Да ли би било паметно да је Тадић ударио контру на Месићев блеф?

menjam.se

Iskusan
Banovan
Poruka
5.939
Месићева изјава о Српској је очигледан блеф који је требало само да подигне прашину, застраши Србе, осоколи Бошњаке, а Хрватима да слику њихове одговорности за оно што се дешава у БиХ. Месић каже да није никоме претио, већ да је говорио у кондиционалу.

Да ли би било паметно да је Тадић на ту изјаву реаговао контраизјавом, како ће у случају било каквог упада хрватске војске у БиХ и Србија учинити слично према Хрватској, па да се после вади како је само говорио у кондиционалу? Не мислим на стварно подизање војске, као што се говори у оној другој теми (јер ни Месић не би стварно подигао хрватску војску), већ само о једној изјави у којој би показао да Срби и Србија нису дртина на сред пута коју свако може да шута, него успавани лав којег је боље не чачкати?

Да ли би овакав потез био дипломатски виспрен или дипломатска грешка?
 
Помињање Дубровника и Вуковара би било превише провокативно, али рецимо да је употребљена фраза "стратешки важни циљеви у Републици Хрватској"?

Опет, не говорим о томе шта би Тадић стварно урадио јер ни Месић не би послао хрватску војску. Ради се о рату нерава, с тим што је Месићева изјава један шамар Србима у региону и Србији. Небитно и што је у питању Тадић, њега сам поменуо само као некога ко је председник Србије.
 
Bolje je sto je Tadic provokaciju dostojanstveno ocutao.

Srbiji ne odgovara podizanje temperature.

Naravno, Srbiju treba verbalno samarati da joj u slucaju bilo kakve akcije odbrana ne padne na pamet.
Tadicu bi bilo najpametnije da je kleknuo na kolena i zamolio Stipicu da mu ga stavi u usta kako bi ovaj odustao od vojne akcije. :D
 
Bolje je sto je Tadic provokaciju dostojanstveno ocutao.

Srbiji ne odgovara podizanje temperature.

Да ли би могао ово да детаљније образложиш? Када о овоме размислим, видим неколико плусева и неколико минусева и за опцију да се одреагује енергично, и да се достојанствено оћути и не могу да се одлучим који би потез био паметнији. Пошто је у питању само рат изјава, а Србија још увек није мртва држава, чини ми се да се могло одговорити и енергичније чисто да се спрече такве спекулације у будућности. Хрватска се превише осилила и директно се меша у унутрашње ствари Србије, БиХ и српске политике у сопственом окружењу, а све на српску штету. Провоцира из дана у дан, а све се завршава на њиховим речима и нашем ћутању. Чини ми се да би им требало лупити једну вербалну пацку, али не знам да ли би због тога било озбиљнијих политичких последица.
 
Ja realno,zdravog razuma mislim da je Tadic a i ostali trebao za Mesica JAVNO da kaze nesto tipa-vidi se da ustashtvo u hrvatskoj nije zamrlo,ili da odmahne glavom i da prozbori-taj ustasha........

Hrvati su nas zaduzili mnoooogo,mnooogo i zato se svaki malo agresivniji akt sa njihove strane treba nazvati ustashkim......cak i kada nije osnovano,pa neka oni onda skice i urlicu.

Samo im odgovoriti-jesu li istashe bili hrvati-jesu,sta su oni radili i koga mrze-tog i tog,na sta vasa izjava lici......sami vidite;)
 
Pametnije je bilo sto je presutao ... Jer drugacije bi sve izgledalo kao zveckanje oruzjem ... To nikome ne treba

Па и Србија и Хрватска имају и војску и оружје, боље да се њиме звезцка него да се пуца и разара. Понекад је реч превенција сукоба. Ако ти неко каже "Ударићу те", а ти му одговориш "Само покушај, кад те дохватим овом мочугом, нећеш жив остати", можда не крене уопште. А ако ћутиш као кукавица, а имаш оружје да се браниш, овај ако те нападне, свеједно до сукоба дође... а могао се спречити.
 
pa Srbija nije ragovala ni kad su Hrvati razjurili stotine iljada Srba odande , nego im je jos i pomogla u tome , a tada su jos na vlasti bile satro patriote ,a ne ovi izdajnici

То је изгледа све било ствар договора и плод "мудре" стратегије тадашњег руководства. И то је завршена ствар као и ово са Месићем и Тадићем, само ме занима анализа ситуације да ли је сада мудро поступљено или није... а и ред је да се као држава опаметимо, ако наставимо тамо где је Милошевић стао, вратићемо се из овог средњег века у камено доба.
 
Ja realno,zdravog razuma mislim da je Tadic a i ostali trebao za Mesica JAVNO da kaze nesto tipa-vidi se da ustashtvo u hrvatskoj nije zamrlo,ili da odmahne glavom i da prozbori-taj ustasha........

Hrvati su nas zaduzili mnoooogo,mnooogo i zato se svaki malo agresivniji akt sa njihove strane treba nazvati ustashkim......cak i kada nije osnovano,pa neka oni onda skice i urlicu.

Samo im odgovoriti-jesu li istashe bili hrvati-jesu,sta su oni radili i koga mrze-tog i tog,na sta vasa izjava lici......sami vidite;)

Ја се запањила кад сам на ртс-у чула Тадића како помиње проусташку пропаганду коју води Месић.Рече то у пред излагање у УН.Можда му неко наредио стварно.
 
Месићева изјава о Српској је очигледан блеф који је требало само да подигне прашину, застраши Србе, осоколи Бошњаке, а Хрватима да слику њихове одговорности за оно што се дешава у БиХ. Месић каже да није никоме претио, већ да је говорио у кондиционалу.

Да ли би било паметно да је Тадић на ту изјаву реаговао контраизјавом, како ће у случају било каквог упада хрватске војске у БиХ и Србија учинити слично према Хрватској, па да се после вади како је само говорио у кондиционалу? Не мислим на стварно подизање војске, као што се говори у оној другој теми (јер ни Месић не би стварно подигао хрватску војску), већ само о једној изјави у којој би показао да Срби и Србија нису дртина на сред пута коју свако може да шута, него успавани лав којег је боље не чачкати?

Да ли би овакав потез био дипломатски виспрен или дипломатска грешка?

Treba nekad biti drčan, ali s oprezom. Tako da se slažem da treba i oštrije osuditi izjavu, ali mora da se pazi da se ne pretera.
 
1. Mesic vec ima krvave ruke, nista mu ne falilo i da ih do kraja zakrvi, a Srbe zatre ovoga puta, da je jos ista u Hrvatskoj vlasti.
2. Tadic ne bi apsolutno nista rekao ni da ga Mesic upozori da ce sutra biti mobilisana Hrvatska Vojska, i da ih za tri dana ocekuje put u RS, mozda bi jedino poslao protestnu notu..




Ја се запањила кад сам на ртс-у чула Тадића како помиње проусташку пропаганду коју води Месић.Рече то у пред излагање у УН.Можда му неко наредио стварно.

Ja nisam :eek:
 

Back
Top