AUTO SKOLE,OBUKA I POLAGANJE

slobodanSR

Zainteresovan član
Poruka
291
Dokle ce Mirko Alvirovic,veliki "strucnjak" za saobracaj da nas zamajava.Juce je u svoju emisiju SAT doveo dvojcu strucnjaka i svi su uglas poceli da kukaju kako je obuka vozaca pala na najnize grane za poslednjih 15 godina i da ce uvodjenjem novih propisa u obuku vozaca sve biti dovedeno u prave okvire.Ako obuka sada ne valja,pa kako ce onda poloziti?Platiti,kupiti, gde i kako? Ja sam instruktor vec 30 godina i odavno sam presao broj od 1000 kandidata, odosno VOZACA koji i sada voze /hvala Bogu/. Kakve ce novine doneti novi pravilnik /plan rada instruktora/?Sta cu morati novo da ih ucim.Ima li neko, neko saznanje da je neki instruktor ucio svoga ucenika nesto naopacke, Pa sve i da jeste, kako je onda polozio.Clan sam ispitne komisije od 1983.godine.Poznato je da u donosenju odluke,ko IDE a ko NE,policijska,rec zadnja /iako zajedno odlucujemo/.Po novom zakonu ispit ce trajati 20-30 minuta.Budalastina.Onda ce polaganja biti svaki drugi dan i trajati po 12 sati.Meni treba 5 minuta da vidim dali zna da vozi, a dali ce postovati propise, pa to zavisi od njega /karaktera,kucnog i opsteg vaspitanja/.To je posle posao policije a ne Auto Skole.Neverujem da ce sa ispita izlaziti bolji vozaci, zato sto ih ispituje saobracajni inzenjer ,koji nije obucio nijednog kandidata za vozaca. Cudi me da nije "uslo" u zakon da su svi novi vozaci obavezni da posle polozenog vozackog ispita da upisu NAVAK. Toliko od mene o tim vajnim strucnjacima. Pozivam Mirka Alvirovica da ako se nadje pogodjen nekim mojim recima napisanih u ovom tekstu da me pozove u svoju emisiju pa da to raspravimo pravim argumentima
 
Poslednja izmena:
Da,covek ponekad preteruje ali sto bi rekao Pepo:Lepo ga je slusati.Imbecila od vozaca je sve vise a sad treba dokazati ko je kriv za to.Dali instruktori ili policija koje realno nema mnogo na ulicama,pa kad se opeces da razmislis da li ces i sledeci put.Sto se tice komisije na vozackom ispitu ne znam samo kako je moja koleginica polozila kad nema veze s mozgom o voznji.Prosto ne mogu da verujem da je dobila vozacku dozvolu. Kad sam ja polagao kad ides u nazad morao si da se okrenes i tako da vozis,a danas ih uce da gledaju na retrovizore.Kako onda nije opao kvalitet obuke? Uostalom,X instruktora sam video kako cita novine dok kandidat vozi,a koliko moze biti siguran da ovaj tako dobro vozi to niko ne zna.Da ima propusta,ima.Novi zakon ce ipak donekle popraviti sadasnju situaciju jer ce se morati znati a ko ima para da baca 700-800 eura tom dozvola ni ne treba.
 
Fora je u tome da je ceo taj pravilnik, kao i novi ZOBS, smisljen da se narodu uzimaju pare, recimo ova odredba o dnevnim svetlima, ne doprinosi bezbednosti, cak smanjuje bezbednost, jer se skracuje radni vek farova, znacajno, tamni paraboal na farovima, ogledalo, i zamislite kako ce svetleti takvi farovi nocu? A narod nema para za nove. Kada je malo jace sunce skoro da se ne primecuju, a mirko obozava pare, i dupe bi prodao za pare, ko ne zna da vozi ne moze ni da polozi.
 
