krusik k100

kao prvo taj metak je namenjen za lov divljih gusaka i pataka na većim visinama ! nikako se ne puca horizontalno u lovu na zeca a pogotovo ne na fazana !!!!:dash: JER se taj isti ponaša kao brenek ! a inače lovio sam pored ribnjaka i video sam pored sebe povratni udar (PAD) o vodu i mnogo je bilo zaje..ano ! Tako da u suštini taj metak je go k....... ! REKLAMA BATO :super:
 
odlican metak a po meni veoma zapostavljen, za koga nemam nista drugo reci sem reci hvale ,zahtevan metak koji uci lovca strpljenju ,pravilnom ocenjivanu distance i mirnoj ruci , taktici i poznavanju ponasanja divljaci,pravilno upotrebljen daje fantasticne ,impresivne rezultate bez obzira na vrstu divljaci visoke il niske itd...mada se redje upotrebljava za nisku divljac.
grupa pataka ne predstavlja nikakav problem samo malo tacnosti u nisanjenju i pogodak je siguran.
za prepelice- odnese ih ko tajfun.
ranjena divlja svinja? to ne postoji!
posto se zecevi ispred sezone parenja grupisu po livadama neretko se jednim metkom koknu 2 komada,sto nazalost nisam doziveo ali sam video.
 
odlican metak a po meni veoma zapostavljen, za koga nemam nista drugo reci sem reci hvale ,zahtevan metak koji uci lovca strpljenju ,pravilnom ocenjivanu distance i mirnoj ruci , taktici i poznavanju ponasanja divljaci,pravilno upotrebljen daje fantasticne ,impresivne rezultate bez obzira na vrstu divljaci visoke il niske itd...mada se redje upotrebljava za nisku divljac.
grupa pataka ne predstavlja nikakav problem samo malo tacnosti u nisanjenju i pogodak je siguran.
za prepelice- odnese ih ko tajfun.
ranjena divlja svinja? to ne postoji!
posto se zecevi ispred sezone parenja grupisu po livadama neretko se jednim metkom koknu 2 komada,sto nazalost nisam doziveo ali sam video.
K 100 za prepelicu ?:rotf::rotf::rotf:
zecevi kad se pare ??? zar tad nije već lovostaj na zeca ?! :dash:
 
zecevi kad se pare ??? zar tad nije već lovostaj na zeca ?! :dash:
da, pa sta?
ako se nakote primenjuje se i tada odstrel.
a za prepelice ako ga tempiras kako treba izgleda ko vatromet u jatu,prshti perje na sve strane :P
trenutno ga isprobavam na potezu ,goracici-guberevci-kaona-lazac, sa kraljevcanima odrzavamo lisicijadu.
 
Poslednja izmena:
da, pa sta?
ako se nakote primenjuje se i tada odstrel.
a za prepelice ako ga tempiras kako treba izgleda ko vatromet u jatu,prshti perje na sve strane :P
trenutno ga isprobavam na potezu ,goracici-guberevci-kaona-lazac, sa kraljevcanima odrzavamo lisicijadu.

Ja se tebi divim ! :kpozdrav:
Ako se već toliko nakote, onda lovačko društvo lepo uzme mreže i pohvata te zečeve ! A onda ih proda društvima koja ga nemaju, i zaradi lepu lovu da unapredi svoje lovište ! A ne da pošalje neke L........e u lovište sa puškama da u lovostaju pobiju već skotne zečice !!!!!
 
Poslednja izmena:
Ja se tebi divim ! :kpozdrav:
A ne da pošalje neke L........e u lovište sa puškama da u lovostaju pobiju već skotne zečice !!!!!

I ja se tebi divim ....

-/posto se zecevi ispred sezone parenja grupisu po livadama neretko se jednim metkom koknu 2 komada,sto nazalost nisam doziveo ali sam video. /

......koliko si nepismen.
 
