Cupcakes, minicakes, muffins

kakvi su ovi sa jabukama i orasima, je l si zadovoljna?
a gde su jabuke u testu?:D

Unchi, hvala ti:ok:
Ne zameri, ja sam plavusa:zper::zper:
Jesam, zadovoljna sam, zato sto dugo ostaju mekani i nisu suvi. Nisam do sada nijednon nasla papirne korpice za pecenje mafina i pecem ih direktno u plehu, zato mi je trebao recept za mafine koji ostaju duze svezi.
Jos jednom, ovi tvoji kolacici su divni, prava umetnicka dela:ok::klap:
 
Ja sam recept za muffins dobila od rodjake iz Francuske i par puta sam pravila.Koliko sam ja skapirala,da bi bili onako lepi,treba da se pomesa ostro i meko brasno i treba kakao da bi dobili onaj poseban smek.Naravno to se odnosi na muffins sa cokoladom,jer voemo samo cokoladne koljace,ove ostale nisam ni probala.Inace,moj prvi susret sa njima je bio kada su otvorili McCaffe Uu McDonald's restoranu na Terazijama(posto tamo radim).Ja sam se njima odusevila!!
psNemojte ovo shvatiti kao reklamu za njih,samo sam ispricala svoje iskustvo.Recept cu napisati malo kasnije
 
Evo jos recepata prkupljenih sa Interneta. Onako kako sam ih ja snimila tako ih proledjujem sve sa komentarima `vlasnika` recepata. Mozda se neko i prepozna. Ja smo inace svoja dva silikonska kalupa za maffins pozajmila mojoj svekrvi i naravno ostala bez njih. Kaze mnogo su dobri. Kupi ti sebi drue. Ma, kupila bi ja ali ne znam gde. Moji su bili od plavog silikona sa 12 rupa. Nisam ih svojevremeno ni puno platila u Metrou. Sad ih tamo vise nema. Ako neko ima informaciju gde mogu da ih nadjem molim da mi napise.

Maffins (recept za 12kom)

Pomesati u posudi 260gr brasna, 3 kasicice praska za pecivo, pola kasicice soli i 30gr secera (moze slobodno i malo vise ako volis sladje), ostaviti sa strane
Rucno umutiti 1 jaje pa dodati 2dc mleka, jednu vanilu i 60gr istopljenog putera.
Suve i vlazne sastojke pomesati rucno varjacom ili kasikom i dodati po zelji komadice cokolade, orahe, voce...
Pecu na 200 stepeni oko 18 minuta, ali ipak pratiti stanje sve vreme jer se rerne razlikuju.

limun-mafine, ja ih nisam pravila ali moja kuma jeste i zadovoljna je.

1+1/4 šolje mleka
1,5 šolja jogurta
strugana kora 2 velika limuna
2 kašike svežeg limunovog soka
2,5 šolje mekog brašna
1/2 šolje integralnog pšeničnog brašna
2 kašičice praška za pecivo
1 kašičica sode bikarbone
prostohvat soli (nije neophodno)
prstohvat oraščeta (nije obavezno)
2/3 šolje sitnog šećera
1 jaje
1/4 šolje otopljenog maslaca
1 kašičica vanile
-ugrejati rernu na 200 stepeni. Puterom premazati kalupove. izmešati mleko, jogurt, limunov sok i koru i ostaviti da odstoji 5 minuta. U drugoj činiji pomešati obe vrste brašna, p. za p. sodu, orašče i so. Umešati šećer, jaje, puter i vanilu u posudu sa mlekom, preliti preko suvih sastojaka i mešati samo dok se ne ovlaže. Sipati smesu u podmazane kalupe i ostaviti da se peku u zagrejanoj rerni 20-25 minuta. Ostaviti da s e ohlade. Ohlađene kolače po želji premazati glazurom od po dve kašike prah-šećera i limunovog soka, zagrejane samo dok se šećer ne rastopi.


