rusi su previse defanzivni i to im ne valja.
Kina opet igra drugaciju igru i pametniju od Rusije. U principu Kinezi su uzeli Japansku taktiku samo sto za razliku od Japana Kina ce mnogo opasnija da bude.
Pre neki dan sam bas citao na netu da u EU vec imaju velikih problema sa Kinom tj sa robom iz Kine i da se sve teze mogu nositi sa tim i ako se nesto ne preduzme da ce Evropa da pukne samo tako.


Recimo za vreme Busha starijeg u USA su americki proizvodjaci automobila bili pred krahom zbog japanskih automobila pa je Bush onda ogranicio uvoz japanskih kola i jos neke mere uveo to je onda malo spasilo americke proizvodjace ali Japanci su onda napravili fabrike u USA i Kanadi i nastavili da kidaju americke proizvodjace koji su eto sada prvi prsli kad je ova kriza nastupila.

Plus Kina je trenutno broj 1 trziste automobila prestigli su do saad neprevazidjene Amere.
 
Poslednja izmena:
U drzavi od preko milijardu ljudi normalno da su milioni jad i beda. Koliko samo bede imau USA . Takodje milioni su tamo gladni.

U USA ima 30 miliona ljudi koji nemaju zdravstveno osiguranje ,tamo bolesnici umiru kao psi lutalice niko im ne prilazi niti je koga briga za njih a sto se Kineza tice nije mi jasno zasto u zivotu odrazvaju USA zasto ne sruse dolar,Kina je glavni i najveci kupac americkih drzavnih obaveznica.kojimse pokrva budzetski deficit ...Kinezi jednim potezom mogu unistiti dolar i americku ekonomiju ali i sebi bi onda naskodili dok Kina ne ojaca a onda je izvjestan rat izmedju Zapada i Kine
 
U USA ima 30 miliona ljudi koji nemaju zdravstveno osiguranje ,tamo bolesnici umiru kao psi lutalice niko im ne prilazi niti je koga briga za njih a sto se Kineza tice nije mi jasno zasto u zivotu odrazvaju USA zasto ne sruse dolar,Kina je glavni i najveci kupac americkih drzavnih obaveznica.kojimse pokrva budzetski deficit ...Kinezi jednim potezom mogu unistiti dolar i americku ekonomiju ali i sebi bi onda naskodili dok Kina ne ojaca a onda je izvjestan rat izmedju Zapada i Kine

Pa do zesceg rata ce doci to je sigurno. Prvo zapad-Rusija tu ce svasta da bude. Ne primaju Ameri u NATO tek tako ove cobane kao sto su Siptari,Hrvati,Bugari....i slicni. Pa Hrvati su vec ostavljali svoje kosti na istocnom frontu a kako stvari stoje verovatno ce opet.

Ali Kina je dosta tvrdji protivnik pre svega zato sto im jevreji ne kontrolisu ekonomiju. To je veliki plus za Kinu.Takodje Kinezi su strpljivi ne strljaju nigde .
 
Oni to brale moj ne shvataju tako...

Da li ti znas da do pre samo par godina u Kini nije bilo DEBELIH KINEZA?

Znas li ti da je u Kini bio PLAN da do 2.000-te godine PO STANOVNIKU imaju 15 kg pirindza, 1 lit ulja i 1/2 kg mesa MESECNO!?

I veliko je pitanje da li su plan ostvarili....

Oni su NAUCILI da zive tako jer NEMA ODAKLE da dobiju vise.

Da bi Kinezi, Indusi i ostali mnogoljudni narodi ziveli kao Amerika i zapadna Evropa - Zemljina kugla treba da je 7 x veca!

Nemoj da se prukas. A zasto u Srbiji ogromna kolicine najplodnije zemlje ostala bez seljaka.

Kinezi se sve vise blizu zapadu. I to neide kako je djindjic izjavijo za 3 godine nemacka vec treba decenijama. Danas 45 % kineza zivi od poljoprivrede, 1990 je bilo 75 %.

Ne ide to toliko brzo. Nemacka i SAD su trebale 150 godina razvoja da bi postali ono sto danas jesu.
 
Nemoj da se prukas. A zasto u Srbiji ogromna kolicine najplodnije zemlje ostala bez seljaka.

Kinezi se sve vise blizu zapadu. I to neide kako je djindjic izjavijo za 3 godine nemacka vec treba decenijama. Danas 45 % kineza zivi od poljoprivrede, 1990 je bilo 75 %.

Ne ide to toliko brzo. Nemacka i SAD su trebale 150 godina razvoja da bi postali ono sto danas jesu.

Zapad se razvio na dva osnova-nauchnim pronalascima i eksploataciji radne snage, shto domatje shto strane(preko kolonija). Kina od svega toga ima samo eksploataciju domatje radne snage, ali i profit od toga ide u Ameriku, shto zbog kredita koje Kina pozajmljuje od Amerike, shto zbog toga shto su vlasnici firmi u Kini Amerikanci.
 
Kina poslednjih 20 godina belezhi neverovatan ekonomski rast koji ne mozhe da ne impresionira choveka. Medjutim kad se malo zagrebe ispod povrshine i pogleda sushtina tog rasta normalan chovek se zgrozi jer su svi rezultati postignuti zahvaljujutji gotovo robovlasnichkom nachinu eksploatacije ljudi. Prosto recheno ljudi u Kini nemaju nikakve slobode, imaju jako malo prava a jedino shto imaju je obaveza da rade mnogo za skoro nikakve pare. Najvetji deo tog novca koji se nemilosrdno iscedi iz sopstvenog naroda ne zavrshi u investicijama u privredu vetj kroz kredite koji nikad netje biti vratjeni odlazi za SAD. Kina je dakle samo jeftina radna snaga pre svega americhka.

Sve je isto i na zapadu samo krediti zamazu oci pa mislis da si neko i nesto, a u stvari si "rob"
 

Back
Top