Haled Hoseini

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
968
Procitah "Lovca na zmajeve" i "Hiljadu cudesnih sunaca".Pa me sa zanima,sta renutno radi ovaj pisac,da li pise neku trecu knjigu ili se zaustavio sa ove dve.Pretrazio sam Wikipediu i njegov sajt,ali nigde nema informacija za buduca izdanja,ili mi je promaklo.Odusevljen sam ovim piscem i bas me zanima da li pise trecu knjigu i kada ce se pojaviti.:bye:
 
To i mene zanima... Super je pisac... Mislim da je retko koji pisac sa dve knjige i to jedine doziveo ovakav uspeh kod citalaca. Ja se nadam, das pise nesto!!!! I jedva cekam!
 
Pročitala sam "Lovac na zmajeve", odlična je knjiga i za svaku preporuku. Iako deluje kao lagana literatura, ima dosta životno zanimljivih pitanja pokrenutih u njoj. Moram da pročitam i "Hiljadu čudesnih sunaca" i nadam se da će Haled Hoseini nastaviti da piše.:)
 
Khaled Hoseini je jednostavno za čitati i uživati. Kakve knjige "Lovac na zmajeve" i "Tisuću čudesnih sunaca"! Prema prvoj je snimljen film i začudo nije loš. Ali, probajte "Kabulske lastavice" i "Bagdadske sirene" Yasmine Khadre, neće vam biti žao.
 
Po meni ovo uopste nije laka literatura, ja se ziva isplakah citajuci njegove knjige i 2 nedelje sam se oporavljala od svake :( radnja je skroz realna i bas zato je toliko teska
u svakom slucaju, knjige su za svaku pohvalu i ja ih preporucujem.
 

Elem....
cudan je danas bio dan....
zavrsila sam knjigu o Gustavu Klimtu....
ja bih to pre nazvala knjigom o Emili Flege...
a onda sam ponesena recima halapljivo pocela da citam "Lovca na zmajeve"...kakva brutalna prica!
Iznervirana i uznemirena ,bacala sam je...nervozno palila cigaretu,hodala po kuci ko ludjakinja..kuvala kafu....
onda ...ponovo je uzimala ...i citala...mrzeci glavnog junaka,njegovu slabost,njegovu izdaju,njegovu potrebu da se prikaze boljim nego sto jeste....i opet bacala...i opet nastavljala...
a najvise me je u stvari mrcvarilo pitanje:kako bih se ja ponela?
u redu...uvek je lako reci,Ne ,ja bih ucinila nesto! Ja ne bih dozvolila....!
ali,u dnu srca....u najvecoj tmini srca...bi li zaista nasla snagu da se oduprem bezumnom strahu?
bi li?
da li bih golih ruku poletela na tri naoruzana decaka koji siluju malog decaka?
ili bih drhtala i cvilela iza coska kao sto je to cinio glavni junak?
da li bih oterala malog decaka iz mog dvorista da me ne podseca na sopstvenu sramotu?

onda sam izasla napolje....
 

Elem....
cudan je danas bio dan....
zavrsila sam knjigu o Gustavu Klimtu....
ja bih to pre nazvala knjigom o Emili Flege...
a onda sam ponesena recima halapljivo pocela da citam "Lovca na zmajeve"...kakva brutalna prica!
Iznervirana i uznemirena ,bacala sam je...nervozno palila cigaretu,hodala po kuci ko ludjakinja..kuvala kafu....
onda ...ponovo je uzimala ...i citala...mrzeci glavnog junaka,njegovu slabost,njegovu izdaju,njegovu potrebu da se prikaze boljim nego sto jeste....i opet bacala...i opet nastavljala...
a najvise me je u stvari mrcvarilo pitanje:kako bih se ja ponela?
u redu...uvek je lako reci,Ne ,ja bih ucinila nesto! Ja ne bih dozvolila....!
ali,u dnu srca....u najvecoj tmini srca...bi li zaista nasla snagu da se oduprem bezumnom strahu?
bi li?
da li bih golih ruku poletela na tri naoruzana decaka koji siluju malog decaka?
ili bih drhtala i cvilela iza coska kao sto je to cinio glavni junak?
da li bih oterala malog decaka iz mog dvorista da me ne podseca na sopstvenu sramotu?

onda sam izasla napolje....

Taj dogadjaj koji je tebe naprosto iznervirao je samo metafora za izdaju.Mislim da ima dosta ljudi koji su na ovaj ili onaj nacin izdali neku dragu osobu,ovaj roman govori o ceni koja mora da se plati za iskupljenje.
U svakom slucaj,mislim da niko ne treba da se previse veze ili stavlja u ulogu glavnog lika u bilo kojoj knjizi.Pisac jednostavno opisuje nacin razmisljanja lika,ne govoreci da je to dobro ili lose.Mi citaoci smo tu da pokusamo da shvatimo taj mentalitet i da pratimo pricu.Ne da ga osudjujemo ili podrzavamo.To je moje neko misljenje ;)
 
Ne radi se ni o osudjivanju ni o podrzavanju
vec i preispitivanju sebe..u situaciji u kojoj se
nasao glavni junak knjige..
dilema je uvek prisutna i niko od nas ne zna
kako bi se ponasao u datoj situaciji..
 
Procitah "Lovca na zmajeve" i "Hiljadu cudesnih sunaca".Pa me sa zanima,sta renutno radi ovaj pisac,da li pise neku trecu knjigu ili se zaustavio sa ove dve.Pretrazio sam Wikipediu i njegov sajt,ali nigde nema informacija za buduca izdanja,ili mi je promaklo.Odusevljen sam ovim piscem i bas me zanima da li pise trecu knjigu i kada ce se pojaviti.:bye:
Navodno,u aprilu ove godine treba da izadje njegov sledeci roman (cula na tv;)).
 
Evo polako dolazim do kraja knjige "Hiljadu cudesnih sunaca", neverovatno dobra zivotna prica, uzasno tuzna i potresna, a opet tako lepa.....ne moze se recima opisati, obavezno procitajte...:D
 

Back
Top