Poslednja izmena:
K100 se meni svideo, ali njime nisam lovio prepelice, a ni DS (zna se čime se puca na iste)... Tukao sam na patke i guske i meni je sasvim ok...
@kizo: sramotno je pucati na skotnu divljač, a još sramotnije pucati i praviti "vatromet" od divljači...
 
K100 se meni svideo, ali njime nisam lovio prepelice, a ni DS (zna se čime se puca na iste)... Tukao sam na patke i guske i meni je sasvim ok...
@kizo: sramotno je pucati na skotnu divljač, a još sramotnije pucati i praviti "vatromet" od divljači...

evo kolega javljam se sa laptopa i od sramote narucujem špricer u lokalnom kaficu....

dakle tema K-100 , na kracim rastojanjima ispod 50-70 metara ,koje metak stize za 0,2 sekunde. ponasa se kao jedan metak ,kursum,zadrzavajuci svoju kineticku energiju bolje nego bilo koja sacma usled manjeg otpora vazduha.
-u kontaktu sa zveri usled jakih udarnih sila K100 se raspada i usled nepravilnog pucanja kosuljice ,caure ,sacma ulazi haoticno u telo zivotinje ,
sacma nastavlja da se krece velikom brzinom pod raznim prilicno sirokim uglovima ,u odnosu na prvobitnu putanju metka, unutar zveri uzrokujuci maximalnu mogucu stetu ,tzv. rešetanje -kao tuš u kupatilu , trenutan šok ,masivno krvarenje -brzu smrt i siguran odstrel.
tada druga strana zveri izgleda kao da ste je pogodili minobacačem ,tj. totalno razvaljena i otvorena.
znaci kao da joj je ubacena kašikara ispod kože.
tako da pri bilo kakvom kontaktu metka sa zveri ,mogucnost ranjavanja i bega zivotinje ne postoji.
ukoliko omasite -zver bezi potpuno zdrava i prava.

na vecim rastojanjima metak se sam raspadne i onda nastaje vatromet :P
 
Poslednja izmena:
evo kolega javljam se sa laptopa i od sramote narucujem špricer u lokalnom kaficu....

dakle tema K-100 , na kracim rastojanjima ispod 50-70 metara ,koje metak stize za 0,2 sekunde. ponasa se kao jedan metak ,kursum,zadrzavajuci svoju kineticku energiju bolje nego bilo koja sacma usled manjeg otpora vazduha.
-u kontaktu sa zveri usled jakih udarnih sila K100 se raspada i usled nepravilnog pucanja kosuljice ,caure ,sacma ulazi haoticno u telo zivotinje ,
sacma nastavlja da se krece velikom brzinom pod raznim prilicno sirokim uglovima ,u odnosu na prvobitnu putanju metka, unutar zveri uzrokujuci maximalnu mogucu stetu ,tzv. rešetanje -kao tuš u kupatilu , trenutan šok ,masivno krvarenje -brzu smrt i siguran odstrel.
tada druga strana zveri izgleda kao da ste je pogodili minobacačem ,tj. totalno razvaljena i otvorena.
znaci kao da joj je ubacena kašikara ispod kože.
tako da pri bilo kakvom kontaktu metka sa zveri ,mogucnost ranjavanja i bega zivotinje ne postoji.
ukoliko omasite -zver bezi potpuno zdrava i prava.

na vecim rastojanjima metak se sam raspadne i onda nastaje vatromet :P

:bljak: :mazi:
 
Tebi na čast taj špricer...
Patke i guske su zveri?! :eek:
I koja je poenta da razvališ "zver" toliko da izlazna rana "izgleda kao da ste je pogodili minobacačem ,tj. totalno razvaljena i otvorena.
znaci kao da joj je ubacena kašikara ispod kože."

Inače, ako si položio ispit preko veze, na divlju svinju (pošto se nadam da ti je to zver, mada, kako izgleda tebi je i prepelica zver) se sme pucati puškom sa neolučenim cevima jedino ako je municija punjena jediničnim zrnom, potkalibarnom kuglom... Nikako sačmom, pa bez obzira kakvu ranu ona pravila...

edit: i onda se čudimo zašto nas "zeleni" pljuju... :roll:

MI LOVCI KOJI POŠTUJEMO LOVAČKU ETIKU I LOVAČKI ZAKON SE ODRIČEMO OVAKVIH SRAMOTA!!!
 
