Cuvanje dece

Imamo nekoliko devojaka i žena koje povremeno ili stalno pružaju usluge bebisitovanja.
Povremeno podrazumeva 1-2 puta nedeljno, uglavnom uveče kada roditelji izlaze i cena sata je 150 din
Stalne varijante su kod roditelja čija su deca mlađa od 1,5 godina tako da ih ne možemo primiti u vrtić tako da je to uglavnom 8-9 sati dnevno i samo čuvanje deteta je 150 eura. Ukoliko roditelji žele da devojka preuzme na sebe i kućne poslove cena se uvećava.
U kućne poslove ne spada pripremanje obroka za dete, postavljanje, rasklanjanje, pranje suđa, već poslovi tipa usisavanje, brisanje prašine, kuvanje za porodicu, sređivanje kupatila i sl.
Imate i državni bebi servis, kod njih je cena bebisitinga 9500 din i čeka se po 2-3 meseca.

Više informacija potražite na http://www.geocities.com/dvoristance ili me kontaktirajte na pp
 
O svom, odnosno nasem iskustvu sa bebisiterkom sam vec pisala, (jer smo ovu temu razradili pre par meseci nasiroko)pa cu sada ukratko ...
Devojku smo nasli preko Bebi servisa,privatnog,regularno registrovanog,sa sedistem u centru grada,vlasnice su dve zene jedna je defektolog a druga psiholog...
Princip je da jedna od vlasnica dodje sa vec preporucenom devojkom kod Vas u stan i da se tu izvrsi neko upoznavanje odnosno da Vi iznesete vase zahteve,pogledate njen dosije i eventualne preporuke.Ne morate pristati na prvu ponudjenu devojku...
Placanje ide po satu,sto iznosi 100 dinara u periodu od 08 do 20h,tzv.dnevno cuvanje,ili 150 din.po satu za nocno cuvanje.Mozete zahtevati kvalifikovanu devojku ili zenu,kao sto mozete i da se dogovorite o nekoj pomoci u kuci,sto se naravno dodatno placa.
Kod nas ovo savrseno funkcionise vec deset meseci a upravo se spremamo da idemo na more sa tom devojkom koja ce i tamo cuvati dete na obostrano zadovoljstvo...
 
maja mala mama:
O svom, odnosno nasem iskustvu sa bebisiterkom sam vec pisala, (jer smo ovu temu razradili pre par meseci nasiroko)pa cu sada ukratko ...
Devojku smo nasli preko Bebi servisa,privatnog,regularno registrovanog,sa sedistem u centru grada,vlasnice su dve zene jedna je defektolog a druga psiholog...
Princip je da jedna od vlasnica dodje sa vec preporucenom devojkom kod Vas u stan i da se tu izvrsi neko upoznavanje odnosno da Vi iznesete vase zahteve,pogledate njen dosije i eventualne preporuke.Ne morate pristati na prvu ponudjenu devojku...
Placanje ide po satu,sto iznosi 100 dinara u periodu od 08 do 20h,tzv.dnevno cuvanje,ili 150 din.po satu za nocno cuvanje.Mozete zahtevati kvalifikovanu devojku ili zenu,kao sto mozete i da se dogovorite o nekoj pomoci u kuci,sto se naravno dodatno placa.
Kod nas ovo savrseno funkcionise vec deset meseci a upravo se spremamo da idemo na more sa tom devojkom koja ce i tamo cuvati dete na obostrano zadovoljstvo...


Ne mozete bez bebisiterke na more ?? Svasta!
 
