totalno drukciji od drugih.
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: totalno drukciji od drugih.

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano totalno drukciji od drugih.

ne znam da li ima oavkva tema, ako ima sorry.
    zanima me vas stav prema ljudima koji su - drugaciji. prema hendikepiranima, prema romima, prema ljudima koji pripadaju drugim religijama, prema ljudima druge boje koze, prema svima onima koji nekako odskacu od okoline na bilo koji nacin.
    da li pred decom izgovarate rec "ciganstura", "copavi", "slepac", "crnja", "zutac", "balija", "bula", "ustasa", "droca", "kopile" uz ime neke osobe koju poznajete? da li je to uopste vas recnik? koliko ste tolerantni?

Aktivan član
    Učlanjen
    20.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: totalno drukciji od drugih.

Sigurno nemam pogrdne nazive sa hendikepirane osobe

Crnja takodje ne izgovaram, ali chamuga vec da kako drugacije da se izrazim kada crnac promasi zakucavanje?
    ustasa, izleti mi. kako drugacije da se izrazim kada vidim Mesica?

naravno, ne rped decom
    Ali u drustvu da
    balija, ustasa, turcin, chamuga....koristim te izraze

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio milica cobanica Pogledaj poruku
    zanima me vas stav prema ljudima koji su - drugaciji. prema hendikepiranima, prema romima, prema ljudima koji pripadaju drugim religijama, prema ljudima druge boje koze, prema svima onima koji nekako odskacu od okoline na bilo koji nacin.
    da li pred decom izgovarate rec "ciganstura", "copavi", "slepac", "crnja", "zutac", "balija", "bula", "ustasa", "droca", "kopile" uz ime neke osobe koju poznajete? da li je to uopste vas recnik? koliko ste tolerantni?

Pa za mene su oni drugačiji i tako ih gledam i doživljavam .... sad neke simpatišem, neke ne ....

cigane npr ne volim nikako i reč ciganštura mi se često podkrade.

muslimani za mene samo postoje - ali to je to .... ne družim se sa njima i nemamo nikakvih dodirnih tačaka.... bula - da reč koju upotrebim kad hoću da kažem da je neka žena muslimanka.

hendikepiranih osoba mi je žao, i nikada se ne čak ni ne zezam na njihov račun.... oni nisu krivi što su takvi i nisu zaslužili da se neko prema njima loše ophodi.

TO je to .... ovi ostali ...crnci, katolici, kinezi .... drugačiji - ali prihvatljivi.
    Uhvati dan ....

Primećen član brizna mama (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Propušteni su ******, lezbejke, šiptari, itd,itd. Sve što ne poznajemo, nemamo kontakta ili se plašimo naših reakcija bolje je oterati što dalje. Da, poznajem i hrvate i rome i katolike i hendikepirane i muslimane neki od njih su mi jako dobri prijatelji, neki su mi trebali biti kumovi, neki i rođaci. Upoznala sam i neke homoseksualce i imali smo veoma interesantne razgovore potpuno van njihovog seksualnog opredelenja. O tako intimnim pitanjima ne razgovaram ni sa najbliskijima, a kamoli sa nepoznatim ljudima. Upravo sa jednom sjajnom ženom koja je Romkinja planiram da izađem na piće. Ona je inače magistrant na FON-u i jedan od najvećih boraca koje sam u životu videla i upoznala. Zato treba što više putovati i družiti se sa različitim ljudima da se razbije ta ksenofobičnost koja je posledica zatvorenosti granica i smanjenja komunikacija sa drugim ljudima, nacijama i rasama. A to je posledica siromaštva i neimaštine. Bar je Beograd bio pre ovih ratova otvoren i širok grad u koji su dolazili ili živeli razni stranci.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Bas se nikad ne rugam nikome i ne upotrebljavam takve pogrdne reci..jedino mi bode oci kad se neko od pomenutih ponasa bezobrazno isticuci te svoje razlike po potrebi
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Domaćin phenomenon (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Ne rugam se nikome i ne koristim te uvredljive kategorizacije. To smatram primitivizmom.

