Ko je najvise izgubio raspadom SFRJ?

Slucaj ne slucaj. Neces vise ziveti na tudji racun. Sad ces morati oznojiti gujana da bi se bahatio po moru.:)

Ja zivim na okejanu,a sad sam u NS, i mogu ti reci sinko,vidim da kad se vratim,ovim sto vole perece pivo i cips nece biti dosadno,jer ce u vojvodini brzo da se zakuva, a onda cu ja sa mojim prijateljima intelektualcima iz USA da gledam zalosne slike razaranja jednog lepog grada,a ti se seti tada sta sam ti ja rekao, i nemoj se pitati ''sta si ti toliko bogu zgresio,da ti se to desava'' . ne znas ti dete sta je rat.

a ekonomskim recnikom,ti ,da bar imas osnovnu skolu i znanja o ekonomiji,mogu lako dokazati,da cela srbija zivi od begrada,a ne beograd od srbije,jer 60% budzeta,se naplati u beogradu.
A onda se grade mostovi po novom sadu,ili SPENS,itd...
 
Hm, baš suprotno, najviše je izgubila Slovenija, Hrvatska, Bosna, Makedonija pogotovu, Crna Gora malo...a najviše je dobila SRBIJA, zato su se i bunili svi srpski zlotvori.
Зашто Србија, зато јер да којим случајем није њена славна војска дошла до Караванки не би ни било државе Јужних Словена.
Србија је дала цвет своје младости у I светском рату на олтар слободе читавог слободомуног света.
 
Ja zivim na okejanu,a sad sam u NS, i mogu ti reci sinko,vidim da kad se vratim,ovim sto vole perece pivo i cips nece biti dosadno,jer ce u vojvodini brzo da se zakuva, a onda cu ja sa mojim prijateljima intelektualcima iz USA da gledam zalosne slike razaranja jednog lepog grada,a ti se seti tada sta sam ti ja rekao, i nemoj se pitati ''sta si ti toliko bogu zgresio,da ti se to desava'' . ne znas ti dete sta je rat.

a ekonomskim recnikom,ti ,da bar imas osnovnu skolu i znanja o ekonomiji,mogu lako dokazati,da cela srbija zivi od begrada,a ne beograd od srbije,jer 60% budzeta,se naplati u beogradu.
A onda se grade mostovi po novom sadu,ili SPENS,itd...

Argumentuj.
 
Zaboravio si na Slovence ..što su oni imalo izgubili ..obrnuto:zper:

Istina je da su najbolje prosli od svih drugih, oni su i u SFRJ bili ispred ostalih, ali izgubili su i oni.

Vise nisu deo drzave koja je bila jaka i kojoj niko nije govorio sta da radi, sad su jos jedna marioneta EU koju predjes za 2 sata normalne voznje.

Ali ajde, oni to gledaju kao prednost, s nase tacke gledista ulizivanje zapadu je ponizavajuce i sramota, njima je to cast i zadovoljstvo.
 

Pa da. Secam se sve glumci. Kao velike face a ne znaju ni osigurac promeniti. Pa se covek pita, za sta oni dobijaju toliku platu kad toliko trose. I na kraju sve je receno 1991.

Zato i jesu napali Slovence, pod parolom da su oni fasisti. A njima pun ku-rac neradnika koje hrane.

Ljudi sve govori to di je sad ta drzava, a di je ova.

Slo je EU vec 6 godina.:)
 
Izgubili su svi, postovanje, slobodu, nezavisnost, moral...sve ono sta je nekad stvarno imalo neku vrednost i sto se samo po sebi podrazumevalo danas je ili prazna rec na papiru, ili nemoguca misija, naucna fantstika.

O ljudskim tragedijama, teritorijama, privredi ne trebam ni pricati.

Hectorius nepopravljiv Jugoslaven, ni Rački ni Štroco nisu mogli ni sanjati do
čega će njihove petljanije dovesti.
 
Pa da. Secam se sve glumci. Kao velike face a ne znaju ni osigurac promeniti. Pa se covek pita, za sta oni dobijaju toliku platu kad toliko trose. I na kraju sve je receno 1991.

