Tarot dnevnik

Valeria

Elita
Poruka
20.300
Ova tema se zasniva na sledećoj tehnici.
Svakog jutra promešamo špil, i izvučemo jednu Arkanu. To je naša Dnevna Arkana i ona ukazuje na bitne stvari koje će nam se dešavati tokom dana, bilo da su u pitanju naše unutrašnje stvari (raspoloženja, zamisli), bilo spoljašnje.

Kada izvučemo možemo zapisati šta očekujemo da će se desiti, a na kraju dana - kako se manifestovalo i možda još neki naš zaključak, ako smo ga imali.

Ovo se smatra jednim od najefikasnijih načina dubljeg ulaska u svet Tarota. Postajemo bliskiji sa njim :) .

Nije obavezno svakog dana se upisivati na temi...već po raspoloženju... izvolite :).
 
Otvoriću ja sezonu :mrgreen:

Jutros izvukoh Desetku Pentakla (koristim Universal Rider Waite Tarot).
Karta je obećavala i laknulo mi je kada sam je videla :).

Njena simbolika (blagostanje, stabilnost - jer Desetka Pentakla je jedna od najstabilnijih karata) se, barem do ovog momenta, u potpunosti ostvarila; konačno sam se motorizovala :). I došlo je do jednog očekivanog dogovora, i sve je išlo glatko.

edit: A juče sam za Dnevnu Arkanu izvukla Kočiju - to je upravo simbolika vozila, i ta karta je bila dobar uvod u današnji dan :) .
 
Poslednja izmena:
Evo je Desetka Pentakla..

20kdrut.jpg


Čak sam na ulici i srela dva psa .. hehe, bukvalna simbolika ..
 
Danas je izašla Trojka Pehara.

Za sada se nije posebno manifestovala. No dobro, još je dug dan predamnom. Pretpostavljam da će doći do izražaja njen aspekt prijateljstva, jer upravo danas bi trebalo da razrešim bitnu stavku iz te sfere, a da li će biti pozitivno ili negativno, za to je potrebno ipak više karata :).
Videćemo na kraju dana:).

Evo karte ...

2vmj5lh.jpg



I inače, da se nadovežem na ovo gore, da bi se zaista dobio temeljni uvid u budućnost, moramo koristiti najmanje tri karte da bi imali makar neki najosnovniji uvid (da bi preko njihovih odnosa videli da li će se povoljno ili nepovoljno manifestovati), a za temeljnije analize je potrebno koristiti najmanje 10 karata. Sve zavisi od toga da li nam je potreban savet koji će nas samo usmeriti i ukazati na potencijal situacije, ili nam treba detaljniji uvid. Dakle, ne može se očekivati da će "sve" reći jedna karta, ali preko ove tehnike, možemo dosta dobro upoznati Tarot i navići se da prepoznajemo simboliku određene karte u našem svakodnevnom životu.
 
Jutros izašao TOČAK SREĆE OBRNUT.

Valeria, da li koristiš špil samo sa kartama u pravom položaju ili i sa obrnutim? Ako je ovo drugo kako ih mešaš pošto mi deluje glupo da uvek iste karte budu obrnute?
 
Poslednja izmena:
Kad radim sa RIder Waitom, onda koristim samo ispravne. Tako sam navikla. A da li će biti pozitivne ili negativne, određujem preko dodatnih Arkana.
A kad radim sa DruidCraftom, onda koristim i obrnute. Sve ih stavim na podlogu i doooobro ispremeštam..onako "raspem ih" po njihovoj podlozi..pa onda sakupim...to mi je jedini način da budem sigurna da je stvarno izmešano.

Točak Sreće kad je obrnut zna da ukaže na našu nesposobnost da se pokrenemo što se tiče nekih stvari .. Jako je loše za sve igre tipa loto, kladionice, tad donosi gubitak. Ukazuje da moramo unositi što manje teških namirnica, masnih, fast food i slično (što opterećuje jetru) - Točak Sreće kad je obrnut ukazuje i na potrebu da se rastereti organizam.
 
E da, meni se stvarno ova Trojka Pehara manifestovala kako sam i pretpostavila... raščistila sam jedan odnos iz sfere prijateljstva.. nabolje :) sad sam mirna.
Videćemo, do kraja dana se možda desi još nešto zanimljivo, u simbolici te Arkane.
 