Pitanje je stvarno koji instruktor to i zasluzuje da bude. Mozda ce se neko naci uvredjen, ali ajd da dam par primera koji su me vrlo iznenadili i to cine vec godinama. Napomenucu da sebe ne smatram nekim ekstra kvalitetnim vozacem, ali da mi je prosecna dnevna kilometraza oko 50 km (nekad 10, ali nekad i 300), da sam petnaestak godina vozac a da sam obuku prosla u Novom Sadu u kome, kao i u Beogradu nemam gotovo nikakvih problema sa voznjom, ali Subotica...to je vec druga prica...
Gotovo svakodnevno vidjam instruktore kako obucavaju buduce vozace tako sto voze u levoj traci i to ne brzinom vecom od 30 km/h usled cega se , naravno redovno pravi kolona.
A ako vozite autoputem i neko iza vas vozi na razdaljini koja nije veca od 2 metra, budite sigurni da je to vozilo sa Subotickim tablicama, i nastavice tako da vozi i ako spustite brzinu sa 120 na 40 km/h. Obici ce vas samo ako potpuno stanete. Jedan takav primer sam imala pre neko vece kad su mi farovi od vozila udaljenog od mog nekih dva metra rendgenski zracili mozak i to nije nista cudno, cudno je to sto je to bilo vozilo autoskole sa jednom osobom unutra (pretpostavljam instruktorom). Dosla sam u iskusenje da naglo zakocim i na taj nacin unistim i njegovo i moje vozilo, ali sam se ipak smirila razmisljajuci o tome da bi mozda bilo i povredjenih.
Znam i za primer Subotickog instruktora voznje koji je okrenuo kamion na autoputu i tako ubio troje ljudi (mislim da je sada u zatvoru)...
 
Nema to veze sa instruktorima, to je jednostavno bahato ponasanje pojedinaca, moj prijatelj koji vozi kamion PZP-a ima dobar lek za one koji nece da gase dugo svtlo, iam reflektore na kamionu, pa ih povremeno ukljuci, i bahati vozaci odmah smanjuju svetla, jedan od njih je zavrsio van puta.
 
Pa o tome sam i pisao.Nije stvar instruktora da menja neciji karakter / niti to moze/. Nase je da ga naucimo osnovne stvari a ostalo je stvar karaktera i kulture. Pa nisam ja Merlin.Ali niko od vas ne pise o policiji koji su glavni za propustanje neobucenih ljudi na ispitu.Kazem neobucenih, ima i takvih.Nismo ni mi instruktori svi bas pravi.
 
Postoje neke nejasnoce oko pocetka primenjivanja novog zakona o polaganju vozackog ispita.Po starom zakonu koji vazi do kraja marta meseca 2010 mora se imati 18 godina da bi se vozacki ispit mogao polagati.Ja sam recimo napunio 18 godina pre par dana i imam ceo februar i mart da izadjem na polaganje jer sam obuku zavrsio.Fora je u tome sto znam mnogo drugova i drugarica koji su poceli sa obukom sada ali su im punoletstva tek posle marta meseca dakle kada prestaje stari zakon i pocinje da se primenjuje novi zakon koji zahteva sestomesecnu obuku i placanje obuke od 300 evra.Kako ce moci neko da polaze kome je 18-ti rodjendan u junu,oktobru,decembru i nije mi jasno kako u auto skolama nisu ovo rekli tim kandidatima nego su im uzeli 15 000 za obuku po starom a po starom moze da se polaze do aprila samo ako se ima 18 godina?Da li ce oni moci da polazu po starom i junu, oktobru, decembru ili ce morati sve ponovo po novom zakonu koji je uzasan i kada onda zapravo pocinje primenjivanje novog zakona o polaganju?Po ponasanju ovih u auto skolama izgleda tek 2011 a po ovim na televiziji za 2 meseca.Covece kakva drzava smo kada ne mozemo zakone da sprovedemo kako treba i kada svako vodi svoju politiku.
 