Zato i jesu napali Slovence, pod parolom da su oni fasisti. A njima pun ku-rac neradnika koje hrane.

Ljudi sve govori to di je sad ta drzava, a di je ova.

Slo je EU vec 6 godina.:)

Samo sto mi to necemo da priznamo...
:(
 
Hectorius nepopravljiv Jugoslaven, ni Rački ni Štroco nisu mogli ni sanjati do
čega će njihove petljanije dovesti.

Moj komentar nema veze sa jugoslovenstvom, to su sve cinjenice.

Od onakve napredne drzave, cenjene od celog sveta, ostale su rusevine u kojima stranci poseduju ostatke koji jos valjaju, a prema nama se odnose kao da smo kroz vremensku rupu iz srednjeg veka dosli na danasnji Balkan.

Sta u stvari i nije daleko od istine.
 

Sta konkretno ?
Odma dajem argumente ?
Evo npr, znas li da je od 5 najsiromasnijih opstina u srbiji, dve iz vojvodine ?
Da je opstina bac,medju naj nerazvijenijim opstinama u srbiji, i da tamo radi samo ono sto placa drzava (skole,domovi zdravlja,policija,sud itd) a ko to sve placa ? ko je tamo napravio skole,puteve,ko placa toliko zaposlenih,kada se tamo nista ne proizvodi ?
E znas li koliko je takvih opstina u srbiji ?
ko to sve hrani ?

A autonomij je donela samo povecan aparat,i sada umesto birokratije u Bg,se placa jos jedna u NS. Sve duplo, 20 skupocenih sekreterijata u vojvodini radi,to su ti kao ministarstva,ko placa to sve,i koji ce to nama k ? pitam ja tebe ?
A idi sada pa pogledaj na zvanicnom sajtu vlade,naplatu PDV po mestima,i vidi koliko se naplati u BG,a koliko u vojvodini... np u BACU :-)
 
Pa da. Secam se sve glumci. Kao velike face a ne znaju ni osigurac promeniti. Pa se covek pita, za sta oni dobijaju toliku platu kad toliko trose. I na kraju sve je receno 1991.

Zato i jesu napali Slovence, pod parolom da su oni fasisti. A njima pun ku-rac neradnika koje hrane.

Ljudi sve govori to di je sad ta drzava, a di je ova.

Slo je EU vec 6 godina.:)

A ko daje toliko platu vojvodjanksoj skupstini ? spensu ? zigu ? gradskom zelenilu ? toplani,vodovodu,GSP-u ? e aj sad odbi sve te ljude sto tu rade,i reci mi,sta se to proizvodi u NS sto moze da izdrzi toliko troskove ? jednu fabriku mi reci ? to nema nigde,da su najbolje plate u javnim preduzecima.
 
Sta konkretno ?
Odma dajem argumente ?
Evo npr, znas li da je od 5 najsiromasnijih opstina u srbiji, dve iz vojvodine ?
Da je opstina bac,medju naj nerazvijenijim opstinama u srbiji, i da tamo radi samo ono sto placa drzava (skole,domovi zdravlja,policija,sud itd) a ko to sve placa ? ko je tamo napravio skole,puteve,ko placa toliko zaposlenih,kada se tamo nista ne proizvodi ?
E znas li koliko je takvih opstina u srbiji ?
ko to sve hrani ?

A autonomij je donela samo povecan aparat,i sada umesto birokratije u Bg,se placa jos jedna u NS. Sve duplo, 20 skupocenih sekreterijata u vojvodini radi,to su ti kao ministarstva,ko placa to sve,i koji ce to nama k ? pitam ja tebe ?
A idi sada pa pogledaj na zvanicnom sajtu vlade,naplatu PDV po mestima,i vidi koliko se naplati u BG,a koliko u vojvodini... np u BACU :-)


Pa ako je to tako, onda su oni ludi sto se zele odvojiti, rezu granu na kojoj sede, zar ne?
 

Back
Top