Točak Sreće kad je obrnut zna da ukaže na našu nesposobnost da se pokrenemo što se tiče nekih stvari .. Jako je loše za sve igre tipa loto, kladionice, tad donosi gubitak. Ukazuje da moramo unositi što manje teških namirnica, masnih, fast food i slično (što opterećuje jetru) - Točak Sreće kad je obrnut ukazuje i na potrebu da se rastereti organizam.

Pa ovo u potpunosti odgovara mom životu s tim što ne igram loto, kladionice i te stvari. Ne znam na šta se sve ta nesposobnost može odnositi, na dosta toga me asocira...:whistling:
 
Pa ovo u potpunosti odgovara mom životu s tim što ne igram loto, kladionice i te stvari. Ne znam na šta se sve ta nesposobnost može odnositi, na dosta toga me asocira...:whistling:

Može se odnositi na dosta toga, ali je poenta da prepoznaš njegovu simboliku u današnjim događajima:).. bilo "spoljašnjim", bilo "unutrašnjim".
 
Jutros mi je izašla Petica Pehara :sad2:

2i9jckk.jpg


I tačno tako i bi, ceo dan mi je bio veoma razočaravajuć...iz više razloga.
A onda mi je drugarica na mail poslala priču, okačiću je i ovde, jer delimično oslikava simboliku ove karte - između ostalog, ukazuje na to kako se tuga može odagnati, i kako se u nekim, na prvi pogled, neobičnim gestovima može pronaći sreća.

Priča ide ovako:
Dva muškarca, obojica jako bolesni zajedno su ležali u bolnici. Jedan od njih je svaki dan imao mogućnost sedeti u svom krevetu zbog izdvajanja vode iz njegovih pluća. Njegov krevet je stajao uz jedini prozor u sobi.

Drugi muškarac je morao stalno ležati na leđima.

Brzo su se upoznali i razgovarali po cele dane. Pričali su o svojim porodicama, svojim domovima, poslu, gde su bili u vojsci, i gde na odmoru. Svaki dan je muškarac koji je sedeo uz prozor opisivao drugome muškarcu stvari koje je vidio napolju.

Muškarac na drugom krevetu je počeo živeti za te jednosatne trenutke kada je njegov prijatelj sedeo i pričao o događanjima i bojama spoljašnjeg sveta. Prozor je gledao na park uz jezero s labudovima.
Guske i labudovi su se igrali u vodi, a mala su deca spuštala svoje male čamce u vodu.
Mladi parovi su zagrljeni šetali uz cveće svih boja. Veliko, staro i snažno drveće je ulepšavalo pojzaž, a u daljini su se videla svetla grada.
Kada je muškarac uz prozor detaljno objašnjavao sve to, njegov je prijatelj na drugom krevetu zatvorio oči i zamišljao sve te slikovite prizore.
Jednoga dana mu je muškarac uz prozor opisivao paradu, koja se kretala uz jezero. Bez obzira što njegov prijatelj nije čuo tu muziku, on ju je video u svojim mislima. Tako su prolazili dani i nedelje.

Jednog jutra je medicinska sestra donela vodu za umivanje i uz prozor pronašla telo muškarca koji je u snu mirno umro. Bila je tužna i pozvala je medicinsko osoblje koje je telo odnelo u mrtvačnicu.

Odmah kada je to bilo moguće, drugi muškarac je zamolio da ga pomere uz prozor. Sestra mu je sa zadovoljstvom ispunila želju, pobrinula se da se udobno namesti i ostavila ga samog.
Uz veliki napor podigao se polako na laktove kako bi po prvi puta ugledao spoljašnji svet.
Konačno je imao priliku sam uživati u lepotama spoljašnjeg sveta. Pogledao je kroz prozor i ugleda prazan zid.
Muškarac je pitao sestru koji je to bio razlog da je pokojni prijatelj tako lepo opisivao stvari u spoljašnjem svetu. Sestra mu je rekla da je bio slep i da nije mogao videti zid koji je stajao ispred prozora. Reče: »A, možda je hteo usrećiti vas?«

Epilog: Neizmerna sreća leži u usrećivanju drugih, bez obzira na naše uslove. Podeljena tuga se raspolovi, a kada delimo sreću ona se udvostruči. Ako se želiš osećati bogatim tada prebroj stvari koje ne možeš kupiti novcem. »Danas je dar, zato se zove sadašnjost«.
 
