NAJHITNIJE POTREBAN SMEŠTAJ ZA TEŠKO POKRETNU KUCU

mrvica i cile

Primećen član
Poruka
918
Radi se od štenetu od oko četiri meseca (očišćen je od glistica i parazita) koje ima težak oblik rahitisa i ne može na prednje nogice tj drži ih savijene kao laktove i tako hoda. Veterinar koji ga je našao ili su mu ga doneli (nije mu baš za verovati) ostavio ga je gospođi koja brine o određenom broju kuca na čuvanje uz dogovor da će dolaziti redovno da mu daje terapiju....Naravno to "redovno" sve svelo da je bio svega dva puta za desetak dana, a i pitanje da li mu daje adekvatnu terapiju i dozu, jer je kuca bila u boljem stanju kada je doneta. Kuca je preslatka, vesela, umiljata, lepo jede (nadam se da ćemo malo kasnije uspeti da postavimo slike), ali se teško kreće i hitno joj je potreban privremeni kućni smeštaj, jer će se smrznuti. Naravno, veterinar koji ga je doneo, rekao je da će ga uspavati, ako mu ne bude bolje, ali takvim svojim neodgovornim ponašanjem i lečenjem, naravno da nikada neće doprineti da mu bude bolje....Da do toga ne bi došlo, jer na osnovu islustva, smatramo da se samo malo većim veterinatskim interesovanjem, angažovanjem i profesionalizmom, mališan može izlečiti, zato smo odlučile da potražimo pomoć drugog veterinara i da mališi nađemo privremeni smeštaj (bar se nadam da ćemo u tome uspeti). Mališi je potreban smeštaj bar na mesec dana, samo dok ne otopli, a to tada se nadamo da ćemo pronaći i pravi dom (bar smo potegnuli neke "vezice") :super:

MOLIM VAS DA OVO PREPACITE NA DRUGE WWW I FB

HVALA!
 
Malisa
 

Prilozi

  • maliisa 1.jpg
    maliisa 1.jpg
    47,1 KB · Pregleda: 39
  • malisa 2.jpg
    malisa 2.jpg
    40,5 KB · Pregleda: 34
  • malisa 3.jpg
    malisa 3.jpg
    51,6 KB · Pregleda: 34
  • malisa 4.jpg
    malisa 4.jpg
    45,5 KB · Pregleda: 31
Kuca je danas uz pomoć MineBg i TanjeMB (ogromno hvala )prebačena u vet. ordinaciju i tamo će biti par dana na pansionu. Veterinar misli da će nogice moći da mu se isprave, jer je mlad. Izvadili su mu i krv (čekamo rezultate). Fiksirali su mu nogice, da bi se ispravile. Ja što hitnije treba da dostavim cal-d-fos (jer je cena za koju Dejana-beba može da ga nabavi, povoljnija nego da nam oni prodaju).

Večeras ćemo imati više informacija....
 
TanjaMB je opet danas bila više nego efikasna. Išla je mališanu u posetu, a prethodno je svratila do Dejane-Bebe koja je dečkiću nabavila cal-f-fos i počastila ga još nekim vitaminčićima (hvala joj puno)....Maleni je veseo i razdragan, skače koliko mu to nogice dozvoljavaju, lepo jede, tako da se nadamo da će sve biti ok....ja sam prenela ono što mi je Tanja rekla, a ako sam nešto izostavila ona će dodati. Tanja mu je danas bila i društvo i sobarica, obezbedila mu je dodatne jastučiće na kojima leži, prisuckala ga i oplemenila životni prostor.:zurka:
 
Maleni je dobro, veterinari su zadovoljni kako napreduje i očekuju da će vrlo brzo sve biti kako treba :super: Međutim, Vukašin (tako mu je Mina dala ime) je po prirodi vrlo zardragan i veseo i već je dva puda uspeo da skine gips, pa su morali da mu stave korpu na usta...i tako mukica po ceo dan leži sa tom korpom i živi za trenutke kada mu Tanja i Mina odu u posetu...zato je Vukici očajnički potreban neko, ko bi ga prihvatio, bar privremeno i ko bi mu posvetio ljubav i pažnju, da ne mora po ceo dan sam da leži sa korpom na ustima :confused:

Za koji dan Vukiju će skinuti gips i on je spreman za novi dom

PS Aco hvala na ponuđenoj pomoći....eto u ovom trenutku mu je najbotrebniji dom, a za ostalo smo se za sada našli, zahvaljujući divnim ljudima!
 

Prilozi

  • Vukašin.jpg
    Vukašin.jpg
    5 KB · Pregleda: 27
  • Vukašin 2.jpg
    Vukašin 2.jpg
    4,3 KB · Pregleda: 21
  • Vukašin 1.jpg
    Vukašin 1.jpg
    4,9 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Nesreća ovag psića i bahatost neodgovornog veterinara udružili su zaista mnogo ljudi koji su imali veliku želju i mogućnosti, da svako na svoj način pomogne ovom lepom i umiljtom "krpeljčiću" :P

Zaista jedno HVALA MiniBg i Tanjičku koji su zaista založile i našle vremena da smeste i obilaze ovog mališana. Brzom akcijom njihove grupe na FB mali Vukašin je pronašao svoju sreći i svoj dom. On je sada postao mali Zaječarac LOL i živeće u društuv još dve kuce.

Mnogo hvala svima koji su pomogli da ova priča ima srećena kraj!

Više detalja https://www.facebook.com/group.php?gid=2456...9228&ref=ts
 
Na veliku žalost svih, a posebno Vukašina, ovaj oglas se ponovo aktivira :(


"Zbog novonastalih okolnosti , Vukasin ipak ne moze da ostane kod Danice. Svima nam je mnogo zao. Tako da je opet prica o smestaju aktuelna, jer se Vukasin vraca u kavez ukoliko nista ne nadjemo. Jadnicak se taman naviknuo na ljubav i paznju i ja ne mogu da zamislim kako ce mu biti kad ga opet budemo odveli na pansion. MOLIMO DA GA NEKO PRIMI MAKAR DO OZDRAVLJENJA"
 

Back
Top