Poslednja izmena:
Postoje neke nejasnoce oko pocetka primenjivanja novog zakona o polaganju vozackog ispita.Po starom zakonu koji vazi do kraja marta meseca 2010 mora se imati 18 godina da bi se vozacki ispit mogao polagati.Ja sam recimo napunio 18 godina pre par dana i imam ceo februar i mart da izadjem na polaganje jer sam obuku zavrsio.Fora je u tome sto znam mnogo drugova i drugarica koji su poceli sa obukom sada ali su im punoletstva tek posle marta meseca dakle kada prestaje stari zakon i pocinje da se primenjuje novi zakon koji zahteva sestomesecnu obuku i placanje obuke od 300 evra.Kako ce moci neko da polaze kome je 18-ti rodjendan u junu,oktobru,decembru i nije mi jasno kako u auto skolama nisu ovo rekli tim kandidatima nego su im uzeli 15 000 za obuku po starom a po starom moze da se polaze do aprila samo ako se ima 18 godina?Da li ce oni moci da polazu po starom i junu, oktobru, decembru ili ce morati sve ponovo po novom zakonu koji je uzasan i kada onda zapravo pocinje primenjivanje novog zakona o polaganju?Po ponasanju ovih u auto skolama izgleda tek 2011 a po ovim na televiziji za 2 meseca.Covece kakva drzava smo kada ne mozemo zakone da sprovedemo kako treba i kada svako vodi svoju politiku.

Pa, na zalost odgovore na tvoja pitanja mislim da u ovom trenutku niko i nema.. :think:
Moj brat (17) je upisao po starom voznju i imao je do sada 10-ak casova a rodjendan mu je tek u decembru... :whistling: instruktor mu je rekao da ce on normalno da saceka 18 pa da polaze po starom...
Meni naravno kao i svima ovo zvuci malo nejasno, ali kao racunam ako mu je to strucno lice
reklo onda kao i da prihvatimo... jos mu je i rekao da samo oni koji budu hteli sa 17
da polazu u novom zakonu ce dobijati probnu a ovi regularni kao i do sada ce bez probne..
O dodatnim casovima i prelasku na novi zakon mu nije nista receno..... :rtfm:

Cela situacija je zbunjujuca, al sta bude bice :ok:
 
Dokle ce Mirko Alvirovic,veliki "strucnjak" za saobracaj da nas zamajava.Juce je u svoju emisiju SAT doveo dvojcu strucnjaka i svi su uglas poceli da kukaju kako je obuka vozaca pala na najnize grane za poslednjih 15 godina i da ce uvodjenjem novih propisa u obuku vozaca sve biti dovedeno u prave okvire.Ako obuka sada ne valja,pa kako ce onda poloziti?Platiti,kupiti, gde i kako? Ja sam instruktor vec 30 godina i odavno sam presao broj od 1000 kandidata, odosno VOZACA koji i sada voze /hvala Bogu/. Kakve ce novine doneti novi pravilnik /plan rada instruktora/?Sta cu morati novo da ih ucim.Ima li neko, neko saznanje da je neki instruktor ucio svoga ucenika nesto naopacke, Pa sve i da jeste, kako je onda polozio.Clan sam ispitne komisije od 1983.godine.Poznato je da u donosenju odluke,ko IDE a ko NE,policijska,rec zadnja /iako zajedno odlucujemo/.Po novom zakonu ispit ce trajati 20-30 minuta.Budalastina.Onda ce polaganja biti svaki drugi dan i trajati po 12 sati.Meni treba 5 minuta da vidim dali zna da vozi, a dali ce postovati propise, pa to zavisi od njega /karaktera,kucnog i opsteg vaspitanja/.To je posle posao policije a ne Auto Skole.Neverujem da ce sa ispita izlaziti bolji vozaci, zato sto ih ispituje saobracajni inzenjer ,koji nije obucio nijednog kandidata za vozaca. Cudi me da nije "uslo" u zakon da su svi novi vozaci obavezni da posle polozenog vozackog ispita da upisu NAVAK. Toliko od mene o tim vajnim strucnjacima. Pozivam Mirka Alvirovica da ako se nadje pogodjen nekim mojim recima napisanih u ovom tekstu da me pozove u svoju emisiju pa da to raspravimo pravim argumentima

Očigledno si nešto pogrešno shvatio u celoj priči. :)

Kao prvo,Mirko Alvirović nije rekao da bi obuka po novom ZOBS-u (odnosno po novim podzakonskim aktima koja će stupiti na snagu tokom marta) bila kvalitetnija od obuke po starom zakonu,već je rekao da je kvalitet obuke u "poslednjih nekoliko meseci" drastično opao zbog velike gužve u auto-školama,kako bi svi na brzinu završili obuku i izašli na polaganje.
Dakle,obuka koja se vrši u poslednjih par meseci po kvalitetu nije ista onoj koja se vršila godinama unazad.O tome se radi. Prosečan čas traje pola sata umesto 45 min. koliko je zakonom predvidjeno,predjena kilometraža tokom časa smanjena je za 25%,a sve to rezultuje nekvalitetnom obukom. :)

