Zajednicki zivot pre braka

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
118.235
da li mislite da je bolje da dvoje ljudi pre stupanja u bracne vode zive zajedno?

licno, mislim da je bolje, jer na taj nacin mogu da vide da li funkcionisu zajedno, de skripi pa da popravljalju, da se usklade, da vide da li uopste mogu da se usklade..itd...ne mogu sad da mudroseram....

a koje je vase misljenje?

ako je bilo ...kako vam drago
 
Veza i brak (ili ,zajednicki zivot)su potpuno razlicite stvari i funkcionisu na razlicite nacine.Teka kad zivis s nekim upoznajes ga na pravi nacin.Treba imati dosta tolerancije jer svi mi imamo svojih mana koje partner ne vidi dok smo u vezi a ispolje se pri zajednickom zivotu.


e volim kad dodjem a doceka me neka pametna tema:aha:
 
Veza i brak (ili ,zajednicki zivot)su potpuno razlicite stvari i funkcionisu na razlicite nacine.Teka kad zivis s nekim upoznajes ga na pravi nacin.Treba imati dosta tolerancije jer svi mi imamo svojih mana koje partner ne vidi dok smo u vezi a ispolje se pri zajednickom zivotu.


e volim kad dodjem a doceka me neka pametna tema:aha:

e volim kad dođem a dočeka me neki mudar i nadasve istinit komentar...
 
Veza i brak (ili ,zajednicki zivot)su potpuno razlicite stvari i funkcionisu na razlicite nacine.Teka kad zivis s nekim upoznajes ga na pravi nacin.Treba imati dosta tolerancije jer svi mi imamo svojih mana koje partner ne vidi dok smo u vezi a ispolje se pri zajednickom zivotu.


e volim kad dodjem a doceka me neka pametna tema:aha:

e volim kad dođem a dočeka me neki mudar i nadasve istinit komentar...

pa jos kad je moja tema i komentar na mojoj temi :zaljubljena:
:lol:
 
da li mislite da je bolje da dvoje ljudi pre stupanja u bracne vode zive zajedno?

licno, mislim da je bolje, jer na taj nacin mogu da vide da li funkcionisu zajedno, de skripi pa da popravljalju, da se usklade, da vide da li uopste mogu da se usklade..itd...ne mogu sad da mudroseram....

a koje je vase misljenje?

ako je bilo ...kako vam drago

Da, prvo zajednički život, bolje je prvo da se još približe jedno drugom,
upoznaju i iz tog ugla i tek onda ozbiljnije odluke ako je obostrano ok.
 
da li mislite da je bolje da dvoje ljudi pre stupanja u bracne vode zive zajedno?

licno, mislim da je bolje, jer na taj nacin mogu da vide da li funkcionisu zajedno, de skripi pa da popravljalju, da se usklade, da vide da li uopste mogu da se usklade..itd...ne mogu sad da mudroseram....

a koje je vase misljenje?

ako je bilo ...kako vam drago
probni rad...

...naravno...nikad ne treba da se požuruje sa brakom...a razlog...napisala gore pametna i iskusna žena...
 
da li mislite da je bolje da dvoje ljudi pre stupanja u bracne vode zive zajedno?

licno, mislim da je bolje, jer na taj nacin mogu da vide da li funkcionisu zajedno, de skripi pa da popravljalju, da se usklade, da vide da li uopste mogu da se usklade..itd...ne mogu sad da mudroseram....

a koje je vase misljenje?

ako je bilo ...kako vam drago

Potpuno se slazem sa tobom.
Zabavljanje i zajednicki zivot sa nekim mogu biti jako razliciti, skoro do razmera shoka.
Najpre zbog toga sto osobu vidjamo samo onda kad mi hocemo, kad smo raspolozeni, to traje relativno kratko i ima mnogo prostora da ti neko nedostaje i da ga zelis.

Nadalje, necije navike, posebno one lose, one koje ce nam jako smetati, ne znamo sve dok neko vreme ne provedemo zajedno. Kao ni njegov/njen nacin reagovanja kad je besna/tuzna/utucena/nervozna/zabrinuta i sl. Ne znamo kakav bi tim bili kad naidje neki problem i neka teskoca. Pa sve do najbanalnijih stvari tipa on pohisterise kad mu pomeris CD ili ne kuvas kao sto ume njegova mama ili ona poludi sto on nije sam bacio djubre ili sto pastu za zube istiskuje na sredini a ne sa kraja.

