cd writer sony crx195e1 ne prihvata overburn,zasto?

  • Začetnik teme lukalivaja
  • Datum pokretanja
L

lukalivaja

Gost
znam opet ce neko da se zali kako pocinjem istu temu ponovo ali me interesuje da li je prob do writera? inace se izvinjavam za pocinjanje iste.
imam cd writer sony crx195e1,koji je star otprilike tri godine sa max brzinom do 40x ,koji ne podrzava overburn .koristio sam nero 6 i nije moglo pa sam na nagovor prijatelja instalirao stariju verziju nero 5.5.10.15. , kao najbolja verzija nera,i opet nece.koji program podrzava overburn? unapred zahvalan luka livaja
 
Andreavk:
Ako tvoj rezac ne podrzava overburning to nije greska - cak suprotno - oni koji podrzavaju overburning dozvoljavaju pristup `invalid` sektorima ( narezu vise nego sto u stvari moze stati na CD)
a to znaci da najverovatnije nece biti narezani korektno
pa dobro to znam ali kad mu stavim cd od 90 minuta ili 800 mb on prepozna samo do 700mb.narocito ako sam skinuo neki film koji je veci od 700 ne moze da stane,recimo film sa 770 mb-mogu jedino sa spliterom da prepolovim.to je ok,ali zasto ne prima veci cd.mozda da update-ujem driver?gde i kako?jos mi treba serijal za dr.divx 1.0.5 i avi/mpeg/asf/wmv splitter v3.22
 
Da li si u Neru podesio overburn i write metod - disc at once. Da li si uninstalirao `stari` NERO i uklonio sve tragove u Registry (Nero obicno radi lose sa upgradeom). Pokusaj sa Nerom 5.5.8.0
Mozda da prvo napravis CD Image...
Ako ne uspes pokusaj sa ovim:
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/19061&mode=feedback&vid=150838

A najverovatnije je da tvoj rezac ne podrzava overburning
 
nemo da vredjas sony.Najbolji citac u istoriji koji sam video.Od preko 400 narezanih diskova samo 3 su pukla i to kad sam ga nosio kod ortaka.Inace i ja imam CRX195E1 Firmware ZYS5 i on podrzava overburn sto mozes da vidis i u neru ako ides Recoder->Choose Recorder. Tu lepo stavis na sony i dole ti pise:
Overburn : Supported
isto kao sto ti pise i da ima 2 MB buffer.
Overburn moras da ukljucis u preference, i moras disk da rezes kao disk-at-once.
Verbatim kristal azo podrzava do 716 MB, Sony do 224 MB ali je najbolje da sam proveris preko programa.
Uzgred overburn ne osteceje ni disk ni rezac, iradi se na visku prostora koji otavlja proizvodjac, znaci nema losih ili necitljivih sektora ako se pro skenira kliki overburn moze da se radi. ( preporuka za 700 ( tacnije 703MB ) nemoj napamet da radis overburn preko 713 MB.
PS. jesi probao nekad da rezes disk sa 40x. Moj sony izgleda ili zajebava ili je to bilo kao 40x zato sto mu je isto vreme rezanja na 32x i 40x ( +-10 sek ) 3 min 11 sek ( pun cd )
 
ma rezem na 40x,samo izgleda da je puko ne znam zasto mislim pre je rezao bas brzo ali sad je oko 5 minuta..sad mi pokazuje samo 4,8, i 40 x brzina rezanja.a pre je moglo od 4 ,8,12,16,20,24,28,32,36 i 40.sranje izgleda da sam ga tek sad sredio. pozdrav
p.s.(inace writer sam dobio komplet sa kompom septembra 2001.pa i nije los posle 3 godine i skoro 1000 cd-ea)
 

Back
Top