Tarot dnevnik

Čini ti se, samo što su neki izvukli kartu juče i do popodne već zaboravili o kojoj se karti radi, pa su onda naknadno po sećanju tražili koja je karta ... i tako :zcepanje:

Samo, ja sam postavila konkretno pitanje (izašao mi je "knight of pentacles" - kako se to tačno zove na srpskom? nisam uspela da nađem, sem što je očigledno da je vitez :lol: ) pa to onda u stvari i ne spada pod ovu temu. Spamujem :rumenko:
 
Čini ti se, samo što su neki izvukli kartu juče i do popodne već zaboravili o kojoj se karti radi, pa su onda naknadno po sećanju tražili koja je karta ... i tako :zcepanje:

Samo, ja sam postavila konkretno pitanje (izašao mi je "knight of pentacles" - kako se to tačno zove na srpskom? nisam uspela da nađem, sem što je očigledno da je vitez :lol: ) pa to onda u stvari i ne spada pod ovu temu. Spamujem :rumenko:

Vitez Pentakla - sad zavisi iz koje sfere je pitanje, ali taj "tip" generalno donosi stabilnost, on je smiren, radi polako ali sigurno, materijalista :rumenko: , idu mu dobro finansije i računovodstvo, star je od 18 do 35 godina, itd.... ako se ne odnosi na osobu već na situaciju, onda je to situacija gde se materijalna energija dobro ispoljava.
E sad, da li će dalje biti negaitvno ili pozitivno tumačen, na to utiču karte okolo ..:) ..
 
Vitez Pentakla - sad zavisi iz koje sfere je pitanje, ali taj "tip" generalno donosi stabilnost, on je smiren, radi polako ali sigurno, materijalista :rumenko: , idu mu dobro finansije i računovodstvo, star je od 18 do 35 godina, itd.... ako se ne odnosi na osobu već na situaciju, onda je to situacija gde se materijalna energija dobro ispoljava.
E sad, da li će dalje biti negaitvno ili pozitivno tumačen, na to utiču karte okolo ..:) ..
Samo jednu kartu sam izvukla, znači nema drugih.
Da, neverovatno, baš na tako nešto se odnosi :eek:

Hvala :heart:
 
Meni je danas izašla Kraljica Pehara.
To je žena koja se interesuje za ezoteriju, psihologiju, ume da sasluša drugog..
Pošto danas celog dana dajem savete, što ezoterične, što neezoterične (tako mi se zalomilo) rekla bih da se na mene odnosi :).
 
Pitao sam za svoj život, u smislu sudbine...ne sećam se tačno formulacije...

U tom slučaju bi simbolizovao potragu za Svetim Gralom - potragu za skrivenim misterijama koje mogu doneti uzdizanje na više nivoe, a ne isključivo zarad lične koristi.
A može značiti i jednostavno - da moraš obratiti pažnju na emocije.
 
Vejtova knjiga me zbunjuje jer ima dva tumačenja za svaku kartu...a tvoje je treće :)

Moj "sistem" je mešavina predavanja iz "Zlatne Zore" i ličnog iskustva i još mnogo čega. Ima tu i Vejta naravno, ali se ne zadržavam samo na njemu, tj. na knjizi (ako si mislio na njegov "Slikovni ključ za Tarot"). Da bi se ispisala sva značenja arkana, trebalo bi ispisati tomove i tomove :lol: .
 
A da ne pričam o međuodnosima karata...
Kombinacija Luda + Mag, Luda + 10 Pentakla, Luda + Đavo... i tako za svake dve posebne karte.....
E koliko bi TU tek tomova bilo..ako bi ikako i moguće bilo zapisati sve to.
 
Danas je izašao Vitez Štapova.
O da, jasno mi je da ne treba ishitreno da reagujem :lol: .

edit sledećeg dana: Jesam ishitreno reagovala :( :(
E najviše se naljutim na samu sebe kad me LEPO upozori Tarot...a jače je od mene... što je najgore, to zna da se ponovi..i tako u krug..


dw5nax.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas Osmica Mačeva
Osoba na karti je blokirana sa svih strana, vezane su joj oči.
Ali ona je primećuje da su joj noge slobodne i da može krenuti svojom voljom odande kada god.
Iza nje se nazire tvrđava - ona bi mogla naći uporište, tu joj je nadohvat ruke, ali ga ne vidi.