K100 treba obavezno probati medjutim potreban je jedan period navikavanja za dobre rezultate ,K100 cini lov uzbudljivim :P.
................................................
jel pisete vi o metku ili onak bzvz....

edit: i onda se čudimo zašto nas "zeleni" pljuju... :roll:

MI LOVCI KOJI POŠTUJEMO LOVAČKU ETIKU I LOVAČKI ZAKON SE ODRIČEMO OVAKVIH SRAMOTA!!!

pa postujem i ja staru srpsku tradiciju- udri brate ne zali granate.
ali kod nas nema toliko problema sa fondom. gledam svi pisu kako je lose i ne verujem.
a mali ,zeleni, glavati ,buljavi, sto ti se prividjaju, ce uvek da pljuju ,naravno kad im se pokvari leteci tanjir....
 
Poslednja izmena:
evo kolega javljam se sa laptopa i od sramote narucujem špricer u lokalnom kaficu....

dakle tema K-100 , na kracim rastojanjima ispod 50-70 metara ,koje metak stize za 0,2 sekunde. ponasa se kao jedan metak ,kursum,zadrzavajuci svoju kineticku energiju bolje nego bilo koja sacma usled manjeg otpora vazduha.
-u kontaktu sa zveri usled jakih udarnih sila K100 se raspada i usled nepravilnog pucanja kosuljice ,caure ,sacma ulazi haoticno u telo zivotinje ,
sacma nastavlja da se krece velikom brzinom pod raznim prilicno sirokim uglovima ,u odnosu na prvobitnu putanju metka, unutar zveri uzrokujuci maximalnu mogucu stetu ,tzv. rešetanje -kao tuš u kupatilu , trenutan šok ,masivno krvarenje -brzu smrt i siguran odstrel.
tada druga strana zveri izgleda kao da ste je pogodili minobacačem ,tj. totalno razvaljena i otvorena.
znaci kao da joj je ubacena kašikara ispod kože.
tako da pri bilo kakvom kontaktu metka sa zveri ,mogucnost ranjavanja i bega zivotinje ne postoji.
ukoliko omasite -zver bezi potpuno zdrava i prava.

na vecim rastojanjima metak se sam raspadne i onda nastaje vatromet :P
Kizo, kod vas zecevi i prepelice grizu, napadaju ljude? :D Daj druze, mani se takvih komentara.. Svi smo mi lovci, ali je razlika velika izmedju lovca i mesara.. Pozdrav..
 
nisam polagao preko veze , inace posto si neobrazovan k100 je kao kursum , slug ,odnosno jedinicni metak do 50m sigurno -tako da je po zakonu.

inace slobodno mogu reci da ovaj zestok metak dezintegrise sve male zivotinje i kao takav je veoma uzbudljiv i podize adrenalin za svakog lovca. mislim da pri upotrebi k100 takvih stvari nema ni u rambo filmovima :P


trenutno postoje krusikov k100 otvara na 50m i drugi za 80m ,oba metka su brzi kao munje i belomov 80-100 koji je nesto sporiji metak , inace tezina sacme je za 12ticu 36 za 16ticu 30 grama ,tako da je kao stvoren za zastavinu 12 mod70 polozaru. inace krusik ga je razvio za visoke prelete- tako i visoke performanse. ali metak je jednostavno postao univerzalan i postao hit medju lovcima. jedino promenljive karakteristike svakog patrona u vremenu otvaranja uzrokuju probleme i umanjuju popularnost.
 
nisam polagao preko veze , inace posto si neobrazovan k100 je kao kursum , slug ,odnosno jedinicni metak do 50m sigurno -tako da je po zakonu.

