Putnici svih zemalja ujedinimo se

Jao ja se namestam na Prag ovog proleca ...svi kazu da je najlepsi u prolece i evo vec odvajam novce za to ....da nam pauk nije odneo kola sad bi vec imala full sumu za smesta i put ...do marta , aprila bi uzickala i za klopu i soping i super.....

Al ima da idem ove godine da vidim prag makar leba ne jela.

Idi ti lepo u persun... Taman razmisljam da kupim novi mob i laptop i jos svasta, a brzo ce i leto... I samo sto si otvorila temu, procitam da 'oces u Prag. Nisam do kraja ni procitala, a vec sam sibnula mail prijateljici sa predlogom za isti, na sta je ona, k'o is topa pristala, ali pod uslovom da ne idemo avionom (ceka je Kranjska gora u februaru, pa jos neke destinacije kasnije...). E, sad cekam da nesto iscackas, posto si putoman, a brzo ce i moj prolecni raspust i tako to.
 
Ау, Ципелића, ти си се баш провела! :)

Мени је смештај мање битан кад путујем, волим да сам на лепом месту где могу да уживам а смештај да је пристојан.
На Палићу сам била неколико пута у кампу крај језера, у оним дрвеним кућицама. Није било туристички, водила сам ђаке, летња школа природих наука је у питању, али је било...
Палић је прелеп, Суботица исто, боравили смо по цео дан у ЗОО врту, тамо ђацима држали активности...ма, прелепо је било!
Ишла сам без дневница, само да будем тамо, водила своју децу, за њих сам плаћала, а татица нам био у посети...
Ако пронађем неке фотке, а било их је на нету, ставићу их...
 
Idi ti lepo u persun... Taman razmisljam da kupim novi mob i laptop i jos svasta, a brzo ce i leto... I samo sto si otvorila temu, procitam da 'oces u Prag. Nisam do kraja ni procitala, a vec sam sibnula mail prijateljici sa predlogom za isti, na sta je ona, k'o is topa pristala, ali pod uslovom da ne idemo avionom (ceka je Kranjska gora u februaru, pa jos neke destinacije kasnije...). E, sad cekam da nesto iscackas, posto si putoman, a brzo ce i moj prolecni raspust i tako to.

Mogu da iščačkam samo vest da u srbiji postoji agencija koja je specijalizovana za prag i ubedljivo najjeftinije aranzmane ima ....al nisam sigurna da imaju avion.

Aj iskopacu link samo da spremim nesto ovde po stanu pa cu ti staviti :)

Juuuupiiii idemo u Prag !!! :super:
 
Mnogo volim da putujem (kako čudno :D )

U ovoj godini planiram da posjetim Holandiju već na proljeće, a možda se i predomislim pa da to ipak bude Barselona :think:
I imam još neke varijante za bliže destinacije.
Na mokroj gori sam bila prije možda dvije godine i sada ponovo želim da napravim jednu turu koja bi uključila i Taru i Višegrad.
Zatim sam odlučila pošto želim da posjetim Dubrovnik, da ipak uzmemo smještaj u Trebinju pa da skoknemo do Dubrovnika, jednim udarcrm dvije mušice :D
I još jedno putovanje u planu (ali moj dragi će se pobrinuti oko realizacije tako da nisam veliki optimista) je da odemo u Bihać i da posjetimo prelijepu rijeku Unu, a vjerovatno i okolinu.

 
Bila sam u Pragu pre 2 godine...
Doduse, poslovno, ali sam imala 3 slobodna dana za razgledanje...
A bogami i ima sta da se vidi...
Stari deo grada Hradcani je fenomenalan, katedrala sv. Vita, obecni dum...
Tu je i poznata Zlatna ulica...
A obavezno posetite i Karlove vari... Prelepo mesto. Hotel Imperijal je odlican.
Jednostavno, Prag je grad bajkovite lepote...
 