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

društveno ravnopravno al faktičke razlike su faktičke razlike... navedenu terminologiju apsolutno ne koristim, na rasnoj, nacionalnoj, verskoj, sexualnoj osnovi nikada. sad ako je neko droca ili pajser ili fukara, zašto ne nazvati stavri pravim imenom. henfikepirane ljude samo debil može da ismeva i vređa.

a malo se i preteruje u toj kvazi-ravnopravnosti i toleranciji novog doba. Cigani je, recimo, prilično ustaljen naziv kod nas za taj narod i po meni nema nikakvu negativnu notu. Šiptari - kolko znam oni sami sebe nazivaju tako, šta to beše značiu, nešto kao sinovi orlova (?). ***** je isto ustaljen termin kod nas i ne vidim tu ništa negativno. Drugo je pogrdna i glupa farzeologija tipa ciganjštura, ustaša, balija, pederčina, buljaš...
    Poslednji put ažurirao/la bezibre! : 26.01.2010. u 13:44

Aktivan član
    Učlanjen
    20.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

A da
    Zene, one malo glupse, uglavnom nazivam guskama
    One ruznije su lopate
    One neartikulisane su krave

Crnac kada da trojku je majstor
    kada omasi je chamuga
    muskarac koji ne sme da pisne od zene je zdapi
    muskarac koji se izivljava nad zenom je stocar

malo bolje kad razmislim, ja ipak svima delim epitete

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio NN76 Pogledaj poruku
    A da
    Zene, one malo glupse, uglavnom nazivam guskama
    One ruznije su lopate
    One neartikulisane su krave

Crnac kada da trojku je majstor
    kada omasi je chamuga
    muskarac koji ne sme da pisne od zene je zdapi
    muskarac koji se izivljava nad zenom je stocar

malo bolje kad razmislim, ja ipak svima delim epitete

Uh dobro je da ih neko koristi ... već pomislih da će tema biti osudjena na propast ovih što se zgražavaju na korišćenje istih
    Uhvati dan ....

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

tu je fazon samo da li ih koristimo na ličnom ili na drušvenom nivou. ako nekoga smatram za majmuna tu ne vidim problem da kažćem tako. a nekoga etiketirati na osnovu neke nepromenjive, društvene činjenice ili defekta je debilno.

Aktivan član
    Učlanjen
    01.11.2009.
    Pol
    muški
    Living in a dream, walking in between the sunrise and sunset
    Reputaciona moć
    0

Iskreno se klonim osoba koje imaju obicaj da drugima lepe etikete poput *****,*****,kopile i ostale nazive koje si nabrojala.Niko nije kriv sto je rodjen kao crnac ili hendikepirana osoba,i ne treba se takvim osobama ismejavati i vredjati ih..Jer se i tebi moze desiti da rodis takvo dete,ne daj boze nikom!!To uglavnom rade ljudi ciji je IQ na nivou kisne gliste i kojima ocigledno nesto fali u glavama pa druge osobe vredjaju ne bi li se osecali bolje a ustvari su dno dna...

Zainteresovan član tanjanish (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    33

Smatram da su svi ljudi-ljudi i ne lepim im nikakve nadimke,niti ih nazivam pogrdnim imenima.

Aktivan član
    Učlanjen
    20.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio NatasaNatasa Pogledaj poruku
    Uh dobro je da ih neko koristi ... već pomislih da će tema biti osudjena na propast ovih što se zgražavaju na korišćenje istih
    Ma ne umem da se femkam kao drugi

Veoma poznat **TASKA** (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    142

nemam naviku da nazivam pogrdnim imenima...navedene u uvodnom postu...
    ne dodajem "epitete"...

e sad ono glup/a...i sl....nekad izleti....

Primećen član leggionar (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Hendikepirane osobe je greh ismejavati ili saliti se na taj racun.
    A to ganjci, ujkica,feget,chamuga,ljakse, i sta ti ja znam vec.... to nema nikkve veze sa hendikepom, to su sto su, takvi su se rodili.