Dakle, moram širom otvoriti oči, jer mogućnsti su mi "ispred nosa", ali ja sam iz nekih razloga blokirana..a mogu se svojom voljom odblokirati.

2n0skeo.jpg
 
danas: LJUBAVNICI OBRNUTO

:think: Da se držim danas podalje žena!?

:) Ljubavnici ukazuju na sferu odnosa. Može biti odnos sa ženama, ali i ne mora. Čim je obrnuto, znači da neki međuodnos škripi, ili nije dovoljno ispoljen..a mogao bi da bude. Vejt kaže da je ovo loša pozicija za pitanje braka i donosi nezadovoljstvo.
Ljubavnici su i viši nivo ljubavi.
As Pehara je npr. početno zaljubljivanje, Dvojka Pehara predstavlja već odnos koji ima tendenciju da se razvije, flert, udvaranje..dok Ljubavnici predstavljaju prisustvo one prave ljubavi, koja je pokretač celog kosmosa :), a kod tebe je obrnuto, dakle, iz nekih razloga ti je taj arhetip potisnut, nedovoljno ispoljen.. kao što je u astrologiji npr. neispoljen uklješteni znak.
Dakle, može biti mnogo toga, ovo su samo neke od ideja koje možeš razvijati tokom dana.

Evo i te karte:

3539mw5.jpg
 
Poslednja izmena:
Juce izvukoh AS maceva,ceo dan sam bila aj zdravo,zamisljena..

Danas izvukoh X pentakla,videcemo..:think:

Kad pogledaš As Mačeva, u pitanju je mač koji probija krunu (to je Keter na Drvetu Života, za one koji proučavaju Kabalu), i to je tendencija ka proboju ka višim sferama, a pošto je u pitanju mač, onda je to proboj na umnom, intelektualnom nivou.. tako da je bilo moguće da ti ta zamišljenost donese nove i značajne uvide - značajne za dalji tok tvojih razmišljanja (a razmišljanja prethode delima).

10 Pentakla je mene dugo pratila ovih dana :lol: .
Može biti štošta, od materijalnog dobitka, do svršetka nečega na nivou materije nakon čega ćemo se okrenuti novim fazama (pošto nakon desetke - nema više..potrebna je promena). Dobra je za sve vrste dogovora i udaranja temelja dugoročnim planovima.

Evo i tih karata:

2nkqc6c.jpg


2qx8b4m.jpg
 
Poslednja izmena:
Vitez Mačeva je za danas.
On mi obično donese neku raspravu :lol: .
On je arhetip i romantike i drevnih vremena kada su se ruže poklanjale damama (a gledala sam film u simbolici, eto Viteza Mačeva :lol: ).. no može biti i neka ljutnja, narogušenost (i sve to brzoreagujuće, pošto je element vazduha u pitanju).
Dobro je za intelektualne aktvinosti..on nosi 50% snage (u osnosu na Kralja koji je 100%)...to je solidno, pomoći će mi taj aspekt...
Nadam se da ću se zadržati na ovom pozitivnom tumačenju :lol: .

28wkwmv.jpg
 
Danas Osmica Mačeva
Osoba na karti je blokirana sa svih strana, vezane su joj oči.
Ali ona je primećuje da su joj noge slobodne i da može krenuti svojom voljom odande kada god.
Iza nje se nazire tvrđava - ona bi mogla naći uporište, tu joj je nadohvat ruke, ali ga ne vidi.

Dakle, moram širom otvoriti oči, jer mogućnsti su mi "ispred nosa", ali ja sam iz nekih razloga blokirana..a mogu se svojom voljom odblokirati.

2n0skeo.jpg

Eto, obično mi "ne vrede" saveti Tarota kada je u pitanju kontrola temperamenta i reakcije, npr.. no tog dana mi je stvarno pomogao da sagledam da nekim stvarima ipak mogu i drugačije pristupiti.
 

Back
Top