Bolje je takve ozbiljne teskoce i neslaganja videti na vreme i oceniti mogu li stvari da se peglaju ili ne
 
jesam za zajednicki zivot ljudi koji zele jednog dana da se vencaju i imaju decu......ali, danas svi nesto gledaju da se usele jedno kod drugog, zure sa tim, a uopste nemaju ozbiljnije namere....to mi je bzvz....jedna moja koleginica, koja ima 28 god, zivela je, po par godina, sa 3 muskarca.....:(
 
da li mislite da je bolje da dvoje ljudi pre stupanja u bracne vode zive zajedno?

licno, mislim da je bolje, jer na taj nacin mogu da vide da li funkcionisu zajedno, de skripi pa da popravljalju, da se usklade, da vide da li uopste mogu da se usklade..itd...ne mogu sad da mudroseram....

a koje je vase misljenje?

ako je bilo ...kako vam drago

Ooooo,obavezno...bolje bi bilo ne srljati u brak odma..vec malo prvo zajedno u 4 zida,neki period...

ja i ovaj moj smo "zivili zajedno" 15 dana dok su mi starci bili na moru...ja sam ga htjela ubiti tih 15 dana...:dash: kako neko samo moze da bude onakav....:dash:

mislim,zajedno smo,volimo se i tad ali i dalje...ali da se uskladimo za brak...trebace nam...onako...duze vrijeme...

on nam je spremio gajbu sad...samo ceka da se preselim...[mislim fali kuhinja josh,pa mu nisam toliko ni hitna :mrgreen:]
 
Ooooo,obavezno...bolje bi bilo ne srljati u brak odma..vec malo prvo zajedno u 4 zida,neki period...

ja i ovaj moj smo "zivili zajedno" 15 dana dok su mi starci bili na moru...ja sam ga htjela ubiti tih 15 dana...:dash: kako neko samo moze da bude onakav....:dash:

mislim,zajedno smo,volimo se i tad ali i dalje...ali da se uskladimo za brak...trebace nam...onako...duze vrijeme...

on nam je spremio gajbu sad...samo ceka da se preselim...[mislim fali kuhinja josh,pa mu nisam toliko ni hitna :mrgreen:]

hmrrrfff
:confused:
aj sa srecom
 
O.k., ali kada prekinuti taj zajednicki zivot ako vidis da ne ide?
Sta treba da se desi, kad krenuti a kada stati?

Pa ja kontam,ako ukapirate da to ne ide,bez obzira na trud i na sve...sad,opet svaki par je drugaciji...i problemi su drugaciji...zavisi shta je problem...

moje iskustvo nije strashno [samo ne zna covjek shta ce da doruckuje,po sat vremena sam mu znala nabrajati hranu..al' jok...] pa sam se i naucila...ako budemo zivjeli zajedno...ima da jede shta mu dam,a ne da pitam dragi shta cesh da jedesh...[naravno,to ce biti hrana kuvana s mnogo ljubavi...ne kuvam splacine :mrgreen: ]
 
Svako od nas je drugaciji.....ponekad je dovoljno da neko kaze samo jednu jedinu reci i da znas da on nije za tebe ili obrnuto....a nekome je potebno da se desi nesto veliko da bi to skapirao....zivot u dvoje je tezak,desavaju se svadje i nesuglasice ali je bolji nego samacki zivot...imas sa kom da podelis tugu i srecu....:klap:
 
Ja ne razmisljam o braku, ali sam u dugoj, divnoj vezi i zivimo zajedno. Zapravo, cimeri smo jer smo oboje studenti sa strane, sigurno se ne bismo odlucili da zajedno iznajmimo stan (bar ne jos uvek) da za to nema potrebe.
Mnogi su mislili da je to greska, ali mi im svakodnevno pokazujemo da grese. Funkcionisemo savrseno, ali pod tim ne mislim da nam ama bas nista ne smeta kod navika onog drugog, vec da kada naidjemo na problem, nadjemo se na pola puta i napravimo kompromis sto je, po meni, ideale :)
Niko nije savrsen, ali nisam se razocarala u nega i volim ga jos vise.

