Canada i srednja skola
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Canada i srednja skola

Početnik
    Učlanjen
    21.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Canada i srednja skola

Mislim da ova tema (u Canadu sa srednjom skolom) interesuje jos nekog, ne samo mene.

Zavrsio sam srednju skolu (Matematicka gimnazija, smer programer) i nakon toga sam studirao masinstvo i nisam diplomirao - zaposlio sam se kao programer i evo vise od 10 godna radim kao programer. Odlicno znam engleski (posao mi je na engleskom jeziku), rodjeni brat mi vec dugo zivi u Canadi.

Pa da pogledamo Skilled Worker Self-Assessment Test - http://www.cic.gc.ca/EnGLish/immigrate/skilled/assess/Education.asp

Izgleda da ja spadam u

Obtained a secondary school credential - 5 poena

i onda mi nedostaju 7 poena do 67 poena.

Razgovarao sam sa bratom i on smatra da bi mogli da me boduju i kao

Obtained a one-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 12 years of full-time or full-time equivalent studies - 12 poena

i u tom slucaju, ako engleski uradim maksimalno (a gledao sam testove i mislim da tu nece biti problema za maksimum) imam 67 poena:

1 Education - 12
    2 Language Ability -16
    3 Work Experience - 21
    4 Age - 10
    5 Arranged Employment - 0
    6 Adaptability - 8
    Total Score 67

Brat tako misli jer mi je srednja skola iz racunarske struke i sve sto sam radio radio sam u racunarskoj (IT) struci. On cak smatra da bi neka diploma iz NU 'Bozidar Adzija' bila dovoljna za tih 12 poena.

Sta vi mislite u vezi tih famoznih 12 poena za Obtained a one-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 12 years of full-time or full-time equivalent studies ?

Da li mi je dovoljan kurs tipa Bozidar Adzija?

Ili recimo neka prava jednogodisnja diploma tipa IT-Academy i sl?

Ili mora nesto vise?

Da ponovim, mislim da ova tema interesuje jos dosta ljudi, smatram da nisam jedini koji ima srednju skolu (nema fakultet ili visu skolu) a zeleo bih da odem sa porodicom u Canadu.
    Poslednji put ažurirao/la milosbeograd1969 : 24.01.2010. u 11:55

Obećava goxian (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Podrazumevano Re: Canada i srednja skola

Najlakse ces naci odgovor ako posetis neki forum na kome se prica o tome (misim na neki engleski) ili jednostavno ukucas u google. Jos jedan vrlo efikasan nacin moze biti yahoo answers, moguce je da je neko vec odgovorio, a ako nije dace ti sigurno dobar odgovor. Eventualno mozes da probas i twitter ili neki od foruma iz bivse YU (hrvatski, BiH)

Mene npr. interesuju iskustva ljudi koji su otisli na self employed vizu, ostavio sam temu ovde ali se jos niko nije javio

Evo sta sam ja dobio

http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/adaptability-point-question-t29611.0.html

Rekao bih da ce ti priznati 12 poena i bez kursa :-) , sa kursom imas 13 godina - 15 poena (ili koliko....).

Poz.
    Poslednji put ažurirao/la goxian : 24.01.2010. u 15:20

Slične teme

1. Srednja skola
    Autor StefanSR u forumu Škole
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.06.2009., 18:10
  2. Srednja Skola
    Autor Ribnica u forumu Škole
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.05.2009., 19:28
  3. Srednja skola u USA