Kolac sa kupinama- savrseno osvezavajuci
Sastojci za više od 10 porcija
Biskvit:
4 jajeta
malo soli
2 žlice vode
80 g šećera u prahu
100 g ribanih lješnjaka
25 g brašna
25 g škrobnog brašna

Krema:
1 čašica voćne rakije
4 lista želatine
300 g kupina
100 g šećera
puding od vanile
150 g jogurta
2,5 dl slatkog vrhnja

Sirup:
20 g šećera
5 žlica vode
1 čašica voćne rakije

Za ukras:
200 g kupina
1,25 dl slatkog vrhnja
Priprema
Priprema:

Pećnicu ugrijte na 180°C. Odijelite žumanjke od bjelanjaka pa bjelanjke istucite sa hladnom vodom i solju u glatki snijeg. Dok lupate snijeg, postepeno mu dodajte šećer, a zatim metlicom umiješajte i žumanjke. Naposljetku promiješajte brašno prosijano s praškom za pecivo te ribane lješnjake. Tijestom napunite duguljasti kalup (oko 30 cm) što ste ga obložili papirom. Biskvit pecite 30 min.u toploj pećnici, a zatim ga ohladite u kalupu. Operite i proberite kupine.
Za sirup zakuhajte 5 žlica vode s 20 g šećera, sipajte rakiju i ohladite. Želatin namočite u hladnoj vodi.

Postupak:
Za kremu nad parom tucite 300 g kupina sa šećerom, a čim se šećer otopi masu štapnom miješalicom usitnite u pire. skuvajte puding u 250ml mlijeka! odmah umijesati sa kupinama. U toplom pireu od kupina otopite ocijeđenu želatinu, a potom mu dodajte čašicu rakije i jogurt. Dobivenu masu odložite na hladno. Slatko vrhnje istucite u čvrsti šlag. Čim se smjesa s kupinama počne stiskati dodajte joj tučeno vrhnje.
Ohlađeni biskvit izvrnite iz kalupa i 2 puta poprečno prerežite. Svaki list tijesta navlažite sirupom. Kalup obložite novim papirom pa u njega stavite prvi list biskvita, premažite ga trećinom kreme (vidi sliku), poklopite drugim listom biskvita, i opet premažite trećinom kreme. Sve poklopite posljednjim listom biskvita, a zatim kolač izvrnite iz kalupa. Preostalom kremom ravnomjerno premažite rubove kolača i ostavite ga 2 sata u hladnjaku. Površinu kolača ukrasite tučenim slatkim vrhnjem i kupinama.

ja u moje mafine, za sud od 12 rupa stavljam integralno brasno (1 solju), neke zitarice - ovsene, psenicne sta god (malo manje od jedne solje), stavim pola solje zutog secera, 1 kasicica praska za pecivo, malo morske soli, jedno jaje, jedna solja mleka, pola solje ulja, jedna kasicica ekstrakta vanile, nekoliko kasika mekinja... dodajem ponekad neke od sledecih stvari
suvo voce (papaja, ananas, sljive)
kakao
bela cokolada
bademe
orahe
kokos
sveze voce (jedna banana ili jabuke)
svezi rendani dzindzer tj. djumbir

smuckas ove sastojke, mokre naravno dodajes na kraju da ne bi izgubila baloncice koje pravi prasak za pecivo
stavis papire u rupe za mafine i onda stavljas otprilike slicne kolicine smese u svaku rupu
nisam nikad pravila bez papira, ali pretpostavljam da bi se onda lepilo za pleh i to nemoj da pokusavas, samo se potrudi da nabavis papire koje odgovaraju rupama na tvom plehu jer je inace gnjavaza punjenje

pece se oko 18 do 20 min na nemam pojma kojoj temperaturi.. ja imam na gas, pa ne znam nikad... bockam ih da vidim jesu gotovi

Evo ti jos jedan recept za muffins, ja ih stalno pravim i super su
3 solje brasna,
3 solje secera,
2 solje mleka,
1 solja ulja
5 jaja
1 prasak za pecivo,
2 vanilin secera i
oko 3 solje cokolade u prahu ili kakaa, ili mlevenog maka ili oraha, sve su kombinacije super.
Ja ponekad stavim i glazuru od cokolade. Inace ovaj recept su mi doneli iz Amerike. Probaj

Španska pita

sastojci:
1 čaša jogurta
2 čaše brašna
1/2 čaše ulja
3 jaja
1 pecivo
kiseli krastavčići (po ukusu)
suvomesnato po želji (200-300 g) (ja sam stavila oko 100-150g, sasvim je dovoljno)
150 g rendanog kačkavalja (nisam rendala nego seckala na iste kockice kao suhomesnato i krastavčiće)

Priprema
Umutiti sve sastojke. Dodati krastavce, suvomesnato i kačkavalj.
Peći u plehu oko 30 minuta.

E, ja sam pekla u rupastom plehu i ima smese za tačno 12 rupa. Malo nadođe i bude super.


