Putnici svih zemalja ujedinimo se

...jedva vas nađoh...i meni je Prag u planu za sledeće polugodište...
...a ja juče stigla sa putovanja...meni nije bilo toliko daleko...Žabljak, trenutno, mislim, najhladnije mjesto u regionu...prelijep je, sav u snijegu...vazduh miriše...
...sledeće nedelje-Zlatibor...na duže vrijeme...

...ima ona izreka - pazi šta želiš - e pa ja sam uvijek željela da putujem...i u jednom periodu života mi se to "da puno putujem" i ostvarilo...5 godina sam na 2o dana putovala avionom za N.Sad...i jedino lijepo na tim putovanjima mi je bila kafa na aerodromu...ostalo je bilo čišćenje, spremanje i ostali domaćički poslovi...i tamo i vamo...
 
Ja sam ga videla u svim godisnjim dobima i za mene je
najlepsi u miholjsku jesen..Tada su boje cudesne kao i Vltava..
a samo vikend ti je malo da bi videla Prag...i osetila zivot u njemu..

Kao i za bilo koji drugi turistički centar :(
Prošle godine sam išla u Priz i sve je tako brzo proletilo, oči su bile željne da neprestano upijaju tu ljepotu ali je dan bio isuviše kratak :rida:
Zato smo mi odlučili da ovaj put obiđemo maksimalno i da idemo na sve ponuđene ekskurzije, Dvorci na Loari, Versaj, Diznilend (za koji sam se pokajala, jeste čarobno ali grad je čarobniji :heart:), vožnju Senom (smrzla sam se), ali zato idući put kada odem ( a sigurno ću) ima samo da uživam u laganim šetnjama.
Ko se odluči da ove godine posjeti taj savršeni grad svjetlosti neka obavezno odvoji koji sat više za fascinantni Luvr i za Versaj :heart:



 
Aha...ako mogu da dam neki savet ja bih odabrala Bec...savremena bajka...moj omiljeni grad...Ja idem na nedelju dana pocetkom maja...nije mi izaslo mnogo skupo, cak sam se i prijatno iznenadila...obozavam to sto ides pre mene pa cu te ugnjaviti pitanjcima kada se vratis...:heart:...samo me malkice muci hotel...hocu da budem pored Luksemburskog parka


Nekih dobrih saveta sam našla ovde-http://forum.krstarica.com/threads/189566
 
Poslednja izmena:
Je l' to onaj hotel jednog od brace iz Prslook benda?
Ne znam:)

Ау, Ципелића, ти си се баш провела! :)

Мени је смештај мање битан кад путујем, волим да сам на лепом месту где могу да уживам а смештај да је пристојан.
На Палићу сам била неколико пута у кампу крај језера, у оним дрвеним кућицама. Није било туристички, водила сам ђаке, летња школа природих наука је у питању, али је било...
Палић је прелеп, Суботица исто, боравили смо по цео дан у ЗОО врту, тамо ђацима држали активности...ма, прелепо је било!
Ишла сам без дневница, само да будем тамо, водила своју децу, за њих сам плаћала, а татица нам био у посети...
Ако пронађем неке фотке, а било их је на нету, ставићу их...
Nije toliko skupo niti luksuzno koliko kostaju mnogo losije opremljene vile na Palicu.Ja sambila u jesen i zaljubila se :)
Spa je caroban,smestaj isto i hrana odlicna.
 
Daisy, slike su prelepe...
Ja sam vise od 10 puta bila u Parizu i uvek me iznova ocara...
Veselim se sto me eto sudbina bas odvela u taj grad i sto cu uskoro i ziveti tu...

Hvala :hvala: :cmok2:
Nemaš pojma koliko ti zavidim što ćeš svaki dan moći da uživaš u toj ljepoti :aha:, hoću i ja :rida::rida:

Obećala sam sebi da ću otići ponovo, a nadam se i više puta, a ne samo još jednom :D
 
...mene bre ljudi iskreno Pariz nije toliko ocarao...mislim lep je ali nikako da podelim svetski priznato misljenje o njemu...mnogo su mi se vise dopali neki drugi gradovi kao sto je London, Bec, Rim, Firenca, Venecija i naravno Santorini...pojma nemam zasto...mozda je bilo do mene, provericu ponovo u maju...vidim ja sve je lepo ali nesto mi ne igra u stomacicu, lep je Luvr ali nekako mi se vise dopao Britanski muzej...valjda mi je energija vise prijala London je oduvek bio moj favorit, valjda zato sto sam ga najbolje upoznala i on ce zauvek ostati "moj grad van mog grada"...ziv dokaz da ljudi reaguju na razlicite nadrazaje...ja jedva cekam Barsu i Valensiju...bas ocekujem puno od njih...
 