Pink Panter:
maja mala mama:
O svom, odnosno nasem iskustvu sa bebisiterkom sam vec pisala, (jer smo ovu temu razradili pre par meseci nasiroko)pa cu sada ukratko ...
Devojku smo nasli preko Bebi servisa,privatnog,regularno registrovanog,sa sedistem u centru grada,vlasnice su dve zene jedna je defektolog a druga psiholog...
Princip je da jedna od vlasnica dodje sa vec preporucenom devojkom kod Vas u stan i da se tu izvrsi neko upoznavanje odnosno da Vi iznesete vase zahteve,pogledate njen dosije i eventualne preporuke.Ne morate pristati na prvu ponudjenu devojku...
Placanje ide po satu,sto iznosi 100 dinara u periodu od 08 do 20h,tzv.dnevno cuvanje,ili 150 din.po satu za nocno cuvanje.Mozete zahtevati kvalifikovanu devojku ili zenu,kao sto mozete i da se dogovorite o nekoj pomoci u kuci,sto se naravno dodatno placa.
Kod nas ovo savrseno funkcionise vec deset meseci a upravo se spremamo da idemo na more sa tom devojkom koja ce i tamo cuvati dete na obostrano zadovoljstvo...


Ne mozete bez bebisiterke na more ?? Svasta!
Pa, ne mozemo...
A posto smo se vratili sa mora mogu vam reci da smo se fenomenalno proveli i sjajno odmorili.Ma, kako to vama zvucalo...
 
apotekarka:
I očekujemo izveštaj o tome :wink:
Draga moja,
letovanje sa devetnaestomesecnim detetom na prvu loptu ne zvuci bas kao idealno ali ja sam se nenormalno provela bas zahvaljujuci pomenutoj devojci...(sad sledi pljuvanje,ali nema veze navikli smo,jel!?)
Par dobrih flertova, :D skuteri,fenomenalan gliser,Amaro di Montenegro,skampi,dagnje i ostali morski bezobrazluci...pa Skadarsko jezero i Rijeka Crnojevica...
I jedan krsni momak koji me je kad sam pala u nesvest nosio do lekara...bruka... :oops:
 
maja mala mama:
apotekarka:
I očekujemo izveštaj o tome :wink:
Draga moja,
letovanje sa devetnaestomesecnim detetom na prvu loptu ne zvuci bas kao idealno ali ja sam se nenormalno provela bas zahvaljujuci pomenutoj devojci...(sad sledi pljuvanje,ali nema veze navikli smo,jel!?)
Par dobrih flertova, :D skuteri,fenomenalan gliser,Amaro di Montenegro,skampi,dagnje i ostali morski bezobrazluci...pa Skadarsko jezero i Rijeka Crnojevica...
I jedan krsni momak koji me je kad sam pala u nesvest nosio do lekara...bruka... :oops:
--------------------------------------------------------------
Jadno li je tvoje dete,mala majo,vidi se da jos nisi dorasla majcinstvu.
Ja to skoro sve,odradih sa dvoje dece,pri tom svi srecni i ispunjeni,svakom pruzena ljubav i paznja.A deca u svakom slucaju,mnogo ispunjenija od tvog,koje siroto provede sve vreme sa siterkom skupljajuci kamencice.Da bi bila dobra majka moras nauciti da se ponekad odreknes licnog uzitka,da se malo zrtvujes,jer verovala ili ne,dete ce ti to kad tad naplatiti,toliko takvih primera imam oko sebe
 
Mi smo bili 10 dana na moru. Sve smo podredili deci i bilo nam je fenomenalno. Izvini Majo, ali nisam radjala decu da bi ih cuvala bebisiterka i da bih se ja provodila, vec da bih im se posvetila. Po meni je to sto ti radis sebicno prema detetu. Njemu ne treba bebi siterka, babe i dede, vec roditelji. A ko zeli da se provodi, ne treba da radja decu dok se ne oseti spremnim da promeni nacin zivota.
 
bik:
maja mala mama:
apotekarka:
I očekujemo izveštaj o tome :wink:
Draga moja,
letovanje sa devetnaestomesecnim detetom na prvu loptu ne zvuci bas kao idealno ali ja sam se nenormalno provela bas zahvaljujuci pomenutoj devojci...(sad sledi pljuvanje,ali nema veze navikli smo,jel!?)
Par dobrih flertova, :D skuteri,fenomenalan gliser,Amaro di Montenegro,skampi,dagnje i ostali morski bezobrazluci...pa Skadarsko jezero i Rijeka Crnojevica...
I jedan krsni momak koji me je kad sam pala u nesvest nosio do lekara...bruka... :oops:
--------------------------------------------------------------
Jadno li je tvoje dete,mala majo,vidi se da jos nisi dorasla majcinstvu.
Ja to skoro sve,odradih sa dvoje dece,pri tom svi srecni i ispunjeni,svakom pruzena ljubav i paznja.A deca u svakom slucaju,mnogo ispunjenija od tvog,koje siroto provede sve vreme sa siterkom skupljajuci kamencice.Da bi bila dobra majka moras nauciti da se ponekad odreknes licnog uzitka,da se malo zrtvujes,jer verovala ili ne,dete ce ti to kad tad naplatiti,toliko takvih primera imam oko sebe