Muffini s kokosom i višnjama

25 dkg brašna
3 kašičice praška za pecivo
10 dkg kokosovog brašna
10 dkg šećera
1 vanilin šećer
2 jajeta
1 dl mlijeka
75 ml ulja
1 punomasno kiselo vrhnje

1 staklenka višanja

Od sastojaka umijesiti mikserom glatko tijesto. Rasporediti u pleh. Na vrh utisnuti višnje
koje treba dobro ocijediti. Peci u zagrijanoj pećnici oko 25 min na 180 - 200 C.


Ja pravim ove, ali ne stavljam kokosovo brašno, nego obično umjesto njega (i to najčešće integralno), koristim smrznute višnje (ili svježe, ako ih ima), a obavezno krupno nasjeckam 50-100g čokolade za kuvanje, pa ubacim i to.
Umjesto višanja nekad stavim mljevene orahe ili kombinaciju cimeta i izgnječene banane ili sok i rendanu koricu limuna itd. Šta god ti prija. Bude super.



Mafini
-125g margarina
- jedan obican jogurt ( 150 - 180 g )
- 125 g secera ( moze manje )
- 2,4 dl mleka
- 100 g jestive cokolade ( moze obicna Milka )
- 2 jajca
- vanilin secer
- prasak za pecivo
- 380 g brasna
- 150 g cokolade ( naseckati na komadice )

Margarin i cokoladu istopiti na pari. Izmutimo jajca i dodamo malo mleka. U drugoj posudi izmesamo prasak za pecivo, brasno, vanilin secer i secer.
U istopljeni margarin i cokoladu umesamo jogurt, mleko, izmucena jaja.
Tu masu dodamo u posudu sa brasnom i sve skupa dobro izmesamo . Dodamo delice cokolade ( moze i nesto drugo ) i opet izmesamo.
Tom masom napunimo modele ( koje smo prethodno podmazali margarinom ) . Pecemo ih u ogrejanoj pecnici na 180C od 20 - 25 min.


Unapred se izvinjavam za moguce pravopisne greske....


Prijatno...

P.s. Masa je za 12 muffina....ali slobodno mozete da napunite modele do kraja ( ako su rupice nize - zavisi od modela ). kako bi se sva masa potrosila..a mozete i da pecete dva puta, da bude vise manjih maffina...po zelji..
 
Tasha, ne znam iz kog si kraja Bg ali silikonske kalupe imaš:
1. na Zvezdari u Bul. Kralja Aleksandra (ne znam broj) ali malo ispred restorana 'Lipov lad', kada se ide iz grada prema Cvetkovoj pijaci i to sa desne strane. Prodavnica je odmah pored prodavnica armalovovih slavina. Nekada je u tom prostoru bila 'Đapa' - oprema za kupatila.

2. na Banjici: opet ne znam adresu ali kad od banjičke pijace ( u kojij je i Maxi) pođeš prema tržnom centru, negde na pola puta sa desne strane je ista prodavnica ka na bulevaru.

Inače osim silikonskih kalupa za maffinse imaju i silikonke plehove, kalupe za kuglofe, četkice za premazivanje i špatule kao i rukavice za hvatanje toplih predmeta ... Cene su sasvim pristojne.
 
Tasha, ne znam iz kog si kraja Bg ali silikonske kalupe imaš:
1. na Zvezdari u Bul. Kralja Aleksandra (ne znam broj) ali malo ispred restorana 'Lipov lad', kada se ide iz grada prema Cvetkovoj pijaci i to sa desne strane. Prodavnica je odmah pored prodavnica armalovovih slavina. Nekada je u tom prostoru bila 'Đapa' - oprema za kupatila.

2. na Banjici: opet ne znam adresu ali kad od banjičke pijace ( u kojij je i Maxi) pođeš prema tržnom centru, negde na pola puta sa desne strane je ista prodavnica ka na bulevaru.

Inače osim silikonskih kalupa za maffinse imaju i silikonke plehove, kalupe za kuglofe, četkice za premazivanje i špatule kao i rukavice za hvatanje toplih predmeta ... Cene su sasvim pristojne.

Hvala ti puno. Ova u Bulevaru mi je najbliza. Otici cu obavezno ovih dana.
 
Tasha ne znam iz kog kraja Beograda si ali si veliko srce i ko enciklopedija si.Hvala ti. :heart:
Mariska nemoj vise da procitam to za plavuse.Sta da rade one koje su rodjene takve, nije valjda da moram da se farbam da ne bi bila plavusa.
 