Drugo ... Pravila i podzakonska akta koja donosi novi ZOBS ne uvodi Mirko Alvirović,već država Srbija,odnosno Vlada iste,odnosno Komitet za Bezbednost Saobraćaja,stoga svako pitanje ili nezadovoljstvo možeš uputiti njima.
Mirko Alvirović je samo novinar,koji nije pisao zakon o bezbednosti saobraćaja. :)
 
Jos uvek se polaze po starom, treba da se donese pravilnik o polaganju vozackih ispita, taj pravilnik jos uvek nije donet, a njega treba da usvoji skupstina Srbije, tako da, bez brige, dace rok od 3 meseca da se zavrsi po starom, mozda i vise.
 
Fora je u tome da je ceo taj pravilnik, kao i novi ZOBS, smisljen da se narodu uzimaju pare, recimo ova odredba o dnevnim svetlima, ne doprinosi bezbednosti, cak smanjuje bezbednost, jer se skracuje radni vek farova, znacajno, tamni paraboal na farovima, ogledalo, i zamislite kako ce svetleti takvi farovi nocu? A narod nema para za nove. Kada je malo jace sunce skoro da se ne primecuju, a mirko obozava pare, i dupe bi prodao za pare, ko ne zna da vozi ne moze ni da polozi.
ajde ne lupaj,koliko imas predjenih kilometara iza sebe?50,100,150?Posto ocigledno ne dovoljno da znas kolika je razlika sad kad svetla moraju da upaljena nego pre donesenog zakona.To sto "troshi" farove je neshto najgluplje shto sam ikada chuo,e svasta covek moze da procita to je neverovatno.
 
ajde ne lupaj,koliko imas predjenih kilometara iza sebe?50,100,150?Posto ocigledno ne dovoljno da znas kolika je razlika sad kad svetla moraju da upaljena nego pre donesenog zakona.To sto "troshi" farove je neshto najgluplje shto sam ikada chuo,e svasta covek moze da procita to je neverovatno.

Sasvim dovoljno predjenih kilometara, vise od 500.000, proveri, pa ces videti, istina je da se trose farovi! uzmi, npr. novi far za auto star oko 15 godina i stavi npr. na levu stranu auta, sijalicu ne diraj, pa ces videti koja je razlika izmedju levog i desnog fara.Temperatura sijalice je smrt za far, inace temperatura vlakna u halogenoj sijalici, kada radi, je 5000 C! Tamni parabola, a far je zapravo ta parabola. Ona reflektuje svetlosni fluks sijalice. Far sa potamnelom parabolom gubi funkciju. Ne razumem kako ne shvatas koliko je veća prosečna radna temperatura recimo danju na 30+ stepeni u beogradskim kolonama (gde nema hlađenja fara) nego noću na otvorenom putu ?! Plus ogromna razlika u broju radnih sati fara kada far mora stalno da radi, i to na tolikoj temperaturi, u odnosu na samo povremen rad noću na mnogo nižoj temperaturi.Jednostavno neuporedivo. Ne moraš nikakav stručnjak da budeš da to osetiš. Nije to moja ideja, vec je ta "pojava" obrazlozena od strane strucnjaka!!!
Meni licno ne znace upaljeni farovi, prosto, po jakom suncu se i ne vide, a ko ne vidi ceo auto ni upaljeni farovi mu ne pomazu da primeti taj auto, znace kada su uslovi smanjene vidljivosti ( magla, kisa, sumrak, mrak.....), a to je bilo regulisano i starim zakonom!!!
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima....mene zanima da li neko zna sa koliko god. moze da se voze kola (pod pratnjom nekoga sa iskustvom vise od 5god), mislim na 'probnu vozacku'....i da li neko zna gde mogu to da nadjem napisano,tj. ako je tacno u kom clanu je....???z:)

HVLA UNAPRED!!!z:lol:
 

Back
Top