Moja današnja karta: KOLA

može biti i sukob i trijumf i proviđenje...

evo već drugi dan izvlačim veliku arkanu...

Tebe krenule Velike Arkane, a mene Pehari :)
Kod Velikih Arkana je pravilo da su u pitanju tokovi na koje i ne možemo mnogo uticati svojom voljom.. dok je kod malih naša mogućnost preusmeravanja situacije mnogo veća.

Mada, ja nisam mnogo mogla danas da utičem na stvari koje su me rastužile :sad2: .
No eto, u tom slučaju, karta nas makar pripremi na predstojeće događaje!
 
Jutros izašao UNIVERZUM. (The World u originalu)

2958zsh.jpg


Nadala sam se integraciji, ispunjenju.. no danas je došla do izražaja njegova simbolika završetka starog ciklusa i pripreme za novi ciklus, zasićenost nekim starim tokovima..
 
Jutros mi je izašla Petica Pehara :sad2:

2i9jckk.jpg


I tačno tako i bi, ceo dan mi je bio veoma razočaravajuć...iz više razloga.
A onda mi je drugarica na mail poslala priču, okačiću je i ovde, jer delimično oslikava simboliku ove karte - između ostalog, ukazuje na to kako se tuga može odagnati, i kako se u nekim, na prvi pogled, neobičnim gestovima može pronaći sreća.

Priča ide ovako:
Dva muškarca, obojica jako bolesni zajedno su ležali u bolnici. Jedan od njih je svaki dan imao mogućnost sedeti u svom krevetu zbog izdvajanja vode iz njegovih pluća. Njegov krevet je stajao uz jedini prozor u sobi.

Drugi muškarac je morao stalno ležati na leđima.

Brzo su se upoznali i razgovarali po cele dane. Pričali su o svojim porodicama, svojim domovima, poslu, gde su bili u vojsci, i gde na odmoru. Svaki dan je muškarac koji je sedeo uz prozor opisivao drugome muškarcu stvari koje je vidio napolju.

Muškarac na drugom krevetu je počeo živeti za te jednosatne trenutke kada je njegov prijatelj sedeo i pričao o događanjima i bojama spoljašnjeg sveta. Prozor je gledao na park uz jezero s labudovima.
Guske i labudovi su se igrali u vodi, a mala su deca spuštala svoje male čamce u vodu.
Mladi parovi su zagrljeni šetali uz cveće svih boja. Veliko, staro i snažno drveće je ulepšavalo pojzaž, a u daljini su se videla svetla grada.
Kada je muškarac uz prozor detaljno objašnjavao sve to, njegov je prijatelj na drugom krevetu zatvorio oči i zamišljao sve te slikovite prizore.
Jednoga dana mu je muškarac uz prozor opisivao paradu, koja se kretala uz jezero. Bez obzira što njegov prijatelj nije čuo tu muziku, on ju je video u svojim mislima. Tako su prolazili dani i nedelje.

Jednog jutra je medicinska sestra donela vodu za umivanje i uz prozor pronašla telo muškarca koji je u snu mirno umro. Bila je tužna i pozvala je medicinsko osoblje koje je telo odnelo u mrtvačnicu.

Odmah kada je to bilo moguće, drugi muškarac je zamolio da ga pomere uz prozor. Sestra mu je sa zadovoljstvom ispunila želju, pobrinula se da se udobno namesti i ostavila ga samog.
Uz veliki napor podigao se polako na laktove kako bi po prvi puta ugledao spoljašnji svet.
Konačno je imao priliku sam uživati u lepotama spoljašnjeg sveta. Pogledao je kroz prozor i ugleda prazan zid.
Muškarac je pitao sestru koji je to bio razlog da je pokojni prijatelj tako lepo opisivao stvari u spoljašnjem svetu. Sestra mu je rekla da je bio slep i da nije mogao videti zid koji je stajao ispred prozora. Reče: »A, možda je hteo usrećiti vas?«

Epilog: Neizmerna sreća leži u usrećivanju drugih, bez obzira na naše uslove. Podeljena tuga se raspolovi, a kada delimo sreću ona se udvostruči. Ako se želiš osećati bogatim tada prebroj stvari koje ne možeš kupiti novcem. »Danas je dar, zato se zove sadašnjost«.