Poslednja izmena:
tasha a je l mozes da mi nabrojs koje si od ovih isprobala, cisto da znam utiske...posto ne mogu da ocenim da li su ovo tvoji utisci ponegde sto pise, ili sa neta tako pokupljeno..eto ako ti nije problem posto meni trebaju uvek samo isprobani recepti pa ako ti se neki bas bas svideo, ti dopisi plz :D
 
Vera :cmok2:

Unchi, na zalost ni jedan od ovih recepata nisam probala. Kao sto sam navela u prethodnom postu ja sam ih snimila i tako proledila sve sa komentarima `vlasnika` recepata. Ja sam ostala bez mojih silikonskih kalupa pre par meseci i dok ne kupim nove nemam u cemu da ih pecem. Cim ih kupim krecem u akciju pravljenja i svakako cu odmah napisati utiske.
 
Vera :cmok2:

Unchi, na zalost ni jedan od ovih recepata nisam probala. Kao sto sam navela u prethodnom postu ja sam ih snimila i tako proledila sve sa komentarima `vlasnika` recepata. Ja sam ostala bez mojih silikonskih kalupa pre par meseci i dok ne kupim nove nemam u cemu da ih pecem. Cim ih kupim krecem u akciju pravljenja i svakako cu odmah napisati utiske.
Силиконске калупе имате код Правног, на делу Београдске улице, десна страна кад се иде према Славији, продавница са разном робом, од 120 па надаље, сиђе се степеницама у сутерен и коштају 250 дин
 
Силиконске калупе имате код Правног, на делу Београдске улице, десна страна кад се иде према Славији, продавница са разном робом, од 120 па надаље, сиђе се степеницама у сутерен и коштају 250 дин

Hvala Olgice, to mi je jos blize od onog u donjem delu Bulevara, posto sam ja iza Skupstine. U svakom slucaju cu kad krenem u kupovinu svratiti u oba da vidim sta se nudi i po kojim cenama.:cmok2:

Evo jedna interesantna slicica
 

Prilozi

  • 1208813625_13656.JPG
    1208813625_13656.JPG
    142,2 KB · Pregleda: 42
Hvala Olgice, to mi je jos blize od onog u donjem delu Bulevara, posto sam ja iza Skupstine. U svakom slucaju cu kad krenem u kupovinu svratiti u oba da vidim sta se nudi i po kojim cenama.:cmok2:

Pa mi smo i komsinice, ja sam kod Tasmajdana (madere) :)

Kazem ti ja, svet je mali.

Inace isla sam da kupim silikonske kalupe, ali nisam imala srece. U onoj prodavnici u Beogradskoj za koju mi je rekla Olgica sam pronasla samo silikonske kalupe za kuglof i to po smesnoj ceni od 250 dinara i jedan kalup za maffins ali nepravilnog obilka-oblika cveta. Kako ja trazim klasican kalup sa 12 rupa nastavila sam dalje u Bulevar i dodjoh do prodavnice koju mi je preporucila msneki. Na zalost i tamo nije bilo momentalno kalupa. Kazu da se prodaju `kao alva`. Nadam se da cu sledeci put imati vise srece.
Ako neko zna za jos neku prodavnicu u kojoj mogu da se kupe silikonski kalupi molim da mi napise.
 
За ту продавницу код Правног сам сазнала преко другог форума. Женице су навалиле да купују, прочуло се, али добијају стално нову робу (тако су ми рекли). Ја сам куповала и на бувљаку за 450дин, силиконски за 12 комада.
 
evo jednog recepta sa muffin
4 jaja, 5 dl secera, jedan vanilin secer ,200grama butera, 6 kasicica likera baileys, 5 kasicica kakaoa, 3dl brasna, rastopiti puter i didati ostale sastojke kada se ispece preliti sa 25grama putera, 200grama mlecne cokolade, 1dl slatke pavlake, 2-4 kasicice likera baileys, istopiti puter dodati cokoladu i slatku pavlaku na kraju liker ostaviti da se malo stegne i preliti preko kolacica ukrasiti po zelji
 
За ту продавницу код Правног сам сазнала преко другог форума. Женице су навалиле да купују, прочуло се, али добијају стално нову робу (тако су ми рекли). Ја сам куповала и на бувљаку за 450дин, силиконски за 12 комада.

Olgice, secas li se bar priblizno gde na buvljaku? Da ne obilazim bas sve po ovoj hladnoci.
 
uh pa ne znam...meni super ispadnu..mozda ako si ocekivala nesto drugo...ne znam...meni su svi muffins manje vise isti sem ako bas nemaju neki fil od voca koji se ukuva i sl...
e sad ne znam sta mislis bas pod tim vazdusasti tacno?oni ti budu onako...kad su topli onako mekani i rastresiti...a ako ih zapeces malo duze odozgo dobijes hraskaviju koricu ali opet unutra budu mekani...
 

Back
Top