E dakle ovako...
Ove godine smo prvi put letovali sa kumovima (i oni imaju dvoje dece 12 i 9 godina).
Do sada smo uvek išli sami sa decom i ovo je za nas bila mnogo opuštenija varijanta npr. mogli smo da odemo na kafu pored plaže, a da ne vučemo decu sa sobom, jer su imali društvo na plaži. Jedne večeri nam je palo napamet u 23.30h da skoknemo do jednog karaoke bara a deca su ostala u hotelu, pravila se da igraju bilijar, a mi smo se vratili sat ipo vremena kasnije i to vrlo zadovoljni jer smo mogli malo da se prozezamo bez njih.
Ne mislim da su time deca nešto uskraćena, što je roditelj zadovoljniji moći će više kvalitetnog vremena da posveti detetu.ž

ps: Možda je lepše da prvi post ne bude kritika na račun nekog ko je tu mnogo duže.
 
Nisam mislila da se upustam u detalje niti da se bilo kome pravdam,ali posto sam ocigledno lose shvacena,evo...
Maja je osoba koja je sa svojih 26.vrlo zrelih i samostalnih godina nakon poprilicno traumaticne trudnoce rodila devojcicu koju je takodje bas zelela.
Do njenog devetog meseca nije se odvajala od nje,po mnogima cak isuvise predano pristupila obavezama.Ali od necega mora da se zivi,jede,oblaci pa je doticna mama morala da radi.Tu se pojavljuje devojka koja po njenim strogim kriterijumima odgovora zadatku u potpunosti...
Dete ni jednog trenutka od tada pa do danas ne pokazuje bilo kakav znak introvertnosti,zapostavljenosti,vaspitne zapustenosti a o tome kvalifikovano mama moze da sudi...
A onda dolazi odmor,zeljno ocekivan i posto otac male, ovde sazaljivane devojcice nije u mogucnosti da ga provede sa porodicom(jer neko mora da radi dok drugi uzivaju),kao ispomoc krece bebi siterka...
A sad da se razumemo...
Maja je jedina mama koja se na plazi sa svojim i svom ostalom decom,valjala po pesku,pravila im kule i gradove,vozila ih u pomenutom gliseru,jer on je njen,kao i skuter(poklon za prvu godisnjicu!) a ne od nekog tamo frajera,sto ste verovatno pomislili...
A sto se flertova tice,sta cu kad privlacim paznju muskog dela populacije...lepe se za mene a i za moje dete...
Skampe i skoljke sam jela sa svojim detetom i doticnom devojkom,naravno.
A pala sam u nesvest jer sam prva pritrcala decaku koji se isekao na nesto u vodi i uzasno krvario(otkinuo parce palca...)dok je njegova mama citala lepotu i zdravlje...Uvila sam mu prst u peskiric, i tek kad su mu pritrcali i drugi ljudi meni je pozlilo...
A krsni crnogorac...e, pa nesto mora i da se precuti... :wink:
 
makimaki:
Mi smo bili 10 dana na moru. Sve smo podredili deci i bilo nam je fenomenalno. Izvini Majo, ali nisam radjala decu da bi ih cuvala bebisiterka i da bih se ja provodila, vec da bih im se posvetila. Po meni je to sto ti radis sebicno prema detetu. Njemu ne treba bebi siterka, babe i dede, vec roditelji. A ko zeli da se provodi, ne treba da radja decu dok se ne oseti spremnim da promeni nacin zivota.