inace slobodno mogu reci da ovaj zestok metak dezintegrise sve male zivotinje i kao takav je veoma uzbudljiv i podize adrenalin za svakog lovca. mislim da pri upotrebi k100 takvih stvari nema ni u rambo filmovima :P


trenutno postoje krusikov k100 otvara na 50m i drugi za 80m ,oba metka su brzi kao munje i belomov 80-100 koji je nesto sporiji metak , inace tezina sacme je za 12ticu 36 za 16ticu 30 grama ,tako da je kao stvoren za zastavinu 12 mod70 polozaru. inace krusik ga je razvio za visoke prelete- tako i visoke performanse. ali metak je jednostavno postao univerzalan i postao hit medju lovcima. jedino promenljive karakteristike svakog patrona u vremenu otvaranja uzrokuju probleme i umanjuju popularnost.

Ne znam jel si glup, corav il' ti noge smrde, pa mozak ima kratke spojeve...
On je KAO jedinicno zrno sto ne znaci da jeste, sto opet znaci DA JE PROTIV je*enog zakona, zato se nemoj praviti pametan, ne ide ti uz tu frizuru...
A da sam neobrazovan, ne bih imao argumente da te pobijam...

Raznosenje zivotinja podize adrenalin?! Ti si idiJot, sa sve J!!!
 
Ne znam jel si glup, corav il' ti noge smrde, pa mozak ima kratke spojeve...
On je KAO jedinicno zrno sto ne znaci da jeste, sto opet znaci DA JE PROTIV je*enog zakona, zato se nemoj praviti pametan, ne ide ti uz tu frizuru...
A da sam neobrazovan, ne bih imao argumente da te pobijam...

Raznosenje zivotinja podize adrenalin?! Ti si idiJot, sa sve J!!!

:klap::klap::klap::klap::klap:
 
Ne znam jel si glup, corav il' ti noge smrde, pa mozak ima kratke spojeve...
On je KAO jedinicno zrno sto ne znaci da jeste, sto opet znaci DA JE PROTIV je*enog zakona, zato se nemoj praviti pametan, ne ide ti uz tu frizuru...
A da sam neobrazovan, ne bih imao argumente da te pobijam...

Raznosenje zivotinja podize adrenalin?! Ti si idiJot, sa sve J!!!

hahahaha e svaka ti ka' U Njegosa. :hahaha:
 
Ne znam jel si glup, corav il' ti noge smrde, pa mozak ima kratke spojeve...
On je KAO jedinicno zrno sto ne znaci da jeste, sto opet znaci DA JE PROTIV je*enog zakona, zato se nemoj praviti pametan, ne ide ti uz tu frizuru...
A da sam neobrazovan, ne bih imao argumente da te pobijam...

Raznosenje zivotinja podize adrenalin?! Ti si idiJot, sa sve J!!!

ne da si nepismen ,neobrazovan vec i nekulturan i zbog takvih kao ti lovce bije los glas.
a da ne pricam kako se uopste ne drzite teme vec hvatate učku ko copor majmuna u dzungli.
dakle ,tzv. gospodo lovci ,dali ste koristili metak k100 ili ne i kakva su vasa iskustva.
 
ne da si nepismen ,neobrazovan vec i nekulturan i zbog takvih kao ti lovce bije los glas.
a da ne pricam kako se uopste ne drzite teme vec hvatate učku ko copor majmuna u dzungli.
dakle ,tzv. gospodo lovci ,dali ste koristili metak k100 ili ne i kakva su vasa iskustva.

Važi g-dine koji piše dali zajedno... :mrgreen:
Uostalom, molim te da mi ispraviš greške pošto kažeš da sam nepismen...
Sve je dobro dok mene bije loš glas a ne nekog ko lovi prepelice i divlju svinju istom municijom... :roll:
A da sam nekulturan, pa ti kanda, ne zaslužuješ ništa bolje...


@tema: koristio sam metak za lov divljači na preletu, zadovoljan sam... Treba samo malo ući u štos...

P.S. Izvinjavam se valsijov-u za skretanje sa teme, ali ne mogu da prećutim toliku količinu baljezgarija...
 

Back
Top