indexiranje i ostale gluposti
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: indexiranje i ostale gluposti

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano indexiranje i ostale gluposti

Apsolutno ne znam ništa o tome.

Ispravite me ako grešim:

To je postupak kojim se tvoj sajt lakše nađe kad se u google-u ukuca neka reč.

Kako uraditi to da kad se ukuca neka reč, automatski tvoja reč sa sajta bude tagovana.

Kako ja da je obeležim?
    Let me hear your thoughts.

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Re: indexiranje i ostale gluposti

za pochetak to nisu gluposti vec pokretacka snaga sajta

a samo indexiranje je kesa za to ostalod a bi ispao na prvu stranicu za neshto konkretno

SEO - search engine optimization - optimizacija pretrazivaca

oblast je vrlo shiroka da bi se nazvala "gluposti" i vishe nego bitna da bi zasluzila taj epitet
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Georg_Faust Pogledaj poruku
    za pochetak to nisu gluposti vec pokretacka snaga sajta

a samo indexiranje je kesa za to ostalod a bi ispao na prvu stranicu za neshto konkretno

SEO - search engine optimization - optimizacija pretrazivaca

oblast je vrlo shiroka da bi se nazvala "gluposti" i vishe nego bitna da bi zasluzila taj epitet
    Kažem "gluposti" jer nisam ja u tom poslu, pa mi sve izgleda kao špansko selo, a daleko od toga da mislim da je beznačajno.

Odakle početi?

Ima li kratkih crtica, a detaljno objašnjenih postupaka?
    Let me hear your thoughts.

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio AleX Pogledaj poruku
    Kažem "gluposti" jer nisam ja u tom poslu, pa mi sve izgleda kao špansko selo, a daleko od toga da mislim da je beznačajno.

Odakle početi?

Ima li kratkih crtica, a detaljno objašnjenih postupaka?
    optimizacija se deli u dve optimizacije - on site (na sajtu, optimizacija sadrzaja) i off site (razmena linkova i sadrzaj koji vodi poreklo sa sajta prisutan na drugim sajtovima) i za jedno i za drugo je potreban - keyword research - istrazivanje odgovarajucih rechi i termina primenljivih na temu sajta

evo ti par smernica

vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Aktivan član Winex (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Na Bureku imaš dosta detaljno objašnjen taj proces...
    Nikad nisam znao šta da stavim za potpis...

Ističe se
    Učlanjen
    22.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Citat Original postavio Winex Pogledaj poruku
    Na Bureku imaš dosta detaljno objašnjen taj proces...
    Niko ti neće reći tek tako te stvari koje su bitne za SEO. Mnog o tome pišu po netu ali svi ti nazovi tutorijali nisu potpuni i sadrže koliko tačnih informacija toliko i informacija koje nemaju veze sa tim. Jednostavno moraš sam da provališ suštinu. Na kraju krajeva svako ko kaže da zna sve u vezi toga laže jer jako mali broj ljudi znaju kako google i ostali pretraživači stvarno rangiraju.

Iz mog iskustva je da bitne stvari možeš napisati na jedno 10 strana srednje kucanog teksta. Ako pravilno koristiš HTML tagove za sadržaj, i logično i pravilno odradiš HEAD deo HTML koda već si 80% SEO obavio. Onaj 20% ti je da ubodeš na jakim sajtovima koji se bave temom kojom se bavi i tvoj sajt ali ne kao baner već unutar njihovog teksta a da link bude tekstualan i to sa tekstom koji sadrži ključne reči koje sadrži i tvoja stranica.

Kad navataš jedno 5 ili 6 sajta sa PR4 i više i odradiš HTML kako treba sve tvoje ključne reči biće na prvim stranicama pretrage
    Molite se Hristu da stalno pada kisa i da opere bojne otrove iz kemtrejlsa

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio Trazim_curu_zabrak Pogledaj poruku
    Niko ti neće reći tek tako te stvari koje su bitne za SEO. Mnog o tome pišu po netu ali svi ti nazovi tutorijali nisu potpuni i sadrže koliko tačnih informacija toliko i informacija koje nemaju veze sa tim. Jednostavno moraš sam da provališ suštinu. Na kraju krajeva svako ko kaže da zna sve u vezi toga laže jer jako mali broj ljudi znaju kako google i ostali pretraživači stvarno rangiraju.

Iz mog iskustva je da bitne stvari možeš napisati na jedno 10 strana srednje kucanog teksta. Ako pravilno koristiš HTML tagove za sadržaj, i logično i pravilno odradiš HEAD deo HTML koda već si 80% SEO obavio. Onaj 20% ti je da ubodeš na jakim sajtovima koji se bave temom kojom se bavi i tvoj sajt ali ne kao baner već unutar njihovog teksta a da link bude tekstualan i to sa tekstom koji sadrži ključne reči koje sadrži i tvoja stranica.

Kad navataš jedno 5 ili 6 sajta sa PR4 i više i odradiš HTML kako treba sve tvoje ključne reči biće na prvim stranicama pretrage
    Generalno je tako, samo da dopunim ovo boldovano - pre neki dan sam gledao neki video gde Matt Cutts kaže da godišnje menjaju (dodaju, izmenjuju, brišu, ...) oko 200 faktora koji utiču na SERP. Znači, čak i da neko zna apsolutno sve, za 2 dana već ima nekih izmena. Obično malih, ali opet ...
    Od filmova najviše volim šorke, šege i mačevanje.

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

stvari se menjaju princip ostaje isti, a princip o temi je uradjen na jedno k stranica u sazetom izdanju, postoji literalno a i prakticno neograniceno mnogo metoda delovanja na pretrazivace, nesto sto je radilo nekad ne radi sad nesto sto ranije nije palilo sad postaje bitnije

ali sama sustina nije poznavanje tematike vec primena iste u proporciji sa vremenom i energijom ne retko i budzetom ulozenim u kreaciju

Slične teme

1. gluposti
    Autor hello_world u forumu Žene
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 15.08.2007., 14:03
  2. Gluposti
    Autor skrobi90 u forumu Arhiva
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.11.2005., 23:31
  3. Lapsusi, biseri i ostale gluposti sa TV-a
    Autor Đenka u forumu Humor
    Odgovora: 54