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Jedino koristim reč ***** ali ne za homoseksualce nego kao karakternu osobinu

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

svasta meni izleti kad me niko sa strane ne slusa ...
    ponekad i kad me slusa
    nisam u fazonu da diskriminisem, to stvarno nisam, ali da prilepim, onako usput, na zalost pobegne mi.

i nikada necu pristati da je siptar uvredljiva rec za albance - oni sami sebe tako zovu pa sto bi mi izmisljali rupu na saksiji.
    da, *****.cina jeste karakterna osobina, krava je bezosecajna i bahata zenska osoba, seljacina i olos je bahata muska zadrigla osoba, budala je osoba bez obzira na pol sa dugackim jezikom, povisenim tonom a bez meni prihvatljivog sadrzaja...
    Poslednji put ažurirao/la mirabel : 26.01.2010. u 14:22
    zabranjujem...sve one zamke vase podlosti
    zabranjujem .... da dodir zavisti i bolesti bude KRAJ

Iskusan kistina (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    198

Citat Original postavio mirabel Pogledaj poruku
    svasta meni izleti kad me niko sa strane ne slusa ...
    ponekad i kad me slusa
    nisam u fazonu da diskriminisem, to stvarno nisam, ali da prilepim, onako usput, na zalost pobegne mi.

i nikada necu pristati da je siptar uvredljiva rec za albance - oni sami sebe tako zovu pa sto bi mi izmisljali rupu na saksiji.
    da, *****.cina jeste karakterna osobina, krava je bezosecajna i bahata zenska osoba, seljacina i olos je bahata muska zadrigla osoba, budala je osoba bez obzira na pol sa dugackim jezikom, povisenim tonom a bez meni prihvatljivog sadrzaja...
    Upravo tako!
    Kao sto "ciganstura" za mene nije pripadnik romske nacionalnosti nego neko ko sa vecito grebe za sve, to su oni sto puse, a ne kupuju cigarete, piju zajednicku kafu u firmi, a nikad ne kupe,...pri tom se hvale svojim novim skupim mobilnim telefonom i pokazuju slike sa egzoticnih putovanja.
    “We all know that light travels faster than sound. That's why certain people appear bright until you hear them speak.”

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio bezibre! Pogledaj poruku

a malo se i preteruje u toj kvazi-ravnopravnosti i toleranciji novog doba. Cigani je, recimo, prilično ustaljen naziv kod nas za taj narod i po meni nema nikakvu negativnu notu. Šiptari - kolko znam oni sami sebe nazivaju tako, šta to beše značiu, nešto kao sinovi orlova (?). ***** je isto ustaljen termin kod nas i ne vidim tu ništa negativno. Drugo je pogrdna i glupa farzeologija tipa ciganjštura, ustaša, balija, pederčina, buljaš...
    И ја мислим.
    Ако лезбејке саме себе називају тако - зашто би то био увредљиви назив? (А који други постоји? )
    Шиптари такође. Они сами себе тако зову и државу Шиптарија.
    И знам Циганина који је говорио:''Ја сам Циганин, али држава ме зове Ром.''

Уосталом, и сама за себе кажем да сам Соса (Банаћанка). Је ли и то увредљиво? (А знамо толико увредљивих вицева о Лали и Соси....па ништа....)

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Užasno je nazivati hendikepirane pogrdnim nazivima

Što se ostalog tiče, kažem Ciganin, Šiptar... Mislim da to nisu ružne reči.
    I jare i pare.

Veoma poznat >Annabel Lee< (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    И ја мислим.
    Ако лезбејке саме себе називају тако - зашто би то био увредљиви назив? (А који други постоји? )
    Шиптари такође. Они сами себе тако зову и државу Шиптарија.
    И знам Циганина који је говорио:''Ја сам Циганин, али држава ме зове Ром.''
    Slazem se...
    Inace, ne volim da izgovaram pogrdne nazive, pogotovo ne za hendikepirane osobe...
    Meni su svi ljudi jednaki, bez obrizra na boju koze, versku pripadnost ili seksualno opredeljenje...
    Ponekad mi izleti npr glupaca ili kreten... Ali trudim se da to ne izgovaram pred decom.
    Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje!

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio miss smart Pogledaj poruku
    Užasno je nazivati hendikepirane pogrdnim nazivima

Što se ostalog tiče, kažem Ciganin, Šiptar... Mislim da to nisu ružne reči.
    Slažem se sa tobom
    Inače, ne gledam negativno na ljude koje je postavljacica navela u uvodnom postu i ne koristim ruzne izraze za njih.