Kao i za bilo koji drugi turistički centar :(
Prošle godine sam išla u Pariz i sve je tako brzo proletilo, oči su bile željne da neprestano upijaju tu ljepotu ali je dan bio isuviše kratak :rida:
Zato smo mi odlučili da ovaj put obiđemo maksimalno i da idemo na sve ponuđene ekskurzije, Dvorci na Loari, Versaj, Diznilend (za koji sam se pokajala, jeste čarobno ali grad je čarobniji :heart:), vožnju Senom (smrzla sam se), ali zato idući put kada odem ( a sigurno ću) ima samo da uživam u laganim šetnjama.
Ko se odluči da ove godine posjeti taj savršeni grad svjetlosti neka obavezno odvoji koji sat više za fascinantni Luvr i za Versaj :heart:


Nista lose nisam mislila osim toga da je vikend malo....Prag je daleko..ode vreme na put..
samo za Hradcane treba jedan ceo dan i to onako..u hodu a da ne pricam o drugim delovima tog cudesnog grada ...
ali snaci ce se Mirka..ja sam sigurna u to..ume ona.:).
nego sa Pragom ima jedan problem..Zaljubis se u taj grad pa zelis i moras da mu se vratis ponovo..:)..to treba da ima na umu..:)

Ja putujem ali u Parizu nisam bila do sada a zelim jako..posebno zbog umetnosti kojim je obelezen..
ne zato sto nisam mogla vec zato sto sam negde u sebi vezala taj gtrad za ljubav....ehhh
hocu taj grad da vidim i dozivim sa covekom koga volim ..znaci sa mojom ljubavlju u gradu ljubavi
(sada cete reci da sam romanticna ..pa mozda i jesam)
ako to ne ostvarim..videcu ga na kraju sama..:(
 
...mene bre ljudi iskreno Pariz nije toliko ocarao...mislim lep je ali nikako da podelim svetski priznato misljenje o njemu...mnogo su mi se vise dopali neki drugi gradovi kao sto je London, Bec, Rim, Firenca, Venecija i naravno Santorini...pojma nemam zasto...mozda je bilo do mene, provericu ponovo u maju...vidim ja sve je lepo ali nesto mi ne igra u stomacicu, lep je Luvr ali nekako mi se vise dopao Britanski muzej...valjda mi je energija vise prijala London je oduvek bio moj favorit, valjda zato sto sam ga najbolje upoznala i on ce zauvek ostati "moj grad van mog grada"...ziv dokaz da ljudi reaguju na razlicite nadrazaje...ja jedva cekam Barsu i Valensiju...bas ocekujem puno od njih...

da, u pravu si, ima veze sa senzibilitetom
Meni je Pariz savrsen, odgovara mi atmosfera, baterije mi se tamo jako lako napune, stvarno uzivam
Ali Santorini...meni je bio uzasan, nije mi prijao ni malo, jedva sam cekala da odem
Bec, Rim, Venecija su mi lepi, posebno Bec
 
nemam slike sa putovanja ...tj ove sa digitalnog :rumenko:
a za ove nemam skener...il' da slikam ove fotke digijem...pa da uredim...:think:

a ove zadnjih god...sve su iz mog rodnog kraja....
jedino da malo reklamiram svoje "malo misto" :)
u planu nam je da napravimo neki kucerak...imam plac....
ako bude ...e pa zovem vas :)
 
....ti si Tićo rođena pod srećnom zvezdom, ako to još nisi ustanovila..evo sad
znaš:heart:
....i kad odeš tamo nemoj slučajno da si nas zaboravila....:p

Vas da zaboravim??? Nema sanse, sestro slatka :lol: Laptop ide sa mnom, u dobru i zlu... :mrgreen:
:cmok2:

bila ja

sladak je jako

Pa mogla bih da odem nekad... Sestra od tetke mi zivi tamo pa bih mogla da je posetim...
:D
 
Ja putujem ali u Parizu nisam bila do sada a zelim jako..posebno zbog umetnosti kojim je obelezen..
ne zato sto nisam mogla vec zato sto sam negde u sebi vezala taj gtrad za ljubav....ehhh
hocu taj grad da vidim i dozivim sa covekom koga volim ..znaci sa mojom ljubavlju u gradu ljubavi
(sada cete reci da sam romanticna ..pa mozda i jesam)
ako to ne ostvarim..videcu ga na kraju sama..:(

:zaljubljena:
Evo kuco, ja ti zelim da sto pre posetis taj grad sa covekom kojeg volis...
A mozes i da odes sama pa tamo upoznas svoju ljubav... :lol:
 
...mene bre ljudi iskreno Pariz nije toliko ocarao...mislim lep je ali nikako da podelim svetski priznato misljenje o njemu...mnogo su mi se vise dopali neki drugi gradovi kao sto je London, Bec, Rim, Firenca, Venecija i naravno Santorini...pojma nemam zasto...mozda je bilo do mene, provericu ponovo u maju...vidim ja sve je lepo ali nesto mi ne igra u stomacicu, lep je Luvr ali nekako mi se vise dopao Britanski muzej...valjda mi je energija vise prijala London je oduvek bio moj favorit, valjda zato sto sam ga najbolje upoznala i on ce zauvek ostati "moj grad van mog grada"...ziv dokaz da ljudi reaguju na razlicite nadrazaje...ja jedva cekam Barsu i Valensiju...bas ocekujem puno od njih...