Možda to i zvuči sebično, ali ja ne želim da sve bude podređeno deci, jedno 20% želim da bude podređeno meni i mojim potrebama, a na odmoru i više, jer mi inače to nije odmor.... :roll:
 
Mala Maja ocigledno ima neki problem,dok sebe jos uvek naziva malom,i ako se dobro secam to je bila moja omiljena literatura u prvom osnovne"Mala Maja...".A ,bez ikakve zelje da vredjam,vec naprotiv,iz zelje da pomognem maloj Maji predosecam da ista ima zesci problem sa prezaposlenim muzem ,vlasnikom glisera i poklanjacem skutera,koji na letovanje nije mogao poci sa njom,te tako kao najjaci utisak Majinog letovanja ostadose flertovi.Daleko od toga da imam nesto protiv istih ,samo nekako mi ne idu uz ovu temu,odnosno kod tebe Majo nesto skripi,veruj starijoj i iskusnijoj i zeni i majci.
 
Moje objasnjenje je bilo poprilicno iscrpno,ali ocigledno nedovoljno...
Na dalje cu se drzati po strani,za svaki slucaj...
Sto se nicka tice na Svastari je objasnjeno poreklo istog,pa ako vas ne mrzi pogledajte.
 
bik:
Mala Maja ocigledno ima neki problem,dok sebe jos uvek naziva malom,i ako se dobro secam to je bila moja omiljena literatura u prvom osnovne"Mala Maja...".A ,bez ikakve zelje da vredjam,vec naprotiv,iz zelje da pomognem maloj Maji predosecam da ista ima zesci problem sa prezaposlenim muzem ,vlasnikom glisera i poklanjacem skutera,koji na letovanje nije mogao poci sa njom,te tako kao najjaci utisak Majinog letovanja ostadose flertovi.Daleko od toga da imam nesto protiv istih ,samo nekako mi ne idu uz ovu temu,odnosno kod tebe Majo nesto skripi,veruj starijoj i iskusnijoj i zeni i majci.

Ajd se makar osvrni oko sebe i reci dobar dan kad dođeš u novu sredinu, pa onda uzmi da nas analiziraš i po želji da se svađaš sa onim ko je raspoložen za te stvari. Veruj iskusnijoj forumašici, ženi i majci :wink:
 
a je l' zgodna ta bebisiterka? toliko je primera da samosvesnu,pametnu i zgodnu mamu zameni neka mala, cedna, slatka devojcica. nemam na umu cuvanje deteta.
...a mami veselo sto je flertovala sa nekim tipom na plazi...
ovo ja ne reagujam konkretno na majino letovanje, nego uopste - na pojavu neadekvatnog izbora bebisiterke. :) :)
 
Devojka je visoka,izuzetno vitka,crne duge kose i jos duzih nogu...izgleda fenomenalno i svi nasi prijatelji zavide mom muzu...a prijateljice mi govore da nisam bas normalna sto je drzim u kuci...meni je to smesno!
 
Bilo je smesno i Keli Le Brok... Jedva se, sirotica, oporavila od nervog sloma kada je muz smuvao bebisiterku, istoj napravio dete i na kraju otisao sa njom. A onakva riba! I jos dvoje dece sa doticnim...
Al' sta mi imamo sa Holivudom!
Mislim, retke su ovde zgodne, dugonoge, dugokose bebisiterke...
U tom kontekstu, Majo, bas si imala srece! :D
 