Sjajno je ziveti zajedno, zaspati i probuditi se na njegovim grudima, zajedno jesti nevesti pripremljeni i zagoreli rucak koji je tada taaako sladak, ici u nabavku sitnica i pri tom se zabavljati kao na najludjem sastanku, gledati filmove u zagrljaju, prati zube i praviti grimase u ogledalu, zasmejavajuci jedno drugo...

Ipak, after all, ko nije spreman da se suoci sa istinom-jesu li jedno za drugo, mozda i ne bi trebalo da rizikuje. A mozda i bi, ko zna zasto je to dobro :)
 
Ja ne razmisljam o braku, ali sam u dugoj, divnoj vezi i zivimo zajedno. Zapravo, cimeri smo jer smo oboje studenti sa strane, sigurno se ne bismo odlucili da zajedno iznajmimo stan (bar ne jos uvek) da za to nema potrebe.
Mnogi su mislili da je to greska, ali mi im svakodnevno pokazujemo da grese. Funkcionisemo savrseno, ali pod tim ne mislim da nam ama bas nista ne smeta kod navika onog drugog, vec da kada naidjemo na problem, nadjemo se na pola puta i napravimo kompromis sto je, po meni, ideale :)
Niko nije savrsen, ali nisam se razocarala u nega i volim ga jos vise.

Sjajno je ziveti zajedno, zaspati i probuditi se na njegovim grudima, zajedno jesti nevesti pripremljeni i zagoreli rucak koji je tada taaako sladak, ici u nabavku sitnica i pri tom se zabavljati kao na najludjem sastanku, gledati filmove u zagrljaju, prati zube i praviti grimase u ogledalu, zasmejavajuci jedno drugo...

Ipak, after all, ko nije spreman da se suoci sa istinom-jesu li jedno za drugo, mozda i ne bi trebalo da rizikuje. A mozda i bi, ko zna zasto je to dobro :)

Joj Boze koliko si zaljubljena :mrgreen:

divni ste :heart:
 
Ja ne razmisljam o braku, ali sam u dugoj, divnoj vezi i zivimo zajedno. Zapravo, cimeri smo jer smo oboje studenti sa strane, sigurno se ne bismo odlucili da zajedno iznajmimo stan (bar ne jos uvek) da za to nema potrebe.
Mnogi su mislili da je to greska, ali mi im svakodnevno pokazujemo da grese. Funkcionisemo savrseno, ali pod tim ne mislim da nam ama bas nista ne smeta kod navika onog drugog, vec da kada naidjemo na problem, nadjemo se na pola puta i napravimo kompromis sto je, po meni, ideale :)
Niko nije savrsen, ali nisam se razocarala u nega i volim ga jos vise.

Sjajno je ziveti zajedno, zaspati i probuditi se na njegovim grudima, zajedno jesti nevesti pripremljeni i zagoreli rucak koji je tada taaako sladak, ici u nabavku sitnica i pri tom se zabavljati kao na najludjem sastanku, gledati filmove u zagrljaju, prati zube i praviti grimase u ogledalu, zasmejavajuci jedno drugo...

Ipak, after all, ko nije spreman da se suoci sa istinom-jesu li jedno za drugo, mozda i ne bi trebalo da rizikuje. A mozda i bi, ko zna zasto je to dobro :)

jeste...bas je zaljubljena i drago mi je :)
 
potpis na papiru mi ne znaci nista...

brak na probu?
a zajednicki neoveren zivot ne nazivate brakom?
zivimo zajedno da bi videli da li da overimo to sve potpisom..:roll:
nekoliko zajednickih putovanja ce vam dati odgovor kakav je taj neko kad je na vas `upucen` 24h..
nema u zivotu garancije..
i ako zivite sa nekim neko vreme pre potpisa, nece vam garantovati zajednicki zivot na istoj adresi do kraja zivota..
niko od nas ne zna kakve nam je sve zamke zivot iza coska spremio..

nebitno je toliko da li ste na istoj adresi ili ne zajedno pre potpisa..
ono sto je bitno je - kakav je taj neko sa kime treba da delite ostatak svog zivota prema osobama koje mu nisu posebno naklonjene..da ne kazem`neprijateljima`..

veoma je bitno da ako se jednog dana nadjete sa druge strane, da znate sta od te osobe mozete da ocekujete..
to je ono sto treba da prevagne u odluci..
a to da li spusta dasku u kupatilu, da li istiskuje pastu za zube od sredine - to je sve kompromis..
 

Back
Top