jednostavno i dobro isplativo
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: jednostavno i dobro isplativo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano jednostavno i dobro isplativo

trgujem antenema, pa me interesuje da li moze neko smisli nesto sto bi se moglo lepo isplatiti.
    Radi se o obicnim rotacionim tv antenama sa pojacalom. Da li bi za njih mogao da se ugradi neki sklop koji bi mogao da zapamti dve ili tri pozicije antene, pa da radi kao neki najjednostavniji pozicioner. Imam fino trziste i takav neki sistem bi bio lep posao, a mislim da to za nekog elektronicara ne bi bio neki bauk.
    sta mislite???

BrankoBo
    Guest

Podrazumevano

Ne znam kako bi taj pozicioner trebao da radi. Da li kada uključiš neki program on sam okrene antenu u nekom pravcu ili ti ručno (pritiskom na neko dugme pozicionera) odrediš željeni pravac. Mislim da što se tiče ove druge varijante, takve antene već imaš na tržištu.

Međutim, po meni je i jedna i druga varijanta loša i nekonformna, jer nakon česte upotrebe rotatora neizostavno dolazi do raštelavanja, a i malo je smorno svaki čast penaliti antenu, na naj čistiji signal.

Danas se u glavnom prave sistemi sa nekoliko antena u više pravaca, pa se samo određeni kanali pojačavaju onoliko koliko je to potrebno. Te antene su fiksirane za stub i vezane u skretnicu gde se željeni kanali filtriraju i izjednačavaju po nivou i kao takvi šalju do tv-a.

Slične teme

1. Jednostavno pitanje !
    Autor Savone u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.12.2008., 15:22
  2. Isplativo???
    Autor Novak015 u forumu Hardver
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 26.05.2008., 19:18
  3. Jednostavno pitanje...
    Autor Dr.Thrax u forumu Hardver
    Odgovora: 7