Petka:
Zanimaju me iskustva ljudi ciju decu cuvaju bebisiterke. Koliko placaju, koje dogovore sa njima imaju (kuvanje, spremanje) i slicno. :?:
:lol: b]Ne znam kako je to kod Vas u Bgd-u, ali mi u Nisu, odskora, imamo pravo BLAGO, za koje, na srecu, mnogi ne znaju.
Zena cuva decu u svojoj kuci, reklo bi se amaterski, ali na nacin na koji mogu da joj pozavide mnogi profesionalci. Velika dnevna soba, dobro zagrejana, sve podredjeno deci, mala grupa, moze da ih bude najvise 5-toro.
Domaca kuhinja, a ne one "splacine" koje jedu u obdanistu, probala sam i ja dobro kuva. Voce je obavezno u jednom obroku, a ima ih, najmanje, tri.
Kad donesem bebu, ponudi me kafom, obavezno presvuce dete, ima 11 meseci, u njihovu garderobu, ono u cemu sam ga dovela, u tome ga i odvedem kuci, sve cisto. To me cudilo, ali ona kaze da ceni vreme nas, zaposlenih majki i zna kako je tesko raditi i biti domacica, a njoj je lakse da to opere, kad pere i svoju decu, ima ih troje, veliki su, i jos troje koje cuva kao hraniteljica, od njih je samo jedno malo, ostali idu u skolu. Ne pravi probleme oko "Pampersa", oni, cak, ulaze u cenu, uvek je dete cisto presvuceno-nikad se nije ojelo do sad. Vodi racuna o tome sta svako dete kod nje sme, a sta ne sme da jede u svom uzrastu.
Ja sam je upoznala preko prijateljice, znate kako, svi smo osetljivi na svoju decu, danima sam joj trazila greske. Za sada ih nema, cuva ih (moje i ostale) kao svoju.
Prima, bukvalno, bebe od 0 meseci, pa do 5 godina, mada, sada ima manju decu.
Mozes sa njom da se dogovoris i za poslepodne, ako radis po smenama, za uvece, ako izlazis - to se posebno placa, na sat, ali pristojna je cena. Moze da cuva dete i subotom, ako je radna, jedna subota u mesecu je gratis, a ako ih ima vise posebno se placaju. Vec sad, opusteno, planiram da idem na docek Nove godine-znam da ce mi dete biti zbrinuto!
Jedino kad ne radi, to je odmah rekla svim majkama, su na slavu, Sv. Nikola, 19. decembar, i vece na docek Pravoslavne Nove godine, 13. januara, tad ima neki tradicionalni dogovor-ona izlazi.
Nije neka neobrazovana, naprotiv, mada to i nije bitno, mislim da je i neki fakultet zavrsila.
Jedino, sto je mozda problem nekim majkama, moras da odvedes dete kod nje, ali vodimo ih i u vrtice-pa citam u Forumu kako se vracaju bolesni, prljavi i neuredni, a kako jedu-to je veliko pitanje, u Nisu su ih, zadnji put, hranili cveklom kojoj je istekao rok-i nikom nista!!!! Truju se majonezom, krempitama, svacim-strasno!!!
Kad, bolje razmislim, citajuci ovaj Forum, cak sam i cenom zadovoljna 100eura za bebu, sto obuhvata posebne, prilagodjene, obroke i "Pamperse", a kazu da je 70eura, ako je dete vece i ne koristi "Pampers".[/b]
 