Lepa prica...koja dirne coveka, pa i da nece...

Prva asocijacija mi je bila na davno procitanu knjigu "Krevet pored prozora" Skot Pek, preporucujem je svima.

Na karti PET~PEHAR
covek gleda...u tri prevrnuta pehara... a i nas pogled ide za njegovim...
...i mi kao i on, u prvi mah ne primecujemo da su dva pehara sa desne strane ostala da stoje uspravno, da oko nas postoje emocije koje su dobre...
...ali kao da mora proci izvestan period "tuznoce"...kao da osoba mora nesto da preboli...

...pa tek kasnije da primeti da ima oko sebe pozitivnosti, da ima oko sebe ljudi koji ga vole i za koje je za momenat zaboravio da su tu...
z:kiss:
 
Lepa prica...koja dirne coveka, pa i da nece...

Prva asocijacija mi je bila na davno procitanu knjigu "Krevet pored prozora" Skot Pek, preporucujem je svima.

Na karti PET~PEHAR
covek gleda...u tri prevrnuta pehara... a i nas pogled ide za njegovim...
...i mi kao i on, u prvi mah ne primecujemo da su dva pehara sa desne strane ostala da stoje uspravno, da oko nas postoje emocije koje su dobre...
...ali kao da mora proci izvestan period "tuznoce"...kao da osoba mora nesto da preboli...

...pa tek kasnije da primeti da ima oko sebe pozitivnosti, da ima oko sebe ljudi koji ga vole i za koje je za momenat zaboravio da su tu...
z:kiss:

Senka, sjajna interpetacija :super:
Tarot nam uvek daje nadu, jer nade uvek i ima, samo smo nekad trenutno ponešeni aktualnim događajima.
 
Jutros ponovo DESETKA PENTAKLA .

To je bilo jako dobro, jer celo jutro mi je prošlo u haosu što se posla tiče, pritiskali su me rokovi... no uspela sam za sada da izguram sve što sam planirala. Desetka Pentakla mi je donela i mogućnost lakog dogovora. A videćemo do kraja dana kako će se još manifestovati.

2u7m7vp.jpg
 
Trumane, tebe baš hoće nešto te obrnute karte :lol: .
Ima još jedna interpretacija za obrnute Arkane...a to je da one zadržavaju svoje izvorno značenje, ali da predstavljaju samo POTENCIJAL onoga što se može ispoljiti, a da od naših ličnih napora zavisi hoćemo li pomoći tom ispoljenju :).
 
Jutros ponovo DESETKA PENTAKLA .

To je bilo jako dobro, jer celo jutro mi je prošlo u haosu što se posla tiče, pritiskali su me rokovi... no uspela sam za sada da izguram sve što sam planirala. Desetka Pentakla mi je donela i mogućnost lakog dogovora. A videćemo do kraja dana kako će se još manifestovati.

2u7m7vp.jpg


Desetka je mogucnost da se energija koja je dostigla vrhunac ( od 1 do 10 )
to blagostanje pretvori u neki drugaciji oblik.

U ovom slucaju desetke pentakl, odnosno dinar...recimo....banalan primer...a vi prevodita na licne situacije...

....donesemo odluku o kupovini stola,
.....pare su i dalje tu, ali ne vise u obliku novca, dinara, vec u obliku materijalne, opipljive stvari...
 
Trumane, tebe baš hoće nešto te obrnute karte :lol: .
Ima još jedna interpretacija za obrnute Arkane...a to je da one zadržavaju svoje izvorno

Ma stvar je u nesporazumu. Većina karata su mi u kutiji gde držim tarot bile ''normalne'' i onda sam valjda slučajno obrnuo špil pri vraćanju u kutiju i ispadoše mi većina obrnute. To sam danas i juče malo sredio tako da su sad većina opet u pravom položaju...:rumenko:
 
Ma stvar je u nesporazumu. Većina karata su mi u kutiji gde držim tarot bile ''normalne'' i onda sam valjda slučajno obrnuo špil pri vraćanju u kutiju i ispadoše mi većina obrnute. To sam danas i juče malo sredio tako da su sad većina opet u pravom položaju...:rumenko:

To sam i ja pomislila :zcepanje: ..
No pazi, sigurno ni to nije slučajno što si ih sve obrnuo :).
 

Back
Top