Niko neće da tuče narod(25. januar 2010)-Niko ne sme da vas bije(24. april 1987)

manje_zlo

Veoma poznat
Poruka
12.254
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=25&nav_category=11&nav_id=406473

Прво је изјавио млади министар полиције Дачић, друго млади Слободан Милошевић. Обојца у тренуцима када им је каријера била на узлазној путањи.

Шта ви мислите дал је млади Ивица способан да израсте у већег лидера него што је био његов учитељ? Да се разумемо никад нисам волео Слобу, нити га подржавао. Мислим да није имао лоше намере али да му је фалило среће и памети. Да је имао погрешну процену ситуације засновану на гвозденој завеси која се непосредно са доласком њега на власт срушила. Рекао бих да је жртва светских дешавања и талога који је испливао са распадом претходног комунистичког режима. Ко га је.бе кад је био недовољно способан.

Али ипак нема сумње да је Слоба ипак био за три главе виши од свих данашњих шибицара какви су тадић, коштуница, тома и покојни ђинђић који су у време њега били мањи од маковог зрна. Но данас ту је Дачић, млад са 40ак година, ослобођен одговорности за лоше стање у земљи, министар полиције рекло би се један од најбољих, свакако далеко бољи од црне овце Михајловића и обијача трафика Јочића. Чини се да је лепа каријера пред њим. Шта ви мислите?
 
To je samo trenutno jer je imao najbolju pocetnu poziciju...previse se vezao za zuto preduzece, kad padne ds pasce i on

Не верујем, популарност му расте, а ослобођен је одговорности за економску слику која је највећи проблем. За то су одговорни ДСС, ДС и Млађа.

Eto nam i četvrte teme... Ili pete. :worth:

Шта си хтео да кажеш, нисам имао анмеру да те увредим. Постављам озбиљно питање, невезано за партијску припадност. Да ли Ивица може да постане добар лидер каквог нисмо имали од распада комунизма и који може да извуче земљу из комбинације последица посткомунистичког безнађа и лоше транзиције.
 
Cenis? Onda cemo mi vecito biti u zatvoru a jahace nas takav polusvet.
А кад тако овде, мање или више, није било?

Ко ће да нешто промени на боље, кад је власт врло рђава, опозиција још гора (ако је уопште и има заправо)?
 
Не верујем, популарност му расте, а ослобођен је одговорности за економску слику која је највећи проблем. За то су одговорни ДСС, ДС и Млађа.


Sto je gore stanje u zemlji popularnost ce mu po inerciji padati, doduse manje nego ds i g17... ipak on ima dva potrpedsednika vlade i ministarstva infrastrukture i energetike i rudarstva
 
Pa da, svi su oni gadljivi na nasilje, samo panduri to nisu culi, pa ume i koji pendrek da sevne tu i tamo...

Ниси ме разумео, можда сам и сам крив. Нисам мислио на пендреке и млаћење. Речи у наслову су за Слобу значиле раскид са имбецилном комунистичком политиком према косову и сецесионистима, стицање популарности и потом долазак на власт. Да ли може слично да се деси са дачићем и да ли може бити паметнији и за Србију кориснији од Слобе?

Конкуренција му није нека. Тома иде у гроб, Тадић у бунар. Од млађих снага које могу постати значајне личности остају рецимо Ђилас, Јеремија, Вучић.
 
Ниси ме разумео, можда сам и сам крив. Нисам мислио на пендреке и млаћење. Речи у наслову су за Слобу значиле раскид са имбецилном комунистичком политиком према косову и сецесионистима, стицање популарности и потом долазак на власт. Да ли може слично да се деси са дачићем и да ли може бити паметнији и за Србију кориснији од Слобе?

Конкуренција му није нека. Тома иде у гроб, Тадић у бунар. Од млађих снага које могу постати значајне личности остају рецимо Ђилас, Јеремија, Вучић.
Ma razumeli smo se, nego je meni ipak najzanimljivija bila bolecivost nasih politicara.

E sad, da li gica ima sanse da se dokopa vlasti i na njoj uradi nesto korisno, ne znam. Da je za klasu inteligentniji i prepredeniji od konkurencije stoji, ali ne verujem u neki revival SPS-a.

Inace, to "bunar" sam i ja poceo nesvesno da koristim. Los uticaj Pobedonosceva na omladinu... :mrgreen:
 
А кад тако овде, мање или више, није било?

Ко ће да нешто промени на боље, кад је власт врло рђава, опозиција још гора (ако је уопште и има заправо)?

Pa u periklovo doba Srbije zar ne?:mrgreen:
 
Ma razumeli smo se, nego je meni ipak najzanimljivija bila bolecivost nasih politicara.

E sad, da li gica ima sanse da se dokopa vlasti i na njoj uradi nesto korisno, ne znam. Da je za klasu inteligentniji i prepredeniji od konkurencije stoji, ali ne verujem u neki revival SPS-a.

Inace, to "bunar" sam i ja poceo nesvesno da koristim. Los uticaj Pobedonosceva na omladinu... :mrgreen:

Делује ми препреден гљивица, држи ипак дистанцу од властодржаца.

Бацање у шахт и бунар су популарни међу омладином
 
А, то ли беше оно, кад су Срби, антички народ, били у савезу с Атином...
;)

Ma ne, to ti je teza medju komunistickim intelektualcima koji sebe nazivaju levicari liberali. Njima je Broz bio savremeni Perikle, a partijsko jednoumlje - Periklovo doba.
 
Ниси ме разумео, можда сам и сам крив. Нисам мислио на пендреке и млаћење. Речи у наслову су за Слобу значиле раскид са имбецилном комунистичком политиком према косову и сецесионистима, стицање популарности и потом долазак на власт. Да ли може слично да се деси са дачићем и да ли може бити паметнији и за Србију кориснији од Слобе?

Конкуренција му није нека. Тома иде у гроб, Тадић у бунар. Од млађих снага које могу постати значајне личности остају рецимо Ђилас, Јеремија, Вучић.

Pa ima vece sanse , posto je video u cemu je Sloba gresio i kako je prosao,a i narod ipak nije u tolikom broju na tako retardiranom nivou svesti kao krajem osamdestih , da se lozi na neke mesije i megalomanske gluposti i bajke , tako da Ivica nikad nece moci da dostigne tu popularnost , a to mu je jos i plus ....
a sto se tice ostalih partija tacno je da Toma nece jos dugo posto sluzba sprema poslaticu o njemu pred sledece izbore , a i ima ko ce da ga nasledi i preuzme stranku , posto je Pickousti jedini naslednik , mada ce njegov placiopickasti nastup donekle umanjiti popularnost ,al ce i dalje biti jaki
sa druge strane Bota ce ostati na celu DS bar jos 5-10 godina , ne zato sto je narocito sposoban ,nego zato sto u DS-u ima jos bar 3-4 jaka igraca , pa im je bolje da imaju Botu koji ce da ih drzi na okupu nego da se raspickaju izmedju sebe
 

Back
Top