Petka:
Zanimaju me iskustva ljudi ciju decu cuvaju bebisiterke. Koliko placaju, koje dogovore sa njima imaju (kuvanje, spremanje) i slicno. :?:
:lol: b]Ne znam kako je to kod Vas u Bgd-u, ali mi u Nisu, odskora, imamo pravo BLAGO, za koje, na srecu, mnogi ne znaju.
Zena cuva decu u svojoj kuci, reklo bi se amaterski, ali na nacin na koji mogu da joj pozavide mnogi profesionalci. Velika dnevna soba, dobro zagrejana, sve podredjeno deci, mala grupa, moze da ih bude najvise 5-toro.
Domaca kuhinja, a ne one "splacine" koje jedu u obdanistu, probala sam i ja dobro kuva. Voce je obavezno u jednom obroku, a ima ih, najmanje, tri.
Kad donesem bebu, ponudi me kafom, obavezno presvuce dete, ima 11 meseci, u njihovu garderobu, ono u cemu sam ga dovela, u tome ga i odvedem kuci, sve cisto. To me cudilo, ali ona kaze da ceni vreme nas, zaposlenih majki i zna kako je tesko raditi i biti domacica, a njoj je lakse da to opere, kad pere i svoju decu, ima ih troje, veliki su, i jos troje koje cuva kao hraniteljica, od njih je samo jedno malo, ostali idu u skolu. Ne pravi probleme oko "Pampersa", oni, cak, ulaze u cenu, uvek je dete cisto presvuceno-nikad se nije ojelo do sad. Vodi racuna o tome sta svako dete kod nje sme, a sta ne sme da jede u svom uzrastu.
Ja sam je upoznala preko prijateljice, znate kako, svi smo osetljivi na svoju decu, danima sam joj trazila greske. Za sada ih nema, cuva ih (moje i ostale) kao svoju.
Prima, bukvalno, bebe od 0 meseci, pa do 5 godina, mada, sada ima manju decu.
Mozes sa njom da se dogovoris i za poslepodne, ako radis po smenama, za uvece, ako izlazis - to se posebno placa, na sat, ali pristojna je cena. Moze da cuva dete i subotom, ako je radna, jedna subota u mesecu je gratis, a ako ih ima vise posebno se placaju. Vec sad, opusteno, planiram da idem na docek Nove godine-znam da ce mi dete biti zbrinuto!
Jedino kad ne radi, to je odmah rekla svim majkama, su na slavu, Sv. Nikola, 19. decembar, i vece na docek Pravoslavne Nove godine, 13. januara, tad ima neki tradicionalni dogovor-ona izlazi.
Nije neka neobrazovana, naprotiv, mada to i nije bitno, mislim da je i neki fakultet zavrsila.
Jedino, sto je mozda problem nekim majkama, moras da odvedes dete kod nje, ali vodimo ih i u vrtice-pa citam u Forumu kako se vracaju bolesni, prljavi i neuredni, a kako jedu-to je veliko pitanje, u Nisu su ih, zadnji put, hranili cveklom kojoj je istekao rok-i nikom nista!!!! Truju se majonezom, krempitama, svacim-strasno!!!
Kad, bolje razmislim, citajuci ovaj Forum, cak sam i cenom zadovoljna 100eura za bebu, sto obuhvata posebne, prilagodjene, obroke i "Pamperse", a kazu da je 70eura, ako je dete vece i ne koristi "Pampers".[/b]
 
maja mala mama:
Nisam mislila da se upustam u detalje niti da se bilo kome pravdam,ali posto sam ocigledno lose shvacena,evo...
Maja je osoba koja je sa svojih 26.vrlo zrelih i samostalnih godina nakon poprilicno traumaticne trudnoce rodila devojcicu koju je takodje bas zelela.
Do njenog devetog meseca nije se odvajala od nje,po mnogima cak isuvise predano pristupila obavezama.Ali od necega mora da se zivi,jede,oblaci pa je doticna mama morala da radi.Tu se pojavljuje devojka koja po njenim strogim kriterijumima odgovora zadatku u potpunosti...


Auuu, Majce, kakvu si frku podigla. I ja sam Maja - ali nisam bas kao ti. A ti mi se stvarno svidjas. Ja bih volela da mogu da funkcionisem tako kako funkcionises ti i mislim da je u tome poenta svih ovih rasprava gore - sto bi ostali voleli da zive kao i ti, i da imaju muza kao i ti! Srecno i uzivaj u zivotu sa detetom i muzem. U SVOM zivotu.
Dete ni jednog trenutka od tada pa do danas ne pokazuje bilo kakav znak introvertnosti,zapostavljenosti,vaspitne zapustenosti a o tome kvalifikovano mama moze da sudi...
A onda dolazi odmor,zeljno ocekivan i posto otac male, ovde sazaljivane devojcice nije u mogucnosti da ga provede sa porodicom(jer neko mora da radi dok drugi uzivaju),kao ispomoc krece bebi siterka...
A sad da se razumemo...
Maja je jedina mama koja se na plazi sa svojim i svom ostalom decom,valjala po pesku,pravila im kule i gradove,vozila ih u pomenutom gliseru,jer on je njen,kao i skuter(poklon za prvu godisnjicu!) a ne od nekog tamo frajera,sto ste verovatno pomislili...
A sto se flertova tice,sta cu kad privlacim paznju muskog dela populacije...lepe se za mene a i za moje dete...
Skampe i skoljke sam jela sa svojim detetom i doticnom devojkom,naravno.
A pala sam u nesvest jer sam prva pritrcala decaku koji se isekao na nesto u vodi i uzasno krvario(otkinuo parce palca...)dok je njegova mama citala lepotu i zdravlje...Uvila sam mu prst u peskiric, i tek kad su mu pritrcali i drugi ljudi meni je pozlilo...
A krsni crnogorac...e, pa nesto mora i da se precuti... :wink:
 
A sto, vama se kao ne bi svidelo da vam je muz "vlasnik glisera i poklanjac skutera"? Bas mi je cudna ta vasa skromnost i posvecenost, a sve u zelji "da ne uvredite".