Iskopala sam i ja tu agenciju, ali necu bas da klosarim.
Krenucu ja lepo po agencijama, a na forumima da proverim sta je i kako je.
P.S. Nisam ja stipsa, nego moja prijateljica hoce na sve da stigne, a ne moze.

Ma ne bre , to je sasvim ok agencija, nije poenta u parama nego su oni majstori za tu destinaciju jer je to agencija iz praga tj ogranak u bg.

Mi bi isli sa njima da nisu skinuli vize.
Ovako cemo kolima....
Pa redom....Pesta, Bec :heart: , Prag....

Mislim da necete pogresiti sa kalipsom, i ove nase renomirane agencije rade to al su cene jace .....
 
Ćao svima, evo još jednog zaljubljenika u putovanja!! Suprug i ja smo odrasli u sretna vremena kad se putovalo sa čuvenim crvenim pasošem, pa su nam teško pale devedesete i izolacija.Zato, čim nam je dete stasalo, sa 7 godina,put pod noge i obilazak svega što vredi videti.Od malena voli knjige,puno čita, voli istoriju i umetnost i pravo je zadovoljstvo voditi ga da upoznaje ono što je do tada viđao u knjigama.Teško je izdvojiti najlepše mesto,ali nekako meni su to Delfi koji stvarno oduzimaju dah i imaju neku magičnu moć.Takodje,gospodski lepa Firenca i Gaudijeva Barselona u koju bih se sutra preselila.Ove godine,na proleće, Pariz!!!!!!
 
Kad sam bila mala gledala sam neki film u kome junakinji gatara prorice sudbinu u satoru i kaze da ce coveka svog zivota naci u gradu po imenu Positano u Italiji ......Pola filma je bilo snimljeno u tom gradu i ja sam cini mi se doveka zapamtila taj film sto zbog romanticne price o ljubavi sto zbog prelepih prizora samog seoceta u filmu. Puno godina kasnije razgovarajuci o putovanjima covek koga sam volela rekao mi je da zeli da obidje taj gradic u Italiji .....Bila sam pomalo zbunjena , po malo tuzna a po najvise odusevljena time da pored sebe imam coveka koji ne zna za moje zelje a zeli isto ....

Dogovorili smo se da zajedno , kolima , jednom ....dojezdimo do Positana i da tu iznajmimo kucu na vrh brda i da uzivamo u izlascima sunca nad morem .....samo mi .....

Za potpuniju sliku evo kako izgleda Positano ......

2hxxac5.jpg


A ovako bi trebalo da izgleda ta nasa kuca ...u mojoj masti ....

dqrrz7.jpg


Ta me kuca još ceka.....coveka kojeg sam volela vise nema .....i ne verujem da cemo ikada zajedno stici do Positana ....a bez njega to nece biti to .....

Ipak kad mislim na Positano jos vidim nas na toj terasi zagrljene i zagledane u pucinu .....

Ovaj film na zalost - nema srecan kraj !
 
Ćao svima, evo još jednog zaljubljenika u putovanja!! Suprug i ja smo odrasli u sretna vremena kad se putovalo sa čuvenim crvenim pasošem, pa su nam teško pale devedesete i izolacija.Zato, čim nam je dete stasalo, sa 7 godina,put pod noge i obilazak svega što vredi videti.Od malena voli knjige,puno čita, voli istoriju i umetnost i pravo je zadovoljstvo voditi ga da upoznaje ono što je do tada viđao u knjigama.Teško je izdvojiti najlepše mesto,ali nekako meni su to Delfi koji stvarno oduzimaju dah i imaju neku magičnu moć.Takodje,gospodski lepa Firenca i Gaudijeva Barselona u koju bih se sutra preselila.Ove godine,na proleće, Pariz!!!!!!

Hej i ja idem u Pariz na prolece...preko koga idete? Ja putujem u samostalnoj varijanti...jeste li pronasli hotel? Ja se dvoumim izmedju Latinskog kvarta i Bastilje, kazu da su to najlepse lokacije...Kada idete?
 

Back
Top