GRČKA - Rezervacija apartmana bez agencija

Ako ides svojim kolima zaboravi na agencije i rezervacije. Kad sam prvi put isao u Grcku ubacio sam suprugu i klinca (tada je imao 3 godine), peskire, kupace i jos kojesta, upalio auto (pardon, Yuga) i VOZIIIII...
Kad stignes do obale izbor je ogroman. Odberes neko lepo mesto, po tvom ukusu i da su prodavnice u blizini. Lepo pokucas na vrata kuca sa privatnim smestajem, pokazu ti apartman = lepo je - nije lepo, hvala lepo, idem dalje. Mi smo stigli u cik zore, oko 8 ujutro, a oni vredni kao crnogorci, vole dugo da dzonjaju, ali za divno cudo svi su bili ljubazni, cak i onako krmeljivi u pizamama. I kad im kazem da cu pogledati i na drugom mestu i razmisliti o njihovoj ponudi nisu se ljutili. Ja volim kad vidim svojim ocima sta se nudi. Fotke mogu jako da prevare, a neljudi jos vise. Jos je dodatna satisfakcija kad nadjes bas ono sto ti treba i znas da te niko nije oshishao za tvoje pare. Prilikom pogadjanja oko cene (naravno da vole da se cenjkaju- cak i u marketu gde dobijas racun otkucan na kasi) nemoj da kazes da ostajes tacno toliko dana (npr. 10) koliko planiras. Bolje je reci 8-9 jer imaju obicaj da na kraju caste dan - dva.
Ako ne ides kolima tesko da ces videti nesto od Grcke.
 
Ako ides svojim kolima zaboravi na agencije i rezervacije. Kad sam prvi put isao u Grcku ubacio sam suprugu i klinca (tada je imao 3 godine), peskire, kupace i jos kojesta, upalio auto (pardon, Yuga) i VOZIIIII...
Kad stignes do obale izbor je ogroman. Odberes neko lepo mesto, po tvom ukusu i da su prodavnice u blizini. Lepo pokucas na vrata kuca sa privatnim smestajem, pokazu ti apartman = lepo je - nije lepo, hvala lepo, idem dalje. Mi smo stigli u cik zore, oko 8 ujutro, a oni vredni kao crnogorci, vole dugo da dzonjaju, ali za divno cudo svi su bili ljubazni, cak i onako krmeljivi u pizamama. I kad im kazem da cu pogledati i na drugom mestu i razmisliti o njihovoj ponudi nisu se ljutili. Ja volim kad vidim svojim ocima sta se nudi. Fotke mogu jako da prevare, a neljudi jos vise. Jos je dodatna satisfakcija kad nadjes bas ono sto ti treba i znas da te niko nije oshishao za tvoje pare. Prilikom pogadjanja oko cene (naravno da vole da se cenjkaju- cak i u marketu gde dobijas racun otkucan na kasi) nemoj da kazes da ostajes tacno toliko dana (npr. 10) koliko planiras. Bolje je reci 8-9 jer imaju obicaj da na kraju caste dan - dva.
Ako ne ides kolima tesko da ces videti nesto od Grcke.
Sve tacno i poucno.Samo, za bolja ostrva,pozeljno je rezervisati bar za tri dana.Jer,stranci mogu biti neprijatno iznenadjeni tvrdoglavim nespustanjem cene-jer su dosli na ostrvo,gde je ograniceno kretanje ali i izbor.
Sto se tice sajtova za pretragu: na vecini sajtova,gde se pronalazi samo smestaj u ponudi,vlasnici placaju za tu reklamu.I na takvim,sajtovima je skuplje bar za vrednost tih reklama.Smatram, da je najbolji sajt za pretragu,bilo cega u grckoj: www.google.gr
Na tom sajtu, upisati zeljenu destinaciju i dobice se rezultati opstinskih sajtova,vlasnika smestaja,lokalnih agencija pa cak i sajtovi restorana,klubova,rent a car,marketa... pa se moze dosta uporedjivati.Naravno, cenkanje sa vlasnicima je obavezno.....
 
nije to više isto ko pre 20 godina
ustvari, nema nikakve veze jedno sa drugim
bila je to zemlja u turističkom razvoju, mlada članica eu, sa svežim ranama iz doba diktature
svi su želeli da se bave turizmom, na sve strane su bile babe u crnom koje su vukle za rukave i nudile sobe i u skladu sa tim su bile i cene...veoma niske
iskreno govoreći, i mi smo bili bogatiji, pa nam ni italija i španija nisu bili preskupi
sad se situacija promenila...oni su postali bogatiji, a mi siromašniji
 
Ne znam kako će biti ove godine zbog ove ekonomske krize i grčkih štrajkova ali recimo prošle i pretprošle godine je bilo jeftinije uzeti smeštaj preko agencije nego individualno. Agencije zakupe neki smeštaj za celu sezonu i sami formiraju cenu. Zato im grci daju povoljnije tj pogađaju se "đuture" a kad odeš sam i tražiš smeštaj na 10 dana je druga priča
 
Занима ме које су цене приватног смештаја у Грчкој у местима солунске регије (Пефкохори, Ханиоти, Аспровалта, Уранополис...........и слично)
Да ли се као и раније смештај може лако наћи и код мештана на лицу места?


Био бих вам веома захвалан за информације.
 
Занима ме које су цене приватног смештаја у Грчкој у местима солунске регије (Пефкохори, Ханиоти, Аспровалта, Уранополис...........и слично)
Да ли се као и раније смештај може лако наћи и код мештана на лицу места?


Био бих вам веома захвалан за информације.

Nisam upoznata sa cenama smestaja ali znam pouzdano da turista nema previse i da ima dosta slobodnih soba!
 
da,da, upravo taj sajt sam gledala ali nista nisam nasla...izbacuje mi samo neki hotel (ili ja ne umem da se snadjem) :)))

ja vec par godina idem na letovanje tako sto na tom sajtu nadjem smestaj...
kad otvoris sajt imas opciju da biras na koji nacin ces da pretrazujes smestaj...
po broju zvezdica...po mestu...po tipu ili velicini smestaja.
probaj i udubi se malo...jeste da je sajt na engleskom ali lako se snalazi...:)
 
Ne moras unapred da znas sajt preko koga trazis smestaj, Ukucas na google neku destinaciju i npr. accomodation ili apartments ili hotels, zavisi sta trazis i izbaci ti brdo sajtova i krenes da gledas.
Ove godine smo prvi put rezervisali bez agencije i na zalost, preko agencija je jeftinije.Ali posto apartmanski smestaj na Sitoniji, osim Sartija, gotovo da ne rade, morali smo sami.
Tj, hotel moze da se nadje jeftinije preko sajtova tipa booking,com i slicnih, ali apartmani smestaj je jeftiniji preko agencija nego direktno preko vlasnika, jer agencije dobijaju popust kad uzimaju celu kucu. To je moj zakljucak posle pretrage smestaja i slanja mailova na brdo adresa na Sitoniji.
 

Back
Top