SHUPLJA ZEMLJA

Sta mislite,kakva je Zemlja "iznutra" ?

  • Mislim da je popunjena.

  • Mislim da je Shuplja.

  • Nisam siguran...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanimljivo otvoris temu o teoriji koju si cuo od nas i onda nam zabranjujes da se slobodno izrazavamo. Nisu nas reptili stvorili nego su ih nasi preci atlantidjani porazili i porusili njihov kontinent pa su zato otisli dole. Ako vec ismevas onda bar ne pricaj napamet.

Tema je prilicno bezveze zato sto smo vec raspravljali o supljoj Zemlji na ovoj temi, a ti autore ove teme to vrlo dobro znas http://forum.krstarica.com/threads/332943 i nikom ne pada napamet da opet iznosi argumente koji su vec iznoseni. Sto znaci da je ova tema otvorena da bi ismevali tezu koja se autoru ne svidja a nema argumente da je obori.

Jaooo Svrdlov dosla si!!! :D
Kako si mi nedostajala!!! :) :cmok:
Mogu slobodno da kazem da pre tebe nisam upoznao nikog ko je toliko ubedjen u ovako nesto!!! :D I to je pozitivna stvar!!!:D

Mora covek biti tvrdoglav,inace ga niko nece priznati... :)

----

Ne Svrdlov,ova tema nije napravljena da bi ismevala tu tezu o reptilima,vec sam je napravio kao parodiju Ozijeve teme o Ravnoj Zemlji.....

I potpuno sam zaboravio ovu temu koju si zadala ovde....zaboravio sam i sta sam sve reko u njoj,ako sam uopste i ucestvovao u njenim dijalozima i diskusijam.... :)
A i ta tema pita da li se moze doci do centra Zemlje....ova pita da li je Zemlja shuplja ili popunjena iznutra....ima i anketa.....i sve to uz nju....

Nisam mislio nista lose kad sam to napisao...samo sam se salio.....ja u sustini nisam ozbiljno ljudsko bice. :)
I da si procitala taj moj opening post,shvatila bi da ustvari zelim da cujem sva ta vasa radoznala misljenja i teorije..... nista uvredljivo... ili mi je barem takva namera bila,ne uvredljiva. :):(

Pozzzz. :bye:
 
Nisam rekla da je napravljena da ismeva tezu o rep. vec da ismeva tezu o supljoj Zemlji. Ok onda hvala na pojasnjenju. Mada je diskusija odavno otisla u spam.

Pozzz

:)

Heh...pa kao sto rekoh,tema je napravljena kao parodija teme "Ravna Zemlja"...sto sam i naznacio u pocetnim recima... :confused:
Znaci nije napravljena za ozbiljno. :mrgreen:

I sad se Sal i ja raspravljamo sta je tamo dole...
Ja kazem da su tamo ove dve mucke koje smo obelodanili Aki i ja,a on kaze smrdljive carape!

To nikako ne moze biti tacno!!!

Mislim,carape!?!?! I to milijarde carapa!?!!? smrdljivih carapa...

Ma daj molim te.....
 
Jel i vama patuljci kradu carape? :)

evo je sad i ona......jos jedna teorija kako nestaju carape..... patuljci...

Sal kaze da ves masine gutaju carape i tako nestaju,ti kazes kradu ih patuljci.....sad jos nemcoi da kaze da su to ustvari orci i da prave jedan veliki ringispil od njih.....pa onda da se ukljuci i ozi da kaze kako je to sve u skladu procesa zivota...

omg....

atakualpa help me out here... :sad2:
 
f_1eppt26nm_71e14dc.jpg
 
DNEVNIK ADMIRALA BYRDA


U mojem istraživanju za ovu knjigu imao sam priliku doći do kopije dnevnika admirala Byrda. Želio bih citirati mali dio njegovog iskustva o ulasku kroz otvor na polu i putovanja avionom do jednog od glavnih gradova u središtu Zemlje. Prije samog citiranja admirala Byrda pripremit ću teren.

Letjeli su preko prekrasne bujne zaravni s planinama, rijekama i potocima. U jednoj točci admiral Byrd je ugledao nešto što je isprva ličilo na slona, no tada je shvatio kako je to mamut, pretpovijesni dinosaur. Vanjska temperatura zraka je bila 74 stupnja po Faradeju. Njihov radio nije radio.

Iznenada ispred njih se pojavi prekrasni grad luka u bojama duge, a kod njihovih bočnih krila nalazila su se dva leteća tanjura u obliku diska. Motori aviona su se zaustavili i vozilo je sada bilo pod kontrolom letećeg tanjura. Avion su spustili na tlo i admiral Byrd je odveden na susret s Kraljem civilizacije šuplje Zemlje. U ovoj točci neću direktno citirati iz dnevnika admirala Byrda.

„ Gospodar govori s osmjehom - Vi ste u oblasti Arianni, unutarnjeg svijeta Zemlje. Nećemo dugo odgađati vašu misiju i bit ćete sigurno otpraćeni natrag na površinu. No sada, admirale, reći ću vam zašto ste pozvani ovdje.


„Činilo se da Gospodareve oči prodiru duboko u moj um, te nakon što me je nekoliko trenutaka proučavao odgovorio je, vaša rasa je sada dosegla točku s koje nema povratka, jer među vama postoje oni koji bi radije uništili vaš svijet nego se odrekli svoje moći... kimnuo sam glavom a Gospodar je nastavio: Godine 1945. nakon atomskih bombi, pokušali smo uspostaviti kontakt s vašom rasom, no naši pokušaju su dočekani s neprijateljstvom, naši flugelradsi su bili gađani. Da, čak su ih sa zlobom i neprijateljstvom proganjali vaši ratni avioni.
Dakle, sada vam govorim, moj sine, postoji veliko previranje u vašem svijetu, crna furija koja se neće istrošiti kroz mnogo godina. U svojim rukama nećete imati odgovor, u svojoj znanosti nećete imati sigurnost. Može bjesnjeti dok svaki cvijet vaše kulture ne bude zgažen i sve ljudske stvari srušene u veliki kaos. Vaš nedavni rat je bio samo predigra onoga što će tek zadesiti vašu rasu. Mi ovdje to svakim trenutkom to vidimo mnogo jasnije... Kažete li da se varam? „Mislim, odgovorio sam. Već se jednom dogodilo, tamno doba je nastalo i trajalo je više od pet stotina godina.“

„Da, moj sine, odgovorio je Gospodar. Tamno doba koje će sada zadesiti vašu rasu prekrit će Zemlju poput mrtvačkog pokrova, no vjerujem da će neki iz vaše rase preživjeti oluju. Više od toga ne mogu reći. Vidimo daleko naprijed, Novi svijet se pokreće iz ruševina vaše rase, traži svoje gubitke i legendarna blaga, i bit će ovdje, moj sine, sigurni pod našom zaštitom. Kada dođe to vrijeme, mi ćemo ponovno doći kako bismo pomogli oživjeti vašu kulturu i vašu rasu. Možda, do tada vi ćete naučiti ispraznost rata i njegovog razdora... i nakon tog vremena, dio vaše kulture i znanosti bit će vraćen vašoj rasi za novi početak. Ti ćeš se, moj sine, vratiti na površinski svijet s ovom porukom...“

Admiral Byrd i njegova posada su nakon ovog razgovora povedeni iz velikog grada i odvedeni do svoga aviona. Avion se uzdigao u zrak uz pomoć neke nevidljive sile natrag do otvora na polovima na površini zemlje. Njihov avion je prepušten njihovoj komandi i prije nego što su postali svjesni letjeli su natrag preko prostranih područja leda i snijega.

Ožujka 11.1947. godine, admiral Byrd je prisustvovao sastanku osoblja u Pentagonu i naređeno mu je da radi dobrobiti čovječanstva šuti o svemu što je naučio. Podsjetili su ga da je on vojnik te da mora slušati zapovjedi.

Jedna druga zanimljiva bilješka je da je Harley Byrd, nećak admirala Byrda nastavio rad svoga ujaka. On je razotkrio kako su 77 tijela vanzemaljaca uzeta iz podzemnog grada i potajno ih je proučavala vlada Sjedinjenih Država u velikim spremištima. Rekao je kako je vidio fotografije kao i tijela u velikim spremištima kada je 1950. tih radio u uredima projekta Plave Knjige Zračnih snaga Sjedinjenih Država.
Na kraju svoga života, Admiral Byrd je konačno odlučio da više ne može tajiti svoja iskustva a njegov dnevnik i sjećanja postala su dostupna svijetu.

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=881
 
Jel i vama patuljci kradu carape? :)

Nisu to patuljci nego bezobrazni, zločesti gremlini, i da, i meni nestaju čarape :)

A zemlja je niti okrugla, niti šuplja, samo do sada nisam znao šta je u pitanju i zašto se ponekad iz raznih iskopanih rupa oseća čarapasti miris.

A ti, mr Sal, mogao si to i ranije da kažeš, sad si mi rešio dve misterije :)
 
Nisu to patuljci nego bezobrazni, zločesti gremlini, i da, i meni nestaju čarape :)

A zemlja je niti okrugla, niti šuplja, samo do sada nisam znao šta je u pitanju i zašto se ponekad iz raznih iskopanih rupa oseća čarapasti miris.

A ti, mr Sal, mogao si to i ranije da kažeš, sad si mi rešio dve misterije :)

Znaci ti mislis da je Zemlja ravna!?:eek::lol:
 
s obzirom da je Džeku tema zatvorena, a upućen je na ovu, da mu odgovorim na pitanje

čak i da je zemlja šuplja ti kao privatni vlasnik, prema važećem zakonu o rudnim bogatstvima mogao bi tj. možeš da koristiš ispod svog zemljišta prirodna bogatstva samo do dubine od 100m, tako da je tvoj odgovor

ne nisi vlasnik zemljišta u šupljini zemlje :lol:
 
Necu da govorim o tome dal je suplja il nije. Ali imam informaciju da postoje neke supljine, koji su ostaci ranijih podzemnih sklonista u proslosti koje su bile potrebne za navodno spas covecanstva od kataklizmi. Negde se jos misli da postoje cak i jos zivi ljudi u njima ispod Zemlje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top