Zasto se previse pise i razmislja o percepciji na filozofskim forumima?
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Zasto se previse pise i razmislja o percepciji na filozofskim forumima?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Zasto se previse pise i razmislja o percepciji na filozofskim forumima?

Evo, recimo, imamo likova sto imaju jedino o tome 2000 tema, a svaka je u vezi iste stvari: da li je to sto opazamo stvar po sebi, ili nasa slika toga... ili je pecina pa neke sijenke na zidu, okrece li se desno ili lijevo, je li to pokret ili nasa iluzija kretanja, ovo ono, sve jedno te isto

Mislim, suludo je nekako...

Aktivan član NEREJ (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Re: Zasto se previse pise i razmislja o percepciji na filozofskim forumima?

Valjda zato sto filozofiju shvataju samo kontemplativno (misaono-posmatralacki),a ne interesuje ih prakticna delatnost filozofije. Svako bira filozofiju,kakav je covek,kako rece jedan veliki nemacki klasicar.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Re: Zasto se previse pise i razmislja o percepciji na filozofskim forumima?

Ja forsiram percepciju jer mislim da se tu moze mnogo poraditi i da je tu uzrok mnogih nebuloza i kasnije te nebuloze se logikom i razmisljanjem jos dublje ugrade u nesto integrisano i kao dobiju smisao , a u stvari su rupa od pocetka...

I sama percepcija nije uopste dobro sagledana, ona se stalno tipizira i klasifikuje, ali se ne unapredjuje...
    Dobro, unapredjuje se od strane nekih , ali ne kad se klasifikuje i tipizira vec obicno kad je potrebno integrisati je u nesto znacajnije , pa je potrebna kao oslonac...

Misaono , a to smo bas videli ovde odmah ode ili u oblikovano misaonim bicem koje je pod uticajem percepcije i svesti, ili ode u misticno bice (ala oziman i newmetaphisics) tj sama sebe blokira apsolutizacijom stavova koji su nepodesni za posmatranje....
    (Sve je relativno,sve je subjektivno, zivelo subjektivno,moje subjektivno je isto vredno kao i tvoje subjektivno , ne postoji objektivnije sagledavanje itd... npr).

Prema tome , ja sam jedan od tih likova koji ce percepciju uvek pomenuti , jer ako je percepcija izgradjena, od nje do svake teze koju postavljamo je samo jedan direktan korak, te nema mnogo velikog prostora za subjektivnu idealizaciju , personalizaciju, modifikaciju i instrumentalizaciju....

Zato kod takve percepcije ne postoje preterano mogucnost za obmanu , demagogiju , zloupotrebu i samim tim je svet kao sistem ideja jasnije sagledan....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio loraloralai Pogledaj poruku
    Evo, recimo, imamo likova sto imaju jedino o tome 2000 tema, a svaka je u vezi iste stvari: da li je to sto opazamo stvar po sebi, ili nasa slika toga... ili je pecina pa neke sijenke na zidu, okrece li se desno ili lijevo, je li to pokret ili nasa iluzija kretanja, ovo ono, sve jedno te isto
    Mislim, suludo je nekako...
    Ako si dosao na forum "filozofija" onda mozes valjda ocekivati da cemo ovde pisati o filozofiji.
    .A od kada je filozofija dosla do podele na pojavu i stvar po sebi otada priroda stvari po sebi postaje cilj potrage , razmisljanja ....otkrivanja.. Pojava nije vise interesantna. Ona je prepustena naucnom metodu i njegovim banalnostima.
    Tako da nadam se da uvidjas sta je temelj filozofije. Podela na pojavu i stvar po sebi. Ta podela je temelj.Na njoj se gradi. Bez toga nije moguce filozofirati i stalno se moramo na to vracati. Idealnost opazajnog sveta nikada se ne sme izgubiti iz vida...nikada.. jer ako to uradimo upadamo u razmisljanje zasnovano na apsurdu. A tek kada neko uspe da spozna idealnost opazjanog sveta tek tada moze reci da se u njemu rodio "filozofski razbor".

Razotkriti idealnu prirodu sveta i naslutiti pravu sustinu izvan pojave...NEMA VAZNIJEG POSLA OD TOGA. Sve ostalo je gradnja kula od karata. Tako da nikada te teme ne moze biti "previse".

Slične teme

1. Koštunica razmišlja da se povuče iz politike
    Autor Mitternachtsträumer u forumu Politika
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 25.05.2008., 21:34
  2. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.01.2006., 00:57
  3. Ko vise razmislja o sexu
    Autor SkySpirit u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 04.11.2005., 01:26
  4. Odgovora: 15