Otkrice u grobnici Ming...

Zabranjena_Arheologija

Aktivan član
Poruka
1.104
Weoma me zanima,ali mi nije jasno?

Istražujući jednu od čuvenih grobnica dinastije Ming (1368. - 1644.) na jugu države u Shangsiju, kineski arheolozi ostali su zatečeni nakon što su u prostoriji zapečaćenoj prije 400 godina pronašli sat na čijoj je poleđini ugravirana riječ Swiss.

Šok je bio time veći kada su utvrdili da je grobnica potpuno netaknuta, što je odmah eliminiralo logičnu pomisao da je u međuvremenu u nju provaljeno te da je opljačkana.

"Čistili smo zemlju s jednog lijesa kada smo pronašli metalni predmet. Isprva smo mislili da je to nekakav prsten, no nakon što smo ga očistili, shvatili smo da je to minijaturni sat star najmanje stotinu godina", rekao je Jiang Yanyu, jedan od prisutnih arheologa.

Budući da je zagonetka silno zainteresirala i kineske vlasti, daljnje istraživanje grobnice je prekinuto te će misterij sata koji je stao u 10:06 ujutro pokušati riješiti tim stručnjaka iz Pekinga.


http://arhiva.net.hr/planet-x/page/2008/12/17/0428006.html <> Izvor teksta.


Kako je sat dospeo u grobnicu? Da li je owde rec o marketinskom potezu ili se stvarno dogodili nesto wredno nase paznje?
 
Secam se kako je bio sok kada su Amerikanci otkrili kabel u zemlji i utvrdili da su indijanci imali podzemne instalacije za telefon pre 500 godina... A joc veci sok je bio kada su ruski arheolozi otkrili opticki kabel u zamlji star 300 godina...

Medjutim sve je to nista, naspram otkrica u Crnoj Gori! Kopali Crnogorci i nisu nasli nista! Tako da je utvrdjeno da su oduvek imali - mobilne telefone!!!

:rotf::rotf::rotf:
 
Moguce je da je to najstariji rucni sat na svetu.....mozda nije...

ja licno bas i neverujem...mada....

ffffff,sad mi bas ne radi mozak xD :S

ovaj slika me bas i ne uverava.....ne lici mi kao nesto sto bi se napravilo pre toliko mnogo godina. :(:confused:
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top