Aktivan član Anđa (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

NatasaNatasa kaže da joj je žao hendikepiranih, a i smatra da ne treba da se prema njima neko loše ophodi. Pa žaljenje nekoga jeste loše. Ne verujem da postoji neko ko voli da ga žale. Ako nekome nešto nedostaje i zbog toga ne može da postigne nešto onda ispravan čovek treba da mu pomogne, a ne da ga žali.
    Ustremili ste se na reči, a šta ćemo sa delima? Eto hendikepirani ljudi. To su ljudi koji imaju nekakav nedostatak zbog čega ne mogu da žive normalno kao ostali koji nemaju taj nedostatak. Zašto ne mogu? Zato što oni koji nemaju takvih problema ne razmišljaju o njima. Tako neko ko ne može da hoda ne može da ide u pozorište, biblioteke, fakultete, škole, ma bilo gde. Neko ko ne vidi ne može da uči šta želi, pošto nema knjiga niti se neko dosetio da snimi čitanje nekih knjiga koje bi im značile ili slično. Pitam se kako se prevoze ljudi bez nogu ili ruku. Kojim sredstvima? A svako može biti hendikepiran. Daleko bilo, ali svima može da se dogodi nešto neočekivano. Ovo navodim samo zato što većina ljudi nema sposobnost empatije, već razmišlja samo o sebi i svojim problemima.
    Cigani su Romi, kao to je bolje reći. Govorim Ciganin, Ciganka. Ponašanje prema njima se nije promenilo, ali ime jeste. Bajno. Što se njih tiče, mislim da sami treba da zasluže drugačije ponašanje, a država i mi koji nismo Cigani treba da im damo šansu time što ih nećemo unapred klasifikovati. Među Ciganima ima ljudi koji žele da žive normalno, idu u škole, rade sve što radi i neko ko nije Ciganin. Ne mogu ni da zamislim kako je teško nekom Ciganinu koji je pristojan, čist i željan normalnog života. Treba mu deset puta veći trud da dože do nečega nego nekome ko nije Ciganin. Nije samo država tu kriva, već i oni Cigani koji ne žele da se promeni situacija.
    Što se drugih vera tiče, nisam ni nešto religiozna da bih primećivala razlike. A smetaju mi svi oni koji insistiraju na svojoj veri i napadaju bilo pasivno bilo jasno. Mislim da je vera lična stvar i da ne treba drugoga opterećivati našim verovanjima.
    ****** i lezbejke me ne interesuju. Nije mi se desilo da se zaljubim u pedera, barem mislim da nije. Šta ko radi "u krevetu" nije moja briga. Smeta mi kada neko traži veća prava nego što ih realno zaslužuje nekim kvalifikacijama, a na osnovu diskriminacije. Zar treba da se zapošljava neko samo zato što je gej? A kvalifikacije? Za koje radno mesto je bitno da li spavate sa suprotnim ili istim polom? A biće toga, negde već i ima.
    Uglavnom, mislim da treba manje obraćati pažnju na reči kojima nekoga nazivamo. Ako bismo se ponašali ispravno, ne bismo imali potreba za takvim rečima.
    Setih se sada one reklame za sok gde srećna porodica pije sok a u pozadini se čuje pesma: Oh, happy day. Dakle, taj sok je samo za hrišćane?

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Meni je žao kad vidim slepu osobu, ili nekog u kolicima... Najgore mi je kad vidim takvo dete. Ne mogu da kažem da mi nije žao.
    Jednom sam videla dečaka od 5-6 godina, bez ruke. Ta slika me proganjala danima.

Da li je žaljenje i sažaljenje isto? Zašto je to uvek loše?
    I jare i pare.

Veoma poznat Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    366

To nipošto nije moj riječnik, a pogotovo ne pred djecom????
    Tolerantna sam maksimalno što se tiče različitosti među ljudima, i tome učim i djecu.
    I presrećna sam kad osjetim njihova ispravna razmišljanja
    Carpe diem

Slične teme

1. TOTALNO ZBUNJENA
    Autor u forumu Žene
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 01.02.2012., 07:52
  2. Totalno drugaciji od drugih
    Autor zeksiv u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 08.09.2009., 19:12
  3. totalno neiskusna