Primena poreza na dodatnu vrednost ili PDV

L

luknem

Gost
Sobzirom da znamo da se uveo porez na dodatnu vrednost, i da nam je poznato njegovo obracunavanje u procesu proizvodnje, kako se PDV primenjuje kada proizvod izadje iz fabrike u prodaju, odnosno kako se oprezuje za prodavnice na veliko I malo. Da li se oporezuje kada stigne u prodavnicu ili odma po primljenoj fakturi (ako moze razumnije da mi se interpretira) I kolka je osnovica u prodavnicama na malo (u procente) za proizvode siroke potrosnje?
 
luknem:
Sobzirom da znamo da se uveo porez na dodatnu vrednost, i da nam je poznato njegovo obracunavanje u procesu proizvodnje, kako se PDV primenjuje kada proizvod izadje iz fabrike u prodaju, odnosno kako se oprezuje za prodavnice na veliko I malo. Da li se oporezuje kada stigne u prodavnicu ili odma po primljenoj fakturi (ako moze razumnije da mi se interpretira) I kolka je osnovica u prodavnicama na malo (u procente) za proizvode siroke potrosnje?


U praksi to ovako znaci:

LJudi rade i zarade platu i na tu platu plate porez!
I sad stave ono resto para u dzep i podju da nesto kupe, od hrane pa nadalje! I sve sto su potrosili para moraju da plate ponovo porez, jer to sto su kupili cini im dodatnu vrednost!? To ti je PDV.
To ti je pljacka u korist Budzetskih Parazita.
To ti je porez zato sto trosis jer navodno dodatno imas i da trosis. Pa kada trosis onda plati porez.
Tako ti je na Zapadu pa sto to nebi bilo i kod nas,
Od toga mi Budzetski Paraziti dobro zivimo zato smo glasali za njega, a vi potrosacka bedo placajte!!!
 

Back
Top