No posto ste novi (ukoliko se ne krijete iza duplog nicka), procitajte ako zelite neki od prethodnih postova majemalemame, pa cete shvatiti da uopste nema potrebe da sazaljevate devojku. Te da ista nema nikakvih problema sa svojim prezaposlenim muzem, kako tvrdite, vec vodi jedan ispunjen, svestran i nadasve srecan zivot. I da joj sigurno kao glavna uspomena sa letovanja nije ostalo par flertova, vec je njihovo isticanje bilo upuceno apotekarki, to je nacin na koji se sale - sto cete isto tako shvatiti kada malo vremena provedete ovde.

Eto mi nismo vodili bebisiterku na more; imam dete slicnog godista (21m), proveli smo se fenomenalno iako smo se "satrli" oko nje, energicne kao sto jeste. Ali sav trud, posvecenost, trcanje i nemogucnost opustanja se zaboravljaju kada vidite onu srecu na njenom licu, posle ispunjenog dana na nacin koji nju raduje. Ali eto, ja gresna moram da priznam da nista ne bih imala protiv da sam imala sa sobom detetovu babu, tetku, neku moju blisku drugaricu ili pak bebisiterku, pa da sam mogla bar u par navrata da popijem kafu na plazi lagano i na miru, da procitam neki casopis, da izadjem sama sa suprugom uvece na veceru ili u neki pub. No nisam mogla, ali ne zalim se, bice i toga; pa nisu deca citavog zivota mala.

Zivot nisu ekstremi, i ljudsko bice ima mnoge potrebe; te stoga izjave "rodila sam dete pa cu sada da mu se podredim i zrtvujem, a sve ostale smatram sebicnim" zvuce prilicno nezrelo. Ja sam vrlo predana majka; i da hocu ne moze drugacije jer trenutno nemam oko sebe gore-pomenutu mamu, drugarice i ostale, te se mojim detetom u 99% neradnog vremena bavimo suprug i ja. Ali ne smatram sebe losom majkom zato sto ponekad odem na koncert, na neobavezno caskanje sa prijateljicom, u shopping, procitam neku knjigu ili priustim sebi neku masazu ili toplu kupku u kupatilu u kome nema nikog osim mene ( u mom slucaju, veoma retko). Dakle bilo sta sto nema veze sa detetom i odrzavanjem kuce. Lepo se organizujem sa svojim (stvarno) prezauzetim muzem i svako stigne da uradi ponesto za sebe.

Jer, kao sto neko rece, dete ce sigurno i samo biti srecnije pored zadovoljnog roditelja.
 
E sa ovim se slazem. Malo sam se verovatno pogresno izrazila kada sam rekla da smo odmor podredili deci. Imali smo i mi izlaske, kafe i sl. ali smo tako organizovali da i deci bude prijatno. Odvedemo prvo decu da voze autice, kupimo im neku zezalicu, a onda svi zajedno odemo na pice (ko sta hoce) i svima bude lepo. Deca su bila sve vreme sa nama, a mi smo se fenomenalno proveli. Usput, mogla sam i ja da povedem svekrvu, ali onda ne bih imala svu slobodu, vreme provedeno SAMO sa svojom porodicom.
Neko iz moje blize familije je krenuo na more sa 3 dece i babom. Odmor je izgledao ovako: baba cuva decu, a roditelji se kupaju, suncaju, citaju novine, ispijaju kafe. Ne kazem da je deci bilo lose, ali nije njihova sreca da rastu pored babe. A svi krecu na more pod parolom "zbog dece". Pa ako ides zbog dece, onda im se posveti.
 

Back
Top