Anarhija/Zakon

Sta vas vise privlaci vladavina prava zakona itd...ili anarhija...
ja sam licno za zakon jer smatram da ne oragnizovana masa nista dobro ne moze da donese......

Zakon, i samo zakon, i to tipa Staljin, bogme dok je on bio lepo su slusali ljudi, a vala nije bilo ni separatizma, a i u svetu su ga gledali sa strahopostovanjem :D... Ako ne to onda neka Monarhija, na foru Sultanata(Harem :heart: )
 
FEUDALIZAM: Posedujes dve krave. Plemic ti uzima deo mleka.

CISTI SOCIJALIZAM: Posedujes dve krave. Drzava ti ih oduzima i stavlja u stalu sa kravama ostalih stanovnika. Moras da se brines o svim kravama. Drzava ti daje mleka koliko ti je potrebno.

BIROKRATSKI SOCIJALIZAM: Posedujes dve krave. Drzava ti ih oduzima i stavlja u stalu sa kravama ostalih stanovnika. O njima brinu bivsi vlasnici farme pilica. Ti moras da se brines o pilicima koje je drzava uzela od vlasnika farmi pilica. Drzava ti da je onoliko mleka i jaja koliko misli da ti je potrebno.

FASIZAM: Posedujes dve krave. Drzava ti ih uzima obe, zaposljava te da se brines o njima i prodaje ti mleko.

CISTI KOMUNIZAM: Posedujes dve krave. Tvoj komsija ti pomaze da se brines o njima i oboje delite mleko.

RUSKI KOMUNIZAM: Posedujes dve krave. Ti se brines o njima, ali drzava ti uzima mleko.

KAMBODZANSKI KOMUNIZAM: Posedujes dve krave. Drzava ti uzima obe i upuca te.

DIKTATURA: Posedujes dve krave. Drzava ti uzima obe krave i regrutuje te u vojsku.

CISTA DEMOKRATIJA: Posedujes dve krave. Tvoj komsiija odlucuje ko dobija mleko.

REPREZENTATIVNA DEMOKRATIJA: Posedujes dve krave. Tvoj komsija bira nekog ko ce da ti kaze kome da das mleko.

BIROKRATIJA: Posedujes dve krave. U pocetku drzava regulise cime mozes da ih hranis i kada mozes da ih muzes. Onda ti placa da ih ne muzes. Onda ih uzima obe, upuca jednu, Izmuze drugu a mleko prospe. Onda zahteva od tebe da podneses racunovodstvne izvestaje o nestalim kravama.

CISTA ANARHIJA: Posedujes dve krave. Ili prodas mleko po postenoj ceni ili komsija pokusava da ti uzme kravu i ubije te.

LIBERTARIJANSKI/ANARHO KAPITALIZAM: Posedujes dve krave. Prodas jednu a kupis bika.

SUREALIZAM: Posedujes dve zirafe. Drzva od tebe zahteva da uzimas casove harmonike.

Meni se ovo svidelo, neznam da li ce i vama :mrgreen:
 
intimno sam za anarhiju

a profesionalno za vladavinu prava


čovek mora malo intimno da bude anarhista da ne bi zapao u splin ali generalno mora da postoji neki poredak, nažalost ne diktira ga taslužnost nego vis maior a na nivpou sebečovek to ne može da prati
 
Rekao bih da su i vladavina prava i anarhija, kao dve suprotnosti, same po sebi nemoguce i neostvarljive u postojecem drustvu. Od anarhistickih pravaca jedino podrzavam anarho-primitivizam, koji je za sada verovatno veeeeeelika utopija, tako da bi pravna drzava bila najbolja varijanta, iako tesko ostvarljiva. "Covek se odrice svoje slobode radi sigurnosti koju mu drzava pruza", rece Lok ili neko drugi, nisam siguran...Tako je mozda bilo ranije, ali sada.......sada coveku oduzimaju slobodu, a ne daju sigurnost i prava. Znaci, ako se gleda za dalji period, onda anarhija, a za blizi, pravna drzava.
 
dvoje ljudi ne mogu da funkcionisu zajedno bez nekih,moralnih,socialnih,pa cak i pravnih ,drzavnih zakona
a o citavom drustvu da ne govorimo
tako da je ova alternacija svakako ,po mom misljenju suvisna.
 
dvoje ljudi ne mogu da funkcionisu zajedno bez nekih,moralnih,socialnih,pa cak i pravnih ,drzavnih zakona
a o citavom drustvu da ne govorimo
tako da je ova alternacija svakako ,po mom misljenju suvisna.

Moralne socijalne i pravne zakone namece drustvo...a ne dvoje ljudi...ako je jedna osoba zivela u kandaharu a druga u bukurestu u periodu pre 500 godina...njihovi moralni socijalni i ''pravni'' zakoni se potpuno razlikuju....to je tako i u grupi jer se anarhija nikada ne bi ni formirala da moralni socijalni i pravni zakoni valjaj...
Problem anarhije je pre svega u ljudskoj psihologiji....jedna osoba se uvek nametne drugoj samim tim formira se neka vrsta vladavine zakona(zakon jaceg(psihicki,fizicki)i anarhija prestaje da bude to sto jeste.....
 
Zakon, i samo zakon, i to tipa Staljin, bogme dok je on bio lepo su slusali ljudi, a vala nije bilo ni separatizma, a i u svetu su ga gledali sa strahopostovanjem :D... Ako ne to onda neka Monarhija, na foru Sultanata(Harem :heart: )

Ucim o Staljinu.
Priča nama profa vic- Staljin drži govor i neko kine.
-Ko je?!
Svi ćute, niko ne sme da pisne.
-Izvedite prvi red i streljajte ih.
Posle petnaest minuta ista situacija.
- Izvedite drugi red i streljajte.
Ponovi se to opet.
-Ko je?!
Pošto je taj koji je kinuo bio u trećem redu, bolje on da prizna nego ceo red da streljaju.
-Ja sam!
-Pa nazdravlje!

@tema
Drzava na celu sa carem-u vreme Dušana Nemanjića(Silnog-valjda).
Sada narod ima previše prava:(
 
Ucim o Staljinu.
Priča nama profa vic- Staljin drži govor i neko kine.
-Ko je?!
Svi ćute, niko ne sme da pisne.
-Izvedite prvi red i streljajte ih.
Posle petnaest minuta ista situacija.
- Izvedite drugi red i streljajte.
Ponovi se to opet.
-Ko je?!
Pošto je taj koji je kinuo bio u trećem redu, bolje on da prizna nego ceo red da streljaju.
-Ja sam!
-Pa nazdravlje!

@tema
Drzava na celu sa carem-u vreme Dušana Nemanjića(Silnog-valjda).
Sada narod ima previše prava:(

Dusanov Zakonik je stvarno odlicna stvar koja je mopgla da zadesi nasu drzavu.Treba da odjebemo sa ovim ustavima i kurcima, i ponovo uvedemo Zakonik. :ok:
 

Back
Top