Meni se Pariz svidjeo zbog svoje bjeline, zelenila, parkova, geometrije... nekako je baš savršen u svojoj jednostavnosti. Kada od Luvra pogledate preko parka Tiljeri, ugledate divan trg Konkord (koji se nekada zvao trg revolucije i na kom su giljotirani Luj XVI i Marija Antoaneta) na kojem je postavljen egipatski obelisk star 3200 godina, a zatim vam pogled odluta još dalje na Jelisejska polja, i na kraju se završava kod Trijumfalne kapije.
Na svakom ćošku vreba neki spomenik, trg, fontana, muzej, most.
Malo skrenete iza ugla i tu je ponovo trg Vendom i hotel Ric i onda vam prvo padne na pamet da je Lejdi Dajana baš one kobne večeri izašla iz tog hotela, a prije toga je kupovala po zlatarama u blizini istog. Isto tako je poznato da je slavna Koko Šanel živjela u tom hotelu. Onda prošetate pored čuvene pariske opere koja sva blista u svom sjaju, a zatim se okrepite u restoranu na poslednjem spratu galerije Lafajet :)
Neću ni da spominjem ostale dijelove grada koji su svaki priča za sebe po svojoj ljepoti :heart:

Skoro svaki grad je lijep na svoj način ali eto Pariz je na mene ostavio poseban utisak :heart:
 
ja nosim bas grozne uspomene iz pariza.prvo agencija nas je smestila na sam pigal,znaci prostitutka stoji ko vratar uz sam ulaz hotela.na kraju sam saznala da je musko,valjda prostitutak.
drugo ,uvece iznesu po kvartu ogromne panoe golih dupeta,a i spreda.
dalje kad smo prolazili pored tati robne kuce dvojica su nosili jednu devojku ispod ruku,a ona je uzasno vristala.moj muz misli da je krala,al ja mislim da su je oteli.i niko ni da se okrene.
onda sam videla jednu krvavu skitnicu kako lezi u metrou,svi ga preskacu.
pa nam je nestao kljuc sa recepcije i poslenjeg dana je moj dragi muzic zapeo za kofer u sobi i prosao kroz zatvoreno staklo.srecom pa je zavesa bila od onih debelih plisanih,sto se nikad ne peru,pa je ostao citav.

tako da meni ,sosi iz vojvodine grad svetlosti vise nije u planu.
 
ja nosim bas grozne uspomene iz pariza.prvo agencija nas je smestila na sam pigal,znaci prostitutka stoji ko vratar uz sam ulaz hotela.na kraju sam saznala da je musko,valjda prostitutak.
drugo ,uvece iznesu po kvartu ogromne panoe golih dupeta,a i spreda.
dalje kad smo prolazili pored tati robne kuce dvojica su nosili jednu devojku ispod ruku,a ona je uzasno vristala.moj muz misli da je krala,al ja mislim da su je oteli.i niko ni da se okrene.
onda sam videla jednu krvavu skitnicu kako lezi u metrou,svi ga preskacu.
pa nam je nestao kljuc sa recepcije i poslenjeg dana je moj dragi muzic zapeo za kofer u sobi i prosao kroz zatvoreno staklo.srecom pa je zavesa bila od onih debelih plisanih,sto se nikad ne peru,pa je ostao citav.

tako da meni ,sosi iz vojvodine grad svetlosti vise nije u planu.

Jao tačno znam o čemu pričaš. Nas su tamo odveli prvo veče kao ˝Čari Pariza˝ i svi smo se isprepadali. Baš mi je žao što ste tamo bili smješteni. Pigal je najgora metro stanica, beskućnici, prljavština, prostitutke i prosjaci, užas živi. Ja sam to prvo veče bila tako razočarana, a pritom smo bili i jako umorni. Znači svi su imali negativan utisak koji se poslije na svu sreću promjenio. Htjela sam tamo da odem opet po danu, da malo istražim taj umjetnički kvart ali nismo stigli. Neki prijatelji što smo ih upoznali na putovanju su išli i kažu da je isto tako i preko dana.
Ja da sam morala biti tamo smještena tačno ne bi smjela izaći iz hotela :sad2:
 
ja nosim bas grozne uspomene iz pariza.prvo agencija nas je smestila na sam pigal,znaci prostitutka stoji ko vratar uz sam ulaz hotela.na kraju sam saznala da je musko,valjda prostitutak.
drugo ,uvece iznesu po kvartu ogromne panoe golih dupeta,a i spreda.
dalje kad smo prolazili pored tati robne kuce dvojica su nosili jednu devojku ispod ruku,a ona je uzasno vristala.moj muz misli da je krala,al ja mislim da su je oteli.i niko ni da se okrene.
onda sam videla jednu krvavu skitnicu kako lezi u metrou,svi ga preskacu.
pa nam je nestao kljuc sa recepcije i poslenjeg dana je moj dragi muzic zapeo za kofer u sobi i prosao kroz zatvoreno staklo.srecom pa je zavesa bila od onih debelih plisanih,sto se nikad ne peru,pa je ostao citav.

tako da meni ,sosi iz vojvodine grad svetlosti vise nije u planu.

:zcepanje:

Da, taj deo Pariza je bas... :confused: bezveze...
 

Back
Top