Kupovina stana u Austriji?
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kupovina stana u Austriji?

Početnik
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kupovina stana u Austriji?

Srdačan pozdrav svima!

Molim vas za jednu informaciju, ako neko zna.

Moja porodica i ja živimo u Srbiji. Imamo srpsko državljanstvo i nemamo poslovne odnose sa Austrijom. Nedavno smo dobili informaciju da građani Srbije imaju pravo da kupe nekretninu (stan) u Austriji.

Da li imamo pravo na to i šta je potrebno (osim, naravno, novca) da bismo to pravo ostvarili?

Da li je potrebno nekakvo uverenje o zaposlenju, da li je procedura komplikovana, da li znate neku agenciju, firmu, advokata u Srbiji koji se bave ovom problematikom?

Hvala!
    Bora

Obećava KeyFinder (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Kupovina stana u Austriji?

Pa, obzirom da su ukinute vize za Srbiju, a to znači da niko više ne može dobiti radnu dozvolu u Austriji, već kao turista može boraviti, ne verujem da biste mogli kupiti stan.Jer, logično ako kupite stan ili kuću u Austriji, kako ćete živeti, odnosno na osnovu čega ćete dobiti radnu dozvolu...Mislim, možda je i moguće , ali se bolje kod nekog advokata raspitajte.
    Pozdrav...

Aktivan član pimbe (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Mislim, cak i tvrdim, da sa parama mozes da kupis bilo sta i bilo gde, ali sa parama, na sa kreditom...
    Ako imas pare zive, nije problem za nekretninu... Ali ako trazis pare od banke, onda ti treba jos jedan kubik papira, poput dokaza o zaposlenju, izmirenom porezu i bla bla...
    Na Malti se podnese zahtev i ceka se odobrenje nekih mesec dana...
    Posedovanje nekretnine ne utice nimalo na izdavanje radne dozvole ili boravisnih papira...
    Guglaj malo, sve ima na netu, a ako neznas nemacki onda angazuj nekoga ko zna ili koristi guglprevodioc... A ako imas viska para, onda angazuj advokata...
    pozz

Početnik
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hvala na informacijama.
    nadam se da neko još nešto zna...

pozzz!

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Citat Original postavio KeyFinder Pogledaj poruku
    Pa, obzirom da su ukinute vize za Srbiju, a to znači da niko više ne može dobiti radnu dozvolu u Austriji, već kao turista može boraviti, ne verujem da biste mogli kupiti stan.Jer, logično ako kupite stan ili kuću u Austriji, kako ćete živeti, odnosno na osnovu čega ćete dobiti radnu dozvolu...Mislim, možda je i moguće , ali se bolje kod nekog advokata raspitajte.
    Pozdrav...
    Ne vidim zasto bi radna dozvola i kupovina stana bili povezani..znam x ljudi koji su odavno kupili stanove po budimpesti i isli poslovno povremeno..sad vidim na netu da se rentiraju nasim turistima
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Početnik
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ima li još neko nekih svežih informacija, bitte?

hvala!

Elita kanarinka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    482

I mene ovo pitanje zanima!Naime ja sam nasledila stan u Nemackoj,sluzbenica Ambasade mi je objasnila da mogu posedovati,ali papire na osnovu nekrtnine ne mogu dobiti!
    Sobzirom na tu cinjenicu,resili smo da stan u Nemackoj prodamo,a za taj novac kupimo neku nekretninu u Austriji,jer zbog blizine!Do Nemacke imam 1400km,a do Beca 650km.Sta ce mi stan,ako ne mogu cesce da odem?
    Ako kao turista ne mogu kupiti stan u Austriji,svakako onaj u Nemackoj ne bih prodavala,vec izdavala!
    "Doktori su ljudi koji propisuju lijekove o kojima znaju malo, da bi liječili bolesti o kojima znaju još manje, u ljudskim bićima o kojima ne znaju ništa. " – Voltaire

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio kanarinka Pogledaj poruku
    I mene ovo pitanje zanima!Naime ja sam nasledila stan u Nemackoj,sluzbenica Ambasade mi je objasnila da mogu posedovati,ali papire na osnovu nekrtnine ne mogu dobiti!
    Sobzirom na tu cinjenicu,resili smo da stan u Nemackoj prodamo,a za taj novac kupimo neku nekretninu u Austriji,jer zbog blizine!Do Nemacke imam 1400km,a do Beca 650km.Sta ce mi stan,ako ne mogu cesce da odem?
    Ako kao turista ne mogu kupiti stan u Austriji,svakako onaj u Nemackoj ne bih prodavala,vec izdavala!
    u kom gradu je stan u Nemackoj,, koliko kvadrata, koja je cena?
    imam zainteresovanog kupca..

Elita kanarinka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    482

Stan je u Stutgartu,Bad Canstatt,a o ostalom na pp!Stim dok ne dobijem sigurnu informaciju da mogu kupiti stan u Austriji,necu prodavati ovaj stan!
    "Doktori su ljudi koji propisuju lijekove o kojima znaju malo, da bi liječili bolesti o kojima znaju još manje, u ljudskim bićima o kojima ne znaju ništa. " – Voltaire

Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio kanarinka Pogledaj poruku
    Stan je u Stutgartu,Bad Canstatt,a o ostalom na pp!Stim dok ne dobijem sigurnu informaciju da mogu kupiti stan u Austriji,necu prodavati ovaj stan!
    Ajde posalji mi detalje i cenu i neke slike preko pp, stvarno imam zainteresovanog kupca!

Buduća legenda Only Beer (avatar)
    Učlanjen
    25.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    773

http://www.mysecondhome.de/living/immobielen-kaufen-oestenreich.html

Mrzi me da prevodim sve, ali pise na primer da 9% nekretnina u austrisjkim Alpama pripadaju strancima. Samim tim, a i na osnovu onog sto znam (jedan poznanik koji je stranac je kupio stan u Becu), u principu je moguce da stranci kupuju nekretnine u Austriji. U detalje i papirologiju nisam upucen.
    "Tata, odakle tebi pare kad ti nista ne radis...po ceo dan samo pijes pivo?"
    The only thing we fear is runnin´ out of beer.

Aktivan član gema (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio KeyFinder Pogledaj poruku
    Pozdrav...
    radna dozvola moze da se dobije, ali je potrebno da imas papire od poslodavca u austriji
    Poslednji put ažurirao/la gema : 02.02.2011. u 09:40 Razlog: ispravljena greska

Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio gema Pogledaj poruku
    radna dozvola moze da se dobije, ali je potrebno da imas papire od poslodavca u asutriji
    a gde je ta i sta je ta asutrija?

Aktivan član gema (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Hedonista Pogledaj poruku
    a gde je ta i sta je ta asutrija?
    greska u brzom kucanju

Slične teme

1. Kupovina stana
    Autor candle u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26.10.2006., 20:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge