CIVILNO SLUZENJE VOJNOG ROKA PRODUZENO???

Iluvatar:
e, ajde dosta * o civilnom sluzenju, ti, Dlakavi, ako ti se ide u neki rat, eno pun svet ratova paidi, ko nece ne mors ga zbog toga pljuvati, uostalom, zbog takvih kao sto si ti Srbija se i nalazi tu gde jeste

Hehehe jes ZBOG MENE! A da nije zbog KVAZI-INSTANT-PATRIOTA? Mora da si veoma mlad... Vidis, IMA RAZLOGA zbog kojih sam to rekao. Uostalom tek u vojsci neki "muskarci" cisteci klozete i hodnike shvate da su kod kuce nekom ostavljali taj posao... Nisam govorio o ratu uopste. A da ima PAMETI ratova ne bi bilo. Za rat su potrebni: 1) Bogati i 2) Zatucani
Pitam se koji li smo mi bili u poslednjih 10 godina...
A sad idi pitaj mamu jel treba nesto da spremis po kuci ili obrises ili operes...

:wink:
 
random_cloud_form:
ma lepo bi bilo da uvedu otkup vojnog roka i za ljude iz zemlje. to je ujedno i nacin da se budzet vojske popravi. recimo odrede jedno 5 000 eura, pa ko nece lepo plati i svi su srecni. ali ne verujem da ce to proci u skupstini zbog "patriota", te ce vojska nastaviti da propada kao institucija.

Sta bi tek sve zene volele da otkupe kad bi moglo...
Ma to svi padate pod propagandu onih koji vedre i oblache... Srbija je gotovo fizicki nestala u I-om Svetskom ratu... Junaci su izginuli, a izgleda da su ovo sad unuci i praunuci - prezivelih kukavica...
O RATU NJVISE PRICAJU ONI KOJI NE ZNAJU DA DRZE PUSHKU, ONI KOJI SU BILI NE ZELE DA POMENU RECH...
 
Dlakava_Strvina:
random_cloud_form:
ma lepo bi bilo da uvedu otkup vojnog roka i za ljude iz zemlje. to je ujedno i nacin da se budzet vojske popravi. recimo odrede jedno 5 000 eura, pa ko nece lepo plati i svi su srecni. ali ne verujem da ce to proci u skupstini zbog "patriota", te ce vojska nastaviti da propada kao institucija.

Sta bi tek sve zene volele da otkupe kad bi moglo...
Ma to svi padate pod propagandu onih koji vedre i oblache... Srbija je gotovo fizicki nestala u I-om Svetskom ratu... Junaci su izginuli, a izgleda da su ovo sad unuci i praunuci - prezivelih kukavica...
O RATU NJVISE PRICAJU ONI KOJI NE ZNAJU DA DRZE PUSHKU, ONI KOJI SU BILI NE ZELE DA POMENU RECH...

Da ti nisi musliman kad toliko volis zelenu boju?
 
Blago vama patriotama, nisam cuo jos nijednog coeka koji ima 50 i bio je u vojsci da kaze "Ako deca idu na civilno sluzenje, ne muce se barem!" nego svi kenjaju kako su oni isli i po 16 godina pa kako sad nama moze da bude tako lako! SVIMA VAMA JE KRIVO STO NISTE I VI MOGLI TAKO!!! A sada ne kenjajte vise i pustite nas mlade da uzivamo u nasem civilnom 13-omesecnom uzivanju... Mada, ja cu tek za 4-5 god u vojsku, mozda se dotle i ukine...
 
Hurricane:
Da ti nisi musliman kad toliko volis zelenu boju?

A kad krava pase ZELENU travu, jel i ona muslimanka?
Koliko ZELENIH MAJICA imaš?
Jel ti smetaju Muslimani?
Jel si živeo sa njima pa ih znaš?
Eto, da malo ljudi odmore oči dok čitaju moje post-ove...

P.S. Bolje oprati dupe posle ... nego razmazivati papirom i navući gaće pa muvati tako us.ran i razmazan - ribu... Posle se ribe čude što nisu bile povaljene... Eto razloga!
 
Tipkaros:
Blago vama patriotama, nisam cuo jos nijednog coeka koji ima 50 i bio je u vojsci da kaze "Ako deca idu na civilno sluzenje, ne muce se barem!" nego svi kenjaju kako su oni isli i po 16 godina pa kako sad nama moze da bude tako lako! SVIMA VAMA JE KRIVO STO NISTE I VI MOGLI TAKO!!! A sada ne kenjajte vise i pustite nas mlade da uzivamo u nasem civilnom 13-omesecnom uzivanju... Mada, ja cu tek za 4-5 god u vojsku, mozda se dotle i ukine...

Koji elementi čine državu?
Šta ćemo postići ako niko ne ume da brani ovu zemlju?
Deco lepo spavajte, ali UBICE su 200Km od nas... A to se predje za koliko?
 
Dlakava_Strvina:
Iluvatar:
e, ajde dosta * o civilnom sluzenju, ti, Dlakavi, ako ti se ide u neki rat, eno pun svet ratova paidi, ko nece ne mors ga zbog toga pljuvati, uostalom, zbog takvih kao sto si ti Srbija se i nalazi tu gde jeste

Hehehe jes ZBOG MENE! A da nije zbog KVAZI-INSTANT-PATRIOTA? Mora da si veoma mlad... Vidis, IMA RAZLOGA zbog kojih sam to rekao. Uostalom tek u vojsci neki "muskarci" cisteci klozete i hodnike shvate da su kod kuce nekom ostavljali taj posao... Nisam govorio o ratu uopste. A da ima PAMETI ratova ne bi bilo. Za rat su potrebni: 1) Bogati i 2) Zatucani
Pitam se koji li smo mi bili u poslednjih 10 godina...
A sad idi pitaj mamu jel treba nesto da spremis po kuci ili obrises ili operes...

:wink:


Ovo za čišćenje nije bez vraga :roll:
 
jagodica:
sta se radi na civilnom? npr hitna pomoc, rad s decom s nekim problemima (gluva)...?

mislim da bi to trebalo svi da prodju :I

Tačno! Kako u Izraelu idu i žene i muškarci SA ORUŽJEM? Inače ih ne bi bilo...
Ipak bih civilno ŽENE a sa oružjem - MUŠKE
A DA GLASAJU KAKVU DRŽAVU DA IMAMO - SAMO VOJNO SPOSOBNI. Šta mi znači ako neki ludak pobedi glasom nekog penzosa koji posle toga može da umre... Ili neke lujke koja će posle da mi plače na špansku seriju?
:roll:
 
Tipkaros:
jagodica:
sta se radi na civilnom? npr hitna pomoc, rad s decom s nekim problemima (gluva)...?

mislim da bi to trebalo svi da prodju :I

Zavisi, neki dobiju rad u Hitnoj pomoci kao vozaci, neki dobiju neki kancelarijski posao (zavisi i od skole). Ali uvek se dobija neki posao u javnom preduzecu ili ustanovi...

Ahaa ... nabrojano se dobija i regularnim služenjem, mislim na "posao" vozača ili ćate (eto bih ovo drugo i to trostruki).
A što se tiče zapošljavanja u javnom preduzeću, pa tu ti je ono zavlačenje sa Ugovorima, pa ti vidi...
 
Jedna od tema na
http://www.b92.net/news/tema.php
je civilno sluzenje... bacite pogled, mozda nadjete nesto zanimljivo

inace, pisem ovo iz kasarne, i mislim da ne postoji ni jedan realan razlog da neko ko je zavrsio studije (ili ne namerava da ih pohadja) i zna sta da radi sa zivotom i u zivotu, provede vise od godinu dana gubeci vreme, pri tom ziveci o svom trosku, ako vec moze znatno manje vremena da zivi o trosku drzave... jer jednako je besmisleno :-)
 
peculiar:
Jedna od tema na
http://www.b92.net/news/tema.php
je civilno sluzenje... bacite pogled, mozda nadjete nesto zanimljivo
MA kakav B-92... Eto, pre neki dan videh emisiju da je Gavrilo Princip IZDAJNIK SRPSKI!?
Eeee i u drugim zemljama ima "nezavisnih" ali ne od pameti i itekako zavise od zemlje u kojoj imaju dozvolu za rad... Nisu to NOVINARSKE SLOBODE nego...
:shock: :roll:
 

Back
Top